Aile Planlaması Microgynon Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
selam kızlar bişey sormak istiyorum yardımcı olun lütfen.Bugun microgynon başlayacağım daha önce kullananlar varmı acaba kilo aldırıyormu ve yan etkileri varmı yardımcı olursanız sevinirim kızlar by
mafoldumben

Doktor bana kistim olduğu için verdi. Kilo almadım ama çok kötü mide bulantısı yapıyor bende, sabah alıyorum akşam 5 gibi de mide bulantım başlıyor, hiç sekmiyor yani. Karnımın içi acımaya başladı kullanmaya başladıımdan beri. Şimdi düşünüyorum acaba bunu bırakıp yasmine mi başlasam diye. Daha önce gittiim doktor yasmin vermişti kullanmamıştım. Daha pahalı bir ilaç ama sağlık daha önemli. Neyse çok uzattım galiba.:kedi:

kızlar bende yasmin kullanıyordum
bugün saglık ocagına gittim bana bu hpı verdi
ne yapacagımı şaşardım acaba yasminemi devam etsem microgynonamı
hangisinin hormon düzeyi daha az
farklı bi hapa geçine aynı ilşk ay yaşadıgım yan etkileri yaşama olasılıgım varmı ?*

bende microgynon kullanıyorum 3 aydır...ama yasmin.e geçmek istiyorum...sen gecişi nasıl yaptın..7 gün ara verip mi yasmine başladın...merak ediyorum..bilgilendirirsen sevinirim..kaydirigubbakcemile5

merhaba..acil bana düzenli kullanımı hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?? 9 aydır düzenli olarak kullanıyorum..ancak hapı temin etmeyi unutmuşum ve 7 gün ara vermem gerekirken 9 gün geçti.tekrar başlamam için adetimin 1.gününü mü beklemeliyim?

arkadaşlar evleniyorum.1, 2 sene cocuk istemiyorum..bu hapı kullancam.ama öğrenmek istediğim şeyler var.ben bu hapı kullanınca hamile kalma riskim nedir eşim prezervatif kullanmadan...kesin bir ilaç mı..
nasıl kullancağımıda bilmiorum.ilişki öncesi 1 sat önceden 1 tane alsam yetio mu yoksa ilişki sonrası sureklı kullancam mı
hiçbişe bilmiorum puff ya:KK43:((

Son düzenleme:
acil yardım beklıyorum. bu hapı kullandım ara verdım adet oldum duzenlı tekrar baslamadım ama aradan 4 gun gecmesının ardında tekrar adet kanaması görüyorum hapa devam mı etmelıyım yoksa hıc almamam mı gerekıyor.ve bu adet normal bı adet kanaması degıl tahmınen kac gun surer lutfen cvp yazın

herkese selam ben yeni evliyim ve çocuk yapmayı düşünmedğimiz için bu hapı kullanıyorum ama uzuzn zamandır kullanmadım pek dünde ilişkiye girdik ve biraz geldi :KK43: hemen microgynon içtim ama acaba hamile kalırmıyım lütfen biri yardım etsin

ya 1 sene oldu kimse buraya girmiyo yada kafalrına göre birine cvp yazıyolar sanırım açıkcası ben buraya üye olduğma çok pişman oldum şimdi buna herkes bişey yazar umrumda değil çünkü bidaha girmicem çok boş bi site :KK66:

ya 1 sene oldu kimse buraya girmiyo yada kafalrına göre birine cvp yazıyolar sanırım açıkcası ben buraya üye olduğma çok pişman oldum şimdi buna herkes bişey yazar umrumda değil çünkü bidaha girmicem çok boş bi site :KK66:

:eek:klava: çünkü ayp etmişsin :enbuyukkk:

Kızlar düğünüm yaklaştı kuzenim ilk yeğenimden sonra bu hapla 4,5 yıl korundu, belki bünye meselesi ama evlenmeden önce de 45 kiloydu hala 45 kilo ve hiçbir yan etkisiyle karşılaşmadığını söyledi. Bıraktından sonra hemen hamile kaldı ve şuan 7 aylık hamile.

Benimde düğünüm yaklaştığı için bu hapı kullanmayı düşünüyorum regl olduktan hemen sonra. Umarım olumsuz etkileriyle karşılaşmam, karşılaşırsam da burada paylaşacağım.

Ben başladım kullanmaya ve bugün 3. günüm. Hapı aldıktan sonra aşırı mide bulantısı ve iştahsızlık yaptı birde şiddetli başağrısı bugün sadece hafif mide bulantım var ve adetimin 4. günü olmasına rağmen akıntım kesildi.

Arkadaşlar bu hapı kullanıpta isteksizlik yaşayan oldu mu? Bir arkadaşım isteksizlikten dolayı bırakmak zorunda kaldıda.

bende yeni kullanmaya başladımda bi sorum olacak. birinci kutunun sonunda yedi gün ara veriyoruz ya o dönemde adet olmamız gerekirmi yani ikinci kutuya adetimizin illa ilk günü denk gelcek diye bişey varmı? birde aç tok farkedermi. korumayacak diye çok endişeleniyorum.

bende yeni kullanmaya başladımda bi sorum olacak. birinci kutunun sonunda yedi gün ara veriyoruz ya o dönemde adet olmamız gerekirmi yani ikinci kutuya adetimizin illa ilk günü denk gelcek diye bişey varmı? birde aç tok farkedermi. korumayacak diye çok endişeleniyorum.

Umarım okuma şansın olur çünkü baya geçmiş üstünden. Ben kutuyu bırakınca 4. 5. günde adet oluyorum. Yeni kutuya başladığımda 2 gün daha sürüyor ve 4-5 günde adetim kesiliyor. Ben unutmamak için hep gece 23 civarında alıyorum, gündüz kullanırsan tok almanı öneriyorum çünkü hafif mide bulantısı yapabiliyor. Korumasına gelince bende temkinliyim ama şimdilik güvenmekten başka şansımız yok. Kuzenim 4,5 yıl korundu bırakır bırakmaz (hamile kalmak istediği için), hamile kaldı. O hiçbir sorun yaşamadığı için özellikle bu hapı sağlık kurumunda sorup kullanmayı istediğimi belirttim ve şimdilik kilo da aldırmadı düğünden 1 ay önce başladım 3. kutuma başlıyorum. Herşey yolunda gibi, umarım hep böyle devam eder.

Son düzenleme:
iki tane hap kalmıştı bugün okudum yazdıklarını teşekkür ederim fatobrs.bu hafta gidip ikinci kutuyu alcam.inşallah bi sorun çıkmaz..

ilk kutum üç gün önce bitti ama normalden dört gün önce regl oldum birde bir ay boyunca kanamalarım oldu bunlar normal midir? yaşayan var mı arkadaşlar?

X