Cildi güzel hanımları konuya beklerim.

Misafir_misafir

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2022
78
22
26
Merhaba güzel kadınlar. Yüzümün t bölgesi yağlı aynı zamanda siyah nokta sorunum var yanak bölgemde gözeneklerim biraz geniş, doğal sabunlar peeling eldiveni gül suyu hepsini denedim ama öyle pırıl pırıl baktığımızda tertemiz görünen ciltler vardır ya ona ulaşamadım. Tavsiyesi olanlar var mı? Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Merhaba güzel kadınlar. Yüzümün t bölgesi yağlı aynı zamanda siyah nokta sorunum var yanak bölgemde gözeneklerim biraz geniş, doğal sabunlar peeling eldiveni gül suyu hepsini denedim ama öyle pırıl pırıl baktığımızda tertemiz görünen ciltler vardır ya ona ulaşamadım. Tavsiyesi olanlar var mı? Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Bu topiğe gelip biraz bilgi sahibi olabilirsiniz.

Thread 'Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️' Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️

Sabun kullanmayın. Cilt tipiniz karma. Sizin cilt tipinize benzeyen youtuberlar bulun. Onlarin cilt bakımı rutinlerini kopyalayın. Iyi gelenlerle kendinize ait rutininizi oluşturun. Pırıl pırıl cilt için gereken şey duzenli ve oturmus bir cilt bakımı rutini.
Aslında bu kozmetik ürünler çok işe yarıyor mu ona da emin değilim link için öneriyor olabilirler :)

Tanecikli yüzü çizen peelingler yapmayın. Mikrocizikler oluşturabilirsiniz yüzünüzde. Benim de cildim kuru. Yazları t bölgesi yaglaniyor sıcaktan. Benim kapalı komedonlarim mevcut. Daha farklı sorunlarim da var ama komedonları geçirmek önceliğim.Ona göre cilt bakımı olusturdum. Sizi hangi sorun en çok rahatsız ediyorsa ilk once o soruna yönelik bir bakimdan baslayabilirsiniz. Ben eczacı ve hoşuma giden dermatologları takip ediyorum. Herkesin cilt tipi farklı onlara göre rutinler mevcut. Beğendiğiniz dermatolog ve eczane önerilerini takip edebilirsiniz. Bir şey kaybetmezsiniz.

Karma yaglliya eğilimli cildim var ve ciddiye hekiminin tavsiyesiyle 5 yıldır la roche posay effaclar jel ve nemlendirici olarak bepanthol kullanıyorum fondöten alışkanlığım yoktur bu sayede isilik yapısında olan sivilce akne siyah noktalarının hepsi yok oldu ama öncelikle hekime gidin

Tanecikli yüzü çizen peelingler yapmayın. Mikrocizikler oluşturabilirsiniz yüzünüzde. Benim de cildim kuru. Yazları t bölgesi yaglaniyor sıcaktan. Benim kapalı komedonlarim mevcut. Daha farklı sorunlarim da var ama komedonları geçirmek önceliğim.Ona göre cilt bakımı olusturdum. Sizi hangi sorun en çok rahatsız ediyorsa ilk once o soruna yönelik bir bakimdan baslayabilirsiniz. Ben eczacı ve hoşuma giden dermatologları takip ediyorum. Herkesin cilt tipi farklı onlara göre rutinler mevcut. Beğendiğiniz dermatolog ve eczane önerilerini takip edebilirsiniz. Bir şey kaybetmezsiniz.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Peeling eldiveni ile her banyoda sabunla yıkıyorum nemlendirici de kullanıyordum yağ oranı baya azalmıştı ama gözenekler maalesef küçülmüyır yanak kısmımds hep gözenek var siyah noktalarım yok olmuyor çok üzülüyorum bu duruma

The purest markasını çok övdüler porselen bir cildiniz oluyır diye toz temizleme ürününü hiç duydunuz mu acaba

Duydum ama kullanmaya cesaret edemedim açıkçası. Her cilt tipine uymayabilir. Yorumlara bakarak almak gerekiyor bazı ürünleri. Hangi cilt tipine uygun bilemiyorum
Baktım yorumlara memnun olan çok ama beğenmeyen de var denemeden bilemeyeceğiz. Şu gözenek genişliğine çözüm bulsaydım da gerisini hallederiz :))

Siyah nokta yağlanma pütürlü cilt falan ise sorununuz çift aşamalı temizliğin çok faydasını görürsünüz ben gördüm. Yüzünüzü güneş kreminden makyajdan mutlaka önce cilt yapınıza uygun yağ bazlı bir temizleyici ardından köpük temizleyici ile temizleyin (düşük miktarda bha içerdiği için Cosrx Good Morning Jel ya da Heimish All Clean Green Foam önerebilirim bunda da az miktarda glikolik asit var hiç asit surmemis aşırı hassas ciltli biriyken bile bu ikisini çok rahat kullanmıştım.)
Kullanmıyorsanız mutlaka her gün güneş kremi kullanın yine cilt yapınıza uygun
Hassas ciltlere özel ilk başta çok düşük oranlı nazik bir bha serum kullanın mutlaka rutinde
Ve cildinizi mutlaka içerden dışarıya destekleyecek doğru nemlendirici
Tüm bunları yaparken de hemen sonuç görmeyi ummadan bir süre ürün ve içeriklerle deneme yanılma yaparak hangi ürün ve içeriğin size iyi geldiğini anlamaya çalışarak geçeceğini unutmayın belirli bir sürenin
Cilt bakım işi böyle bir şey hele de birden fazla problemi düzeltmeye çalışıyorsanız gerçekten emek ve zaman istiyor fakat sadece şu üç temel adımı (GÜNEŞTEN KORU, TEMİZLE, NEMLENDİR) güzel uygularsanız dönüşleri gördükçe rutininize yeni şeyler eklemek ve kendi rutininizi oluşturmak adına hevesleniyorsunuz

X