Aile Planlaması Microgynon Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ilk kutum üç gün önce bitti ama normalden dört gün önce regl oldum birde bir ay boyunca kanamalarım oldu bunlar normal midir? yaşayan var mı arkadaşlar?

Benimde önce gelmişti ama sürekli devam eden bir kanama söz konusu bile değildi. Bence doktora gitmelisin.

ben doğumdan sonra spral taktırdım bir süre sonra sorunlar yaşadım ve doktora gittim doktor testlerden sonra hap kullanmamı tavsiye etti ve bu hapı kullandım
migrenim olmasına rağmen baş ağrılarımda bi değişiklik olmadı
kilo almadım doğum kilolarımı verdim
sinirlilik olmadı
koruyuculuğu mükemmel unutsan bile işe yarıyor
adetim düzene girdi tam son hapı içtiğim gün geliyordu
hap bende hiçbir sorun yaratmadı
hapı bırakalım 6ay oldu şuan ikinci bebek yapmayı planlıyorum

bende micro kullanıcısıydım.2 sene kullandım.bir çok avantajını gördüm.ilk hafat hariç hiç bir yan etkisi olmadı.süper bişey ve güvenle kullanıyorsunuz.hapı bıraktıktan 2 ay sonra hamile kaldım kısmetse son 6 günüm var doğuma...ben tavsiye ederim hapı tabi her bünyede de aynı etkiyi yaratmıyor.değişik hapları da denemek lazım....

Umarım okuma şansın olur çünkü baya geçmiş üstünden. Ben kutuyu bırakınca 4. 5. günde adet oluyorum. Yeni kutuya başladığımda 2 gün daha sürüyor ve 4-5 günde adetim kesiliyor. Ben unutmamak için hep gece 23 civarında alıyorum, gündüz kullanırsan tok almanı öneriyorum çünkü hafif mide bulantısı yapabiliyor. Korumasına gelince bende temkinliyim ama şimdilik güvenmekten başka şansımız yok. Ablam 5,5 yıl korundu bırakır bırakmaz (hamile kalmak istediği için), hamile kaldı. O hiçbir sorun yaşamadığı için özellikle bu hapı sağlık kurumunda sorup kullanmayı istediğimi belirttim ve şimdilik kilo da aldırmadı düğünden 1 ay önce başladım 3. kutuma başlıyorum. Herşey yolunda gibi, umarım hep böyle devam eder.

benim ablamda 2,5 yıl kullandı bıraktıktan 3 ay sonra hamile kaldı. şu an bende kullanıyorum ablamda da bende de hiç bulantı , ara kanama falan olmadı...
zaten doktorun dediğide d.kontrol hapları arasında en az hormon olan hapmış micro. ama dediğim gibi bünyeye göre değişiyor. görümcem kullandı 2 ay dayandı aşırı mide bulantıları baş ağrıları , şimdi diana kullanıyor sanırım.

haa bu hapın bende ki tek etkisi iştahımı açtı :roflol: bişeyler yememek için özel çaba sarfediyorum. zaten kilo aldırmasının sebebide iştah açıyor olmasıymış :çok üzgünüm:

arkadaşlar merhaba ben yeni üyeyim. ve çok yararlı bir paylaşımlar var herkese bilgilerini paylaştıkları için teşekkür ederim...
benim sorunum şu: önceden doğumdan sonra 3 aylık iğne kullandım ve 2 aydırda Microgynon 21 hapları alıyorum. ilk ay birşey yoktu ama şu 4-5 gündür kasıklarımda çok kötü bir ağrı var bunu hapa bağlamak istemiyorum ama yumurtalıklarımda hala ağrı var s.ocağına gittiğimde hastaneye git dedi sizlerde de böyle birşey olanı varmı?? ve ben 17 aylık çocuğumu emziriyorum çocuğa bir zararı olurmu?herkese mutluluklar...

bende sol kasığımda sancı sebebyile jinekologa gittim polikistik over olduğum ortaya çıktı.. uzman bir dra gitmelisin bence.

arkadaslar bende aranıza yeni katıldım. bn adetimin 1. günü bu hapa basladım ve kullanmaya baslayalı bugün 5. günüm olcak. ama dün önce kasıklarımda ağrı oldu. aksamıda baş ağrım acaip oldu. bu hapın yan etkileri zamanla geçermi yoksa bırakmammı lazım :S bilgi verirseniz sewinirim.

arkadaslar bende aranıza yeni katıldım. bn adetimin 1. günü bu hapa basladım ve kullanmaya baslayalı bugün 5. günüm olcak. ama dün önce kasıklarımda ağrı oldu. aksamıda baş ağrım acaip oldu. bu hapın yan etkileri zamanla geçermi yoksa bırakmammı lazım :S bilgi verirseniz sewinirim.

bende 2 gün önce adetimin ilk günü akşam içtim bu ilacı ve ertesi günü yani 2. günümde çok kasıklarım ağrıdı ben adet olduğum için ağrıdığını düşündüm ama adetimin 3 . günü çok ağrım oldu iğne yaptırdım bence bu ilaç yüzünden daha içmiyeceğim bu ilacı yaa offfff bilmiyorumkismile

bende hapa başlamayı düşünüyorum ama kilolu olanlarda haplar tam korumuyormuş arkadaşlar biliniz var mı yada kilolu olupta mycrogynon kllanan varmı merak ettim???????

ben 6 ay kadar kullandım başladığımdan beri ara kanamam bitmedi 2 kez rahiimde yara yaptı ve yaktırdım en son 3-4 gün önce yaktırdım doktorum ilacın yaptığını söyledi ve bıraktım.kullanmayacağım daha çok yasmini öneriyorlar ama ben hiç birini kullanmayacağım.

bende hapa başlamayı düşünüyorum ama kilolu olanlarda haplar tam korumuyormuş arkadaşlar biliniz var mı yada kilolu olupta mycrogynon kllanan varmı merak ettim???????
korumasına güvenebilirsin ama yan etkilerine dikkat etmelisin.bende büyük sorunlara yol açtı 3 aylık evliyken rahimde yara oluştu.dikkatli kullanmanı öneririm.

benimde düğünüme 1buçuk hafta kaldı ve hamile kalmak istemediğim için ilaça başladım microgynon kullanıyorum 13 gun oldu ama hala adetim devam edıyor ama öyle cok fazlada gelmıyo boyle birşey yaşan varmı aranızda lutfen yardımcı olun hafıf hafıf korkmaya başladım bırakmayı bile düşünüyorum bu arada doktor konturölünde almadım ilaçı.yorumlarınızı bekliyorum.

benimde düğünüme 1buçuk hafta kaldı ve hamile kalmak istemediğim için ilaça başladım microgynon kullanıyorum 13 gun oldu ama hala adetim devam edıyor ama öyle cok fazlada gelmıyo boyle birşey yaşan varmı aranızda lutfen yardımcı olun hafıf hafıf korkmaya başladım bırakmayı bile düşünüyorum bu arada doktor konturölünde almadım ilaçı.yorumlarınızı bekliyorum.
güzelim kanama yapıosa bırak ben 10 ay ısrar ettim 10 ay kanamam oldu ilk aylarda oluo diolar ama sonrasında bende geçmedi ve sürekkli rahimde yara yaptı.ben tavsiye etmiyorum bence bırakmalısın.

merhaba bende yeni basladım bu hapa 10 aylık kızım war ama bu sonusta hormon yaa cok canımı sıkıo sppiral taktirsammi acaba

merhaba 2 aydir kullanıyorm biraz erken adet oldum ama ya?sonucta hormon bu ilaclar kafama takılmıyo diil??

X