Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Beyninde Kist ya da başka problem çıkan arkadaşlar...

hepinize çoookk çookk geçmiş olsun arkadaşlar..allah şifalar versin hepimize..benim eşimde 6 ay önce beyinde sinir uçlarında iltihaplanma nedeniyle 16 gün hastanede yattı..konulan teşhis ensefalit.şiddetli baş ağrısı şikayetiyle gittik..belinden sıvı aldılar ..1 hafta boyunca baş ağrısı hiç geçmedi duvarları yumrukluyordu ağrının şiddetinden..çok korkuttular hastanede bizi..sakat kalabilir dediler bakıma muhtaç hale gelebilir dediler..senağlamasenağlama..neyseki çok şükür şimdi çok iyi ..3 ayda bir kontrole gidiyor..ama her başı ağrıdığında yüreğim yerinden çıkıyor ..ya bir daha aynı şeyleri yaşarsak diyee..senağlama..bugün yine baş ağrısıyla uyandı ve ben şimdi çok kötüyüm..allahım sen bize o günleri gösterme bir daha yarabbim:Saruboceq: onu çoook seviyorum bir ömür boyu ellerimi ellerinden alma allahımsenağlama:nazar:

herkese çok geçmiş olsun ve acil şifalar diliyorum,
bende beyin kanaması geçirmiştim 1 sene önce gerçekten çok zor bişey senağlama ,
herşeyden önce erken tedavi gerçekten çok önemli, benim belirtilerim şunlardı: şiddetli başağrısı (gece uyku bile uyutmayan), boynumda sanki kireclenmis gibi tutulma, yediğim ve içtiğim herşeyi kusuyordum, çift görme, gözde kararma, ani baygınlık, bacağımda kasılma...
ve eğer bunlar gibi şikayetiniz varsa lütfen sadece bir hastaneye gitmeyin. çünkü yanlış tanı yapıyor bazıları. mesela bana ılk başta bir hastane pıskolojik dedi ve sakinleştirici, ağrı kesici ilaç vermişti. ve ona inanmıştık. ama o ılaclardan sonra daha da fenalaşmaya başlamıstım. çünkü basağrısını kesen ilaçlar beyin damarlarındaki kanı dahada inciltiği için daha şiddetli bir beyin kanaması geçiriyorsunuz.
ben evde 15 gün beyin kanaması gecırmişim ve şu an sağlam bir şekilde ayakta olmamın en büyük nedeni, alkol ve sigara gibi maddeleri içmememdir. çünkü onlar damarı tıkıyor ve tedavi çok zor oluyor...

herkese çok geçmiş olsun arkadaşlar.Sayfalar arasında dolaşırken rastladım bu konuya.İlgimi çekti.Biraz gözlerim doldu.Kendimden çok şey buldum.Ben de hikayemi anlatayım istedim.Ben 1.5 yıllık evliyim.Henüz nişanlıyken eşimin acayip baş ağrıları vardı.Günde 3 ağrı kesici işe yaramazdı.Ben de sürekli bi doktora görün derdim.Gitmedi.Evlendik.1 hafta sonra ben zorla doktora götürdüm.Bir tomografi bir mr derken 9 cm ur çıktı beyinde.Sonrası malum.Ben hastanede bayılmışım.Acilde gözümü açtım.10 gün içinde ameliyat oldu.Ve Allah ıma çok şükür iyi..Allah kimseye yaşatmasın.

tesadufen gördüm formu hepinize cokkk cokk gecmiş olsun.suan inan gözlerim dolu dolu okuyorum.formu. 2 yıl önce ben degil ama annem yasadı cok zor gunler gecirdik allahım kımselere yasatmasın rabbım sıfa versın hepinize o gunlerı yasadım resmen .

tekrar konu taraması yaparken başlık dikkatimi çekti. tam benzer konu açılmış, eski konuya yönlendirme yapayım yazmayı düşünmüştüm ki, bir baktım benim konum.

aradan 1 yıldan biraz fazla bir zaman geçti ama bana sanki çok önce yaşadım gibi geliyor. hani derler ya, insan çok üzüldüğü şeyleri unutmak için hafızasında çok geriye atarmış. heralde öyle oldu bende de.

tüm arkadaşlara geçmiş olsun, hem kendileri hem sevdikleri için. tanı konmamış, şüphelenme durumunda olanlar da lütfen sakin olsunlar ve asla bir doktorla yetinmesinler ciddi müdahaleler için. benim ömrümden yıllar gitmişti o bir iki ayda.

arkadaşlar beyin tümörünün bazen farklı belirtileri oabiliyo.En güzeli MR çektirmek.Hem MR da beyinde ne var ne yok herşey ortaya çıkıyor.Canını sıkma arkadaşım.Tümör değildir inşallah ama olsa bile tıpta çoğu şeyin çaresi var.Benim eşimde de vardı.Ameliyatla kurtuldu iyi huyluydu yanlız.Allah herkese şifa versin.

Ya aslında benim baş dönmem yok ama küçüklüğümden beri gelen bir görme sorunum var durup dururken insan kafalarını küçük görüyorum ama sadece insan kafaları yani vücutları normal başka objelerde normal ama insnaların kafaları küçük şuan 10. sınıftayım daha öncede 4. sınıftayken göz doktoruna gittim birşey yok olabilir dedi ama bu yaşıma kadar aydı bir kere yada iki-üç ayda bir kere tekrarlıyordu geçenlerde yine göz doktoruna gittim gözlerinde birşey yok eğer bir daha olursa nörolojiye git dedi bende hep erteledim korkuyorum birşey çıkarsa diye annem çok uğraştı benide yıldırdı şimdi yarın gidicem ama korkuyorum biizmkiler korkmuyoruz biz birşey olursa en azından erken tanıyla tedavi olursun diyorlar ama korktukları yüzlerinden belli oluyor umarım birşey çıkmaz =(

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. Allah bütün hastalara acil şifalar nasip etsin inşallah.:Saruboceq: Ben de ağladım ağladım okudum yazılanları. Benim hikayem de şu: Ben tam 4 yıl önce beyin kanaması (avm) geçirdim. beyinde doğuştan baloncuk varmış ve aniden kanama yapmış. 15 gün kendimi hiç bilmeden yatmışım. Zaten sürekli uyutmuşlar. Yaklaşık 3 ay kısmi bi yatalaklık dönemi geçirdim. Beni ameliyat edememişler çünkü kanama çok riskli biryerdeymiş. İstanbul Marara Üniv. Hastanesinde Gamma Knıfe tedavisi gördüm. Yani kanamanın olduğu yer 3 saat ışın verdiler ve kontrollerim anjıolarım 3 yıl boyunca devam etti. Zaten baştan söylemişlerdi tedavinin uzun, yani 3 yıl süreceğini. Sonuçta 1 yıl önce anjıom yapıldı ve kanamadan hiçbirşey kalmadığını söylediler. 1 yıl sonra yani bu zamanlarda mr çekilip kontrole gitmemi söylediler. Ben de bugün Mr sonuçlarımı aldım ve Devlet Hastanesindeki Dr. kist var sanki dedii:çok üzgünüm: Gündüz tam olarak idrak edemedim ama şuanda dağılmış haldeyim. Tam da hayatım normale döndü derken bu da nerden çıktı şimdiii:1no2: Marmara Üniv. Hastanesine randevu aldım ama şubatın 26 sına gün verdiler. Ben şimdi 20 gün nasıl bekleyecem. Çokuzun oldu özür dilerim:a015:

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. Allah bütün hastalara acil şifalar nasip etsin inşallah.:Saruboceq: Ben de ağladım ağladım okudum yazılanları. Benim hikayem de şu: Ben tam 4 yıl önce beyin kanaması (avm) geçirdim. beyinde doğuştan baloncuk varmış ve aniden kanama yapmış. 15 gün kendimi hiç bilmeden yatmışım. Zaten sürekli uyutmuşlar. Yaklaşık 3 ay kısmi bi yatalaklık dönemi geçirdim. Beni ameliyat edememişler çünkü kanama çok riskli biryerdeymiş. İstanbul Marara Üniv. Hastanesinde Gamma Knıfe tedavisi gördüm. Yani kanamanın olduğu yer 3 saat ışın verdiler ve kontrollerim anjıolarım 3 yıl boyunca devam etti. Zaten baştan söylemişlerdi tedavinin uzun, yani 3 yıl süreceğini. Sonuçta 1 yıl önce anjıom yapıldı ve kanamadan hiçbirşey kalmadığını söylediler. 1 yıl sonra yani bu zamanlarda mr çekilip kontrole gitmemi söylediler. Ben de bugün Mr sonuçlarımı aldım ve Devlet Hastanesindeki Dr. kist var sanki dedii:çok üzgünüm: Gündüz tam olarak idrak edemedim ama şuanda dağılmış haldeyim. Tam da hayatım normale döndü derken bu da nerden çıktı şimdiii:1no2: Marmara Üniv. Hastanesine randevu aldım ama şubatın 26 sına gün verdiler. Ben şimdi 20 gün nasıl bekleyecem. Çokuzun oldu özür dilerim:a015:

canım öncelikle büyük geçmiş olsun :1hug: neleri atlatmışsın baksana...

yazılanları okumuşsun, benim başımdan geçenler de ders olsun sana ve 3. sayfada da yazdığım gibi lütfen paniğe kapılma! ayrıca kistler tehlike demek olmuyor her zaman. annemde de ben de doğuştan var olan kistler var. araştırdığım ve doktorlardan öğrendiğim kadarıyla zaten briçok insanda bazı kistler mevcut, ancak hiçbir zararları olmadığından baş ağrısı ya da farklı şikayetlerle doktora gidilip mr çekilmesi gerekmedikçe oldukları bilinmiyormuş.

o yüzden lütfen ama lütfen sakin ol! a.s ayrıca bizim gibi çeşitli rahatsızlıklar, ameliyatlar geçirmiş insanların beyin mr larının pürüzsüz çıkmasını beklemek de doğru değil belki.

benim gittiğim 3. doktor bunu belirtmişti sanırım düşünsene! "siz çok ciddi bir beyin ameliyatı geçirmişsiniz yıllar önce, hayatta kalmanız mucizeyken mr da bu tip farklılıklar görünmesinden daha doğal ne olabilir" demişti. :eek:

kızlar hepinizin yazılarını okudum eşlerinize ailerinize çok çok geşmiş olsun..
benim miğren bu zamanlarda çok yoğunlaştı kafama masaj yaparken kafamın arka kısmında fındık kadar şişlik elime geldi..iki gündürdürde koluma ağrı giriyor..ben 8 ay önce 6 aylıkken erken doğumdan bebeğimi kaybettim o kötü günümden bu yana migrenim beni hiç bırakmadı.sinirlendiğim zaman zonklama başlıyor.. ..ssk okmeydanından randevu alamadım..yarın tekrar denicem..sizce nedir bu arkadaşlar...:uhm::uhm::uhm::uhm:.

kızlar hepinizin yazılarını okudum eşlerinize ailerinize çok çok geşmiş olsun..
benim miğren bu zamanlarda çok yoğunlaştı kafama masaj yaparken kafamın arka kısmında fındık kadar şişlik elime geldi..iki gündürdürde koluma ağrı giriyor..ben 8 ay önce 6 aylıkken erken doğumdan bebeğimi kaybettim o kötü günümden bu yana migrenim beni hiç bırakmadı.sinirlendiğim zaman zonklama başlıyor.. ..ssk okmeydanından randevu alamadım..yarın tekrar denicem..sizce nedir bu arkadaşlar...:uhm::uhm::uhm::uhm:.

geçmiş olsun. umarım doktora gidebilmişsinizdir. sonuçlarınız nasıl? a.s.

benımde basım agrıyor devamlı doktora gıttım ısıkla gozşerıme baktı ve parmagını fılan ızletı sonuc olarak mıgren dedı benım korkum gecmedı fılm cektırın fılan dedım cektırmedı paran varsa cık dısarda cektır dedı cok moralım bozuk korkuyorum kotu bırsey vardır dıye acaba doktor ısıkla gozume bakarak ve paramak ızleterek anlaya bılırmı kotu bırsey olup olmadıgını

canım gecmiş olsun.
başka şikayetlerin varmı, baş ağrisi hariç ??
başağrın hep durmaksızın sürüyormu gece gündüz ??

hep bır agrı var ama boyle dayanılmaz gıbı bır agrı degıl dayanılmaz agrılar haftada 1 veya 2 haftada 1 oluyor bas donmesı yok ama mıdemde hafıf bulantı var oda pskolojık dıye dusunuyorum aynı zamanda gozluk kullanmaya basladım onun kenarlarıda basımı agrıtabılır dıye dusunuyorum doktor mr vermedı ıcımde hep korku var

hep bır agrı var ama boyle dayanılmaz gıbı bır agrı degıl dayanılmaz agrılar haftada 1 veya 2 haftada 1 oluyor bas donmesı yok ama mıdemde hafıf bulantı var oda pskolojık dıye dusunuyorum aynı zamanda gozluk kullanmaya basladım onun kenarlarıda basımı agrıtabılır dıye dusunuyorum doktor mr vermedı ıcımde hep korku var

baş ağrısının birçok nedeni olabiliyor, stres başta olmak üzere. kendi başıma da geldiği için diyorum ki, başka bir doktora daha gitsen, için rahatlar bir de bu endişelerle başını ağrıtmazsın.

ışığa, gürültüye karşı hassasiyet var mı? mide bulantısı migrenden de olabiliyor bu arada. beyin cerrahı ve nörloglar muayenede dediğin gibi ışıkla gözün arkasına bakma, elleri, refleksleri kontrol etme gibi yöntemler kullanıyor.a.s

selam kıslar bnde sizler başağrısı çekiorum hemen hemen hergün malesefki en sonunda doktora gitim ve mr çekildi ön beynde birçok sayıda lezyon bulundu bunun herkesde olabileceğini söledi doktorum amabeni tatmin etmedi beyin cerrahına gitim bugün oda ialç tadavisine başlıcaz bu birçok hastalığın başlangıcı olabilir dedi ve beni çalıştığı hastaneye çağırdı yarın sabah gidicem daha detaylı inceleme yapılacak ve üç aylık bi ilaç tadavisine başlanacak başağrısı ne kadar kötüdür çok ii bilirim ben çok çektim ve şu an bile ağrıyor ne tv isleyebiliorum nede pc başında durabiliorum allah yardım etsin hepimize..

benımde basım agrıyor devamlı doktora gıttım ısıkla gozşerıme baktı ve parmagını fılan ızletı sonuc olarak mıgren dedı benım korkum gecmedı fılm cektırın fılan dedım cektırmedı paran varsa cık dısarda cektır dedı cok moralım bozuk korkuyorum kotu bırsey vardır dıye acaba doktor ısıkla gozume bakarak ve paramak ızleterek anlaya bılırmı kotu bırsey olup olmadıgını

canım mr çekilmeen bu kadar kolay deilki migreni anlamak bendeöle sanıodum ama mr sonuçum bu konuda temiz çıktı ne migren var nede sinizüt istersen daha detaylı baktır ilerde başına dert açmasın

canım mr çekilmeen bu kadar kolay deilki migreni anlamak bendeöle sanıodum ama mr sonuçum bu konuda temiz çıktı ne migren var nede sinizüt istersen daha detaylı baktır ilerde başına dert açmasın

bana tanı konarken, doktorların söylediğine göre; migreni görmek için değil de ağrının başka sebebi olup olmadığını anlamak için mr isteniyormuş. mr'da görünebilen bir rahatsızlık değilmiş.

ancak doktorun zaman ayırarak hastayı iyice dinleyerek ve +sorular sorarak film istemeden anlaşılabiliyor zaman zaman. tabii ki gittiğimiz devlet hastanelerinde bunun mümkün olmadığını biliyorum :1no2: kimi zaman başım çok ağrıyor dendiğinde, hemen "migren" diyip, olası büyük bir sorun gözden kaçabiliyor mseda'nın da dediği gibi :1no2:

dun bılgısayarlı tomografı cektırdım yarın sonucunu alıp doktora goturecem ne kadar yok desemde ıcımde korku var ınsallah ıyı haberlerımı yazarım bılgısayarlı tomografıde hersey gorunur dımı

X