Aile Planlaması Microgynon Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
arkadaşlar bende bu hapa dün başladım banada bi arkadaşım tavsiye etti.Benim tek korkum bu hapı kullanınca kilo almam inşallah kilo yapmaz zaten kiloluyum eğer kilo alırsam hemen bırakırım.

bu hap benim karnımı şişirdi....ayrıca kilo aldım iştahımı acayip açtı hemen bıraktım öbür ay yasmine başladım memnunum en düşük hormon seviyesi yasmin deymiş dr um onu önerdi yan etkiside yok

kızlar bende bunu kullandım dugunumden once ıkı ay bırde dugunumden sonra bır ay yanı toplam uc kullandım kulladıgım zaman ıcerısınde kılo verdım ayrıca ıstahım bır o kadarda acıyordu en onemlısı bırakınca cok kılo aldım

arkadaşlar 6 haziranda düğünüm var. sağlık ocağından migrogynonu verdiler. adetin ilk gününde başla dedi hemşire. 1 haziranda hafif lekelenme oldu. hastalandığımı düşündüm, bütün belirtiler vardı. içtim hapı. bu gece ikinci hapı da içtim. fakat normalde olması gereken kanamam yok. ayıp söylemesi, tuvalet kağıdını kullanınca hafiften lekelenme var. ama pede geçen pek bişey yok. (bu kdr açık yazdığım için özür diliyorum) şimdi napayım bilemedim. bi taraftan düğünüm var, onun stresi de var. bi taraftan doğru dürüst lekelenme yok, hapı boşu boşuna mı içtim, ona sinir oluyorum. napiim ben sizce? hemşire kendi kafana göre bırakma dedi. hamile kalmayı da henüz düşünmüyorum. tekrar da gitmedim sağlık ocağına, biraz daha bekleyeyim diye. sizce devam edeyimmi ilaca? yani ilk gecemizi düşünüyorum. arkadaşların yorumunu okudum, 1 ay kanaması olanları falan okuyunca eşim için bayaa bi endişelendim.. çok sıkıntılıyım yaa.. nnolur benimle de ilgilenin.. :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

arkadaşlar 6 haziranda düğünüm var. sağlık ocağından migrogynonu verdiler. adetin ilk gününde başla dedi hemşire. 1 haziranda hafif lekelenme oldu. hastalandığımı düşündüm, bütün belirtiler vardı. içtim hapı. bu gece ikinci hapı da içtim. fakat normalde olması gereken kanamam yok. ayıp söylemesi, tuvalet kağıdını kullanınca hafiften lekelenme var. ama pede geçen pek bişey yok. (bu kdr açık yazdığım için özür diliyorum) şimdi napayım bilemedim. bi taraftan düğünüm var, onun stresi de var. bi taraftan doğru dürüst lekelenme yok, hapı boşu boşuna mı içtim, ona sinir oluyorum. napiim ben sizce? hemşire kendi kafana göre bırakma dedi. hamile kalmayı da henüz düşünmüyorum. tekrar da gitmedim sağlık ocağına, biraz daha bekleyeyim diye. sizce devam edeyimmi ilacak? yani ilk gecemizi düşünüyorum. arkadaşların yorumunu okudum, 1 ay kanaması olanları falan okuyunca eşim için bayaa bi endişelendim.. çok sıkıntılıyım yaa.. nnolur benimle de ilgilenin.. :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

cnm dogum kontrol hapları zaten cok olan kanalamaları azaltıyor senınkıde ole olmus olabılır sen kullan dogum kontrol hapı kotu bırsey degıl sen genede ama saglık oacagına gıt aklındakı soru ısaretlerı bıtsın herseyı sor cok rahatlarsın

arkadaşlar 6 haziranda düğünüm var. sağlık ocağından migrogynonu verdiler. adetin ilk gününde başla dedi hemşire. 1 haziranda hafif lekelenme oldu. hastalandığımı düşündüm, bütün belirtiler vardı. içtim hapı. bu gece ikinci hapı da içtim. fakat normalde olması gereken kanamam yok. ayıp söylemesi, tuvalet kağıdını kullanınca hafiften lekelenme var. ama pede geçen pek bişey yok. (bu kdr açık yazdığım için özür diliyorum) şimdi napayım bilemedim. bi taraftan düğünüm var, onun stresi de var. bi taraftan doğru dürüst lekelenme yok, hapı boşu boşuna mı içtim, ona sinir oluyorum. napiim ben sizce? hemşire kendi kafana göre bırakma dedi. hamile kalmayı da henüz düşünmüyorum. tekrar da gitmedim sağlık ocağına, biraz daha bekleyeyim diye. sizce devam edeyimmi ilaca? yani ilk gecemizi düşünüyorum. arkadaşların yorumunu okudum, 1 ay kanaması olanları falan okuyunca eşim için bayaa bi endişelendim.. çok sıkıntılıyım yaa.. nnolur benimle de ilgilenin.. :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

bendede aynı etkiyi gösterdi :çok üzgünüm:
adetimin ilk günü içtim sonra birden kesildi ilaçla beraber nolcak bir fikri olan varmı :uhm:

kızlar ılacı oyle kesmeyın ıcın devam edın 1 hafta ara verıyosunuz sonra devam edıyonuz,
mcrogynon garıp bı hap ben 1.5 sene kullandım benım hormonları cok arttırdı kadınlık hormonlarımı yani -tatlicadiarzu- bıraktım dıaneye gerı gectım bu tüglenme yapıor ama olsun

kizlar bu ilac regli one ceker mi?
daha haplarim bitmedi ama lekelenme mi diyolar bilmiyorum accucuk regl oldum sanirsam
bi de sozde karin agrilarim icin vermisti doktor ama yumurtlama gunumden beri agridan surunuyorum tabiri caizse,
biri bana biseyler biliyorsa aciklama yaparsa cok sevincem.

kizlar bu ilac regli one ceker mi?
daha haplarim bitmedi ama lekelenme mi diyolar bilmiyorum accucuk regl oldum sanirsam
bi de sozde karin agrilarim icin vermisti doktor ama yumurtlama gunumden beri agridan surunuyorum tabiri caizse,
biri bana biseyler biliyorsa aciklama yaparsa cok sevincem.

doğum kontrol hapları lekelenme yapıyor bazen, ağrın varsa doktora git canım, değiştirsin haplarını, çünkü her hap herkese iyi gelmiyor benneyaptımki

Kızlar, ben bu ilaca tekrar başladım. Daha önce 2 sene kullanmıştım ve herhangi bir problem yaşamadım. ! sene ara verip tekrar kullanmaya başladım. kutudaki ilaçlar bitti üstünden 12 gün geçti ve hala regl olmadım :çok üzgünüm:

arkadaşlar microgynon u bnm yenqemde kullandı hatta ben aldım ona ..kısa vadede bir etkisi omadı ancak kadın 18 yıllık evli şu an acayip bir şekilde hormon bozukluğu yaptı.aşırı tüylenme ve kilo yaptı ama yasmin dıe bir ilaç var o şu an piyasadaki en az etkisi olan doğum kontrol hapıyımış.

arkadaşlar microgynon u bnm yenqemde kullandı hatta ben aldım ona ..kısa vadede bir etkisi omadı ancak kadın 18 yıllık evli şu an acayip bir şekilde hormon bozukluğu yaptı.aşırı tüylenme ve kilo yaptı ama yasmin dıe bir ilaç var o şu an piyasadaki en az etkisi olan doğum kontrol hapıyımış.

canım yasmin senin bildiğin gibi etkisi az olan bi ilaç değildir çok ağır bi ialçtır herkes kullanamaz ablam ilk evlendiği zaman doktor o ilacı vermişti ablam o ilaç yüzünden hastanelik oldu hemde ilaç bitmeden önce regl başlıyo herkes için uygun değil en iyisi iyi bi doktora gidip onun verdiği bi ilacı kullanmak :enbuyukkk:

Ben yaklaşık 6 senedir kullanıyorum evliliğimin ilk 1-2 senesi spiral kullandım bacaklarıma kasılma ve adet artışı yaptı bıraktım microgynon ilk kullanımlarda çok sinir mide bulantısı baş ağrısı yapıyor ama bünye alışınca hiç bir etkisi kalmıyor çok şükür rahatım senede bir smear testi ve muayene oluyorum hiç bir sorun çıkmadı kilo derseniz ben ilaçla beraber hiç kilo almadım hatta bayağı zayıfladım şimdi azcık var ama onuda boğazım sayesinde aldım yinede doktora gitmeden bilinçsizce kullanmayın herkesin bünyesi aynı değil unutmayalım arkadaşlar

bende kullanıyorum evvelden 7 ay kullandım sonra ara verdim şimdi 3 aydır hala kullanıyorum..
bana hiç bir yan etki yapmadı çok memnunum açıkcası..
ne kilo aldırdı ne bişiy..

selam kızlar bişey sormak istiyorum yardımcı olun lütfen.Bugun microgynon başlayacağım daha önce kullananlar varmı acaba kilo aldırıyormu ve yan etkileri varmı yardımcı olursanız sevinirim kızlar by
mafoldumben

ben 1,5 yıl önce önce adet düzensizliğinden gittim dr a. 15 günü geçmişti ve durmak bilmiyordu.(iş yerimin camından bi kız kndni aşağı atmıştı.onun etkisinde kalınca oldum) neyse dr a gittim.gerekli kontrollerden sora ilaçlar verdi ve bitaneside microgynon du. 6 ay kadar kullan dedi.hapa başladım.15 gün sora tekrar bi kanama yaptı. ve ben korkup gittim dr uma normal dedi. devam et dedi ve dediği gibi 2 gün içinde geçti. soraki aylardada sorun çıkarmadı.6ay kullandım.bu süre içinde kilo bile verdim diyebilirim. adet döneminde bayılan biriyimdir ağrıdan. hiç ağrım olmadı.hala daha şiddetli ağrım olmaz bırakmama rağmen. özellikle kilodan çok korkuyordum, çünkü arkdşım çok kilo almıştı.ama bende olmadı. sanırım bünyeyle ilgili bişey. herkes bir değil. herkeste farklı bi etki gösteriyor.

o sağlık ocağının verdiği hapı kesinlikle kullanma. bende gittim banada Microgynon hapını verdi piyasadaki en ucuz hap o ben araştırdım 2tl ye satılıyor. ve çok yan etkisini gördüm sinir stres yaptı şişkinlik yaptı göbeğim çıktı göğüslerimde hassasiyet yaptı yani kısacası adet belirtilerini fazlasıyla 1ay boyunca yaşattı bana :KK43: çok sinir bi hap onu görmek istemiyorum bida. ucuz diye onu veriyolar herkese hiç test falanda yapmıyolar bi migrenin varmı diye soru sorup yok deyince şak diye hapı veriyolar. ben bu ay yasmin kullanıcam çok araştırdım en iyisi yasmin hapı, eczanelerde 15 tl ye satılıyor sağlığınıda bozmuyor. benden tavsiye hiçç başlamayın o hapa

X