Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Cabuk Yağlanan Saçlar için Ne Yapmalı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Arkadaşlar saçlarım yıkadıktan sonra ikinci gün yağlanıyor, fön çektiriyorum sadece 2 gün dayanıyor, saçımı yıkamaktan bıktım, yağlı saçlar için olan şampuanlar da işe yaramıyor, bildiğiniz bir çözüm varsa paylaşır mısınız?

En iyi çözüm yıkamak gbi sanki. Çünkü saçın yağını dediğin gibi şampuanlar da almıyorsa bir problem olmalı. Tahlil yaptırdın mı veya çok fazla yağlı besinler tüketmenin saç yapısına bir etkisi var mı diye merak ettim şimdi. Doktor arkadaşlarım var sorupp bilgi dineceim senin için ya da uzmanlarından öneriler araştıracağım.

deneme yanılma yoluyla farkettiğim birkaç şey;

1-organik şampuanların birçoğu saçı kurutuyor hem denedim hemde organik şampuan kullanan kişilerin yorumlarını okudum.hergün yağlanmasından şikayet edenlerin çözümü bu olabilir.

2-saç düzleştiricileri kullandığımda yada fön çektiğimde saçım daha çabuk yağlanıyor,nedenini anlayamadığım ama gözlemlerim sonucunda farkettiğim birşey bu,saçı doğal haline bırakmak çabuk yağlanmamasında etkili olabilir.

3-saçı boyamak,ısırgan otu suyunu saçı yıkamadan önce yarım saat saçta ve deride bekletmek saçın yağlanmasını geciktiriyor.

deneme yanılma yoluyla farkettiğim birkaç şey;

1-organik şampuanların birçoğu saçı kurutuyor hem denedim hemde organik şampuan kullanan kişilerin yorumlarını okudum.hergün yağlanmasından şikayet edenlerin çözümü bu olabilir.

2-saç düzleştiricileri kullandığımda yada fön çektiğimde saçım daha çabuk yağlanıyor,nedenini anlayamadığım ama gözlemlerim sonucunda farkettiğim birşey bu,saçı doğal haline bırakmak çabuk yağlanmamasında etkili olabilir.

3-saçı boyamak,ısırgan otu suyunu saçı yıkamadan önce yarım saat saçta ve deride bekletmek saçın yağlanmasını geciktiriyor.

benim de fön yapılınca ya da düzleştirince çok yağlanır..
ben bitkisel şampuan kullanıyorum,böylece gün aşırı yıkayabiliyorum saçımı..şampuanım ısırganlı..

sacını yıkadıktan sonra durulama suyuna limon ve suyu karıstırıp dökersen yararını gorursün ama her sefernde yapmamanı oneririm

ben dört günde bir yıkanıyorm hatta bazen uzuyo bile ama hala aynı dert hiç fayda etmiyor bnmde saçım hemen yaglanıyo sönükleşiyo şekli bozuluyo çok snr oluyorm hergn yıkasanda aynı haftada birde hiç çare dil bide çok kepekli napcaz allah aşkına ya :44: :26:

ama benimde size bir tüyom var denemenizde fayda vr. denemektn zarar çıkmaz artı : vücudu ılık suyla yıkamak vücudunuzu sıkılaştırır düzene sokar.

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin

Hormon düzensizliği ile yağ bezlerinin gereğinden fazla çalışması, stres, kalıtsal etkenler, çevre kirliliği gibi faktörler saçların yağlanmasına sebep olur.

Çabuk yağlanan saçlar için öncelikle yapılması gereken yağlı saçlar için üretilen şampuanlar kullanmak ve saçları ılık suyla yıkamaktır.

Yıkama yaparken saç diplerinize hafifçe masaj yapın. Saçınızı şampuanladıktan sonra soğuk ya da ılık su ile durulayın. Yüksek ısılı fönlerden ve maşa kullanımından kaçının. Unutmayın ki saç ısındıkça yağlanma süresi de hızlanacaktır. Bu tip işlemleri kullanmanız gerektiğinde de mutlaka ısıya karşı koruyucu serumlardan kullanın.

Yağlı saçları çok sık taramamaya, şekillendirici köpük ya da sprey kullanmamaya dikkat edin. Saçınızın nem dengesini korumak yağlanmayı bir adımda engellemenize yardımcı olur.

Bakım için bitkisel öz içeren haftalık kürlerden yararlanabilirsiniz. Böylece yağ bezlerini sakinleştirir ve saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlamış olursunuz.

Saçlarınız için yağlanma engelleyici maske,

Malzemeler,

1 yemek kaşığı ada çayı

1 yemek kaşığı biberiye

1 yemek kaşığı elma sirkesi

2 su bardağı kaynar su

Hazırlanışı ve Uygulanışı,

Ada çayı ve biberiyeyi kaynar suda çay gibi demleyip süzün.

İçerisine elma sirkesi ekleyip karıştırın.

Karışımın soğuması için bekleyin.

Saç diplerine yedirerek sürüp iki saat bekleyin.

Ilık su ile nazikçe durulayın.

İşlemi 2 haftada bir tekrarlayabilirsiniz.

Püf Noktası,

Eğer saçlarınız yağlanmış ve de yıkamaya vaktiniz yoksa 1 tatlı kaşığı kadar bebe pudrasını saç diplerinize uygulayın ve sivri uçlu bir tarak kullanarak saçlarınızı hafifçe şekillendirin.

Son düzenleme:
benimde saçlarım yağlı çok sık yıkamamak gereekiyor canım saç alışana kadar daha sonra geç yağlanmaya başlıyor

kızlar benim saçım da çok yağlanıyor her akşam yıkıyorum, sabah çok erken kalkamadığım için sabah yıkayamıorum saçlarım hiçbi zaman ışıldamıyo bu nedenle:KK51:

inanın denemediğim şampuan kalmadı:KK37: sebastian dan tutun da otacıya tresan falan hepsini denedm hiç sonuç yok
bu forumda okudum sanırım ama yazıyı bulamıorum biberiye alıp suda kaynatıyoruz sonra içine yarın limonun suyunu sıkıp fısfıslı bir şişeye koyuyormuşuz, yıkandıktan sonra temiz saça bu karışımı sıkıyomuşuz ii geliomuş, bir de durulama suyuna sirke koyucakmışız, ben deniycem siz de deneyin derim, denedikten sora görüşlerimi de paylaşıcam
bence şampuanla düzelecek bişiy deil, ayrıca başka bi forumda okudum doktora gidenler olmuş çözüm bulmak için, saçtaki yağlanmayı azaltan bir hapveriomuş, iyi geliomuş, doktora da gidicem, valla çok sıkılıyorum saçıma fön bile çektiremiorum bu yüzden
bir de ben bazen günü kurtarmak için saçıma bol miktarda bebe pudrası sürüyorum, ama saçımın dipleri beyaz beyaz oluyo, temiz bir tülbetle saç diplerindeki kalıntıları topluyorum, beyzlık geçio, ama hep yapılcak birşey deil ama aklınızda bulunsun yani:KK49:

Uzmanlar Kına saçı kurutur der ben bir kaç ayda bir yakıyorum faydasını gördüm

limon suyu iyi geliyor. denedim
saçını yıkadıktan sonra limon suyuyla duruluyorsun. 1 limon yeterli

bende aynı dertten muzdariptim nasıl olacağını tam bilen varmı

Son düzenleme:
sebamed yağlı ve kepekli saçlar için bitkisel bir şampuanın içine çam terebentin koydum resmen kurutuyo saç derisini. Benim aşırı yağlı saç derim olduğu için rahatlatıyordu. bir de elma sirkesi bir kahve fincanı son durulama suyuyla saçını durulamanı tavsiye ederim. Bol bol su içmek lazım :) 2 günde bir yıkamak lazım, sonuçta yağlanmasının bir şekilde engellemek gerek. Bizim neden cildimiz yağlı? asıl önemli olan bu altta yatan sebebi bulmalıyız. Beslenme şekli mi, bazı hastalıklar mı yoksa her ikiside mi...

aynı dert aynı dert...2.günün akşamı başlıo yağlanma denemediğim hiç bişe kalmadı hayatımda 2 defa yağlanmamıştı saçım tarifsiz bi duyguydu:)) düzleştirme yağın yayılmasını saglıyor uzak durmak gerekiyor ılık su az şampuan tavsiyemdir....

Kesinlikle kremsiz şampuan kullan. yani ikisi bir arada olmaz yağlı saçlara. Banyodan sonra son durulama suyuna küçük bir kahve fincanının yarısı kadar elma sirkesini suya koy onla durula. Bitkisel bir şampuan kullanmanı öneririm. Marketdeki ucuz şampuanlar bence bize uygun değil. Her nemlendiriciyi kullanmamamız gibi her şampuanı da kullanmamalıyız:) Şampuanın içine ben çam terebentin yağı döküyorum. watsonsdan almıştım. Yemin ederim çok iyi geliyor. Benim saçlarım dökülmüştü kolestonla boyadıktan sonra bana iyi gelmedi o boya.. şimdi önlerimden küçük küçük saçlar çıkıyor moralim düzeldi valla kel kalıcam diye üzülüyordum. Bir de saçlarını kestir uzunsa kendine gelsin saçların..

2 günde yağlanmaya ben şükrederdimm yaa
sabah saçlarımı yıkardımm 1 saat sonra işe gittiğimde sanki 1 hafta yıkanmamış gibiydii.. tam kafayı yeme durumu yanii
saç derim de cok hassas 3 gün yıkamazsamm kafamda saç diplerimde yaralar oluşurr,sık yıkamadann dolayıı cabuk yağlanan diyenler için söyliyorum bunu da..
zetion süspansiyon ile bioblas yağlı saçlar için dönüşümlü kullanıyorum şu andaa en azından 2 gün normal saçlarlaa gezebiliyorum artıkk
saç kremi uzun saçlılar mutlaka kullanmalıı hatır hatır oluyoo saçlar zatenn.. saç uçlarınaa krem sürünn..

Ben de aynı durumdayım 2 günde yağlanıyor özellikle kaküllerim çok çabuk yağlanıyor ve ince telli oldugu ıcın galiba hemen birbirine yapışıyor ne yapmalıyım ?

kızlar oylre 4 gun falan yaglı gezmek mumkun degıl nasıl dayanıyorsunuz anlamadım benm 2. gun sacım yaglanrrrr toplarım hemn hadıu zorla 3.gunde tepeden toplarm bellı olmsn dıyeeee ama yok dayanılcak gıbı dııl sankı yaglr yuzmde gıbı hıssedıyrm okdr yaglnyr ztn kasınıyr yaglanmaya baslayıncada :KK43::KK43: bende henuz cozum bulamadım ama bır tanıdgmz mısır unuylamı ne ov demstı sorcm ayrıntısınıı denıcm bakalım onu

limon saçı yıpratır hatta öldürür.Doğal olan herşeyin saçınıza iyi geleceğini sanmayın.

Saçınız hemen yağlanıyorsa haftada 1 yıkayın daha az yıkayın..siz sık yıkayınca saç derisinde sebum yıkama sıklığınıza orantılı olarak üretiliyor..

3-4 hafta boyunca saçınızı 5-7 günde 1 yıkayın..Buna dayanmak zor oalcak ama düzeldiğini görecekseniiz.
KUZUUM tam bi hafta yıkamıyorum ama gene aynı hiç bi fark yok
sabun ,hacı şakir kullanın

sabunu bende denedim ama gene yağlandı saçlarım üstelik sabun ağırlaştırdığı için başımda 5 kilo yük var sandım..

benim cildim genel olarak çok yağlı sivilcemde çok fazlaydı 6 ay zoretanin tedavisi gördüm sivilce adına bişey kalmadı ilacı kullanırken saçlarım hiç yağlanmadı tabi ilaç vücudu kuruttuğu için görseniz 6 ay boyunca o kadar rahat ettimki ooh dedim herhalde artık hiç yağlanmayacak..ama tedavi bittikten 1 ay sonra yeniden başladı:KK43::KK43:

X