Kontakt Lens Göz kanlanması ve Lens(Lens kullananlar özellikle baksın)

freshlook lenslerımı 3 aylıktı daha fazla kullandım hemde hergun takıodum solusyonunda buyuk etkısı var bence onceden 3 ayı gecmesıne yakın gozum yanıodu.solusyonumu değiştirdım ve cok rahat ettım uzun suredır optıfree kullnıyorum vazgecmeye hıç nıyetım yok:))

freshlook lenslerımı 3 aylıktı daha fazla kullandım hemde hergun takıodum solusyonunda buyuk etkısı var bence onceden 3 ayı gecmesıne yakın gozum yanıodu.solusyonumu değiştirdım ve cok rahat ettım uzun suredır optıfree kullnıyorum vazgecmeye hıç nıyetım yok:))

ben 2 senedir lens kullanıyor ama kozmetik amaçlı renkli lens fresh lokk kullanıyordum önjeden ama son 8 aydır boush long basladım. önjeden pek bövyle bşr problemim yoktu ama son zmnlarda gözümde kırarıklıklar oldu batma yok kesinlikle .lensım yırtılınja fln batma oluo . ben heralde pek temiz kullanamadım. bide su son dönem çıkan haberi görünje kızlar hani kızın gözünü almışlarya kör olmuş .iyice korkmaya başladım kızlar gözümdeki bu kızarıklık gecermi lens kullanmayı seviyorum çünkü gözlerimede bişe olsun istemiyorum haberi görunje lens kullanmayı bıraktım korkumdan:KK43:

6 yıldır lens kullanıyorum.
Lens kullanıyorsanız;
* Gece lensle uyumayın (gece gözde kalabilenler dahil), uykunuz açılacak olsa bile yerinizden kalkın ve değiştirin
* Her gece taze solüsyonda dezenfekte edin, üşenmeyin
* Korneanın lensi tolere etme süresi sınırlıdır, eve gelir gelmez gözlüklerinizi takın, evde olduğunuz günlerde hiç lens takmayın, dolayısıyla bu süreyi uzatmış olursunuz.
* Lens 1 aylıksa 1 ay, 2 haftalıksa 2 haftayı aşmayın.

Bunlara çok dikkat edin arkadaşlar, tuuce eğer tekrar lens takarsan asla üşenme, önemse canım bunları...geçmiş olsun
En güzeli en sağlıklısı gözlük aslında, bende belli bi süre sonra gözlüğe geçmeyi düşünüyorum.

bende de aynı sorun oluodu. kanlanma sol gözümde cok yogun bi kanlanma ama ben bu 3 maddeye kesinlikle uymuodum o yuzden oluodu

kanlanma olması normal çünkü göz oksijen alamadığından yeni damarlar çıkarıyor gözü beslemek için bu kötü bir şey değil ama estetik açıdan güzel görünmüyor

Son düzenleme:
yaklaşık bir hafta önce solotica lens aldım ama gözüm cok fazla kanlanıyor batma oluyor baş agırıs oluyor dayanamayıp cıkarıyorum nedenini bilien var mı.yıllardır fresh look kullanıyorum hiç bole bısey olmadı.solotica daha kalıtelıyken neden anlamadım.

yaklaşık bir hafta önce solotica lens aldım ama gözüm cok fazla kanlanıyor batma oluyor baş agırıs oluyor dayanamayıp cıkarıyorum nedenini bilien var mı.yıllardır fresh look kullanıyorum hiç bole bısey olmadı.solotica daha kalıtelıyken neden anlamadım.
Bendede tam tersi bir durum olmuştu

Ben de solotica lensimi aldıktan 3 hafta falan sonra bir sorun yaşadım. Gözümde yanma ve kanlanma olmuştu. Doktora gittim bana bir damla verdi. Dört beş gün lens takmadı. Ama ben aile hekimine gitmiştim, göz doktoruna gitmek gerekiyor. Çünkü mesela bugün lensi 2 saat falan taktım sadece ona rağmen rahatsız etti. Gözlerim yandı ve bir de sulanma oluyor. Kesin bir tedavi sağlamadı yani o damla benim için.

geçenlerde göz kanlanması sebebiyle ben de doktora gittim.
lens kullanıp kullanmadığımı sordu direkt.
lensten olmuş tabi. 5 yıldan fazladır kullanıyorum sanırım.
15 gün lens kullandırtmadı, üç tane damla ve bir krem verdi. eh işte geçirdim. şimdi aralarda yine oluyor ama çok değil.

6 yıldır lens kullanıyorum.
Lens kullanıyorsanız;
* Gece lensle uyumayın (gece gözde kalabilenler dahil), uykunuz açılacak olsa bile yerinizden kalkın ve değiştirin
* Her gece taze solüsyonda dezenfekte edin, üşenmeyin
* Korneanın lensi tolere etme süresi sınırlıdır, eve gelir gelmez gözlüklerinizi takın, evde olduğunuz günlerde hiç lens takmayın, dolayısıyla bu süreyi uzatmış olursunuz.
* Lens 1 aylıksa 1 ay, 2 haftalıksa 2 haftayı aşmayın.

Bunlara çok dikkat edin arkadaşlar, tuuce eğer tekrar lens takarsan asla üşenme, önemse canım bunları...geçmiş olsun
En güzeli en sağlıklısı gözlük aslında, bende belli bi süre sonra gözlüğe geçmeyi düşünüyorum.

bilgiler için teşekkürler çok güzel bir özet olmuş

benim de ara sıra gözlerim tahriş oluyor lensten. doktorun verdiği bir damla var, bunu sabah lens takmadan 15 dakika önce ve geceleri yatmadan önce damlat demişti, dediklerini yaptım ve 4 güne kalmaz ne batma ne yanma kaldı. zaditen adı damlanın, gerçekten mucize bir ilaç

Ben de 14 yıldır lens kullanıyorum. hiç kanlanma olmadı. İşimden dolayı hep bilgisayar başında olduğumdan sadece batmalar oluyor kuruduğu için. onun için de gözyaşı damlası kullanıyorum.

ya allah vermiş rengini ne diye değiştiriyosunuz .Allah bilmiyo da hangi renk olcanı sizmi bilceksiniz haşa..rahatsızlıktan dolayı numaralkıysa şeffafları vardır zaten.gözlük var mesela...eziyet etmeyın bi kendınıze.

Airoptix renkli (green) numaralı kullanıyorum. O2 geçirgenliği yüksek olduğundan bir hafta çıkartılmasa da oluyor.Ama rahatsız olursam yçıkarıyorum. Bazen cok rahat oluyor yok gibi bazen batma yapıyor.O zaman çıkarıp dinlendiriyorum birkaç gün.Bu hafta çıkarıp dinlendirmedim kanlandı ve gözüm şişti.GÖZ YAŞI DAMLASI KULLANICAM.:KK43:(

1-2 yıldır başka lenslere heves etsem de dönüp dolaşıp airoptix green alıyorum. DOğal ve en önemlisi o2 geçirgenliği en yüksek renkli lens.""""Air Optix Colors dünyanın İLK ve TEK silikon hidrojel renkli lensi""""imiş. Bu sebeple 3-7 gün arası çıkarmasanız da rahatsız etmeyebiliyor. Ancak sorasında kızarıklık oluyor. Sakın yapmayın derim.
Ama bu ara yine doğal bi mavi arayışına girdim. sophıstıc nasıl sizce?

X