Aile Planlaması Gebeliği Önleyici Aylık İğneler

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende mecbur kaldığım dönemde 3 aylık iğneden vurndum berbat bişi yaa ara kanamalar filan oluyor düzeni tamamiyle bozuya yada kişiden kişiye değişio şimdi yasmin kullanıyorum çok memnunum adet düzeninide kurdu 7 gün ara veriosun hapa 4 gün mutlaka tavsiye ederim ben iğneden çok haptan memnun kaldım

hap kullanamıyorum çünkü çok unutkanım üstelik en son hap kullandığımda tam bir ateş topu olmuştum ve resmen dokunanı yakıyordum :KK43:( eşim ve kızım o ara benden çok çekti girdiğim depresyon da cabası .... aylık iğneleri araştırmaya kalktım kafam iyice karıştı bu gidişle en güzel korunma o işi hiç yapmamak galiba :))))

bende 3 aylık iğne vurdurmuştum evlenirken.vurdurmaz olaydım.bende kilo aldım.her bünyede bir olmuyor malesef.tam 9 ay adet görmedim şiştim resmen.doktora gittim vurulmamam gereken bi iğneymiş.bende aile planlamasında vurulmuştum.test falan yapmadılar.bilinçsizimde tabi.ama kesinlikle doktora gitmeden korunmayın derim.

Kizlar ben.aylik.igne yaptiricam.ilk defa gelcek ay basi adet oldugumda.esim de 15 inde gelicek.yani vurunur vurunmaz igneyi etkisi oluomu diyr sorucaktim? Hani hapi biay oncesinden.kullaniyoruz ya etkisi.olsun die onun gibi degil dimi???

arkadaslar ben 3 aylik igne yaptirdim ilkkez, ama 15-20 gundur hafif lekelenme oluyor, acaba bu sirada cinsel iliski olabilirmi ?

uyygar arkadaşıma
ben 3 aylıklardan kullandım ve hayatım alt üst oldu tambir sene kanamam oldu arada kesildi ama bir iki gün gitmediğim doktor kalmadı üstelik bir sene de 6 kilo aldım ve ahal veremiyorum hormonlarım daha yeni yeni düzene girdi eşimle cinselliğimiz bitti bende öz güven bitti hatta bir doktor kanser olmuşsun dedi kesinlikle tavsiye etmiyorum bir kız arkadsım bir seneden fazla kullandı ama 3 senedir çocuğu olmuyor doktor tek sebep bu iğneler demiş
bu iğneyi yaptıracak arkadaslar lütfen önce test yaptırın doktorunuza danoşın bünyeniz hassassa yaptırmayın
arkadaşım sana bi konuda danışmak istedim arkadaşım bu iğnelerden oldu 3 senedir çocogu olmuyor demişsin şimdi ne yaptı bebişi oldumu veya nasıl tedavi görüyor aynı sorun bende de var çok çaresizim de...

ercebeci arkadaşla görüşmüyoruz o başka memlekette ben başka çocuğu olup olmadığını bilmiyorum ama bir arkadaşım sanırsam görüşüyor ona sorar seni bilgilendirirm

2 yıl önce bir sene boyunca aylık iğnelerle korundum hiçbir sorunum yoktu.hatta her ay ölmekten beter eden adet sancılarımıda bitirmişti.işim nedeniyle düzenli gidemiyorum 3 aylık iğne için aile planlamasına gittim aylık iğne kullanıyorum yan etki görmedim 3 aylık kullanmak istiyorum içeriğinde bir fark varmı yada yan etkisini görürmüyüm dedim içeriği aynı dediler ve yaptılar o iğneyi şu an o dr ları bulsam parçalayabilirim üzerinde tam 16 ay geçti ilk ay adetten kesildim ve 4 ay adet görmedim ama hergün adet sancısı çektim.sonra kendi özel druma gittim durumu anlattım bana bir iğne yaptı ve adetim düzene girdi ama 45 kilodan 56 kiloya çıktım bu 3 aylık iğneyi vurdurduğum ilk 4 hafta içinde ve bu kiloları hala veremiyorum 8 aylık hamileymişim gibi göbeğim var.ve ben her zaman az yiyen bi insandım iğneden sonrada bu değişmedi yani aldığım kiloların sebebi açılan iştahım iğnenin etkisi.kendi drumun söylediğine göre bu iğne aylıktan içerik olarak tamamen farklıymış ve seçilmesi gereken en son yöntemmiş.amacı hormonlar yardımıyla üremeyi durdumak yani kısa süreliğine menopoza sokmakmış.sizin anlayacağınız bana içeriği tamamen aynı aylıktan zarar görmediysen bi yan etkisi olmaz diyen o dru aynaya her baktığımda parçalamak istiyorum.kesinlikle devlet hastanelerinde drların zararı yok sözlerine kanıp bu iğneyi yaptırmayın. hem düzeninizin hem vücut yapınız hem sağlığınız hemde psikolojiniz bozuluyor.:KK19::26::KK47:

Off kondom kullanamıyorum alerji yapıyor. Hap kullanamıyorum unutuyorum içmeyi. Spiral takmıyorlar. Iğne de yan etkisi yüZünden korkutuyor beni. Ne yapıcam ben ya???

Ben de 1 seneden fazla aylık iğne kullandım,psikolojimi alt üst etmesi dışında bi yan etkisi olmadı.bunu bırakıp bi ay Nuvaring kullandım bu sefer psikolojim rahatladı da halka resmen hissediliyo bi ay boyunca.geriye spiral kaldı sanırım denemediğim.
korunmaktan korkan veya korunmaya üşenen arkadaşlara da kürtaj diye bi gerçeğin varlığını hatırlatırım bu arada.

Vazgeçtim korunmiycam kocam korunsun işi ne :KK31:

Bilimsel olarak uzun yıllar denenip sağlığa yararı zararı tam kanıtlanmış birşey değil iğne. kimseye tavsiye etmiyorum. Uzun veriler yok elimizde. Kullananlar hep şikayetçi ayrıca.

Hayir kesinlikle kullanmayin benim yengem 3 ay kullandi igne dediler 6 sene cocugu olmaz artik adetide kesik

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Keske bendede korunma derdim olsaydi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ben 4 ay kullandım. çok rahattım. hap gibi unutma derdi yok. ayda 1 kez iğne vurul, kafan rahat etsin. (Ayda 1 kez iğne vurulmayıda kimse unutmaz herhalde.)
fakat ayda 2 kez regl oldum. iğne vurulduktan sonar 15. gün ara kanama olur deniyor ama ara kanamada regl kadar kan kaybediyorsun.yalnız kahverengi çamur gibi bir akıntı. kansızlık şikayeti olmayanlar düşünebilir bence. benim psikolojimi etkilemedi. ara kanamada da , aynı regl öncesi gibi gerginlik hassasiyet yaşadım ama sonuçta herşeyin bir bedeli var. bu yöntem bana rahat geldi. kan değerlerime baktırıp devam edip etmeyeceğime karar vereceğim.
işnşallah kansızlık olmamıştır çünkü bu yöntemle rahat ettim....

şöyle bir gerçekte var, çocuk olacaksa olur, istediğin kadar korun olacağı varsa olur. Takdir- I ilahi.
Allah ne verirse hayırlısını verir...:21:

Bu iğnelerin kilo alma tüylenme hormonal bozukluk gibi etkilerini yaşayanlar var mı kullananlar için söylyorum. ben 50 kiloyum ve kilo almaktan korktuğum için kullanamıyorum.

X