tüp bebek transferi için uygun rahim kalınlığı kaç olmalı?

dedigim gibi adetin 5 veya 6. gunu yediden baktir normale donmus olmasi lazim...

kızlar aşılama yaptırdım bu gün 10 günüm ama belirti falan yok crinone kullanıyorum vajinada top top kalıyorsa eğer tutmamış oluyormuş oylemi bilgisi olan lütfen cevaplarsa sevinirim

kızlar aşılama yaptırdım bu gün 10 günüm ama belirti falan yok crinone kullanıyorum vajinada top top kalıyorsa eğer tutmamış oluyormuş oylemi bilgisi olan lütfen cevaplarsa sevinirim

6 kez silama yaptirdim ben belirti sandiklarimda hamile degildim belirti olmadigini dusundugum asilamamda hamile kalmistim...idrar testiyle 10. gun ogrenmistim ben gebeligimi sende al yap hafifde olsa cizgi cikar...

benim de rahim inceliği sorunu var...aşılamalar tutmadı..önümüzdeki ay tüp bebek yapılacak...bu ay Yasmin ve folbiol kullanmam söylendi..dün başladım ilaçlara...inşallah biz de evlat sahibi oluruz....

arkadaşlar merhaba ben yenı uye oldum
benım rahım kalınlıgım 6 mm dı. beş tane embıryo transfer edıldı. ama dr umutsuz konuştu. galıba tutmayacak.2 nısanda sonuç alıcam .umarım ıyı olur.

ben yeni uye oldum...

merak ettim hamile kalabildinizmi? ins, olumlu olmustur

bende de ince end.

benim bugün adetimin 19.günü rahim kalınlığım 10.2..... hala iğnelere devam ediyorum yumurtalarım çok yavaş büyüyor...şuan 16 mm oldular..1 hafta sonra adet zamanım dr. ilaç aldığımdan adet olmayacağımı söyledi yani transferin ne zaman yapılacağının bir önemi yokmu? adete yakın zamandada yapılırmı? kafam karışık

sudenaz iğnelerin dozu yüksek olmasına rağmenmi dirençli yumurtaların yoksa doktormu dozunu yüükseltmeyip yavaş yavaş ilerliyor ??? yani şayet doz yüksek dirençliyse yumurtaların beklemekten başka çare yok ama doz düşükse neden doktorun yumurtalar dirençli olduğu halde düşük dozla uzatıyor anlam vermiş değilim benimde rezerv ve yumurta sayım çok iyiydi fakat doktorum yumurtaların dirençli dedi ama dozunu her 2 günde bir gidişimde artırarak 11.günde çatlatma iğnesiyle bitirdi olayı umarım herşey gönlüne göre olur arkadaşım hakkında hayırlısı olsun

12 idi tam gebelik için uygun demişti dr ama olmamıştı :) 14 kalınlı olan arkadaşımın tuttu

arkadaşlar bende de endimetriumun ince olmasından dolayı risk oluşmuştu.2.8 mm ile başlandı transfer günü doktor tek risk endimetrium ince olması dedi.tam transfer anında baktılar 7 küsür iyi dediler.tutunma oldu ama daha sonra maalesef degerlerim düştü.doktor 4 ile hamile kalan hastası oldugunuda söylemişti.

bende bunu merak ediyordum google da bakiyim dedim yine bizim siteden is cikti valla
merak edenler okusun diye guncelleyim bende

rahim kalınlığının 7-8-9 mm olması idealmiş. transfer günü bunun daha altı olmaması lazım bildiğim kadarıyla.

1. tüp de 7 mm. doktorum biraz ince dedi.
2. tüp de 10 mm iyi dedi.
3. tüp de yine 11 e yakın iyidedi.

Ama adetinin 3. günü gidince 5 mm gibi ölçülüyor, ilaçları kullanıp yumurtalar büyürken o da kalınlaşıyor. Bu rakamlar transfer günü.

Bakalım 4. ye başladım bu sefer ne olacak? Yaşlandıkça da kalınlaşıyormuş.

merhabalar ben yeni üyeyim bende poliovertik kist olduğunu söyledi doktorum çok bişi paylaşmıyor ilaç tedavisi anca sonuç verdi dedi bugün görüştüm. anlamadığım 11 mm kalınlığında dedi ölçüsü için ama ben anlamadım acaba hamilelik süreci için cumartesi gel dedi ne yapacağımı söylemedi ilaçı da kes dedi bana bilgi verir misiniz lütfen

11-12 gibi transferi yapıyorlar. Bana dondurulmuş emryo transferi yapıldı. Bu kalınlığa gelince transfer yapıldı. Şimdi çok şükür hamişim. 5+5 allah herkese nasip etsin. 4. denemede tuttu.

ya kızlar bizim de dondurulmuş embriyolarla transfer olacak inşallahhh... geçen hafta doktor cuma ölçmüştü 8,5 du, dün ölçtü 6,5 olmuş. kendisi de şaşırdı hattaa... estrofem i 3 den 4 e çıkardı, günde 4 tane alıyorum... böyle iniş yaşayan var mI?...

cuma tekrar kontrole gidecemmm... bide adet başladığı günden sonra ki 18. gün bugün, ne zamana kadar beklenecek ki böyle yükselmesiii, belli zamanı yok mu bu işin?..

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Merhaba herkese

Herkesin fikrini almak istiyorum.
Benim anlayamadığım şey şu: Nasıl olur da yumurtlaması fazla fazla olan ayrıca rezervleri de çok ii olan, 28 günde bir düzenli adet gören bir polikistik over hastasının rahim duvarı istenilen kalınlığa gelmez. Biz aşılama deniyoruz şu an ilk denememizde 6,5 ile denemiş doktorum ikinci denememde de beklediği olmayınca esrofem'e başlattı. Bu ayı boş geçtiğimizden cyclo progynova verdi dinlenirken normal yolla denedik. Eşimin sperm sayısında ya da kalitesinde de sorun yok, ama bir sonuç yok. Aklımı yiycem anlamıyorum.

X