Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Cabuk Yağlanan Saçlar için Ne Yapmalı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
saçınızın yağlı fakat yıkamaya vaktiniz olmadığı zaman biraz bebe pudrasını avcunuza dökün, saçlarınızı baş aşağı tutup pudrayı saç diplerinize yedirin. bir kaç saat sizi idare edecek şekilde yağlı görünüm ortadan kalkıyor.. ben arada yapıyorum mecbur kalınca ve o gün için kendimi biraz olsun iyi hissettiriyor.. sizlerle de paylaşmak istedim.

Yağlı saçları yağlanıyor diye sık yıkamaya alıştırmayın şampuanlarken saç diplerine masaj yapıp saç derisini uyarmayın.

sephoranın bır sampuannda bahsedıyordu bırı memnun kaldım dıyeee hangı sampuandı o yaaa

aynı dert bende de var...
eskiden yoktu birden bire çıktı başıma.

dayandım 1 hafta 1 buçuk hafta yıkamadım saçımı.. öyle iğrenç iğrenç gezdim ortalarda
ıykkk kafamçokkarıştı

bir hevesle banyo yaptım gittim birde fön çektim anam 2 gün sonra gene yağlı..
hemde o kadar yağlanıyor ki zanedersin ki kafama zeytin yağı boşaltmışlar..

tuz olayına girmicem hiç... bir de kepek sorunuyla karşı karşıya kalırsam bilemem artık.. :a015:
aynen benimde kafama yag sisesi dokulmus gibi parliyor :KK14:
aynı sorun bendede var kızlar yaa denemediğim şampuan kalmadı elma sirkesi filanda fayda etmedi 2 günde bir saç yıkamaktan bıktım artık düzleştiriyorum ertesi gün yıkayıp bidaha yapıyorum.iyce yıpranıyo saçlarım yaa :çok üzgünüm:
ben duzlestirici falan kullanmiyorum bide olari kullanmsam nolur bilmiyorum
bnde çıldrmak üzeryim hem az saçım var hemde bir gün yıkamasm 1 aydr yıkanmıorm gbi duruyor ve ben 2 ay sora ewlenicem bu saçlrlamı allammm:KK43::sinifsinif:
bneim sacim cok azalmaya basladi.hic soyle gur saclarim olmadi zaten.cok ince telli bide yagli olunca 2 saat icinde sonuyoir berbat gorunuyor..soyle sacimi sala sala gezemiyorum.dokulme yaglanma sonukluk hepsi mevcut sacimda.
saçımı boyadığım sürece sorun yok
ama dipler çıkmaya başladığı andan itibaren vıcık vıcık saç diplerim
uçlar da kupkuru.
değil 1 hafta yıkamamak 1 gün yıkanmasam duramam
öyle kokuşacağına yağlansın daha iyi
ben şimdi hacışakir limon özlü yağlı sçlar için olan
şampuana başladım memnunum gibi
kremli şampuanlardan uzak duruyorum
bu biraz da olsa daha saçlarımı daha temiz hissetmemi sağlıyo
kremsz sampuanlar veya bitkisel sabunlar taramayi cok zor hale getiriyor saclar cok dolaniyor sanki onlarlada olmadi.sac uclarim kirliyor bu seferde.boyamak daha beter yapiyor sacimi..yaglanmaya etki etmedigi gibi sacimi cok yipratiyor boyamak:KK5::KK5::KK5:
deneme yanılma yoluyla farkettiğim birkaç şey;

1-organik şampuanların birçoğu saçı kurutuyor hem denedim hemde organik şampuan kullanan kişilerin yorumlarını okudum.hergün yağlanmasından şikayet edenlerin çözümü bu olabilir.

2-saç düzleştiricileri kullandığımda yada fön çektiğimde saçım daha çabuk yağlanıyor,nedenini anlayamadığım ama gözlemlerim sonucunda farkettiğim birşey bu,saçı doğal haline bırakmak çabuk yağlanmamasında etkili olabilir.

3-saçı boyamak,ısırgan otu suyunu saçı yıkamadan önce yarım saat saçta ve deride bekletmek saçın yağlanmasını geciktiriyor.

saçınızın yağlı fakat yıkamaya vaktiniz olmadığı zaman biraz bebe pudrasını avcunuza dökün, saçlarınızı baş aşağı tutup pudrayı saç diplerinize yedirin. bir kaç saat sizi idare edecek şekilde yağlı görünüm ortadan kalkıyor.. ben arada yapıyorum mecbur kalınca ve o gün için kendimi biraz olsun iyi hissettiriyor.. sizlerle de paylaşmak istedim.
su bebe pudrasini alayim bugun bide arkadasin bahsettigi fisfis sikmalik caydan yapayim ..

biktim biktim yemine derim siz 2 gun den bahsediyorsunuz benim sacim eger sabah yikadiysam aksam kesin yagli oluyor.yani birakin 2 gunde bir yikamayi ayni gun yaglaniyor gunde 2 kere yikamak zorunda oldugum oluyor.mecbur disari cikacagim mecbur yikamaliyim.
ustune bide sacim azaldi dokuluyor
sarimsak kuru etkili ama tr donunce yapacagim.burda banyolarda pencere yok sacma bi havalandirma var klima gibi biseye etki ettigi yok.koku olmasin diye burda yapmayacagim
denemedigim sampuan kalmadi
amerikadayim ve abartisiz 2 saatimi sampuan reyonlarinda gecirdim bir gun.hepsini inceledim okudum bir suru denedim yok yok...ne kadar sac uclarimi kirsada sanirim zeytinyagli sabuna donecegim.ve saclarimi uzun sure sik sik kestirmem lazimuclari kirilmasin diye
donunce sac konusunda cok isim var..

Benim durumum garip bence.

Saçımın yarısı yağlı, diğer yarısı normal.

Doğal zeytinyağlı sabun kullanıyorum ama faydası yok

yağlı saça çözüm bulan var mı?

Normalde cok yagli saclarim johnson& johnson bebe sampuaniyla yikiyorum baya azaldi yaglanmalarim ne bileyim 3 gunde filan yikiyorum saclarimi artik bir deneyin isterseniz

X