Doğumdan çok Korkuyorum!....

hapag fly uctum galiba göbegim biraz büyük geldi onlara :) sonunda geldimya:) almanyadamı yaşıyorsun?

hapag fly uctum galiba göbegim biraz büyük geldi onlara :) sonunda geldimya:) almanyadamı yaşıyorsun?

hmm valla benim aslim almanyada suan türkiyedeyim :eek:) dogum icin annemlerin yanina gidicem iste kismetse pazar günü THY ile Bugünde randevum var 5 de rapor alicam!

Cok arkadasim gitti Almanyaya doguma hemde doktora tarihi gec attirmislar yani mesela 36 haftalık ama doktor rapora 30 yazmis ! ama ben o kadar riske atmak istemedim bu hafta sonu 31. haftanın sonu oluyo!

insallah sag salim gider gelirim :eek:) Ay bide almiyorlarmis ucuga Allah korusun :eek:))

canım bende yılbası gecesı sancılandım hastaneyte gıttık ve dr benı elıyme muayne ettı resmen elınıs oktu ve 1,5 cm acılma var dedı neyse serum ıgnelerle sancım kayboldu neyse 1 gun sonra taburcu oldum pazar gunu kntrolum vardı dr ulturasonda bakarken karnımı elledı ve sertlesme var karnında bı nstye sokalım senı dedı dogumhaneye aldılar benı allahım bıde ne gorıyım dogum sancısıyla bagıran bagırana oyle korktumkı onlar bagırdıkca ben agladım neyse gırdım nstye ve sıddetlı sancılar cıktı sonra tekrar alttan muayneyle acılmama baktılar 3 cm acılma vardı dr dogum sancıların baslamıs dedı serum baglamam lazım erken dogum tehdıdın var dedı serum ve ıgne yedım gene 1 gun yatırdılar benı sancıların gene azaldı ve acıgım kapandı taburcu oldum yani anlıycagın dogumu son ana kadar dusunmıyceksın o geldıgı zaman cıkmasını bılıyor bende o gun gordum hatta kapının arasından kadının dogum yapmıs makasta dıkıs atılırkenkı halını gordum o anda cok korktum dışarıya aglıyarak cıktım ben normal dogum kesınlıkle yapmam dıye ama sonucta hepımızın basına gelcek bısey bol bol dua et adı ustunde normal dogum canım allah hepımıze kolay dogumlar nasıp etsın bı avazda kurtarsın hepımızı

çok geçmiş olsun arkadaşım üzüldüm.hayırlısıyla Rabbim gününde zamanında bebeklerimize kavuşmayı nasip etsin.bende ki stresi anlatamam çok korkum var geceleri sürekli kabus görüyorum.doğum başka sıkıntılar iyice bunaldım anlıyacağın.

yazdıklarında o kadar haklısın ki.bende öyle düşünürdüm hep,ama o gün hastahaneye gidip ordakileri görünce bi anda nevrim döndü.çünkü bende artık eskisi gibi cesaret,güven,gözüpeklilik kalmadıda ondan.

Kızlar yapmayın ama bu şekilde daha kötü olur yaptırın epidural hiç acısız nerdeyse ama bunlar kişisel telkinle hallolacak şeyler daha olmadı gidin bi psikologa utanacak bişi yok sonuçta rahat olmak doğum sancınızı bayaa azaltıyormuş.

Hissettiğimiz sancıların yüzde 30u korku sancısıymış sakin olunca sancıda az oluyor yani.

Sonuçta bu bebekler bi şekilde çıkacak kendimizi korkutarak biyere varmaz.

Hepimize inşallah hayırlı doğumlar olsun.

ilk doğumda tecrübesiz ve şansıma kötü bir ebeye denk geldiğim için (diğer ebeleri tenzi ederim)bana haybeye sancı çektirdiği için ikinci doğumumda sezaryan istemiştim hele çocuğun 4 kilo olduğunu duyunca kesinlikle dedim aynı şeyleri yaşamayı istemiyorum diye ancak doktorum sağolsun sen bu çocuğu doğurursun dedi ve Allahıma çok şükür çok iyi ve tecrübeli bir ebeye düştüm bu sefer ve ilk doğumumda yaşadıklarımı yaşamadım aynı sancıyı çektimmi çektim ama beni rahatlatması ve verdiği telkin ve komutlarla kolay şekilde doğumum gerçekleşti ALLha razı olsun ... yani lafın kısası tecrübeli ve doğru kişide doğumunu yaparsanız korkulacak bir şey yok çektiğiniz sancılar sizlere sevap ve mükafat olarak geri dönüyoryerimseniben

benim en çok korktuğum şey alttan dikiş atılması bide o dikişi canlı canlı atıyolarmış artık dikişsiz normal doğum yok gibi bişey hep dikişli yapıyolar
onun için sezeryan olmak daha mantıklı geliyo eninde sonunda dikiş olacaksa üstten olsun

canım anneme sordum o dikiş olayında diyor annem senin kucağına bebeği veriyorlar ağrı ve sancıdan uyuştuğu için zamanla orayı hiç farketmiyorsun bile dikişi dedi. Hele kesi atıyorlar ya onu farketmiyorsun bile emin ol dedi.

Valla hamilelik ilerledikçe anneye cesaret gelir derler ama ben hamile kalmadan önce daha cesurdum sanki.Kesinlikle normal doğum der başka şey demezdim.Şimdi yolun yarısına gelince korku sardı iyice.Beni korkutan sancılar değil vajinaya yapılacak müdahaleler.Tüm psikolojim bozulacak herşeyi görüp hissettiğim için.Sancı belli bölgelerin acı duyması ama vajene yapılan her müdahale orayla gerçirilen her dakika beni depresyona sokacak buna eminim artık....

canım anneme sordum o dikiş olayında diyor annem senin kucağına bebeği veriyorlar ağrı ve sancıdan uyuştuğu için zamanla orayı hiç farketmiyorsun bile dikişi dedi. Hele kesi atıyorlar ya onu farketmiyorsun bile emin ol dedi.

ahh o dikişler beni de mahvediyo düşündükçe normal doğum istiyorum ve sancıdan da değil şu dikişlerden çook korkuyorum akannehir

kızlar bende korkuyorum doğumdan ama şu ilk sayfalardakileri okuyunca vazgeçtim doğumuma bişey kalmadı 3 kasımda Allahın izniyle sezeryana giriorum ama dediğin gibi megryann vajinaya yapılacak müdaheleler ve o anda bide kaçtane doğumun aynı anda ypıldığını düşününce bende vazgeçtim sezeryan yapan arkadaşlarımın hepsi en rahatı dio Allahım hakkımızda hayırlısını versin

arkadaslar bende normal dogum(suda) yaptim ve 2 saate.korkulacakta hic bir $ey yok.yirtilma kendiliginden oldu fakat sonra dikerken hicte öyle canli canli falan dikmiyolar igne yapip orayi uyusturuyolar ve hic aci hissetmiyosun hangi cagdayiz yaa canli cali diksinler kiikaydirigubbakcemile3ve dogum sonrasinda hersey normale dönüyor herseyi cok rahatca yapabiliyorsunuz.tavsiye ederim.

Arkadaslar kendınıze acı cektırmeyın.. guzel dusunun guzel olsun... sonuna kadar normal ıstemıstım ben cok sukur Allah gonlume gore verdı.. ıyıkı normal dogurmusum... he kolaymı oldu elbette kolay degıl.. kolay olsa annelık bu kadar kutsal olurmuydu ?
oglumun boynuna kordon dolanmıstı bızım bu yuzden bıraz uzun surdu ve zorlu oldu ama o dogum gerceklesınce... belkı klasık olacak ama ınanın herseye degıyor....
Kendınızı korkutmayın aksıne cesaretlendırın.... annelık guc cesaret ıster... her bakımdan.... ve bence yapabılırsınız... sımdıye kadar tum annelerın yaptıgı gıbı...

canım bende doğumdan çok korkuyordum fakat korkularımın üzerine gidiyorum geçen gün normal doğum videolarını seyrettim ve bir şey dikkatimi çekti doğum anlık bişey o güzel bebiş çıktıktan sonra hiçbişeyin yokmuş gibi bebişini kucağına alıyorsun ne ağrı ne sızı ama sezaryan öyle değil bazen aylarca bile ağrı çekebiliyorsun çünkü dikişli oluyorsun ama en iyisini dr un bilir o ne derse o sen yinede korkma allah bir sancıda kurtarsın bütün hepimizi

evet canim o bebegimiz ciktiktan sonra hersey unutuluyor
benim dogumum cok cok zordu ama üzerinde 2.5 sene gecti ve ben yine hamileyim
anlayacan unutuluyor gercekten
hakkimizda hayirlisi ne ise o olsun
he bide bunuda allahim bir terslik vermezse normal istiyorum

Valla hamilelik ilerledikçe anneye cesaret gelir derler ama ben hamile kalmadan önce daha cesurdum sanki.Kesinlikle normal doğum der başka şey demezdim.Şimdi yolun yarısına gelince korku sardı iyice.Beni korkutan sancılar değil vajinaya yapılacak müdahaleler.Tüm psikolojim bozulacak herşeyi görüp hissettiğim için.Sancı belli bölgelerin acı duyması ama vajene yapılan her müdahale orayla gerçirilen her dakika beni depresyona sokacak buna eminim artık....

seninle tamamen aynı fikirdeyim,bende sancıdan falan korkmuyorum tüm korkum normal doğumun getirdiği stres.. (açılma oldumu olmadımı diye ikide bir parmaklanma,kesiler,dikişler,doğum anındaki halin...)bunları düşündükçe psikolojim bozuluyor..zor bir doğum olursa bebeğin yaşayabileceği sıkıntılar vs vs...sırf bu sebeplerden dolayı epidural sezeryan istiyorum ,bebeğim hemencecik sağsalim çıksında ben sezeryanın zorluklarına katlanırım diyorum..sezeryanda kişiden kişiye değişiyor ilk günden ayaklanan bile var..herşeyim planlı programlı ve bebek için risksiz olsun istiyorum..böyle düşününcede sezeryan daha mantıklı geliyor..

arkadaşlar bende çok korkuyorum doğumdan ne yapcam bilmiyorum.ilk doğumum olcak inşallah.oğluşumu kucağıma almayı çok istiyorum onu dört gözle bekliyorum ama çok korkuyorum.nasıl bişey diye çok düşünüyorum:eek:

Merhaba arkadaşlar bende çok korkuyorum normal doğumdan. O yüzden sezeryan istiyorum. Geçen haftaki kontrolde dr bebeğin dönmemiş ters şu anda dedi. 32.haftaya kadar dönebilirmiş ama sonra yer daraldığı için zor olurmuş öyle dedi doktorum.Eşim de sürekli normal doğum deyip duruyor. Ben daha önce bir düşük yaşadım. Depresyona girdim. 5 ay sonra hamile kaldım. Şimdi hiç risksiz kucağıma almak istiyorum bebeğimi. Ben çekerim acıyı ama bebeğim iyi olsun diyorum. Hepimize Allah yardım etsin.

Merhaba arkadaşlar bende çok korkuyorum normal doğumdan. O yüzden sezeryan istiyorum. Geçen haftaki kontrolde dr bebeğin dönmemiş ters şu anda dedi. 32.haftaya kadar dönebilirmiş ama sonra yer daraldığı için zor olurmuş öyle dedi doktorum.Eşim de sürekli normal doğum deyip duruyor. Ben daha önce bir düşük yaşadım. Depresyona girdim. 5 ay sonra hamile kaldım. Şimdi hiç risksiz kucağıma almak istiyorum bebeğimi. Ben çekerim acıyı ama bebeğim iyi olsun diyorum. Hepimize Allah yardım etsin.

cnm benim kuzuda tersti 32 de hemde ters dönmüştü
35 te doğum pozisyonu aldı hiç bewlli olmaz 38 e kadar dönmesi için yolu var cnm hiç korkma dönebilir.
ben sezeryan olucam die ödüm koptu dönmesse die
ilk doğumum olucak kendimi normal doğuma çok hazırladım drum bile aferin bukadar hazırlamışsın zor bir doğum olmaz inş.diyor çünkü öenmli olan beyinde bitirmek birazda olayı inş. kolay olur içimde hiç korku yok herkes gibi gidicem doğurucam

X