gonaphene hakkında bilgisi olan

bedef

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2007
2.578
1.671
arkadaşlar bu hapı kullandıktan sonra kaç gün birliktelik olmamalıdır yada ilaç bittikten sonra gün aşırı mı birliktelik olmalıdır ve gebelik elde eden varmı...

hayır canım ben kullanmıcam arkadaşım kullanıyo da dr un söylediklerini pek anlamamış o yüzden dün yanımdaydı sizlere sormamı istedi

merhaba bedef,

ben gonaphene kullanıyorum..
Ama ilacı doktor kontrolünde kullandığım için belli aralıklarla ultrasona giriyorum.
ve yumurtalık takibi yapılıyor.. arkasındandanda çatlatma iğnesi.. ve doktor gün veriyor..

sen kendin mi kullanacaksın ??

. herkese gonaphene den sonra yumurta oluşursa çatlatma iğnesi yapıyolarmı illaki. ben ilk kez bu ay kullanıcam bakalım neler olacak

ben 5 ay kullandım kızlar gonaphene.geçen ay yumurta yeteri kadar büyüdü(22 mm)ama çatlamadı ve kist oldu.bu ay mecburen ara verdik.ve şuan doğ.kont hapı kullanıyorum.adet olunca kist eridiyse tekrar ilaca başlıycam ve bu ay ilk defa çatlama iğnesi yapılacak kısmetse.

evet bende kullandım önce yumurtaların buyumesı gerekıyo ganophene buyutuyo 18mm üstü olması gerekıyo sonra pregly (catlatma ıgnesı)yapılıyo tabı bana boyle yapıldı sonra yumurtlama gununde 2 gun üstüste ilişki sonra gün asırı demişti doktor bana ama sonuc tık yok hihihihi

canım seneler önce kullandım ama bi faydasını göremedim..7 ay gibi uzun bi tedaviydi çatlama iğnesi testler rahim filmi..bunalmıştım aşılamaya geçilecekti ben ara vermek istedim..2 aysonra hamiş kaldım kaendiliğinden bence sorunun ne bilmiyorum ama bende ve eşimde sorun yoktu ama hamiş olamıyordum..sonra rabbim nasip etti..şuan 4 yasında bi oğlum var..

X