Tüp Bebek Deneyimleri Tüp Bebek Başarı Hikayeleri

Arkadaşlar umarım hepinizin dilekleri gerçekleşir benim kuzeniminde çocuğu olmuyordu baya bi tedavi gördü aşılama yaptırdı sonuç alamadı 4 yada5 ay önce tüp bebek tedavisine başladılar şuanda 3.5 aylık hamile inşallah allah isyen herkese nasip etsin ve tamamına erdirir inşallah.

selam,kazen seni hep okuyorum,ben yeni üyelerden hera_32.ben ilk ya klomen kullandım,yumurtalarım olgunlaştığı zamanda aşılama yapıldı,32 yaşındayım.bu hafta adet haftam,umarım adet olmam

Merhaba, paylaşımlarınız çok güzel tek tek her sayfayı heyecanla okudum roman okur gibi...İnsanın yalnız olmadığını bilmesi çok güzel.Yaşadıklarımın yaşananların en kötüsü olduğunu düşündüğüm için şu an kendimi aptal gibi hissediyorum.İyi ki varsınız
6 yıldır evliyim bana söylenen sol tüpümün dar olduğu (tıkanıklık değil)hiç duymamıştım bu tabiri, bilen varsa umarım bilgilendirir.eşimin sperm sayısı iyi fakat 3. safhadaki hareketlilik biraz normalin altındaymış.ayrıca bu hareketlilik değerlerini sayısal olarak alt ve üst sınırlarını yazan olursa çok bahtiyar olurum.
sevgili kazen yazılarının birinde bu konuyla ilgili bikaç şey yazmışsın,bir ay sonra tüp bebek tedavisine başlayacağım ve ister istemez endişelendim.görüşmek üzere hoş kalın..

yeşilimsi,kuzum adında bir üye var,ben onla yazıştıktan sonra bebekle ilgili tüm düşüncelerim değişti.kuzum adlı üyenin bir tüpü tamamen kapalı,diğeride az açık.ama ilk aşılamasında hamile kalmış.buna ne dersin?ben artık anladım;allah istediğine veriyor,istemediğine vermiyor.benim herşeyim normal.artı ben yıllar evvel hamile kalıp,çocukda aldırdım.hiç bebeği olmayan bir insanda değilim;ama şimdi istiyorum olmuyor sevgili arkadaşım.kuzumla yazıştıktan sonra bunu daha iyi farkettim.

Hakkaten insan iradesinin sıfır olduğu bir durum bu çocuk meselesesi,tartışdığımız konuştuğumuz herşey vesileler üzerine,alnına yazılmadıysa ha dolaş ha dolaş boş.üzerimize düşeni yapıp gerisini Allah'a havale edicez.bu arada bir yıl boyunca devam ettiğim doktorum 'ya sen yine mi hamile değilsin'diye takılırdı bana.o kadar sorunsuzsunuz diyordu yani.şimdiyse aşılamayla vakit kaybetmeyin hemen tüp bebek yapın diyo:))

benimkide aynısını dedi,ama şu anda tüp bebek yaptıramam.devlet hepsini karşılamıyor.bana aşılama yaptı,bekliyoruz.

Merhaba arkadaşlar,
Ben frumda yeniyim ve ilk defa mesaj yazıyorum.İlk defa mesaj yazıyorum.Biz iki kere denedik.Birincisi Temmuz ayındaydı.Adetimin ikinci yada üçüncü günü başladığım bir ilacı kullandım.On altı yumurta toplandı.On ikisi döllendi.Transferi dördüncü gün yaptılar.Dördüncü gün transfer edilecek üç yumurta kalmıştı.Üçünüde koydular.Olumlu bir sonuç alamadık.Erkek faktörü yüzünden (sorunumuz erkek infertilitesi zaten) embiriyoların çok kaliteli embiriyolar olmadığını söylediler.İkinci denememizi yeni yaptık.Sonucunu yarın alıcaz.Bu seferde yine üç embriyo koydular.Toplam oniki tane toplanmıştı.Onbir tanesi döllendi.Bu sefer beşinci günü beklediler transfer için.Yine iyi durumda olan üç embiriyo vardı.Geçen seferkinden çok farklı değil yani.Sonuç farklı olur mu? bunuda yarın öğrenebilicez.Kısmet.Hayırlısı olsun diyoruz.

dünyanın binbir türlü hali var başka şeylerde olabilirdi hepinizin gönlüne göre versin allah hepinizi seviyorum

Son düzenleme:
gürol dualarım seninle canım umarım pozitif sonuç alırsın.ayrıca vaktin olursa tüp bebek aşamalarını gün belirterek anlatabilir misin?adetin kaçıncı günü yumurta toplanıyo falan işte.1 ay sonra sonra biz de deniycez, bilgilendikçe rahatlıyorum.tekrar ediyorum İNŞALLAH sonuç pozitif olur.hoş kal

gürol,birde sana ne kadar harcama yaptığını soracağım.çünkü maliyetten dolayı kimse yaptıramıyor.aşılama denemişmiydin.ne oldu?birde,biliyorsun;devlet sadece az miktarını ödüyor tüp bebek tedavisinin.yanlışda biliyor olabilirim.bizi aydınlatırsan sevinirim.

arkadaşlar tüp bebek tedavisi öncesi hangi multivitaminler kullanılıyo ben şimdilik sadece folik asit kullanıyorum.başka bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.şimdiden teşekkürler

Hepinize Günaydınlar,Selamlar,

Ben bu siteye henüz yeni üye oldum.Hatta kendimi o kadar yalnız hissediyordum ki, mutlaka benimle aynı durumda olan birileri vardır deyip arama motorlarından arama yaptırdım ve en sonunda bu sitenin gerçektende benim için enuygunu olabileceğine karar verdim.Hele bir de bu forumdakileri okuyuca "Evet Tülin ,kesinlikle yalnız değilsin " dedim.

Benim sıkıntım da aynı şekilde... Biz eşimle 2 yıldır çocuk istiyoruz ve deniyoruz.İlk bir yıl doğal yol olabilir umuduyla bekledik.Sonrasında yapılan görsel muayenelerde bir aksaklık çıkmadı ,buna rağmen HSG filmi yaptırdık.Orada sağ tüplerde bir tıkanıklık olabileceği tesbit edildi ama sonuç ne doktorumu ne de bizi tatmin etmedi.Çünkü o tıkanıklığın bir kas spazmı olabileceği söylendi.Bu arada yine 3 aylık bir ara verildi.

Adetin 2.günü doktorum beni tekrar muayene etti ve Laparoskopi istedi.Geçen hafta Cuma günü yapılan bu işlemde müdahale sonucunda yumurtalıklarımda bir yapışıklı olduğu ve tüplerim de tıkanıklığı olduğu tespit edildi, hazır o aşamadayken de doktorum müdahale edip, her ikisini de temizledi.

Ancak maalesef, uğraşlarına rapmen tüplerimin her ikisi de beklenen işlevi çok ağır yerine getirmeye devam etmiş.

Daha dün kontrolüm vardı tekrar, yine görüştük ve bizim için en uygunun Tüp Bebek olmasına karar verdik.Bu arada yapılan işlemlerden sonra hala az da olsa doğal yollardan gebe kalma ihtimali üzerinde durulduğu için yine 3 aylık bir dinlenme süresi verildi.Şayet bu sürede gebe kalamazsam ,3 ay sonra bizde bu işlemlere başlayacağız.

Kendimi o kadar tuhaf hissediyorum ki, çevremde bu konuyu anlatabileceğim kimsem yok, yani tabii ki arkadaşlarım var ama beni anlamaları mümkün değil,Eşim de her zaman yanımda ve her konuda destekler ama ne olursa onunda tam anlamıyla beni anlaması mümkün değil.Bu gibi olaylarda en önemli şey sanırım Moral!!! Kesinlikle çok fazla düşünmemekmiş... İyi de bunu söylemedi ve yazması o kadar kolay ki..Nasıl gerçekleştirebileceğiz?? Aranızda bunu gerçektende başaranlar var,nasıl birşey bu, bu kırılganlığı, bu düşünceyi nasıl oldu da atlatabildiniz???

Elimde değil neredeyse günün 24 saati hep aklımda.Çalışıyorum bir yandan işimi yaparken birden aklıma giriveriyor,ve ben işten kopuyorum:KK43:

İşte böyle Sevgili Arkadaşlar,içimi dökmenin , hemde beni gerçektende anlayan kişilere dökmenin faydalı olacağını biliyorum.Beni dinlediğiniz için hepinize teşekkürler....

Sevgiler......

Merhaba Hera, evet yazılanları okudum, çok güzel haberler bunlar.Aslında iş yerimde bir arkadaşımın eltisinin durumunu da düşünüce tek bir sonu çıkıyor...."Allah kısmet ederse..."
Eltisinin durumu vahimdi ,şöyleki gebe kalamadığı gibi kan kisti oluşuyordu,ve işin kötü tarafı rahim dışına taşarak bağırsaklara kadar taşınmıştı.Ve bundan kurtulmasının tek yolu normal doğum yapmak ki o zaman da en az 5 yılbu sıkıntıdan kurtulmuş oluyordu.Bir şekilde denemelerden sonra aşılama ile gebe kaldı ama bu seferde normal doğum için sıkıntısı çıktı ve maalesedf sezeryan ile doğum yaptı, hastalığından kurtulamadı.Bu arada eşi de bir rahatsızlığından ötürü tek testisini aldırmak zorunda kaldı.Normal yoldan gebe kalması doktorlar tarafından kesinlikle imkansız denildi.Ve ne oldu biliyormusun ; şu anda bebeği 1 yaşında ve o ikinciye hamile :) İşte buna ben kesinlikle Allah'ın işi derim.Hastalığında kurtulmak için ona ikinci bir umut doğdu ve bu tamamen doğal yollardan oldu...
Bu da benim için her zaman bir moral.Ama ne bileyim işte...Çoğu zaman elinde olmuyor insanın...Bir bakmışsın ki kendini çok fazla kaptırmışsın.Eşim de bende çok fazla bir bebeğimiz osun istiyoruz.Bu isteğimiz son zamanlarda müthiş bir şekilde arttı ,çünkü abiminlerin dünya güzeli bir kızları oldu.Çok yakınız ve her gün görüşüyoruz.Onun gelişimini gördükçe içimizdeki bu istek alevleniyor.Ki buna en az 2 yıldır denememizi de eklersen bizi ara sıra umutsuzluğa sürüklüyor.

Şu andaki doktorum dünya tatlısı bir insan,Herşeyden önce insan ve alanında güzel başarıları var...Umuyorum ki bu sefer Allah bize hayırlısı ile bir evlat nasip edecek....Tabi isteyen herkese de.....

haklısın,tülin.bence bu allah'ın işi.ya ne olursa olsun allah isteyince veriyor.artık varya bu sorunumdan bıktım.bazen diyorumki yeter artık çok düşünme.şu anda adetimi bekliyorumya insan daha çok geriliyor.inan eziyet çekiyorsun.ben bunları haketmek için kimseye birşey yapmadım,sabrımmı deneniyor nedir anlamadım.

:çiçek: :uhm: sana katılıyorum heracım çok haklısın çevremde bu sorunu yaşayan tek kadınım bnm haricimde hepsi istedikleri an hamile kalıyorlar bana umut etmekten başka bişey düşmüyor bnmle evlenenler 2 ciyi düşünüyor bnden sonra evlenenler dogurdu sanırım allah onları özel olarak yaratıyor hergün dua ediyorum lütfen beni ve bnm gibileri de gör rabbim diye ama.........hani ümit kesilmez ya olmayacak korkum gitti artık olacak diyorum ama yine de agzımda degişik bir tat var üzülmemek elde degil allahım neen bana yada bnm gibi olanlara bölsi bi rdert verdi ki anlamıyorum hayır isyan etmiyorum en iyisini sen bilirsin diyorum ama hamilelik haberlerine gelemiyorum kimseden hamilelik haberi almamamk adına görüşmüyorum :çok üzgünüm::uhm: :sm_confused: allah elbet diyorum görüyor üzüldüğümü bilyor ama acaba bnm için ne düşünüyor diye de merak etmiyor degilim geçen gece bir dua ettim dedimki ALLAHIM SONU HAYRA VARACAK BİR EVLADI BENİ ÜMİTSİZLİĞE DÜŞÜRMEDEN NASİP ET YARAB inanaıyorum verecek olacak dememkki zama var bnd ekendimi bu şekild eavutuyorum:1no2: :emir_bebek: aslında çok şey istiyorum diyede düşünmeden edemiyorum herneyse dua dan sonra dedim ki allahım sen bana çocuk verecekmisin acab keşk erüyamda göstersen bir işaret versen yattım uyudum ruyamd aannemlerel ekmek yapıp pişiriyorduk bn yapıyordum ekmekleri sonra google dan baktım anlamına murada kavuşmakmış kısmetmiş ekmek sanırım yuce rabim biraz bekle diyor bn de izmirde oturuyorum kocamla dr konusunda anlaşmıştık herşey tamam dı ama son anda dr un erkek olmasından dolayı yuzu asıldı yani gene onun istediği olacak başka bir dr buldum alanınd agerçekten iyi ve iyi bir merkezde dr egitimi de güzel 37 yaşında allahım inşallah bizede tattırır bu duyguyu v ebizler için dua eden arkadaşlar var teşekkür ederim hepinize.....
yeşilimsi,kuzum adında bir üye var,ben onla yazıştıktan sonra bebekle ilgili tüm düşüncelerim değişti.kuzum adlı üyenin bir tüpü tamamen kapalı,diğeride az açık.ama ilk aşılamasında hamile kalmış.buna ne dersin?ben artık anladım;allah istediğine veriyor,istemediğine vermiyor.benim herşeyim normal.artı ben yıllar evvel hamile kalıp,çocukda aldırdım.hiç bebeği olmayan bir insanda değilim;ama şimdi istiyorum olmuyor sevgili arkadaşım.kuzumla yazıştıktan sonra bunu daha iyi farkettim.

ayrıca çevremdeki insanlara sorsan bu kadar kolay bebk sahibi oldukalrı için bizim gibi düşünmüyorla ryani allah istediğine verir istemediğine vermez diye nasıl olmak gerekir hangi ruh halind eolmak gerekir ki bnde anlayabilmiş degilim..... ah aslında yazacak o kadar çok şeyim var ki hiç bölesini hayal etmemiştim çünkü hiç bir turk filmind eböyle gösterilmemişti:mymeka: sanıyordum ki bir erkek bir dişi bunu yapan 2 kişi :çok üzgünüm: sanıyordum ki bebek olması için bir kadının bir kadının bir erkekle yatması yeterli böyle ögretmişlerdi.. yeterli degilmiş degilmiş işte ....:emir_bebek:insan sahip olmak istediği zaman anlıyormuş gerçegi çünkü acı gerçek o an surata :mymeka: şak diye iniyor hayat işte herkese adaletli davranmıyor.....içim sızlıyor ama elden de bişey gelmiyor ....:çok üzgünüm: :sm_confused: n eyapalım kader de varsa olur yoksa olmaz sanıyorumi bnm kaderimdede yok tarot bile baktırdım olmayacak demedi ama ugraşacaksın dedi... tarot n ekadar dogrudur onu bilmem ama bildiğim bişey var allahım er yada geç verecek bu duyguyu yaşatacak çünkü o çok merhametli mutlaka akan gözyaşlarını görüyor .... demekki zamanı var bekliyor...umutsuz yaşanmaz ...

çok çok iyi anlıyabiliyorum şekerlik...Bunu benimde çevremden kimseyle paylaşamamın nedeni de bu zaten...Herkes doğal yollardan planladıkları gibi bebişlerine kavuştuğu için benin bu çabam,içinde bulunduğum psikolojik durumu anlamakta güçlük çekiyorlar.Hatta bazen "Bu kadın çocuk meselesi yüzünden kafayı yiyecek yakında " demelerinden çekiniyorum.Diyorum ya elimde değil her daim aklımaaa....

herkes diyorki kafanatakma olmadı tüp bebek yaptırırsın,doğru;ama tüp bebek pahalı.devlet hepsini karşılamıyor.düşük tehlikesi var 3 defa deniyorsun falan.çok pahalı.ben aşılama oldum,adetimi bekliyorum.adet olursam 2. aşılama yapılacak.iğneler vuracam kendime,iğneleri kaça aldım biliyormusunuz 1,5 dan ssk'lıyım 353,00 ytl ye maloldu.daha doktor paraları,çatlatma iğneleri,çok pahalı ya.bir arkadaşım,üniversite hastanesinde oldu,aşılama,ama bu iğneleri alamadı,ssk reçetesine yazamadılar,çünkü devlet hastanesinden rapor almak lazım.yani bu olaylar hem madden hem maneviyatan yıpratıyor insanı.tabi kimse anlamıyor sizi.bizler anlayabiliyoruz.biz tujrizmciyiz.turizm kötü geçerse maaşlarımız düşüyor.anlamadımki napıcam.ne eşimde ne bende sorunda yok,vallahi iyice sıkıldım kızlar.

Ah be güzelimmm..Haklısın..Çok para tutuyor...Bizim tek avanatajımız eşimin burada tüp bebek merkezi olan özel bir hastanede çalışıyor olması...Onun sayesinde ciddi anlamda bir indirimimiz var.Eğer böyle bir imkanımız olmasaydı dediğin gibi ha deyince deneyebileceğin birşey değil.Birinci deneme ortalama 6.000 - 7.000 YTL ye geliyor.Bu da hiç yabana atılacak bir tutar değil...Valla bilmiyorum Allah'ım hepimize yardım etsin ve kalbimizdekileri okusun...

X