Vajinal kokuyu gidermenin yolu ?

vajinal koku sanırım biraz olması gereken bişeymiş.ama fazlası bi problem olduğunu gösterir tabi.idrar yolu enfeksiyonu varsa o da koku yapabiliyomuş.ben yaşıyorum mesela şuan böle bi durumu.

canım sanırım seninki bir vajinal rahatsızlık en kısa zaman da bir jinekologa gitsen iyi edersin
ayrıca vajinal jellerle hazneyi yıkamayıda doktorlar önermiyor
birde günlük petleri kullanmayı da önermiyorlar mantarı ve akıntıyı arttıran bir unsurmuş
ve eşim(kendisi dr dir ) eğer pet kullanacak kadar akıntı varsa mutlaka doktora gidilmeli diyor
geçmiş olsun a.s.

Yok benim akıntım yok, herhangi bir sorun, mantardı şuydu buydu yok, sadece kokusundan rahatsız oluyorum, ama 'kedicik81' in de dediği gibi sanırım herkeste bu koku var. Ama hiç kokusuz olsun istiyorum da pek mümkün değil sanırım bu :KK43:

orayı çok sık yıkamak zararlı.çünkü orada aynı zamanda yararlı organizmalar var.fazla yıkamak ya da kimyasallarla silmek dengesini bozar.ve başka rahatsızlıklara yol açabilir.eğer enfeksiyon,mantar gibi tedavi gerektiren bir durum yoksa fazla kurcalanmamalı bence.çünkü orası zaten kokusuz olmaz.

arkadaslar ben molpedin pembe renkli günlük pedlerinden kullanıorum.pamuksu yüzey olduğu için rahatsızlık da wermio.üstelik çok güsel kokuo,ben çok memnunum tavsiye ederm sizede...

Bence kesinlikle naylon camasir kullanma,
hatda bazen hic ic camasir giyme, tabii evdeyken falan:)))
ped de kullanma, sonucda oda terletiyor,
genelde sirf su ile temizle, tabii dus vs haric.
Dr. kesinlikle git, cünkü koku bence hic de normal birsey degil.

iç çamarışı giyme mı??
iç çamaşırı giymemek de enfeksiyona sebep olur demişti doktor arkadaşım...

vajinal koku hastalığın habersicidir bu sebepten ayrılan çiftleri biliyorum ciddiye almak gerek ...

ya kizlar güleyimmi,aglayayimmi,actiginiz baslik valla bazi yaznlari okudum guldumm,tammam kadin kadinayizda birz tuhafima gitti ya,,onerim her gun banyo yapinn ve kokuyorsa islak mendinlle silinn,siz beni guldurdunuz allahta sizi guldursun ya,,

ya kizlar güleyimmi,aglayayimmi,actiginiz baslik valla bazi yaznlari okudum guldumm,tammam kadin kadinayizda birz tuhafima gitti ya,,onerim her gun banyo yapinn ve kokuyorsa islak mendinlle silinn,siz beni guldurdunuz allahta sizi guldursun ya,,

Evet ne kadar komik bir sorun değil mi? Belli belirsiz okumuş bi de böyle bi yorum yapıyorsun... Sen söylemesen yıkamayı hiç düşünemeyecektim sağolasın :kızgın:

arkadaşım çok gecikmeden bir doktora git ve sunu söyleyeyim vajinayı sürekli kimyasal maddelerle yıkamak çok iyiy değil bir koku olması normal ama bu koku çok yoğun ki senin dikkatini çekmiş seni rahatsız etmiş sen en kısa zamanda doktora gitt

ben günlük pedlerden kullanıyorum kokulu olanlarından ne koku kaldı ne bişe deneyin

Ben bugün elma sirkesinin böyle şeylere iyi geldiğini duydum.Biraz ılık suyla karıştırılıp tampon yapılmalıymış.Sirkenin özelliği zaten bakterileri öldürmesi.Elma sirkesi diye aratın pek çok şeye faydası var...

ay yanmaz mı içi cayır cayır kafamçokkarıştı

ben retardexin genital temizleme mendilini kullanıyorum ve çokta memnunum fazla değil ama günde 2 kere

çok fazla bilgim yok ama sürekli kimyasal maddeler kullanmak iyi olmaz diye düşünüyorum...arkadaşların da bahsettiği gibi bakterilere karşı savunmasız hale getirebilirsin.

kızlar sabun,temizleme mendili,temizleme jeli vs. çok fazla kullanmayın. bunlar vajinanın PH değerini düşürür ve mikroplara karşı açık kapılar bırakmış olursunuz. bana doktorum söylemişti. mümkün olduğunda cok fazla kese bile sürme dedi..bunun yerine şimdi dscreet in orkidin fln kokulu günlük pedleri çıktı onlar hem zararsızmış,hemde temizlik hissi sağlıyor.

Bunun son derece büyük problemlere yol açabileceğinin farkında değilsiniz sanırım.Kusura bakmayın ama o bölgeyi ıslak mendille silmek burda verilen çözümlerden çok çok daha gülünesi

buraya yazan bayanların hepsi banyo yapmayı yada ıslak mendili bilen bayanlar bilgi desteginiz için önce teşekkürler mondschein2 ama bilmediğin seylerede bence gülme öğrenmeye calıs herkes yasadıgı ve tecrübe ettiği seyleri vakit ayırıp yazıyor emege saygı duymakla basla ben bu konudaki paylasımını yazan herkese teşekkür ederim sagolun bayanlar

en doğrusu doktora gıtmekdı.muayıne etsın ona gore cozum verır .unutmamaq lazım herkesın anotomısı farklı.bırıne yarayan dıyerıne yaramaya bıler.

X