Doğumdan çok Korkuyorum!....

arkadaslar bende normal dogum(suda) yaptim ve 2 saate.korkulacakta hic bir $ey yok.yirtilma kendiliginden oldu fakat sonra dikerken hicte öyle canli canli falan dikmiyolar igne yapip orayi uyusturuyolar ve hic aci hissetmiyosun hangi cagdayiz yaa canli cali diksinler kiikaydirigubbakcemile3ve dogum sonrasinda hersey normale dönüyor herseyi cok rahatca yapabiliyorsunuz.tavsiye ederim.

canım maalesef burda suda doğum imkanı yok keşke olsa çok rahat oluyormuş:KK43:

ben de çok korkuyorum doğumdan ama bi şekilde hepimiz doğuracağız.. yani bi şekilde (Allah herkese hayırlı olanı nasip etsin) ama ben normal doğum yapacak kadar dirayetli değilim, sağlığım el vermiyor maalesef.. sezaryen olacağım ama epidural ile çünkü uyumak istemiyorum o anda, onun sesini duymak istiyorum, ilk anda görmek istiyorum, ilk ben görmek istiyorum. Dikişlere gelince, her türlü ağrı, sızı gelir geçer değil mi? Ben geçirdiğim bi kaza sonrası 3 ay yataktan kalkamadım. Her işimi eşime bağlı yapmak zorunda kaldım.. Sezaryen dikişleri bana vız gelir!! diye kendimi hazırlıyorum. Hamilelik zaten başından sonuna mucizevi ve kutsal bir şey. Sadece doğum değil tüm süreç beni hem heyecanlandırıyor hem de korkutuyor.

Ben de yaşadığım düşük tehlikeleri sırasında hastaneye gittim. Beni doğruca doğum salonuna aldılar. Devlet hastanesiydi gittiğim yer. Bir sürü kadın doğum için bekleşiyor. Bağıranlar, inleyenler... Benim kanamam devam ediyor tabii... Hemşireler bağıranları azarlıyor. İnsan bu en özel anlarında biraz merhamet bekliyor ama maalesef ne mümkün! Saatlerce bir doktorun benimle ilgilenmesini bekledim... Son derece üzüntü verici anlardı. Ben epidural anestezi ile normal doğum düşünüyorum. Dün doktora gittim, normal doğum için bir engel görünmüyor ama bol bol yürü dedi. Doğum belirtileri henüz hiç yok. Son ana kadar belirtiler başlamazsa sezeryana alacaklarmış.

Ben de yaşadığım düşük tehlikeleri sırasında hastaneye gittim. Beni doğruca doğum salonuna aldılar. Devlet hastanesiydi gittiğim yer. Bir sürü kadın doğum için bekleşiyor. Bağıranlar, inleyenler... Benim kanamam devam ediyor tabii... Hemşireler bağıranları azarlıyor. İnsan bu en özel anlarında biraz merhamet bekliyor ama maalesef ne mümkün! Saatlerce bir doktorun benimle ilgilenmesini bekledim... Son derece üzüntü verici anlardı. Ben epidural anestezi ile normal doğum düşünüyorum. Dün doktora gittim, normal doğum için bir engel görünmüyor ama bol bol yürü dedi. Doğum belirtileri henüz hiç yok. Son ana kadar belirtiler başlamazsa sezeryana alacaklarmış.

Allah yardımcımız olsun canım.Ne yazıkki söylediklerinde çok haklısın ::KK43:

bikaç şey sorcam annelere

sezeryanla doğum yapınca yine sancı çekiyo musun?

benim regl sancılarım inanılmaz şiddetli oluyar. bazen gece tutuyor 3-4 saat doğum sancısı gibi 10 dakikada bir-5 dakikada bir girip girip duruyor. ve o an karnımı kesip alsalar umursamam.

normal doğum yaparken de regl sancısı (ama ağır bir regl sancısından bahsediyorum) kadar bir sancı mı oluyor. yoksa onun da çok üstünde bi sancı mı bu?

kızlar hiç korkmayın ya korkulacak ne var allah aşkına ben doğuma gittiğimde yanımda kadınlar doğuruyodu kadınların çığlıkları hala kulağımda ama hiç korkmadım tabiki sancısı oluyo ama öle öücek biticek kadar değil korkmayın yani bişi olmaz normal doğumdan korkmayın ben o kadar çok istedimki normal doğumu ama açılmam olmadı çatım dardı riske atmak istemedik sezeryan olduk sancıyıda çektim hemde 14 saat benden sonra gelenler doğurdu gitti ben hala orda bekliyodum ama hiç demedim sezeryan olsun diye normal olsun dr bey diyodum çünkü normal doğan bebekler daha avantajlı hem anne hem bebek korkulucak bişi yok analarımız o kadar doğum yapmış bişi olmuşmu hemde normal bölede değilmiş hastaneler dr lar bişi olmuşmu yok allah kuvvetinide gücünüde veriyo korkmayın sancıda dayanılmıcak kadar değil ara ara geliyo sonra sıklaşıyo o zamanda doğum başlıyo kafası çıkınca rahatlıyosun zaten keşke o normal doğumun o güzelliğini yaşasaydım o zorluğun sonunda bi güzellikle karışlaşmak isterdim herkes nasıl doğuruyo güzelim sende doğurursun

bikaç şey sorcam annelere

sezeryanla doğum yapınca yine sancı çekiyo musun?

benim regl sancılarım inanılmaz şiddetli oluyar. bazen gece tutuyor 3-4 saat doğum sancısı gibi 10 dakikada bir-5 dakikada bir girip girip duruyor. ve o an karnımı kesip alsalar umursamam.

normal doğum yaparken de regl sancısı (ama ağır bir regl sancısından bahsediyorum) kadar bir sancı mı oluyor. yoksa onun da çok üstünde bi sancı mı bu?
sezeryanla doğum yaptıktan sonra sancın acın oluyo ama ben normal beklerken sezeryan oldum canım sancı ilk başladığında o kadr olmuyoda sonrasında sıklaşınca zor oluyo ama dayanabiliyosun tabiki adet sancısından daha fazla bende çekiyodum o sancıları geceleri uyuyamaz ağlardım ama doğumdan sonra allaha şükür daha çekmiyorum

ben doğumdan daha çok sonrasından korkuyorum..
yani evet sancılar falan çok zor ama bi şekilde :emir_bebek:
dayanırım sonunda bebeğim gelecek diye ..
.ama beni korkutan sonrası ...dikişler falan yani
normal doğumda olsa kesik oluyor dikiş oluyor:1no2:
iyileşme süres bazen çok uzun sürüyormuş.
seyaryandan zaten aklım çıkıyor..göbeğimi daha ilk bebişte kesmesinler inş.
zaten benim iğne fobim var dikiş diyince aklım çıkıyorkafamçokkarıştı
ağrıdan çok dikiş yırtılma kesik korkutuyor beni,,senağlama
kesiksiz bi normal doğumu Allah herkeze nasip etsinnnn:Saruboceq:

Son düzenleme:
maksimen sen doğurma o zaman anacım bu kadar korku olurmu yaa meleğine kavuşacaksın bundan güzel şeymi var sonuçta onu kucağına alana kadar acı çekiyosun ondan sonra sezeryansa ondan sonra başlıyo acıda normalse o kadar olmuyo canım normalde kesiyi atıyolar ama onu uyuşturup yapıyolar canın yanmıyo ondan sonrada dikiş yerine iyi bakarsan hemen iyileşiyosun bakmazsan geç iyileşiyo dikişlerin düşene kadar en fazla 1 haftada iyileşiyosun korkma bu kadar kim korkuttu seni korksanda mecbur doğacak o çocuk korkunun bi faydası yok en iyisi kendini motive et güzel bi doğum olsun diye allahım yardım etsin canım bi avazda kurtulursun inş kötü şeyler düşünme hiçbşi olmaz korkmaaa bu kadar cesaretli ol normale odakla kendini sezeryan doğumdan sonra zor normali en doğrusu genede sen bilirsin neyse korkma bişicik olmaz sağlıkla al meleğini kucağına

ben hiç normal doğum yapacağımı sanmıyorum..bu arada hamile değilim.çocuk doğurmadım onu da söyleyeyim ama çok korkuyorum..ben 1 yıl kendmi muane olmaya hazırladıktan sonra korka korka muane olmaya gittim..inanın kendimden geçtim desem yeridir..muanein bazı yerlerini hiç hatırlamıyorum bile...sanırım ben doğumda bayılırım korkudan.( sezeryan diyorum ben

birde çatım dardı diyorsunuz ya ,bu doğum sırasında mı belli olur yani nomal jinekolojik muanede doktor diyebilirmi çatınız dar diye
birde benim perine kısa imiş..Allah korusun keside falan başıma bişiler gelir diyede korkuyorum

Tüm yazılanlara rağmen normal doğum yapmak istiyorum ama bebişimin kafası büyükmüş, doktor sezaryen olabilir dedi. Sezaryen sonrası acı çekmekten korkuyorum.

arkadaslar bende normal dogum(suda) yaptim ve 2 saate.korkulacakta hic bir $ey yok.yirtilma kendiliginden oldu fakat sonra dikerken hicte öyle canli canli falan dikmiyolar igne yapip orayi uyusturuyolar ve hic aci hissetmiyosun hangi cagdayiz yaa canli cali diksinler kiikaydirigubbakcemile3ve dogum sonrasinda hersey normale dönüyor herseyi cok rahatca yapabiliyorsunuz.tavsiye ederim.

benim iki yakınımda yeni doğum yaptı. ikiside ayrı hastanelerde ve özel hastanede normal doğum yaptılar. dikiş atılırken çok canları yanmış, uyuşturduklarını söylemişler ama uyuşturmamışlar herhalde çok acı çekmişler çünkü dikiş atılırken..:çok üzgünüm:

ben doğumdan daha çok sonrasından korkuyorum..
yani evet sancılar falan çok zor ama bi şekilde :emir_bebek:
dayanırım sonunda bebeğim gelecek diye ..
.ama beni korkutan sonrası ...dikişler falan yani
normal doğumda olsa kesik oluyor dikiş oluyor:1no2:
iyileşme süres bazen çok uzun sürüyormuş.
seyaryandan zaten aklım çıkıyor..göbeğimi daha ilk bebişte kesmesinler inş.
zaten benim iğne fobim var dikiş diyince aklım çıkıyorkafamçokkarıştı
ağrıdan çok dikiş yırtılma kesik korkutuyor beni,,senağlama
kesiksiz bi normal doğumu Allah herkeze nasip etsinnnn:Saruboceq:

birde şunu merak ediyorum, bütün normal doğumlarda kesik, dikiş oluyormu? acaba..

arkadaşlar kesikten dikişten hiç korkmayın..abartıldığı gibi bişey yok..hissetmiyorsunuz kesildiğinizi dikildiğinizi...hem dikişler çok çabuk iyileşiyor..ben normal yaptım,hemen ayağa kalktım..dikişlere düzenli pansuman yaptım kuru tuttum.10 gün içinde eriyor dikişler..ona göre ip kullanıyorlar..
inanın korkmaya sebep bile değil o..
estetik açıdan bozulmada olmuyor..
yine hamile kalırsam yine normal doğurmak istiyorumzemuszemus

cnm benim kuzuda tersti 32 de hemde ters dönmüştü
35 te doğum pozisyonu aldı hiç bewlli olmaz 38 e kadar dönmesi için yolu var cnm hiç korkma dönebilir.
ben sezeryan olucam die ödüm koptu dönmesse die
ilk doğumum olucak kendimi normal doğuma çok hazırladım drum bile aferin bukadar hazırlamışsın zor bir doğum olmaz inş.diyor çünkü öenmli olan beyinde bitirmek birazda olayı inş. kolay olur içimde hiç korku yok herkes gibi gidicem doğurucam

bende hiç sezeryan olmak istemedim..hatta ilk dr um sezeryan yapıyormuş genelde..bunu duyunca hemen değiştirdim..çünkü o zamandan yolunu yapmaya çalışıyordu..yok miyom olmuş,sezeryan olursun,çatın dar sezeryan olursun dedi..değiştirdim hemen..çokta rahat bi normal doğum geçirdim..ne öncesinde ne sonrasında sıkıntı yaşadım..iyiki değiştirmişim

benim iki yakınımda yeni doğum yaptı. ikiside ayrı hastanelerde ve özel hastanede normal doğum yaptılar. dikiş atılırken çok canları yanmış, uyuşturduklarını söylemişler ama uyuşturmamışlar herhalde çok acı çekmişler çünkü dikiş atılırken..:çok üzgünüm:

allah Allah yaa çok şaşırdım valla..dikiş o kadar can yakmazki..sivrisinek ısırması gibi oluyor çok çok..birazda ekibin işini bilmesi gerekiyor..

X