Sezeryanla Doğum Yapanlar

Bişi Sorcam Sezeryan Ile Doğum Yapmadan önce
Asağidan Hortum Sokuolarmiş
Oda çok Acitiomuş ölemi çok Merak Ettim Yazaraniz Sevinirim
şimdiden Tesekkürler

bende cok normal dogum ıstememe ragmen bebek bası cok yukarda oldugu ıcın apar tapar sezeryana alındım
sondadan nefrett ettım cok kotuydu...

kac kez sezeryan olabılıyoruzz
sancılarımız tam ne zaman gecıyor ben 14 gun oldu sezeryanım hala var

BENDE SUBATIN 2SINDE SEZERYANLA DOGUM YAPTIM SABAH SANCILARIM BASLAMISTIKI AKSAMA DAYANAMIYCAGIM KADAR SIKLASTI DOGUM HANEYE ALINDIM VE ACILMAMI BEKLEDILER 3SAAT GECTI YOK 10 SAAT GECTI YOK ACILMA DR BENI EVE GONDERDI AMA BEN OLUYORUM SANCIDAN KORKTUGUM VE KENDIMI ASIRI KASTIGIM ICIN OGLUSUM RAHIM AGZINA GIRMEMIS ERTESI SABAH GITTIM TEKRAR ACILMAMA BAKTI ACILMA YOKTU NSTDE BEBEGIM BIRAZ HEYCANLIYDI KALBI COK HIZLI ATIYORDU VE DR ACILMAN YOK YARINA KADAR BEKLIYELIM O ZAMANA KADAR ANCA ACILMAN OLUR DEDI BEN AGLAMAYA BASLADIM OLUYORUM AGRIDAN DIYE VE AKLIMA SEZERYAN GELDI OLURMU DEDIM OLUR TABIKIDE SENI ETKILEMEK ISTEMEM AMA EN SAGLIKLISI BU DEDI VE HEMEN SEZERYANA ALINDIM AMELIYATIM 30 DK SURMUSS SEZERYANLA DOGUM COK KOLAY BI YONTEM ICAT EDENDEN ALLAH RAGZI OLSUN SSEZERYAN OLMASAYDI SANCILAR ICINDE DOGURMAYI BEKLIYCEKTIM BELKIDE ABBAS YOLCU OLURDUMM AY COK FENAYDI YAHUUU :tatlicadiarzu:

arkadaşlar benimde doğumum sezeryanla oldu normal doğumu bilmiyorum ama sezeryn doğumu herkese tavsiye ediyorum özellikle benim gibi doğumdan korkan arkadaşlara dikiş yerim in kırmızılığı geçti ama yağ akıyo oda bedenimin yağ dokusuyla alakalıymış aranızda dikişlerindne yağ akan oldumu ve kaç günde geçti

merhaba sevgicim bende yeni hamileyim 10 haftalık oldu korktuğumdan dolayı sezeryan istiyorum anlatabilirmisin neler yaşadığını mesela sana lağma yatılarmı sonda taktılarmı

merhaba bende yeni hamileyim 10 haftalık oldu korktuğumdan dolayı sezeryan istiyorum anlatabilirmisin neler yaşadığını mesela sana lağma yaptılarmı sonda taktılarmı

merhaba.ben de 7aylık hamileyken erken doğum kasılmaları ve sancıları başlamıştı hemen tedaviye aldılar.ilaçlar serumlar hastaneye git gel.1 ay böyle geçti.36+5 haftalıkken suyum geldi ve ne yazıkki ben bunu önemsemedim 12 saat çok az bir suyun içinde kalmış oğlum.ertesi gün doktorumla görüştüm anlattım.hemen acil ameliyata(sezeryana)aldılar.ben öyle sedyeyle falan da gitmedim ameliyathaneye üstelik :) herşeyi araştırıp öğrenmeme rağmen hiç korkmadım doğumdan.koşar adımlarla gittim ve masaya yattım.sonra gözlerimi oğlumun ağlamasıyla açtım.çok ağrılı ve sancılıydım ama inanın umurumda bile değildi.çünkü oğlum çok sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi.3.670 gr kiloda 52 cm boyundaydı.hatta doktorumuz 'iyiki gününde olmamış 5 kilodan fazla olurdu bu'demişti.zorunlu ve acil olarak sezeryan oldum.ama hiç bir sorun yaşamadım.darısı diğer anne adaylarının da başına.

selam kizlar ben 14 subatta dogum yapacaktim.neyse son kotrolumde dedilerki suyun azalmis direk dogum haneye .dokuz saat suni sanci cektim sonrasinda birden kalbi duruyo demezlermi apartopar sezeryana alindim.ben soktaydim tabi odaya bir girdim esim yesiller icinde gozunde yas herkez bana bakiyo ay oluyorum sandim sirtima igne vurdular sonrasinda karnimi kesmeye basladilarda ben basladim agölklamaya orda ben normal dogurucam kesmeyin beni diye esim aglar ben aglarim ellerimi tutuyodu.birden korkudan bayilmisim kizlar .uyandigimda bi bebek agliyodu ama ben acamiyodum gozlerimi .esim anlatiyor surekli ameliyatta ve sonrasindakizim nasil iyimi sagliklimi guzelmi diye sayiklamisim.sonra kizimi goremedim gozlerimi acamiyodum.sadece yanima verdiler ve onda sustu elime yapisti ve sabaha kadar oyle yattik.kizlar bu benim iikinci dogumum iilkini normal dogumla oldu .oglumu elime aldigim an hersey bitmisti acilar sancilar .bana sorsalar hangisi diye yuzkere normal dogumla dogumu tercih ederim.iki ay oldu dogurali halen karnim aciyo .oglumu kaldirdigimda dikislerim sizliyo.deymez bu kadar zahmete ya dusunun bir gun aci cekiyosunuz ertesi gun eski halinize donuyosunuz ama simdi .kizlar ne olur sizlwerin ameliyatlari normal ve iyi olabilir ama lutfennnnnnn kimseye sezeryanla dogumb yapmasini tavsiye etmeyin ve ovmeyin .sonucunda ameliyat olum tehlikesi var kizlar bu mesuliyeti almayin ne olur.ben uyandigimda sancilar baslayinca yemin ettim asla kimseye tavsiye etmicem diye.cunki ikisinide yasadim.

kizlar bu arada benimki zaruriyetti bu sekilde olanlar icin cok guzel bi yontem sezeryan sag saglim kizimi kucagima aldim.benim demek istedigim bes alti saat aci cekmekten korkupta keyfen sezeryan olanlardan bassediyorum.

seda 1983 kendi adıma bir daha hamile kalsam sezeryanla doğururum doğumum çok rahattı sadece ameliyattan sonra 2 saat sancım oldu oda dayanılmayacak gibi değildi bana ne lağman yapıldı nede sonda takıldı çünkü ben istemedim doktoruma rica ettim oda kabül etti amelliyattan 4 saat sonra kalkıp tuvalet ihtiyacımı giderdim lağmanı sabah hastaneye giderken evde kendim yaptım öyle korkulacak yada can acıtacak bişi değil

merhaba normal doguma girdim ama bazi aksiliklerden dolayi acil sezeryana aldilar ,Allah normal dogum yapanlara yardim etsin diyorum daha dogumun gerceklesmesine dr'un dedigine gore 1 saate yakin zaman varken ben acimdan oldugumu dusunuyordum esimde dogumda benimleydi o da beni o halde gorunce beni kaybedicegini dusunmus anacim 4 normal dogum yapmis nasil yapti anliyamiyorum ,bebisimin kordonu boynuna dolanmis esimin izniyle beni sezeryana aldilar hatirladigim Allahim cok sukur Yarabbim dedim daha fazla aciya nasil katlanirdim bilmiyorum bu sozumu daha sonra duyanlar beni cok yadirgadi ama hersey Allah'tan Rabbim cekemiyeegim aciyi aciyi bana yasatmadi sadece yapilan igneyi hatirliyorum odaya cikarirlarken kendime geldim esim gozyaslari icinde cok sukur her ikinizde sagliklisiniz dedi bense sadece basimdaki hastabakicilara tesekkur ediyordum bebisimi sadece iki dakika gordum o geceyi kuvezde gecirdi sabah yanima aldigimda sadece Allah'a sukrettim ,agrim sizim olmamasina bebegimin iyi olmasina ragmen ilk ve sezeryanli dogum oldugu icin 5 gun hastanede kaldik eve geldigimde evimin isini yaptim misafirimi agirladim yani hic zorluk cekmedim ,simdilik ikinci bebegi dusunmuyoruz ama olursa kesinlikle gozu kapali sezeryan derim ama sanssizligim irlanda'da yasiyorum ve zorunlu olmadiktan saglik acisinda tehlike bulunmadiktan sonra sezeryan yapilmiyor onun icin olursa ikinci dogumumda turkiye'de olurum kismetse

bende 30 haftalık hamıleyım normal dogumdan cok korktugumdan sezeryan istedim ayrıca normalde cocugumun oksijensiz kalabılme ıhtımalınden cok korkuyorum oyüzden dikiş acılarını ceekrım razıyım ama burda sezeryan yapıp cok acı cekenler artık kurtulmuslar cok abartılı yazıp hamılelerı korkutmasınlar lütfen

valla ben iiki sezaryen olmusum:)
girerken korktum cıktıgımdada ayılınca cok mutluydum:)

evet arkadaşlar ya sazeryan yapıp kurtulanlar çok acı çektiklerini yazıpta hamileleri korkutmasınlar yazıkkk bizeeeeeeeeeeeeeeeeeee

mrb)) bn epidural anestezi ile dogum yaptım.14 şubat 2005 te.aksamdan rahatsızlanmıştım esim telaş yaptı.gidelim dedi ama korku warya gitmedim.ertesi gün eşim sevgililer günüm kutladı ve işe gitti.9.30 uyandım lavobaya gittim çıktım annem mutfak kapısındaydı günaydın anne dedim suyum boşaldı.aglamaya basladım annem ne oldu dedi bnde annecim yeminle bilerek yapmadım dedim.kızlar altıma yaptım sandım))))) baktı su doktora gittik.kasılamlar wardı ama açılma yoktu korktumu görünce sezaryena aldılar)) sohbetle dogum ne güsel.çok gecmedi kızımın cadı sesini duydum.işte bn o zman ANNE oldumu anladım.canımdan can çıkmıştı.bana getirdiler kanlı ama bi o kadarda saf temizdi.çok şükür rabbime hem sevgililer günü hediyesi hemde bana lütfuydu.çok konuştum galiba))))))sevgilerle kızıl_melek))

slm arkadaslar benim ablam ilk dogumunu normal dogum yapti,ikincisinde normal dogumun cok zor oldugunu soyleyerek kendi istegiyle sezeryan oldu ama olduguna bin pisman oldu sebebine gelirsek ablam sezeryan yapilirken bilincini tam kaybetmemis yani doktorun konusmasini bile hatirliyor ki cektigi acilari bir Allah birde o bilir. sonra ayildiktan sonra bize anlatti herseyi hissettigini doktorlar sasirdilar. Bagzi insanlari narkozun etkilemedigini duymustum. ornegin hipnoz ile dis cektirenler narkoza cevap vermeyen kisilerdir bunu ablama anlattigimda on sene once dis cektirdigini ve yapilan 3 ignenin uyusmaya hic etki etmedigini hatirladi. Herseyin normali varken bence gerekli olmadikca sezeryan yapilmamali ablamin sezeryandan sonra cektiklerini anlatmayim cunki daha fazla korkutmak istemiyorum sizleri...

merhaba.ben de 7aylık hamileyken erken doğum kasılmaları ve sancıları başlamıştı hemen tedaviye aldılar.ilaçlar serumlar hastaneye git gel.1 ay böyle geçti.36+5 haftalıkken suyum geldi ve ne yazıkki ben bunu önemsemedim 12 saat çok az bir suyun içinde kalmış oğlum.ertesi gün doktorumla görüştüm anlattım.hemen acil ameliyata(sezeryana)aldılar.ben öyle sedyeyle falan da gitmedim ameliyathaneye üstelik :) herşeyi araştırıp öğrenmeme rağmen hiç korkmadım doğumdan.koşar adımlarla gittim ve masaya yattım.sonra gözlerimi oğlumun ağlamasıyla açtım.çok ağrılı ve sancılıydım ama inanın umurumda bile değildi.çünkü oğlum çok sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi.3.670 gr kiloda 52 cm boyundaydı.hatta doktorumuz 'iyiki gününde olmamış 5 kilodan fazla olurdu bu'demişti.zorunlu ve acil olarak sezeryan oldum.ama hiç bir sorun yaşamadım.darısı diğer anne adaylarının da başına.

Bende sezeryanla doğum yaptım. Hamileliğimin 24. haftasında erken doğum başladı. Rahimim 2 cm açılmıştı ve diktiler. Sonra hiç kıpırdamadan, yıkanmadan, tuvalete gidemeden, kolumda 24 saat hiç kımayan serum, tek kişilik odada 34. hafta ya kadar yattım. Suyum azaldı doktorum yarın seni doğuma alalım dediğinde sevinçten ağladım. Epiduralle sezeryan yaptım. Doktorum şimdi bir bakıyorum bebek nerde dedi bana. Hatta allah allah daha neden nerde olduğunu bilmiyorum derken bebğimin sesini duydum. Bu güzel mi bizi bu kadar yordu dediler. O anı hiç unutamam. Bebeğime hiç kavuşamayacağım, onu kaybedeceğim diye 10 hafta geçirdim. Kaybetme korkusunu size anlatamam. İnanılmaz kolay bir sezeryandı. Sonrasında hiç sıkıntı çekmedim. Sadece anneme bebeği düşürebilir vermeyin demişler ama ben ertesi günü yürüdüm. Şuan ağrım sızım ve en önemlisi izim yok. Son kat zaten yapıştırmaydı. Sonrasında da 3 gün daha hastanede kaldım birşeyler sürdüler ve şuan izin yok. Doktoruma inanılmaz saygım var. Bir daha böyle zor doğuramayacağımı garanti etse hiç düşünmez gene aynı doktoruma gider gene sezeryan olurdum. İlk doğdu anda bebeğimi görmek o duygu anlatılmaz
.. Efenin annesi sende mi prepar kullandın..?? Benim oğlumunda adı efe çınar :)

X