Vajinal kokuyu gidermenin yolu ?

Bunun son derece büyük problemlere yol açabileceğinin farkında değilsiniz sanırım.Kusura bakmayın ama o bölgeyi ıslak mendille silmek burda verilen çözümlerden çok çok daha gülünesi

tebrik ediyorum arkadaşım sizi
ıslak mendille silinir mi ya? sabun bile önermiyor doktorlar
bana numis med yazmıştı temizlik için kullanabilirsin diye doktor

akıntıdan kaynaklanan bir sorun yoksa kokulu günlük petler ii bence ben şu anda oriflame ın temizleme jelini kullanıyorum lavantalı avonunkinide övüyorlar ama önce oriflame i bitireyim:)

selam arkadaşlar bu konuda herhangi bir temizleme mendili kullanmadım ama avon ürünleri pek iyi değil gözlemlediğim bir olaydan bahsetmek istiyorum sizlere kuzenim avon marka parfüm kullanırdı ve inanamazsınız koltuk altı çok tuhaaf yaralar içinde kaldı doktora gitti ve bir yıl olmasına rağmen hassaslaşan o bölgeye şuanda hiçbirşey kullnamıyor aman ha derim tgenital bölge için çok daha tehlikeli olabilir kozmetik ürünlerde biraz düşünmek lazım

Temzilik konusunda herkes yazmış zaten. Normalde suyla, duşta vajinal temzilik ürünleriyle temizlik yapılmalı. sabun kesinlikle değdirilmemeli.
Temizliğe ve pamuklu çamaşır giymeye dikkat edildiği halde koku varsa çok büyük ihtimalle vajinal enfeksiyon vardır. Doktora gitmek gerek. Evlerden uzak, yumurtalıklara sıçrarsa tehlikeli olabilir, ihmale gelmez.

her tuvalletten sonra taharet almak en dogrusu hic birsey olmaz :KK66: ayrica vajina temizligi icin cok güzel islak mendiller var alwaysin filan cantanda bulunmasi cok iyi bence

ben avonun ürününü kullanıorum bı de normalde gunluk pet kullanıorum hıc ole bı sorunum yok bayanların şu naylon iç çamasırı konusunda dıkkat etmesi lazım bnde gymıstım bı zamanlar sımdı bıraktım gymeyı

günlük pedlerin kokulu olanları var. mesela kotexin var,lavantalı falan.çok güzel kokuyolar ama 1-2 saat. sonrasında gidiyo,pek bi işe yaramıyo. bide zararlılar,mantar falan yapıyolar.. ben kullanmıyorum walla..

arkadaşlar bu kokulu günlük pedler çok zararlıymış haberiniz olsun her insanın bi kokusu olduğu gibi vajinanında bi kokusu varmış siz su ve sabunla yıkayın yeter..bu tür şeyleri fazla kurcalamayın her şeyin bir nedeni va...a.s

arkadaşlar bu kokulu günlük pedler çok zararlıymış haberiniz olsun her insanın bi kokusu olduğu gibi vajinanında bi kokusu varmış siz su ve sabunla yıkayın yeter..bu tür şeyleri fazla kurcalamayın her şeyin bir nedeni va...a.s

haklısın canım katılıyorum sana ....

sevgili arkadaşlar yolculuk sırasında taharet alınamıyor bu gibi durumlarda mecburen günlük ped kullanmak da fayda var diye düşünüyorum,üstelik şuan bu tip pedlerin lavantalıları ve aleo vera kokulu olanları var klinik sonucu da herhangi bir duruma yol açmayam ürünler tabiki de hergün değil ama yolculuk sırasında çok iyi bir koruyucu,ama günlük hayatta taharet almak gerçekten çok sağlıklı ve o bölgenin temiz kalmasını sağlıyor geçen günlerde ufak bir kozmetik markete gittim ve genital bölge mendillerini biraz inceledim normal ıslak mendil gibi değiller içeriğine çok fazla bakma şansım olmadı ama sanırım içindeki mentol vb maddeler daha az bulunuyor ama yine de almadan önce içindeki tüm katkı malzemelerini okumak ve bilgilenmek gerekir,ama normal ıslak mendiller çok zararlı olduğunu duymuştum hatta bebeklerde ıslak mendili suya batırıp öyle kullanıyorlar ,çünkü bu bölgede bulunan yararlı mikroorganizmaları yok ediyormuş

vajina için özel mendiller dışındaki ıslak mendilleri vajinaya asla sürmeyin kızlar
mantar oluşturuyor
diğer kızların dediği gibi pamuklu külot şart
birde hava alması lazım
havasızlıkta mantar yapar
ayrıca çok dar kıyafetler giyilmemeli
korse vs. ise kısa bir zaman giyinilmeli

kizlar en güzeli wcden sonra ilik suyla yikamak..sabunlada fazla temas ettirilmemeli cünkü vajinaninda belli bir ph degeri var ve onu korumasi gerek,aksi halde mantar vs,gibi sorunlara yol aciyor..
hergün ic camasir degistirmek,wcden sonra yikamak ve kurulamak!!kokulu mendiller vs,alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir aman dikkat!
birde enteresan gelecek bisey söylemek istiyorum,biz bayanlarin salgiladigimiz bazi sivillar dogal antibakteriyel özellikteler..yani vajina ici kendi kendini steril edebilecek yapida:KK66:

Ph dengesini korumak için ılık suyun içine sirke damlatıp pamukla silin.. bir doktor demişti

Arkadaşım vajinanın normalin ötesinde aşırı bir kokusu varsa bu tıbbi konudur ve dr. Ler buna çürümüş balık kokusu diyorlar ve ilaç tedavisi ile geçiyor. Ancak normal bir koku ise günlük pedler giderebilir. Ayrıca mantar, enfeksyon gibi şeyler de kokuya neden olabilir. Kadın hastalıkları uzmanına danışmalısın..

Bende ayni rahatsizlik vardi, her¨gün yikanan ic camasir degistiren ve vajinaya uygun sabundan haric sabunla yikamayan ben nasil olurda böyle kokardim diye dertleniyordum, yeterli degil yaptiklarim saniyodum.. hic aklima gelmedi doktora gitmek

jinekologa sordum bu bi rahatsizlik, ve bir cok kadinda olurmus.. Fitil verdi bana-tatlicadiarzu- üc tane kocaman:bbo: her gece bitane kullan dedi.. 3gecede yok oldu :hooray: dene derim ama jinekologun recete yazmasi gerek

yahu kızlar ben de çok temiz ve dikkatliyimdr ama son 6 ay içinde 2 kez vajinal kaşıntı-yanma yaşadım ve son 10 gündür normalden fazla akıntı ve koku var doktora gidicem ama muayene nasıl oluyor
açıp bakıyor mu doktor inceliyormu?akıntı örneği falan mı alıyor? ne biliyim bi arkadaşıma pipet gibi bişi sokup örnek almış.

ya arkadaşlar bu sorun bende bu eve yeni taşınınca olmuştu çünkü evde normal tuvalet yok 2 side klozet.ben anam babam usulu tuvalette suyla taharatlenerek daha temiz olduğuma inanıyorum.arada bir güzel kokulu jelle yıkıyorum. klozeti hiçmi hiç sevmiyorum .en azından bi tane olmalı.diğeri normal olmalı. bu arada tüylerin uzun olmaması ve penye iç çamaşırı olayına katılıyorum. birde oturarak çalışıyorsan herkesin koltuğuna oturma ve oturmalarına izin verme. bu olay benim başıma geldi çünkü.. yada kendine ait yıkayabileceğin minder kullan

Son düzenleme:
ya arkadaşlar bu sorun bende bu eve yeni taşınınca olmuştu çünkü evde normal tuvalet yok 2 side klozet.ben anam babam usulu tuvalette suyla taharatlenerek daha temiz olduğuma inanıyorum.arada bir güzel kokulu jelle yıkıyorum. klozeti hiçmi hiç sevmiyorum .en azından bi tane olmalı.diğeri normal olmalı. bu arada tüylerin uzun olmaması ve penye iç çamaşırı olayına katılıyorum. birde oturarak çalışıyorsan herkesin koltuğuna oturma ve oturmalarına izin verme. bu olay benim başıma geldi çünkü.. yada kendine ait yıkayabileceğin minder kullan

Başkalarının koltuğuna oturunca ne oluyor anlamadım:uhm:

Eğer iltihap varsa koku geçmez. Veya başka bir rahatsızlığın varsa

arkadaşlar en güzel vajinal duş formülü vermek istiyorum size 1 lt kaynamış ılık suyun içine 10ml sirke koyup iyice çalkalayın intim şişelerini eczaneden temin edebilirsiniz onun içine doldurun gece yatmadan önce vajinanızaiice içine yerleştirip boşaltın:dance:haftada 2-3 kez yapmanız yeterli olucak önerdiğim kişiler çok memnun kaldı akıntı kokuya son
hihoyyyt

X