Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çam Terebentin Yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
canım bu çam terebentin tıpkı kayısı yağı gibi aktarlarda satılıyor.karden marka var mesela

yurt disinda yasadigim icin latincesinden yola cikarak bi sekilde bulmaya calisiyorum isim zor anlasilan...artik yazi beklerim bende cam terebentin icin... :)) sagol bilgiler icin :KK66:

mrn arkadaşar çamtarabentini bana bir
kuoför tavsiye etti ama ben sanki memnun kalmadım şampuanın içine döktüm zaten şampuanı sulandırıyor ve bana aynı gibi geldi

bitkisel bi sampuanla karstırmak gerekiyor. kimyasalları uyusmazsa birbirinin etkisini öldürebiliyorlar

çam terebentini bnde kullanıyorm saçımın uzaması için üzerinde deriyle direk temasından kaçınınız yazıyodu bnce sac diplerine sürmeyn arkadaslar sampuanınızın içine karstrn 200ml şampuana 1 kapak yetiyo bnm bi arkadasmda kullanmıştı uzamştı saçları:)

yağmııı :1shok: bende ekmekçioğlu markasında çam terbentin ESANSI diyo bu yanlış mı yaa faydası olmıycakkmıı bu yağmı esansmı nedir bu yaa ben yanlış mı aldım olamaaaaaaaaaaaaazzzzzzzz senağlama

yağmııı :1shok: bende ekmekçioğlu markasında çam terbentin ESANSI diyo bu yanlış mı yaa faydası olmıycakkmıı bu yağmı esansmı nedir bu yaa ben yanlış mı aldım olamaaaaaaaaaaaaazzzzzzzz senağlama

Benim aldıgımdada yag yazmıyordu çamterebentin eseansı yazıyordu..aldıgım aktar yag olmadıgını bunun kullanıldıgını söyledi ve özelliklede bitki özlü şampuana karıştırın piyasa satılan bildik pahalı şampuanlarda çok fazla kimyasal oldugu için etki etmeyebilecegini mutlaka bitki özlü şampuanlarla denenirse daha iyi sonuç alınacagını söyledi..bende trisan papatya özlü şampuan aldım ve içine yarım şişeden biraz fazlasını karıştırdım...bakalım ileleyen günlerde sonuçları görecezz..

kızlar kafam karıştı yaa benimde dökülüyo alsammı almasammı kara veremedim bazıları diplere sür demiş bazıları sürme demiş bitkisel şampuanın içine nekadra koymamız gerekiyo

Bence diplere direkt uygulama çünkü güçlü bir yağmış.Şampuana karıştır ben de öle yapıyorum.Sanırım saçın uzamasını hızlandırıyo.

arkadaşlar bende kullanıyorum çamterabentin fakat yine kimseyi yanıltmak istemm ama çamterabentin saç diplerine sürülmüyo çünkü deriyi tahriş etme özelliği var çünkü gerçekten çok güçlü bir bitki özü ben badem yağıyla karıştırıp sürüyorum aynı zamnda şampuanımın içinede kattım isterseniz bu saç diplerine sürme işini bir kuaföre yada eczaneyede sorup öğrenebilirsiniz ben öyle biliommm

çam terebentini saç diplerime sürdüm ve çok yandı, uyuşma, karıncalanma oldu,şimdi de sivilceler çıktı 1 haftayı geçti saç diplerim hala yanıyor.ben dikkatli olun derim arkadaşlar.şampuanıma susam yağıyla birlikte kattım şimdilik dökülmede bir azalma yok olursa bildiririm.:sm_confused:

Kızlar Çamterebentin yağı genelde yağlıboyayı inceltmekte kullanılan doğal bir kimyasal olmakla birlikte saf terebentin kozmetik ürünlerdede kullanılabilir.Saç için kullanıldığında kafa derisindeki gözeneklerin açılmasını sağlar ve derideki kan dolaşımını hızlandırır bu sayedede saçları besler ve kuvvetlendirir.Yalnız dikkate alıncak husus şudur ki; kafa derisine direkt sürmek tahrişe yol açar bu nedenle hazırlanan başka özyağlar ile karıştırmak gerekir, yada 200 ml lik bir şampuan şişesine 15 ml terebentin katmak yeterli olacaktır.Kullanmaya başladığınız ilk anda saçlarınızda dökülme yapabilir,bunun nedeni zamanı dolan saç tellerinin bir an önce dökülüp yerine yenisinin çıkmasının tetiklenmesidir, bu yüzden korkuya kapılmadan kullanmaya devam ederseniz 3 ay gibi bir sürede saçlarınızın gürleştiğini zaten farkedeceksiniz.Bununla birlikte çamterebentin kullandığınız bir üründe başka bir yağ kullanmanıza gerek yoktur, özellikle susam yağı,hint yağı gibi yağlarla birlikte kullanmanız saçları sertleştirir.Tek başına kullanın derim...Bu arada yağlı saçlar için kullanmanızı tavsiye diyorum,kuru saç tipinde saçları dahada kurutur :KK43:

selam kızlar ya benimde bir iki sorum olacak,
bu çamterebentinin faydasını ne kadar kullandıktan sonra
gördünüz?
birde bunu şampuana koyuyoruz ya,
aynı şekilde saç kremine de koysak nasıl olur?
veya olurmu???

bn valla çam terebentiyle badem yağını karıstıtrak kullanıyorum uzamasına faydası oldu ama dökülme hala devam ediyo hemde cok dökülüyo yaa

ben de 2 haftadır çamterebentin kullanıyorum . ben sadece şampuanıma kattım.saçımda kuruluk yapmadı memnunum şimdilik.bir de uzatırsa tam süper olacak:))

bende yaklasik 1 haftadan beri camterebentini kullaniyorum. ben 300ml lik sampuanima 30 damla damlattin. benim ldigim aktardaki defterde öyle yaziyordu. sampuanin kokusu gitti. artik acayip kokuyor. sac dökülmem azaldimi daha söyliyemem. sanki saclarim dahada yaglandi ve kepekler artti gibi.

ben birkere kullanmıştım şampuanımı mahvetti saçımı kuruttu kepek yaptıdaha çok döküldü saç iğrenç kokusu da cabası

kızlar bende aldım ama henüz kullanmadım inş bir faydasını görürüm,ya saçlarımda bir etki yapmazsa peki,kafam karıştı şimdim yaf :S

bende kullandım ama faydasını degil zararını gördum. saçlarım hem yıprandı hemde dokulme çogaldı. şimdi sebamed şampuan kullanıyorum gerçekten onun faydasını goruyorum saçlarım yumuşacık taramama gerek bile kalmıyo elimle açıyorum.:nazar:

bende fark ettim. gercektende camterebentin yagini kullandigimdan beri saclarim cok kurudu ve kepeklerde cogaldi. sac dökülmem azaldimi hic fark etmedim acikcasi. bi ara bende sebamedin sampuanini kullanmistim. bana pek yaramadi. kafa derim yagli oldugundan sanki iyice temizlemedi gibi geldi.

slm arkadaşlar ben aktardan saç bakımyağı aldım nerden baksanız içinde 15,e yakın karışım var şampuanım 750ml içine ne kadar bu karşımlardan koymam gerekiyor lütfen ALLAH için banada yardımcı olursanız sevenrim..

slm arkadaşlar ben aktardan saç bakımyağı aldım nerden baksanız içinde 15,e yakın karışım var şampuanım 750ml içine ne kadar bu karşımlardan koymam gerekiyor lütfen ALLAH için banada yardımcı olursanız sevenrim..

slm arkadaşım 2ooml lik şampuana 1 kaoak konulduğuna göre 750 ml liğide ona göre hesap et bence

X