Gonal F Paylaşım Alanı

AnlamadanDinlemeden

HayaT BeNimLe GüSeL :))
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
11.617
27
arkadaşlar Gonal f iğnelere başlayacağım bu aşılammada.Daha önce ganophene kullanmıştım.
iğneler hakkında bildiklerinizi paylaşırmısınız.İlk iğneyi hastanedemi yaptırsam:doktor anlattı nasıl yapıldığını ama ne kadar derine batırmalı iğneyi sormayı unutmuşum.acıyormu?Bi tehlikesi olsa bize yap diye vermezler heralde değil mi?
Bir de arkadaşlar ne kadar etkili iğneler? Hapa göre hamilelik daha fazla mı görülüyoe acaba?
Tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim.

merak etmeyin arkadaşlar 10 gün kadar vuruldum gayet basit ve acıtmayan bir iğne daha fenası vae emin olun!!ben im transferim oldu 3 kasım için sonç rkliyorum dua ein lütfn
sormak istdiklerinzi cevapladırabilrim bu aada

arkadaşım iğnenin ucu subkutan(deri altı) uygulama için özel hazırlanmış.iğne ucunu sonuna kadar batırmalısın hiçbir sakıncası yok. iğne yapabileceğin yerler :--göbeğin hemen altında sağ ve soluna
--yine göbek hizasının sağı ve soluna yapabilirsin(ben göbek hizasını tercih ediyorum .sanki daha az acıyor gibi)
--dozunu ayarlayıp iğneyi batırdıktan sonra ilacı yavaş zerketmelisin.tümünü boşalttıktan sonra 5 saniye bekleyip sonra çıkmalısın
--hergün aynı saatlerde yapmaya özen göster
--iğne yerlerinde hafif morarmalar olabilir önemli değil zamanla iyleşir. kolay gelsin canım :KK66:

Canim Tabiki Haplara Göre Daha Etkili Bu Iğneler Ben Tam Dokuz Kutu Kullandim Hiç Korkma Ben Ilk Başta Eşime Yaptiriyordum Sonra Aliştim Kendim Yapmaya Başladim Korkma Bence Acitmiyor Göbeğin Hizasindan Dört Parmak Ilerilere Vurabiliyosun Cnm Hiç Bir Tehlikesi Yok Sadece Morarmalar Oluyor Oda Zamanla Geçiyor Panik Yapma çok Sakin Bir şekilde Iğnelerini Vurabilirsin Canim Sonuna Kadar Batir Ilaci Sik Sonra Beş Saniye Kadar Bekle Ve çek Iğneyi üstüne Bastirma Geri Akabilir çünkü Sadece Bir Pamukla üstünü Kapat Yeterli Canim Kolay Gelsin Inşallah Sonucu Güzel Olur

korkma canim igne ayarli ne kadar batircagin fazla az olmaz yani bende yapamadim igneleri hemsire kikardesim var o yapdi olacak gibi degil sonra esim yapdi

bana anlatacak bişey kalmamış arkadaşlar çok güzel tarif etmişler nasıl kullanman gerektiğini.... inşallah en güzel haberleri verirsin bizlere

bende kullandım ilk 50 ile başladım tesadufen doktıra gittim ve yumurtalıgım ole olmuştu kı iyi ki gelmişsin dedi ölebilirdin dedi..tabı bende bıraktım bıraz ara verdım sonra şuan kı dk gittim tbi ilk nce hsg cekındım korkunç bır gundu.daha sonra 75 le başladım 4 gun vurundum 5 .gun gıttım daha sonraları 2 gune bır gıdıyordum sonrası malum çatlatma iğnesı vurundum haplardan daha etkılı bilmiom sonumuz ne olacak daha adet gormedım ama bazı arkadaşlarda 1 hafta gecikmiş dun ve bugun bıraz ıslaklık var beyaz rennkte bu ne oluyo sizce?ya kafayı yemek üzereyım....
hıçbır belırtı yok
arada bı kasıklarıma iğne batar gibi oluyo acıyo tabi...
diğer belirtilerin hiç birisi yok....ne yapacagım bennnnnnnnn...
yarın dananın kuyrugu kopacak...
hayırlısı bakalım..
Allahım hepimize nasip etsin...

hafsaa insallah hamileyimm diye yazarsin hayirlisi olsun canim düsünmemeye bak diyecem ala olmuyor biliyorumm hayirli haberler gelirsin insallahh

X