Çocuk Hastalıkları gaz sancısı!!!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

gzgn3435

Nirvana
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
551
17
34
kızlar ben 24 kasımda prensesimi kollarıma aldım,ilk 10 gun hersey çok ıyıydı,bebegım emıyordu hatta bırazda mama verıyorduk,vede uyuyordu sonra hersey kabusa dondu,bebegım çoooooook aglamaya basladı ve uykuları 10 dk.ya duştu ve benı emmek ıstesede ıkıkere çakıp bagırarak ıstemez oldu,bayramın 1 .gunu gecesı bır basladı aglamaya 27 saat boyunca ne uyku uyudu ne dogru duzgun bırsey yedı kendın ı helak edercesıne agladı,ıkıncı gubu gecesı acıle gıttık dr.gazsancısı dedı off kızlar ya boyle gaz mı olur,prensesım dogru duzgun yemıyorkı ne gazı bu ya ve bu ne kadar surecek? ben odadan dışarı çıkamyorum.

kızlar ben 24 kasımda prensesimi kollarıma aldım,ilk 10 gun hersey çok ıyıydı,bebegım emıyordu hatta bırazda mama verıyorduk,vede uyuyordu sonra hersey kabusa dondu,bebegım çoooooook aglamaya basladı ve uykuları 10 dk.ya duştu ve benı emmek ıstesede ıkıkere çakıp bagırarak ıstemez oldu,bayramın 1 .gunu gecesı bır basladı aglamaya 27 saat boyunca ne uyku uyudu ne dogru duzgun bırsey yedı kendın ı helak edercesıne agladı,ıkıncı gubu gecesı acıle gıttık dr.gazsancısı dedı off kızlar ya boyle gaz mı olur,prensesım dogru duzgun yemıyorkı ne gazı bu ya ve bu ne kadar surecek? ben odadan dışarı çıkamyorum.[/QUOseni okadr iyi anlıyorum ki arkadaşım kızım bir buçuk aylık olana kadar haftada üç kere acile gidiyordum gaz sancısının bu kadar acı vereceğine inanamıyodum bir türlü her seferinde ya başka bir şeyse diye götürüyoduk hep gaz diyodu doktor..şimdi 16 aylım bitti mi hayır hala gazdan ağlıyo geceleri ..bebeğin çok küçük bir aylık olduktan sonra nurse harveys şurubunu tavsiye ederim çünkü zinco metsil yada gaz çayları hiç bi işe yaramıyo tamamen kesmiyo ama yarı yarıya faydası oluyo canım.

kızlar ben 24 kasımda prensesimi kollarıma aldım,ilk 10 gun hersey çok ıyıydı,bebegım emıyordu hatta bırazda mama verıyorduk,vede uyuyordu sonra hersey kabusa dondu,bebegım çoooooook aglamaya basladı ve uykuları 10 dk.ya duştu ve benı emmek ıstesede ıkıkere çakıp bagırarak ıstemez oldu,bayramın 1 .gunu gecesı bır basladı aglamaya 27 saat boyunca ne uyku uyudu ne dogru duzgun bırsey yedı kendın ı helak edercesıne agladı,ıkıncı gubu gecesı acıle gıttık dr.gazsancısı dedı off kızlar ya boyle gaz mı olur,prensesım dogru duzgun yemıyorkı ne gazı bu ya ve bu ne kadar surecek? ben odadan dışarı çıkamyorum.

geciş olusn canım valla bizde fazla bi gaz sancısı olmamıştı ama yinede arada zinco kulanıyordum bide sap diye damla vardı o birazcık pahalı belkide aclıktan aglıyorda olabilir yeni annelerde sana cevap yazmıştım bi bakıver
egerki gaz sancısıysada alah yardımcın olsu bide rezene ve papatya cayları var bebgini rahatlatır bide onları dene istersen :emir_bebek:

bu arad doktorum bunun tıpda bi çaresi olmadığını söyledi ama bazı pratik bilgilerle bebeği rahatlata bilirsin mesela emiyorken meme başını tam olarak ağzına alsın ki hava yutmasın ve meme değişiyorken önce göğsüne yaslayıp sırtını sıvazla gazı çıkana kadar emme işlemi tamamen bitince yine aynı işlemi yap bütün gazı çıkana kadar bekle ayrıca karnına hafif ısıtılmış havlu koyarsan oda çok iyi geliyo eğer gaz sorunu bağırsaklarında ise yüz üstü yatır veya bacaklarını bisiklet çevirir gibi hafifçe hareket ettir ki bağırsakları çalşsın iki bacağının karnına doğru hafifçe ittire bilirsin beş on defa yap bu hareketleri benim ki mide gazı sorunu :KK43:..umarım yardımcı olur bu bilgiler..Allah bebeğine ve sana uzun ömürler versin bayramında mubarek olsun canım.

(üstteki yazının tekrarı pek anlaşılır olmadığı için tekrarlıyorum) seni okadr iyi anlıyorum ki arkadaşım kızım bir buçuk aylık olana kadar haftada üç kere acile gidiyordum gaz sancısının bu kadar acı vereceğine inanamıyodum bir türlü her seferinde ya başka bir şeyse diye götürüyoduk hep gaz diyodu doktor..şimdi 16 aylım bitti mi hayır hala gazdan ağlıyo geceleri ..bebeğin çok küçük bir aylık olduktan sonra nurse harveys şurubunu tavsiye ederim çünkü zinco metsil yada gaz çayları hiç bi işe yaramıyo tamamen kesmiyo ama yarı yarıya faydası oluyo canım

ben çörek otunu kaynatırdım ve içine çay kaşığının ucuyla sadece tadı geçecek şekildede kimyon.onu çay kaşığyla her öğünde 6-7 kaşık içir.bide ayaklarını sıcak tut dayanabileceği kadar sıcak su falan koy.

Canancım çok geçmiş olsun cnm. yeni doğanlarda ilk 10 gün gaz olmazmış
cnm benim kızımdada 2 ay kadar sürdü gaz, bir çok ilaç denedim gazı için, ama pek fayda etmedi, bacaklarını kollarını hareket ettirip gazını kolay çıkarmasını sağla cnm

gecmiş olsun benimde 6 aylık bi oğlum var bizde başlarda gaz sancısı cekiyoduk doktorumuz bize METSİL damla verdi ve ininın çok faydasını gördüm günde 4 defa veriliyodu doktor hiç zararı yok dedi bizimkinde cok işe yaradı oglan meger gazmanmış çocuk rahat etti..:nazar:

kızlar bılgılerınız için çok teşekkur ederım,acayıp stres oluyorum,yanı bebegım her an aglıyor,yanı gogsumu çıkarıp agzına vermeye korkar oldum çunku tutmak bıle ıstemıyor,tutup yanlışlıkla agzından çıkarsa ıkıncıye tutturmak bıle mesele çok bagrıyor yaaa,hanı dıyorsunuz ya bıraz emsın gazı nı çıkar sonra devam edın,bızde boyle bırsey sozkonusu olmuyor çunku ıkıncıye tutmuyor fındık.ay valla şaşırdım kaldım ne uykusu uyku ne emmesı emme,ne yapabılırım kızlar ya?

metsıl kullandım fayda etmedı şimdi nurse h. denıyorum ama tam olarak duzelmıyor ya yıne bagırıyor canım kızım benım.

1 aydan küçük bebeklerde nurse harveys kullanımını önermiyolar canım bilgine uyku sorunu için yine aynı markanın bay bay şurubunu öneririm doğal bir şurup bende çok işe yaramadı ama görümcem çok memnun kaldı fiyatı 30 ytl biz çok aradık eczanelerde bulamadık internetten aldık.

X