Maske Tarifleri Yzm iin zm ekirdei mi? yoksa Kays ekirdei ya m?

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
merhaba bende üzüm çekirdeği yağı aldım bugün deneyeceğim bakalım nasıl olur?gerçi yüzümde hiç leke yok ama çene bölgemde uçuklardan kalma kahverengi lekeleirm var onları nasıl giderebilrim4 gündür kantaron yağı kullanıyorum.biraz düzeldi gibi ama bi fikri olan varsa yardımcı olurmusnz lütfen...

sevgilerimle

Arkadaşlar ben aktardan alınan yağlara güvenmiyorum. "Naturin " diye bir marka var. Eczanelerde satılıyor. Eczacı bir akrabam sayesinde bilgim oldu. Ege üniversitesi ile bağlantılı bir firma olduğunu söyledi. Ben bu markanın buğday ve üzüm çekirdeği yağını ısmarladım. İsterseniz bir araştırın

bnde kayısı çekirdeği yağı kullanıorm 1 yıldır yumuşacık yapıo cildimi. bazen duştan çıkınca sürüorm bazende gece yatarken aklıma nezaman gelirse sürüorm

bende kayısı çekirdeği yağını sadece banyodan sonra kullanıyorum özellile gece sürüp yaınca sabaha yumuşacık oluyor.ama gündüz nemlendirici niyetine kullanamıyorum çünkü saçlarıma değiyo her yerimi yağlanıyo gibime geliyo malesef...

lekeler icin bugday yagi kullan canim :sm_cool:

ben aktardan kantaron yağı istedim ... sir yanığı var dudağımın kenarında... eski yanıklara iyi gelmez diye buğday yağı verdi ... gerçekten işe yarıyor mu ? bir de sen nasıl kullandın ?

:a015:
ben aktardan kantaron yağı istedim ... sir yanığı var dudağımın kenarında... eski yanıklara iyi gelmez diye buğday yağı verdi ... gerçekten işe yarıyor mu ? bir de sen nasıl kullandın ?

benimde gözümün kenarlarinda vardi,2006 senesinden bu yana.ama birgün aktara bunu nasil yok edebilirim ona göre bir yag olsun dedim ve adam hic tereddütsüz bugday yagini önerdi.simdi inanirmisin ben kendim bile göremiyorum kaybolup gittiler.ben geceleri yatmadan önce kullaniyordum.ama pamuga dökerek.sakin direk olarak kullanma canim,umarim faydali olabilmisimdir.:a015:

arkadaslar benim cildim çok kuru acayip ne kullansam fayda etmıyor nemlendirici sürüyorum 5 dakka sonra kupkuru oluyor bi tavsiyesi olan yokmu :KK43: Çok üzgünüm çoook

slm arkdşlar pınar bende yüzümdeki lekeler için AKNILOX JEL %4 adında bir krem kullanıyorum gerçekten baya etkisinide görüyorum tavsiye ederim

Ya hanımlar yüzünüze herşeyi sürmüşsünüz yaaa. Yani bunları yaparken doktorunuza soruyormusunuz? Burda ne yazılmışsa yapmışsınız.

Bu yağların çoğunu yapanlar benim yeğenlerim HepsiAntep diye biyer ama ben daha birgün biyerime sürmedim. Hepsi birbirinden faydalı ama içilirse ! Yani yüze sürüleni varmı , sürülüyormu ?kaçsaat kalıyor vs sizin için soracağım.ama yinede doktorunuza sorun cicim byeoo

Üzüm çekirdegi yağı içeriğindeki E vitamini ve omega 6 kolesterol sağlığı açısından faydalıdır.

Üzüm çekirdegi yagı kızartma ve salatalarda da kullanılmaktadır. Yanma derecesi 250 derecedir. Zeytinyağının yanma sınırı ise 120 derecedir. Bu yüzden kızartma gibi yüksek dereceye ihtiyaç duyulan yemeklerde öncelikli olarak tercih edilmektedir.

1 yemek kaşığı yaklaşık 120 kcal dır. Ancak pişirme esnasında diğer yağlardan daha az kullanıldığı için kilosuna dikkat edenler açısından tercih nedeni olabilir.

Üzüm çekirdeği yağı cilt için koruyucu etkilerde bulunur. Değerli bir cilt bakım üründür. Üzüm çekirdeği yağının faydaları cilt kırışıklıklarını giderici ve cilt sarkmasını önleyicidir. Aromaterapi de masaj yağı olarak kullanılır.

ben kayısı yağını yapmıştım ama birazcık alerji yaptı bende..cildim hassa ondan galibaabilmiyorumkismile

ya arkadaşlar ne kullanacağımı şaşırdım bende ya.kimisi üzüm çekirdeği yağı ,kimisi kayısı çekirdeği yağı ,kimisi buğday yağı, avokado yağı vs.... diyo .bi dünya yağ var .hangisini kullansam diye kara kara düşünmeye başladım yani.benim şikayetim kaz ayakları ve mimik kırışıklıkları .bununla ilgili kanal 7 de ikbalin programındaki bitki uzmanı ömer bey hodan yağını önerdi. ütülenmiş gibi kırışıklıklarınızı açar dedi ve kesin konuştu.bende önerdiği yağı aldım ve 3 gündür kullanıyorum bakalım sonuç ne olacak......

arkadaşlar
ben aranıza yeni katıldım.

yüzümde aslında abartılacak bir sorun yok. sadece çalıştığım için mesai sonunda yüzüm solgun ve yorgun düşüyor. elmacık yanaklarında nokta nokta gözenekleri görebiliyorsunuz yakından bakınca. yüzüm kuru bir cilt yağlı değil.

böyle pürüzsüz, canlı görünen bebek gibi bir cilt için bitkisel yağ kullanmak istiyorum.

sizce kayısı çekirdeği yağı mı yoksa üzüm çekirdeği yağı mı alayım netten?
bunların her biri tek başına yeter mi yoksa neyle karışıtırmalı?

birde kardenin ürünü mü yoksa bukaş marka mı almalı? hangisi en saf ve doğalı acaba?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Canım öncelikle hiçbirşey cildinde mucize yaratmayacak. İkincisi üzüm çekirdeği yağı olsun kayısı çekirdeği yağı olsun hergün krem yerine kullanmak için uygun değiller. Ama banyodan sonra ve ya gece yatarken ve ya belli zamanlarda maskelerle tercihen gece saatlerinde kullanmak daha doğru.

Bu yağların içinde mineraller ve bir takım etken maddeler var cilde iyi geliyorlar ama cildi bebek gibi yaparlar mı... öyle olsa bugün sokakta dolaşan herkesin cildi bebek gibi olurdu. Ama uzun süreli kullanımda cildinin kalitesini iyileştirirsin bu doğru.

Senin sorunun yorgunluk. Herkes yorulduğunda cildi solgun görünür. Ama bu sorununu yağlarla çözemessin. Ben senin yerinde olsam sprey nemlendiricilerden alır mesai saati sonunda yüzüme 1-2 fıs bundan sıkar tazelenirdim. Üstüne de hafif bir allık rotüşu... tamamdır...

Bu arada ben hep karden alırdım yıllardır ama galiba kaliteyi biraz bozmuşlar. Kayısı yağını aldım ve kullanamadım resmen yağ değil esans. Kaliteli aktarlarda biz o markayı satmıyoruz çok şikayet alıyor diyip duruyorlar. Bukaş ı ise hiç duymadım.

kayısı yağının methini duydum bende ona abaşlamayı düşünüorum bikaç aydır aklıma estikçe zeytin yağı sürüom suratıma amacım kırışmamak,çok memnunum zyağından ama suratımda kıllanma yapar diede korkmuyor değilim hani

merhabalar ben aranıza yeni katıldım herkese sevgiler.. bende gittikçe çirkinleştiğimi düşünmeye başladım normalde çok güzel bi kızım ama gün geçtikçe bana böyle geliyor benim cildimde bi problem yok ama solgun yorgun görünüyo ve 5, 6 gündür göz altı morluklarım var kayısı çekirdeği yağını kullandım cildi yumuşatıyo bu bir gerçek ama benim sorunuma çare olmadı ne yapmalıyım?

merhabalar ben aranıza yeni katıldım herkese sevgiler.. bende gittikçe çirkinleştiğimi düşünmeye başladım normalde çok güzel bi kızım ama gün geçtikçe bana böyle geliyor benim cildimde bi problem yok ama solgun yorgun görünüyo ve 5, 6 gündür göz altı morluklarım var kayısı çekirdeği yağını kullandım cildi yumuşatıyo bu bir gerçek ama benim sorunuma çare olmadı ne yapmalıyım?

5,6 gündür morluk varsa genetik değil diye kabul edelim. Muhtemelen uykusuzluk ya da menstrüasyon yüzünden olmuştur. Bu yağları kullanıp anında iyileşme beklemek anlamsız. Göz altlarında kan dolaşımını hızlandıracak hafif masajlar ve kısa bir süre patates dilimi koymak, gece yatmadan bir parça pamuğa süt döküp 10 dakika bekletmek bir nebze iyi gelebilir. En az sekiz saat uyku şart ama.

bende uzum cekırdegı yagını bazende cılek yagını kullanıyorum sıkılastırıcı ozellıkler var bence uzum cekırdegı yagı

X