Sezeryan doğum ve sonrası?

spinal anestezi ile sezaryen doğum yaptım. İlk doğumumdu. Çok heyecanlıydım ve de çok korkuyordum. Ama her şey mükemmeldi. Anestezi sırasında uzmanın yönergelerine uyarsanız belden yapılan iğneyi hissetmiyorsunuz. Ameliyat sırasında dokunma çekme bastırma gibi hareketleri hissettim, ama asla ağrı ve acı duymadım. Bebeğimi gördüğüm anı asla unutmam. Bebek doğduktan sonra dikiş vb bir süre daha takıldım ameliyathanede. Ekip harikaydı çok nazikti doktorum ve hemşireler... oday çıktığımda anestezi etkisi hala sürüyordu. 12 saat sonra yürümeye başladım. Yürüdükçe daha çabuk toparlıyorsun, o yüzden bol bol yürüyün:) belden korsey doğumdan çıkar çıkmaz taktım ve 40'ına kada banyo harici çıkarmadım. Bebeğimle kavuşma anı da çok güzeldi, ama normal olarak, 2 gün sütüm beneğime yetmedi. Hastanede mama kullandık ama sonrasında emzirmeye devam ettim.
Maşallah adınıza sevindim insallah bende eger sezeryan olursam sizin gibi mükemmeldi diyebilirim peki nerak ettiğim diğer konu karnınız sarktı mı acaba ve ameliyat izi az da olsa geçti mi yani görüntü açısından

36 gün önce dogum yaptim. 37+2 de oldum.
Belden uyuşmali oldum you tube de falan gordugum gibi uyanik olmak isterdim. Bebegimi ilk ben gormek isterdim sesini falan. :)) ama ben uyumuşum yarım yamalak sesler duydum ama gozlerim kapali. Beni uyutmamaya çalisiyorlar ismini ne koyucaksn. Oliv işte oglun dogdu ömru uzak olsun falan. Bide ben bebegi çikarirlerken hissetim sanki içinden bir şey kopartiyorlar sanki içinde elleriyle haraketi hissettim ama aci degil. Bide o belden yapilan igne bende hiç acimadi popodan vurulan ignenin acisindan da hafif. burda çok aciyor demislerdi. Dr dinlersen acimaz. Sonra beni yogun bakima aldilar 1 gun boyunca. 2 3 saat sonra uyuşukluk geçmeye başliyor . Benim rahim agrisida oldu. Zaten hemen agri kesiciler filan vuruluyor. Agrim var dersen yine vururlar. Sonra ilk ayaga kalkmak biraz zor ben tek basima kalkmistim. Dayanabilcegim kadar yurudum. Dinlendim yine yurudum. Ertesi günu odaya geçirdiler kendim yuruyerek gittim destek almadan. Bebegimi aldim geldim. Bebegime tek basima baktim hic bir yardimci olmadan. Sana tavsiyem yurudukçe agrilarin hafifliyor yatarsan agrin fazla oluyor. Yurudukçe iyi geliyor. 6 gün sonra hastaneden topukluyla çiktim. Biraz zor ama dayanilmicak kadar degil. Ben hastaneden ciktiktan sonra bile agri kesici aldim. O yuzden Aman aman agrım olmadi. Zatn gün geçtikće agrin azaliyor. Mesela ben 15 20 gün sonra hiç ameliyat olmamisim gibiydim. Aslinda bu kişiden kişiye degisir. Bunda Dr da önemli. 3 gün önce ultrasona girdim iç dikişlerin izi bile yok Kim yaptiysa çok başariliymiş dedi. Karnimda yok denilecek kadar. Zatn zayifim korse kullanmadim şal gibi bir sey bagladim. 1 ay kadar bagladim. Ameliyat izi de benim sadece ince bir çizgi olarak kaldi. Ilk günler ecüş bücüş di 😅 şuan ölçtüm tam 16 sm yani demem o ki yine olsa yine sezeryan olurum. Çünkü ilm dogumum normal oldu hangisi daha iyi dersen sezeryan bin kat daha iyi derim.
Saglikla al bebişini bahti guzel olsun.
Merak ettigin sey olursa sorabilrsn
6 gün hastanede mi kaldınız? Neden o kadar uzun kaldınız acaba?

Merhabalar hanımlar 38 haftalık hamileyim ve doğumuma az kaldı ancak sezeryan doğuma yönelmeye başladım zaten bebek de aşağıya dönmemisti 10 gün önceki kontrolümde ve yarın yine kontrole gideceğim size sorum şu sezeryan doğumunuz nasıl gecti ? ağrı aci kendinizi toparlamanız ne kadar sürdü? Sezeryan izi ne kadar sürede gecti sezeryan doğum sonrasında göbek kaldımı nasıl geçti? Korse kullandınız mı bütün detayları verebilir misiniz hiç bilgim yok
Öncelikle bebisini sağlıkla kucağına alırsın inşallah cnm . İlk doğumum normaldi .müdahale olmadan doğal yolla oldu .2 hafta önce sezeryan oldum . Bebeğime kordon dolandigi için beklemek istemedik .hangisi kolay dersen ikisi de birbirinden zor fakat bana göre sezeryan daha da zor . Özellikle ilk yürümesi ilk tuvaleti ilk gazı vs .. neredeyse bı hafta oturarak uyudum .yataktan kalkmak eğilmek vs hep sıkıntı . Normal doğumun öncesi zor ,sezeryanin sonrası zor . 1 gece kaldim hastanede sadece fakat ağrı kesicilerin etkisi geçtiği zaman dayanilmaz oluyor .kesi 12 cm falan şimdiden bile çok belli olmuyor .zaten dikiş yok yapıştırma.sezeryan da fırsat bulabildikce yürüyüş yapicaksin.yattikca ağrı daha da artiyor

X