Eşim tüp bebek transferinden önce rahmetli oldu.

Eşim tüm evrakları falan imzalamıştı ben olsam da olmasam da yetki eşimde diye belirtmişti çünkü ben tedaviyi Ankara'da gördüm ama Elbistan'da yaşıyorum

Eşim tüm evrakları falan imzalamıştı ben olsam da olmasam da yetki eşimde diye belirtmişti çünkü ben tedaviyi Ankara'da gördüm ama Elbistan'da yaşıyorum
Vallaha istediğiniz gübi yapın nasıl içinizden gelıyorsa bu hayat sizin mutlaka esınızle çocuk ve gelecegı hakkında konusmussunuzdur maddi manevi yanında olacagınızı düşünüyorsanız deneyin sadece yasal mı değil mı ona bakın eğer yasal değilse yumurta dondurma ıslemı yapın

Başınız sağolsun çok zor bir durum. Ben kendi adıma konuşuyorum bu durmda eğer tekrar evlenmeyi düşünmüyorsam transfer ettirmek isterdim. Bende transfer olmayı bekliyorum tabiki Allah nasip ederse inşallah 🤲🤲

Böyle bir dizi vardı, kadının tüp bebek tedavisi devam ederken eşi ölüyor trafik kazasında. Kadın başka bir şehre yerleşiyor o esnada transfer yaptırıyor, orada başka biriyle görüşüyor. Sonra kadın hamile kalıyor bebek kimden olduğu bilinmiyor. DNA testi yaptırıyor.
Ama zaten eşiniz vefat ettiği için transfer yapılmıyormuş. Başınız sağolsun bu arada.

Evet yanımızda eş isteniyor ama vefat durumu farklı bir olay . En iyisi danışın hastaneye . Belki de vefat belgesini isterler ve yaparlar. Sonuçta sizinde hakkınız

Ahh canım allah rahmet etsin sizede dayanma gücü versin. Neden vefat etti çok üzüldüm gözlerim doldu. Bence yasak olmasa yaptırmayın derdim her serde vardir bir hayir böyle düşünün lütfen
Trafik kazası, ek iş olarak nakliyecilik yapıyordu Elbistan'dan Malatya'ya giderken kamyon devrildi üstüne.. Allah sizlere yasatmasin bu acıyı, bilemiyorim henüz daha hastaneyle görüşmedim rabbim dileseydi bı hafta sonra emaneti alırdı ondan, belki de böylesi uygundu bilmiyorum çok zor sadece hersey

Trafik kazası, ek iş olarak nakliyecilik yapıyordu Elbistan'dan Malatya'ya giderken kamyon devrildi üstüne.. Allah sizlere yasatmasin bu acıyı, bilemiyorim henüz daha hastaneyle görüşmedim rabbim dileseydi bı hafta sonra emaneti alırdı ondan, belki de böylesi uygundu bilmiyorum çok zor sadece hersey
Evet ondan diyorum hayır vardır diye gercekten çok üzgünüm. Allah icinizi ferahlatsın insallah.

Normalde ‘söz konusu yönetmelik hükümlerinin herhangi bir istisnaya yer verilmeksizin dondurularak saklanmakta olan embriyonun eşlerden birinin ölümü halinde imha edilecek.’ diyor yasa ama uğraşırım diyorsanız 2021 yılında danıştayın kararı var, avukat bulup o kararı emsal göstererek dava açarsanız belki benzer sonucu alıp transfer yaptırabilirsiniz.

Karar

İnanırmısınız bizde tedavi sürecinde eşimle hep bu konuyu konusurduk eşime derdim hep basına birşey gelse ben gidip embryoları transfer ettirir miyim acaba diye ama yasal olmadığını biliyorduk bende esprisine başka birini alır götürürüm sen diye imza attırırım nerden bilecekler sürekli maske ile geldik gittik derdim ben şahsım adıma konusuyorum yasım 35 yaklaşık 2 yıldır tüp bebek tedavisi görüyorum şükür ki kızımı yeni kucagıma aldım bir 2 yıl sonra 2. Embryoyu transfer edecegim Allah korusun eşimin basına bir iş gelse veyahut boşanma davamız olsa inanın hastaneyi bilgilendirmeden o transferi yaptırmanın bir yolunu bulurdum ilk evladımı bile zaten zar zor elde etmişim bundan sonra kim bilir ne zaman evlenirim hadi evlendim diyelim yaş 40 a gelir 40 ımda yumurtam olur mu olmaz mı oda meçhul tüp bebek tedavisinde bence maksimum 37 yasına kadar sonuc alınıyor elbette ki 40 yasında tedavi gören insanlar da pozıtıf sonuc alıyor ama benim doktorum her zaman 37 yasın sınır oldugunu söylerdi

İnanırmısınız bizde tedavi sürecinde eşimle hep bu konuyu konusurduk eşime derdim hep basına birşey gelse ben gidip embryoları transfer ettirir miyim acaba diye ama yasal olmadığını biliyorduk bende esprisine başka birini alır götürürüm sen diye imza attırırım nerden bilecekler sürekli maske ile geldik gittik derdim ben şahsım adıma konusuyorum yasım 35 yaklaşık 2 yıldır tüp bebek tedavisi görüyorum şükür ki kızımı yeni kucagıma aldım bir 2 yıl sonra 2. Embryoyu transfer edecegim Allah korusun eşimin basına bir iş gelse veyahut boşanma davamız olsa inanın hastaneyi bilgilendirmeden o transferi yaptırmanın bir yolunu bulurdum ilk evladımı bile zaten zar zor elde etmişim bundan sonra kim bilir ne zaman evlenirim hadi evlendim diyelim yaş 40 a gelir 40 ımda yumurtam olur mu olmaz mı oda meçhul tüp bebek tedavisinde bence maksimum 37 yasına kadar sonuc alınıyor elbette ki 40 yasında tedavi gören insanlar da pozıtıf sonuc alıyor ama benim doktorum her zaman 37 yasın sınır oldugunu söylerdi
Transfer öncesi e devletten nüfus kayıt örneği istiyorlar. Boşanma veya vefat gibi bir durum var mı yok mu diye. O yüzden bir yolunu bulup Transfer ettirmesi mümkün değil.
Bu arada ben de 40 yaşında tüp bebek tedavisi görüp doğum yaptım. Aslında ileri yaşta hastaya göre tedavi olursa başarı oranı da artmış olur.

Transfer öncesi e devletten nüfus kayıt örneği istiyorlar. Boşanma veya vefat gibi bir durum var mı yok mu diye. O yüzden bir yolunu bulup Transfer ettirmesi mümkün değil.
Bu arada ben de 40 yaşında tüp bebek tedavisi görüp doğum yaptım. Aslında ileri yaşta hastaya göre tedavi olursa başarı oranı da artmış olur.
Bizim hastanede istenmemişti evlilik cüzdanı örnegi sadece tedavinin basında istendi ondan sonra sadece transfer günü hatta transfer sonrası imza aldılar bende bu yüzden demiştim eşime aslında basına Bi iş gelse ben hastaneye çaktırmadan gelip transfer olabilirim diye yukarı da da yazdım 40 yasında hatta 45 yasında tedavi görüp gebe kalan Nice insan var ama doktorum un dedigi gibi 35 den sonra ki 1 günün önemi tartısılmaz diye

Kızlar merhaba
Eşimle 15 ay önce evlendik çok sevdim onu, ikinci evliliğimizdi normal yoldan çocuk sahibi olamadigim için tüp bebek tedavisi gördüm 4 tane embriyo oluştu 8 Nisan'da transfer yapılacaktı maalesef eşimin ömrü yetmeyip 1 Nisan'da rahmetli oldu mekanı cennet olsun inşallah
Eşimle ikinci evliligimdi onun ilk evliliginden 2 çocuğu vardı annelerindeydi çocuklar, benim çocuğum yoktu ilk evliligimde de tüp bebek tedavisi görüp transferden önce bosandik yani velhasıl bana anne olmak hiç nasip olmadı
Şimdi kızlar embriyolar donduruldu ne zaman istersem transfer ettirebilirim size sorum şu ki en azından bir tanesini transfer ettireyim mi? Yaşım 35 lütfen yardımcı olup akıl verin tarafsız konuşan tanımadığım insanlara ihtiyacım var çünkü insanın başına iş gelince herkes yerli yersiz bişey diyor
Merhaba, Allah rahmet eylesin, ailenin rızası varsa imza resmi olarakta, sonuçta sürece hayattayken girdiniz...Çok bildiğim boşanmış bekar anne var ,iyi bir motivasyon olacak size ve o vocugada mutlulugunuzu verebilirsiniz...Gidin tek yumurta transferi isteyiniz...Hayatta olum de yasam da doğumda insan için, yeterince mutlu bir çocuk yetistirirseniz, bu ne bencillik nede etik olarak adlandirabilinir. Sizin Yurekten ne istediğiniz önemli, rahmetli eşinizle gönül baginiz pozitif ise, gidin çocuğunuzu dogurunuz mutlu mesut yasayiniz...Öyle evlilik ha diyip olunmuyor. Zaman kaybı yasamayiniz...Saglika en güzel dileklerle🙏

Tabi dini inancınızı tam olarak bilmiyorum ama eş vefat ettiğinde nikah düşüyor diye biliyorum, açıkçası diyanetin bir fetvasını da alırdım ben bu yönden hiç yaklaşan olmamış ama benim için önemli olurdu.

Öncelikle başınız sağolsun.

Dünyaya babasız doğacak bebeğinize yazık değil mi ?

paragöz eş ailesine koz olarak bebek doğurulur mu hiç ?

Nikah düşme meselesini veya yasak olup olmadığını bilmeden yazıyorum. Anne olma isteği çok başka bir şey hele ki eşini seviyorsan ondan bir parça taşımak istemek tarif edilemez. Başınız sağolsun. Çok üzücü.. Kararı verecek olan sensin, bakabileceksen her şart da uygunsa (dinen ve resmi olarak) ben isterdim ya.. ailesi kötü insanalr olabilir ama onları da anlamıyorum , evladı gitmiş insan gelini destekler her şart uygunsa neden bir torun olmasını istemezler ki anlamıyorum insanları 🙄🙏🙏

Kızlar merhaba
Eşimle 15 ay önce evlendik çok sevdim onu, ikinci evliliğimizdi normal yoldan çocuk sahibi olamadigim için tüp bebek tedavisi gördüm 4 tane embriyo oluştu 8 Nisan'da transfer yapılacaktı maalesef eşimin ömrü yetmeyip 1 Nisan'da rahmetli oldu mekanı cennet olsun inşallah
Eşimle ikinci evliligimdi onun ilk evliliginden 2 çocuğu vardı annelerindeydi çocuklar, benim çocuğum yoktu ilk evliligimde de tüp bebek tedavisi görüp transferden önce bosandik yani velhasıl bana anne olmak hiç nasip olmadı
Şimdi kızlar embriyolar donduruldu ne zaman istersem transfer ettirebilirim size sorum şu ki en azından bir tanesini transfer ettireyim mi? Yaşım 35 lütfen yardımcı olup akıl verin tarafsız konuşan tanımadığım insanlara ihtiyacım var çünkü insanın başına iş gelince herkes yerli yersiz bişey diyor
Başınız sağolsun. Transfer etmeniz bence mümkün değil çünkü transfer zamanı eş imzası istiyorlar. Eğer sizin eşiniz onceden bunu imzalamış olsa bile siz hastanenin iyi niyetini kullanmış oluyorsunuz. Yarın bir gün eşinizin ailesi sizi dava etse oğlum hayatta değilken bu çocuğu yaptırdı diye, hem sizin hem hastanenin açısından olumlu bir durum olmaz diye düşünüyorum. Anne olmayı istemenizi çok iyi anlıyorum inşallah da olursunuz ama bence bu karar için çok derin düşünülmeli. Babasız büyütmek maddi manevi çok zor. Vardır bunda bir hikmet diyip bu işten vazgeçin bence. Şuan kalbinizdeki acı ile belki bir daha evlenmeyi düşünüyorsunuzdur ama 2 sene sonra hayatınıza baskasinin girmeyeceğinin garantisi yok. 40 yaşında da doğuran,hamile kalan oluyor. Bunun yerine yumurta dondurmayı da tercih edebilirsiniz.

Kızlar merhaba
Öncelikle başınız sağ olsun eşinizi Allah rahmet eylesin
Arkadaşların dediği gibi eşinizin imzası olmadan transfer yapmiyorlar
Benim bildiğim kadarıyla kocası vefat eden kadının nikahı düşüyor onun için o embryoları transfer ettirmeniz caiz olmuyor diye biliyorum siz yinede bi hocaya sorun onlar daha iyi biliyorlar
Yaşınızdan korkmayın bende 37 yaşındayım ilk denememdi tuttu çok şükür Allah ol derse oluverir
Benimde ikinci eliliğim ilk eşim vefat etmişti

X