Denediğim bez markaları hakkındaki kişisel yorumlarım

Sentinus17

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2018
740
735
28
2 sene önce yenidoğan bebeğim için 210 adet sleepy natural 1 numara almıştım. Herkes fazla almışsın dedi. Kullanmak maalesef nasip olmadı. Şükür ki bu seferki bebeğimizi kucağımıza sağlıkla alabildik ve dedim ki kız bebeklerde enfeksiyon riski yüksek. Bol bol değiştireyim. Uzmanların özellikle defalarca anlattığı bilgiyi belirteyim kızlar. Bez pişik yapmaz. Bebeğinizin pişik olmaması için bol bol bez değiştirin. Çişli kakalı bez sık değişmeli. Tene temas tahrişe ve pişiğe sebep olur. Ben sık değiştirdiğim halde bebeğim pişik oldu. Neden? Çünkü her bez değişiminde pişik kremi sürüyordum ki bu da yanlışmış. Tecrübeyle öğrenmiş oldum. Günde 2 kez sürülürmüş. Sabah ve akşam. Buna da dikkat ediyoruz. Bir diğer pişik sebebi ise kullandığınız ıslak mendil. Ben evde temzileme pamuklarını bir kaba koyuyorum. Arıtma suyuyla ıslatıp kullanıyorum. Kakasını çok yoğun olunca da pamukla temizleyip banyoda güzelce yıkıyorum. Şimdi gelelim bez markalarına. Özellikle 4.6 4.8 puanı olan bezleri seçtim. Çoğunlukla beğenilen bezleri seçtim yani.

1. Sleepy natural: 25 günlüğe kadar 1 numarasını, 40 günlüğe kadarsa 2 numarasını kullandım ve şunu farkettim. Aslında 1 ve 2 numara kg olarak çok yakınmış. Benim bebeğim 4270 gr doğdu. O açıdan söylüyorum. Sizin bebeğiniz 2500 falan doğarsa mesela daha uzun süre kullanabilirsiniz. Sonra bunun 3 numarasını aldığımda farkettim ki 2 no 1 den ince 3 no daha da ince. İçindeki pamuk miktarı sanki aynıymış da bez büyüdükçe o pamuğu dağıtmışlar gibi. Çünkü 3 no da aşırı çiş kokusu dışarı çıkmaya başlamıştı. Bacak lastikleri bütün bezlerden daha dar. Bebeğimin bacakları çok fazla iz olmaya başlamıştı. O an dedim ki bu bez markası artık değişmeli. Adeti 2.12

2. Molfix: mavi paket olan düz molfix yani. Çiş kokusunu dışarı veriyor ama çok değil. Pamuğu yumuşaklığı gayet iyi. Çiş göstergesi olması da çok güzel. Sadece naylonumsu gibi bir yapısı var ya. O canımı sıktı. Bir de nedense bebeğimin arasında bezin kıvrışma izleri oluyordu. Ama huzursuz etmedi bebeğimi hiçbir zaman. Adeti 2.41

3. Goon premium soft: Mutlu bebek değil. Buna dikkat. Prima kullanmadım hiç. Ama çoğu yorum gibi benimki de aşırı memnuniyet içeriyor. Molfixten daha iyi. Gösterge çizgisi popoya kadar. Bazen bizim kız arkaya doğru çiş yapıyor. İyi oluyor. Ortasındaki pamuk yoğunluğu çok güzel. Yumuş yumuş. Bel kısmı pamuk gibi. Bel bantları sadece azıcık kısa ama yine de problem değil. Kısadan kastım ortada birleşmiyor yani. Esnek değil. Bacak lastikleri rahat. Kokuyu dışarı vermiyor. Abartılacak bir fark var mı? Hayır. Ama paranız varsa neden goon olmasın? Adeti 2.91

4. Minies: Aşırı ince bir bez. Nasıl çiş tutuyor anlamadım ama tutuyor. Sadece şunu farkettim. Kızım kucağımda çişini yapıyorsa elime böyle bir nem geliyor. Açıkçası memnun kalmadım. Kullanılmaz değil. Tabiiki kullanılır ama adeti 2 tlye geliyor. O kadar da hakettiğini sanmıyorum. Gösterge çizgisi de var bu arada. Adeti 1.99

5. Bebem Natural: Çok çok kalın bir bez. Ortasına resmen pamukları alıp doldurmuşlar. Topak topak bir yere toplanıyor falan. Çok ucuzdu. Çift bez uygulaması için almıştım açıkçası. Bu tarz şeyler için alınabilir ama günlük normal kullanım için hayır. İlginç olansa çok memnun kalan var. Nasıl bir bezden bebeme geçip memnun kalmışlar çok merak ediyorum ya da mesela 3 no kötü ama 5 no mu iyi yani. Hele ki yaz bebekleri için sakın almayın yani. Mevsime göre de bezin kalınlığı önemli. Sıcaktan pişer resmen. Ben kullandığımda çocuğun poposu sıcacıktı. Yakar yani. Pamuğu da gırc gırc değişik. Adeti 2.59

6. Önlem: Gösterge çizgisi yok. Çok büyük sorun valla. Bezi açmadan nasıl anlayalım? Bez şiş duruyordu. Açtım tertemiz. Kafam karıştı.
Şuanda önlemi kullanmaya devam ediyorum. Demin yine önü şişti bayaa. Açtım temiz gibiydi. Bezin emiciliği bayaa sağlam. Bez temiz gibi ama dokununca çişi farkettim düşünün. Bel bantları çok esnek. Bunu beğendim. Bacakları dar değil. Aşırı esnek de değil ama rahatsız etmiyor kesinlikle. Kullandıkça farkettiğim başka şeyler olursa yorumlarımı güncelleyeceğim. Adeti 2. 70

7. Baby turco: Minies gibi ince kağıt gibi. Sızdırma yapmadı kesinlikle. Koku hapsi güzel. Az önce bebeğimin bezine dışarıdan dokunduğumda bayaaa şiş buldum. Yani çok çok şişiyor. Kanguruda falan olsa iyi olmazdı bence. Bu açıdan bakınca evde kullanmak için bence ideal. Aslında yapılması gereken de bu olabilir. Bez ince olsa da yumuşak yani. Yorumumu güncelliyorum. Baby turco mu minies mi derseniz kesinlikle minies derim. En ucuz 2 marka için diyorum yani. Kızlar baby turconun kalıbı küçük. Minies öyle değil yani. Çok şişiyor bez. Hatta şöyle diyim. Beslenme sonrası azıcık çişte bile kocaman oluyor. Saçmalık. Bu paraya gidip minies almak daha mantıklı. Çiş hapsinden bence turco sınıfta kaldı. Bir de dediğim gibi kalıbı çok küçük. Adeti 2.04

8. Pure baby: Sanırım 2 3 bez kullandım. İlk izlenimim süper. Ben bu beze ilginç bir şekilde bayıldım. Çiş hapsi iyiydi. Koku hapsi iyi. Gösterge çizgisi uzun. Beli aşırı esnek. Bez zaten yumuşacık. Sanırım fiyata göre favorim bu oldu. Tavsiye ediyorum. Kullandıkça olumsuz bir şey olursa yazarım. Adeti 2.05

9. Molfix pure and soft: Öncelikle bezi önlem ile kıyasladım ve bence göaterge çizgisi olarak bu bez öne çıkıyor. Fiyat olarak da uygun. Önlemle aynı özellikleri sunuyor sonuçta. Bebeğime saat akşam 10 gibi taktım bezi. İl merkezinden döndük. Uykudan da uyandırmak istemedim. Taaa sabah 6 da mı ne uyandı. Normalde bezin rahatsız etmesi gerekir. Etmedi. Ayrıca çiş hapsi de harika. Abartılı bir şişme yoktu. Önlem çok şişmişti mesela. Bu fiyata kesinlikle alınır diyorum. Adeti 2.53

Hala bebem naturalin fiyatı trendyolda neden pahalı diye düşünüyorum. Çünkü sleepynin bir bezi 1.25 diye hesapladığımızda bebemin adeti 1 liraya falan geliyordu. E bebekten almıştık. Şaşkınım hala.

Külot bezlerde genel bir sızdırma sorunu varmış. Kullanan çoğu kişiden böyle yorumlar geldi. Belini de cırtlı bez gibi sıkamadığınjz için kakayı sırta çıkarabiliyormuş. O yüzden külot bez hiç denemedim.

Son düzenleme:
Cocugum 2.5 yasinda bircok bez kullandim.
Prima: guzel yumusak ama parfum kokuyor ve cok pahali
Goon kulot bez: hic begenmedim cisi yanlardan da degil direkt orta pamuklu kisimdan sizdirdi
Bimin bezi marka adini unuttum: biraz sert ama yoklukta gideri var sizdirmiyor kalibi genis
Molfix (mavi paket): ortalama bi bez ama cis kokusu geliyor cok sert degil ama yumusacik da degil
Sleepy natural: Dogumdan beri diger bez denemeleri disinda surekli kullandigim bez herseyiyle memnunum diyebilirim sadece kalibi biraz daha dar diger bezlere gore

Kızım 20 aylık.Dogdugundan beri Prima Premium care kullanıyoruz.Memnunuz.Ancak 7 numarası olmadığı için şuan Prima Aktif Bebek 7 yi deneme aşamasındayız.Premium care kadar kalın değil.Daha ince yapılı bi bez.Suan bi sorun yaşamadık.Memnunuz diyebilirim.Tuvalet eğitimine yavaştan başlamayı düşünüyorum ben.

Goon kulot bez: hic begenmedim cisi yanlardan da degil direkt orta pamuklu kisimdan sizdirdi
Bimin bezi marka adini unuttum: biraz sert ama yoklukta gideri var sizdirmiyor kalibi genis
Molfix (mavi paket): ortalama bi bez ama cis kokusu geliyor cok sert degil ama yumusacik da degil
Sleepy natural: Dogumdan beri diger bez denemeleri disinda surekli kullandigim bez herseyiyle memnunum diyebilirim sadece kalibi biraz daha dar diger bezlere gore
Baby turco kilot bez çok iyi şuan bimin kullanıyorum ekonomik sızdırmaz kalıbı büyük iyi yani

Bez konusundaki son fikrimi yazıyorum. Burada belirttiğim tüm bezleri denedim. Hiçbir bez pişik yapmadı. Önce onu belirteyim çünkü sık bez değiştiririm yani. Çok uzun durduğu nadirdir. Bence paranız varsa goon alabilirsiniz. O da çok pahalı derseniz bi tık altında olan kalitesini beğendiğim molfix pure soft alabilirsiniz. Ucuz da olsun kaliteli de olsun derseniz kesinlikle pure baby. İlginç ama ben bu bezi beğendim ama yine de şüpheyle bir süre daha kullanacağım. Belki yeterince denememişimdir. Asla alınmaz dediğim bezler ise bebem natural ve baby turco. Saçma sapan iki bez yani. Paranızı boşa harcamayın. 3 numara için geçerli bu tecrübelerim.

Her turlu bezı denedım. Ama bim jenny bezi bence hem uygun hem yeterlı zaten sık sık degıstırıyoruz

Sleepy bionatural ıslak mendil denediniz mi?
Bu ikisini kullandım
Dediğinizin içeriği bunlarla aynıysa o da iyidir diye düşünüyorum ama havlunun kalınlığı vs farklılık gösterebilir tabi

Eklentiler

• IMG_0507.jpeg
    IMG_0507.jpeg
    41,9 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_0506.jpeg
    IMG_0506.jpeg
    60 KB · Görüntüleme: 148
Bu ikisini kullandım
Dediğinizin içeriği bunlarla aynıysa o da iyidir diye düşünüyorum ama havlunun kalınlığı vs farklılık gösterebilir tabi
Teşekkür ederim cevabınız için ben de sleepy natural veya bionatural kullanmak istiyorum 🌸 kalınlığı ve ıslaklığı iyidir sanırım çok stok yapmadan bir denemek lazım

Teşekkür ederim cevabınız için ben de sleepy natural veya bionatural kullanmak istiyorum 🌸 kalınlığı ve ıslaklığı iyidir sanırım çok stok yapmadan bir denemek lazım
Aynen bir paket alın memnun kalırsanız yine alırsınız
Ben ilk alırken sleepy doğal olur diye almıştım incelemek aklıma gelmemişti. Halbuki deterjanlı parfümlü vs tercih edenler için o tür ıslak mendilleri de var. Şansıma doğalını almıştım

Hamileyken bebeğim için önce ilk 6 ay Prima premium kullanır sonra daha uygun fiyatlı bir beze geçeriz demiştim ama ekonomideki kötü gidişat sağolsun öyle olmadı :KK70:

Bende bir sürü bez denedim. Aynı markanın çeşitlerine kadar hatta. Marka marka yorumlarımı yapmadan önce en beğendiğim üç bez var; Goon premium soft (sarı paket), Sleepy bionatural ve Prima premium care. Aşağıdaki yorumların hepsi cırtlı bezler içindir. Sadece bir paket külot bez kullandım ondan da bahsettim.

Detaylara gelirsek;

SLEEPY;
Ecologic hariç tüm çeşitlerini denedim. Genel olarak beğendiğim, en çok kullandığım ve içeriği de en temiz markalardan. Kullandığım hiçbir çeşidinde pişik, kızarıklık falan olmadı.

Natural; En çok bunu kullandım ama ara ara sızdırmalar yaşadım. Natural serisi zaten tüm marketlerde olan yeşil paketli en çok bilinen çeşidi. Bence markette satılanla nette sleepy satıcısından alınan arasında kalite farkı var. Genel olarak memnunum sadece tüm sleepy çeşitleri gibi kalıbı küçük.

Extra; Bu bezi çok gömüyorlar ama ben seviyorum. Naturalden daha ince tam yazlık hatta bu yaz genelde bunu kullandım. Tüm yorumların aksine sızdırma yaşamadım sadece çok dolarsa hafif dıştan nemli oluyor. Sleepynin en uygun fiyatlı çeşididir, az adetli alıp deneyebilirsiniz.

Bio Natural; Kullandığım tüm bez markaları içinde en sevdiklerimden biri. Sabaha kadar övebilirim :d
Bir kere diğer sleepy çeşitlerini de deneyince bunun farkını anlıyorsunuz. Zaten bu çeşidi Sleepy’nin premium bezi oluyormuş. Yumuşacık, pamuksu ve bedeni de diğer sleepy çeşitlerine göre büyük. Sızdırma sorunu cırtlı da hiç yaşamadım. Annem yanlışlıkla külot bezini alınca onu da denemiştim o da çok güzel ama ara ara kaka sızdırmıştı.
Cırtlısı için diyorum harika valla. Fiyatının diğer çeşitlerine göre yüksek olması biraz kötü sadece.

GOON;
Ben bunu uyduruk bir marka sanıp hiç bakmıyordum ama japon markasıymış ve çok seviliyormuş. İki çeşidi var premium soft ve mutlu bebek. Premium uçuyor zaten de mutlu bebek de fena değil. Sadece son zamanlarda popüler olunca fiyatı arttı ona üzülüyorum.

Premium soft; Gerçekten harika bir bez. Prima ve sleepyden sonra buna geçmiştim bayıldım. Hatta Prima premiumdan daha güzel. Ne sızdırma, ne bir iz hiçbir şey yok. Yumuşacık ve pamuk gibi. Kalıbı sleepy gibi değil daha büyük. Dışındaki Winnie de Pooh desenlerini de ayrıca seviyorum 😻

Mutlu Bebek; Bu bezle ilgili ikilemdeyim. Goon premium’dan kalite olarak düşük, dışı hafif naylonumsu ve ince bir bez. Arada sızdırma yaptı, bazen süper emici tanecik çıkarttı ama bunlar nadiren yaşandı. İnceliği yüzünden yazın kullanılabilir ama hala sevip sevmediğimden emin değilim. Yan bantları da esnek değil. Mesela 3 no kullanırken beden olarak bebeğime büyük gibiydi ama belden zor kapanıyordu. Yine premium gibi bu çeşidinin de desenleri çok güzel. Bunda Mickey Mouse kullanmışlar❤️
Elimde indirimden alınmış 62 adet 4 no var onları kullanınca tekrar yaşadıklarımı yazarım :KK70:

PRIMA PREMIUM;

Prima’nın sadece bu çeşidini kullandım aktif bebek nasıl bilmiyorum. Premium’un sadece parfümlü olmasını sevmedim. Yenidoğan döneminde ve 3 nodan kullanmıştım (hala geceleri 3 no).
Kalıpları büyük, bantları esnek, pamuksu ve gayet kaliteli. Sadece bir kaç defa geceden sabaha tutunca kızarıklık yaptı. İçeriğindeki parfümden dolayı mı bilmiyorum. Gerçi içeriği de öyle sleepy gibi temiz değil.
Dediğim gibi en sevdiğim 3 bezden biri ama fiyatı nedeniyle elimdekiler bitince bir daha alamam sanırım.

PADDLERS;
Bu bezin iki çeşidi var. Biri paddlers diye geçiyor diğeri Paddlers pure. Yerli malıymış. Önce deneme boyu iki çeşidini aldım sonra pure çeşidini beğenince normal paket aldım. İki çeşidinin de nette yorumları çok güzel ve fiyatları çok uygundu. Şu an bu bezin de fiyatı artmış.

Paddler; Bu biraz kalın bir bez. Ama kalıbı güzel. Ya aslında sızdırma, kızarıklık, pişik falan yaşamadım ama dıştan sert yapısı ve kalınlığı pek hoşuma gitmedi. Deneme boyu alıp bakmanızı tavsiye ederim.

Pure; Yumuşacık bir bez. Yine sızdırma ve pişik yaşamadım. Kalınlığı ideal. En sevdiğim 3 bezi 4’e çıkaracak kadar memnun kaldım diyebilirim. Kalıpları da büyük. Ara ara alıyorum.

BABY TURCO;
Sadece 1 paket kullandım. Bence Sleepy natural gibi bir bez fark göremedim. Sadece çok çiş dolu olursa dıştan biraz nemli bırakıyordu diye hatırlıyorum. İndirimde görünsem yine alırım gündüz kullanılabilir.

MOLFIX (mavi paket);
Şu an bu bezi kullanıyorum ve genel olarak memnun kaldım diyebilirim. Sevmediğim noktaları; içinin yeşil renk olması nedeniyle bebeğimin çişinin rengine bakarken zorlandım. Birazda diğer bezlere göre dıştan sert bir yapısı var. Bunlar dışında kaliteli bir bez. Kalınlığı nedeniyle yazın kullanmak sıkıntı oldu bebeğimde bazen kızarıklık yaptı.
Yeni üretimleri yenilenmiş sanırım içindeki o yeşil rengi beyaz yapmışlar belki o sertlik de gitmiştir. Yaz geçince denemek lazım.

MINIES;
Bu bezi annemde kaldığım sırada kullandığım bezin nosu kalmayınca aldım. Çok seveni var. Ben sevdim mi sevmedim mi bilmiyorum. Çok çok ince ama ilginç bir şekilde sızma yaşamadım. Şu an sıcak havalarda kullanması güzel olabilir.
Bence bu bezin en büyük eksisi arka bel kısmında pamuk olmaması direk bel kısmını naylon bırakmışlar. Orası da pamuklu olsaydı çok daha güzel olabilirmiş.

PURE BABY;
Ya aslında bu markayı yorumlasam mı bilemedim çünkü paket kullanmadım. Kuzenimin önerisiyle denemek için verdiği bir kaç tane bezi kullanmıştım.
Molfix kullanırken denediğim için de olabilir tabi ama aşırı ince geldi. Genel olarak baktığımda Sleepy Extra gibi bir bez. Gündüz kullandım çok çişli değildi bu yüzden sızdırma konusunda yorum yapmıyorum. Baby turco ve Sleepy gibi kalıbı var. Paket alıp güzelce deneyince yorumumu editlerim.

Sanırım indirim de yakalanırsa fiyat permormans açısından en iyisi Sleepy. Bende bir sürü bez deniyorum ama dönüp dolaşıp ona gidiyorum :/

Bu arada geçen gün indirimli görünce bir deneyeyim diye Bebem Natural aldım ama konuyu açan üye çok gömmüş bir tık pişman olmadım değil. Aldım artık yolda bakalım bende kullanınca yorumlara eklerim :KK70:

Hamileyken bebeğim için önce ilk 6 ay Prima premium kullanır sonra daha uygun fiyatlı bir beze geçeriz demiştim ama ekonomideki kötü gidişat sağolsun öyle olmadı :KK70:

Bende bir sürü bez denedim. Aynı markanın çeşitlerine kadar hatta. Marka marka yorumlarımı yapmadan önce en beğendiğim üç bez var; Goon premium soft (sarı paket), Sleepy bionatural ve Prima premium care. Aşağıdaki yorumların hepsi cırtlı bezler içindir. Sadece bir paket külot bez kullandım ondan da bahsettim.

Detaylara gelirsek;

SLEEPY;
Ecologic hariç tüm çeşitlerini denedim. Genel olarak beğendiğim, en çok kullandığım ve içeriği de en temiz markalardan. Kullandığım hiçbir çeşidinde pişik, kızarıklık falan olmadı.

Natural; En çok bunu kullandım ama ara ara sızdırmalar yaşadım. Natural serisi zaten tüm marketlerde olan yeşil paketli en çok bilinen çeşidi. Bence markette satılanla nette sleepy satıcısından alınan arasında kalite farkı var. Genel olarak memnunum sadece tüm sleepy çeşitleri gibi kalıbı küçük.

Extra; Bu bezi çok gömüyorlar ama ben seviyorum. Naturalden daha ince tam yazlık hatta bu yaz genelde bunu kullandım. Tüm yorumların aksine sızdırma yaşamadım sadece çok dolarsa hafif dıştan nemli oluyor. Sleepynin en uygun fiyatlı çeşididir, az adetli alıp deneyebilirsiniz.

Bio Natural; Kullandığım tüm bez markaları içinde en sevdiklerimden biri. Sabaha kadar övebilirim :d
Bir kere diğer sleepy çeşitlerini de deneyince bunun farkını anlıyorsunuz. Zaten bu çeşidi Sleepy’nin premium bezi oluyormuş. Yumuşacık, pamuksu ve bedeni de diğer sleepy çeşitlerine göre büyük. Sızdırma sorunu cırtlı da hiç yaşamadım. Annem yanlışlıkla külot bezini alınca onu da denemiştim o da çok güzel ama ara ara kaka sızdırmıştı.
Cırtlısı için diyorum harika valla. Fiyatının diğer çeşitlerine göre yüksek olması biraz kötü sadece.

GOON;
Ben bunu uyduruk bir marka sanıp hiç bakmıyordum ama japon markasıymış ve çok seviliyormuş. İki çeşidi var premium soft ve mutlu bebek. Premium uçuyor zaten de mutlu bebek de fena değil. Sadece son zamanlarda popüler olunca fiyatı arttı ona üzülüyorum.

Premium soft; Gerçekten harika bir bez. Prima ve sleepyden sonra buna geçmiştim bayıldım. Hatta Prima premiumdan daha güzel. Ne sızdırma, ne bir iz hiçbir şey yok. Yumuşacık ve pamuk gibi. Kalıbı sleepy gibi değil daha büyük. Dışındaki Winnie de Pooh desenlerini de ayrıca seviyorum 😻

Mutlu Bebek; Bu bezle ilgili ikilemdeyim. Goon premium’dan kalite olarak düşük, dışı hafif naylonumsu ve ince bir bez. Arada sızdırma yaptı, bazen süper emici tanecik çıkarttı ama bunlar nadiren yaşandı. İnceliği yüzünden yazın kullanılabilir ama hala sevip sevmediğimden emin değilim. Yan bantları da esnek değil. Mesela 3 no kullanırken beden olarak bebeğime büyük gibiydi ama belden zor kapanıyordu. Yine premium gibi bu çeşidinin de desenleri çok güzel. Bunda Mickey Mouse kullanmışlar❤️
Elimde indirimden alınmış 62 adet 4 no var onları kullanınca tekrar yaşadıklarımı yazarım :KK70:

PRIMA PREMIUM;

Prima’nın sadece bu çeşidini kullandım aktif bebek nasıl bilmiyorum. Premium’un sadece parfümlü olmasını sevmedim. Yenidoğan döneminde ve 3 nodan kullanmıştım (hala geceleri 3 no).
Kalıpları büyük, bantları esnek, pamuksu ve gayet kaliteli. Sadece bir kaç defa geceden sabaha tutunca kızarıklık yaptı. İçeriğindeki parfümden dolayı mı bilmiyorum. Gerçi içeriği de öyle sleepy gibi temiz değil.
Dediğim gibi en sevdiğim 3 bezden biri ama fiyatı nedeniyle elimdekiler bitince bir daha alamam sanırım.

PADDLERS;
Bu bezin iki çeşidi var. Biri paddlers diye geçiyor diğeri Paddlers pure. Yerli malıymış. Önce deneme boyu iki çeşidini aldım sonra pure çeşidini beğenince normal paket aldım. İki çeşidinin de nette yorumları çok güzel ve fiyatları çok uygundu. Şu an bu bezin de fiyatı artmış.

Paddler; Bu biraz kalın bir bez. Ama kalıbı güzel. Ya aslında sızdırma, kızarıklık, pişik falan yaşamadım ama dıştan sert yapısı ve kalınlığı pek hoşuma gitmedi. Deneme boyu alıp bakmanızı tavsiye ederim.

Pure; Yumuşacık bir bez. Yine sızdırma ve pişik yaşamadım. Kalınlığı ideal. En sevdiğim 3 bezi 4’e çıkaracak kadar memnun kaldım diyebilirim. Kalıpları da büyük. Ara ara alıyorum.

BABY TURCO;
Sadece 1 paket kullandım. Bence Sleepy natural gibi bir bez fark göremedim. Sadece çok çiş dolu olursa dıştan biraz nemli bırakıyordu diye hatırlıyorum. İndirimde görünsem yine alırım gündüz kullanılabilir.

MOLFIX (mavi paket);
Şu an bu bezi kullanıyorum ve genel olarak memnun kaldım diyebilirim. Sevmediğim noktaları; içinin yeşil renk olması nedeniyle bebeğimin çişinin rengine bakarken zorlandım. Birazda diğer bezlere göre dıştan sert bir yapısı var. Bunlar dışında kaliteli bir bez. Kalınlığı nedeniyle yazın kullanmak sıkıntı oldu bebeğimde bazen kızarıklık yaptı.
Yeni üretimleri yenilenmiş sanırım içindeki o yeşil rengi beyaz yapmışlar belki o sertlik de gitmiştir. Yaz geçince denemek lazım.

MINIES;
Bu bezi annemde kaldığım sırada kullandığım bezin nosu kalmayınca aldım. Çok seveni var. Ben sevdim mi sevmedim mi bilmiyorum. Çok çok ince ama ilginç bir şekilde sızma yaşamadım. Şu an sıcak havalarda kullanması güzel olabilir.
Bence bu bezin en büyük eksisi arka bel kısmında pamuk olmaması direk bel kısmını naylon bırakmışlar. Orası da pamuklu olsaydı çok daha güzel olabilirmiş.

PURE BABY;
Ya aslında bu markayı yorumlasam mı bilemedim çünkü paket kullanmadım. Kuzenimin önerisiyle denemek için verdiği bir kaç tane bezi kullanmıştım.
Molfix kullanırken denediğim için de olabilir tabi ama aşırı ince geldi. Genel olarak baktığımda Sleepy Extra gibi bir bez. Gündüz kullandım çok çişli değildi bu yüzden sızdırma konusunda yorum yapmıyorum. Baby turco ve Sleepy gibi kalıbı var. Paket alıp güzelce deneyince yorumumu editlerim.

Sanırım indirim de yakalanırsa fiyat permormans açısından en iyisi Sleepy. Bende bir sürü bez deniyorum ama dönüp dolaşıp ona gidiyorum :/

Bu arada geçen gün indirimli görünce bir deneyeyim diye Bebem Natural aldım ama konuyu açan üye çok gömmüş bir tık pişman olmadım değil. Aldım artık yolda bakalım bende kullanınca yorumlara eklerim :KK70:
Sleepy bio naturali merak ediyorum aslında. Geçende alsam mı diye araştırıyordum. İçinden kurt çıktığına dair görseller mevcuttu. O yüzden tiksindim açıkçası. Güvenemedim. 🤦‍♀️

Bunlara ek olarak en son baby turcoyu denedim. Aslinda bu beze on yargiliydim uyduruk diye dusunuyordum ama gayet de begendim sleepy naturale hemen hemen esdeger. Elimdeki sleepyler bitince baby turcodan devam etmeyi dusunuyorum fiyati daha uygun

Sleepy bio naturali merak ediyorum aslında. Geçende alsam mı diye araştırıyordum. İçinden kurt çıktığına dair görseller mevcuttu. O yüzden tiksindim açıkçası. Güvenemedim. 🤦‍♀️
Kurt mu çıkmış?😱 Bez kurtlananiliyor mu ya ilk defa duydum hoş geldin yeni fobi :KK43:

Ben hep sleepy satıcısından aldım fabrikadan yolluyorlar yeni üretim oluyor öyle bir sorum yaşamadım. Bence o kurt çıkan bez eski tarhli ve markette falan çok beklemiş güneş almış bir bez olabilir. Yine de kurtlanması ilginçmiş🤢

İlk oğlumda 2,5 yasına kadar prima kullanmıştım..pişikte olmuştu tasmıstıda ama vazgeçmemiştim.ikinci oğlumda şimdi huggies kullanıyorum ve primayla kıyaslayınca cok daha fazla mennun kaldım.

İlk oğlumda 2,5 yasına kadar prima kullanmıştım..pişikte olmuştu tasmıstıda ama vazgeçmemiştim.ikinci oğlumda şimdi huggies kullanıyorum ve primayla kıyaslayınca cok daha fazla mennun kaldım.
Sen bayaa zenginsin 😅 çok pahalı onlar ya. Benimki 9 aylık oldu. Önlem ve goon kullanıyorum. Bu ikisi çok iyi. Fiyatları da uygun.

X