Pilates Nedir? Faydaları Nelerdir? Video Paylaşım Alanı

canavar

Yılmak yok. Yola devam...
Pro Üye
12 Temmuz 2006
2.779
183
Pilates ( Plates )

Madonna, Hugh Grant, Liz Hurley, Julia Roberts gibi ünlülerin formlarını borçlu olduğu pilates Başkent'e taşındı. Özellikle Türk kadınlarının sorunlu bölgelerini inceltmeye yardımcı spor, sırt kaslarını da güçlendiriyor.

Tüm dünyada Hollywood ünlüleri, sporcular, işadamları ve hatta kraliyet ailesi mensuplarının bile benimsediği pilates, tüm vücudu çalıştıran bir sihirli değnek.

Başkent'te Sanat Akademi'de uygulanan pilates derslerini Devlet Opera ve Balesi eski Başkoreografı, Balet Fahrettin Güven veriyor. Bale figürlerini de pilates ile bütünleştiren Güven, böylece kendi özel tekniğini yarattı. Büyük ilgi gören derslere katılanların sayısı giderek artarken, özellikle gününü masa başında çalışarak geçiren iş kadınları seansları kaçırmıyor.

Türk kadınları için birebir

Güven, pilates `in bütün kas gruplarını, özellikle de sırt, bel ve kalça bölgelerini çalıştırdığını söyledi.

Beden kontrolü ve alıştırma olarak adlandırılabilecek pilates `in özellikle Türk kadınları için birebir olduğunu dile getiren Güven, Türk kadınlarının basen bölgesi genelde geniş olduğu için sorunludur. Bu spor, kalça bölgesini çalıştırdığı ve buradaki yağları yaktığından Türk kadınları için birebir dedi.

Pilates derslerini vermeden önce yurtdışından getirilen CD'ler aracılığıyla bu sporun tekniğini gördüğünü, daha sonra bu tekniği bale figürleriyle harmanladığını anlatan Güven, Özellikle sabahtan akşama kadar büroda çalışan iş kadınları, çok memnun kaldıklarını söyledi. Bel ve sırt ağrıları büyük ölçüde azalmış. Bu da sevindirici diye konuştu.

Pilates tekniğine ismini veren Joseph Pilates, 1880'de Düsseldorf'ta dünyaya geldi.

Astım ve romatizmayla boğuşan ve çelimsiz bir çocuk olan Pilates, genç yaşta kayak ve jimnastikle ilgilenerek vücudunu geliştirdi. 1912'de İngiltere'de sirk cambazı, boksör ve dedektiflere kendini koruma dersleri veren Pilates, Birinci Dünya Savaşı döneminde düşman ilan edilerek Lancaster bölgesinde kampa alındı.

Kampta hastabakıcılık yapan ve burada kendi tekniğini geliştiren Pilates, burada askerlere tekniğini öğretti. İngiltere'de 1918'de pekçok kişinin ölümüne neden olan grip salgınından Pilates'in kampındakiler etkilenmeyince uyguladığı teknik ön plana çıktı. Savaştan sonra Almanya'da metodunu geliştirmeye devam eden ve şehir polislerine öğreten Pilates, 1926'da ABD'ye göç etti ve stüdyosunu açtı. Graham, Balanchine gibi ünlü dansçıların da öğrencileri arasında yer aldığı Pilates'in yöntemi giderek yaygınlaştı.

21. yüzyılda hala gözde olan pilates, Madonna, Hugh Grant, Britney Spears, Julia Roberts gibi ünlüler tarafından benimsendi. Güçlü bir vücut yaratmayı hedefleyen pilates, 30-40 temel hareketle tüm vücut için kondisyon sağlıyor.

Kari Anderson, Lynne Robinson ve Rael Isocowitz gibi dünyaca ünlü eğitmenlerin Avrupa ve Amerika’da satış rekorları kıran DVD’leri ve onlara eşlik eden kitapları sağlıklı ve formda bir görünüme kavuşmak isteyenlerle buluşuyor. Başlangıç seviyesinden, ileri düzeye kadar hareketlerin adım adım anlatımlarla açıklandığı kitap ve DVD’ler sayesinde, spor salonlarına, özel derslere ihtiyaç duymadan Pilates öğrenecek, sağlıklı ve zinde bir yaşamın keyfini süreceksiniz.

Türkçe dublajlı olarak hareketlerin adım adım anlatımlar ile açıklandığı DVD’leri, yüzlerce resimli ve detaylı açıklamalı kitapları ile herkesin evinde kendi kendine Pilates ve egzersiz yapmasını sağlayan eksiksiz bir set!

11 DVD: Ustaların ustası eğitmenler evinize geliyor! Farklı teknikler, yaratıcılarından
Pilates ve egzersiz uygulamaları. Evinizde adım adım ve görerek öğrenecek,
kısa sürede vücudunuzdaki değişikliklere siz de inanamıyacaksınız.

11 KİTAP: Vücudunuzu tanımaya başlayacak, kendi bedeninizin ustası olacaksınız.
Hiç bilmeyenlerden, ileri düzeye kadar bilmek isteyeceğiniz her şey tamamı resimli
Pilates ve egzersiz kitaplarında.

Egzersiz TOPU HEDİYE
65 cm. çapındaki bu pilates topu, omurganın daha sağlıklı, sizlerin günlük hayatınızda
daha zinde olmanızı sağlıyor.

Egzersiz Yer MİNDERİ HEDİYE
Hareketleri rahat ve daha doğru yapmanızı sağlayan bir pilates minderi. 180 x 60 cm.
13,68*19 ay =218,88 ytl

bu setin açılımı ise şöyle;

1-1 KİTAP + 1 DVD Senin Seçimin PİLATES – KONTROL SİZDE Pilates Yeni Bir Başlangıç Elinizde tuttuğunuz kitap, size bir egzersiz rehberinden çok daha fazlası sunuyor. Bu kitapta, be...

2-Pilates - Yetişkinler İçin Pilates ve Egzersiz
Senin Seçimin PİLATES - YETİŞKİNLER İÇİN PİLATES VE EGZERSİZ Pilates Günde 10 dakika Sağlıklı bir vücudun anahtarı olan düzenli egzersiz alışkanlığı belli bir yaştan sonra daha da büyük önem ta...

3-Pilates - Temel Egzersizler
Senin Seçimin PİLATES - TEMEL EGZERSİZLER Go Yeni Başlayanlar İçin Step Hareketleri Yağsız karınlar ve ağrısız beller için. Kaslarınızı çalıştırın. Bu kitapta yer alan egzersizlerle kıskanılaca...

4-Pilates - Orta Yaşlılar İçin
Senin Seçimin PİLATES –ORTA YAŞLILAR İÇİN PİLATES Pilates Başlangıç Egzersizleri İster 30 yaşında olun ister 70; bir egzersiz programına başlamak için hiçbir zaman geç değildir. Yeter ki ya...

5-Pilates - Orta Yaş ve Üstü İçin
Senin Seçimin PİLATES – ORTA YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN PİLATES Pilates Orta Seviye Egzersizleri Pilates, eklem ve kemikleri korumak için kasların güçlendirilmesi ve esneklik kazanmasına yönelik bi...

6-Pilates - Herkes İçin Pilates Yeni Başlayanlar İçin Egzersizler
Senin Seçimin PİLATES - HERKES İÇİN PİLATES YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN EGZERSİZLER Sistem 7 Yeni Başlayanlar İçin Pilates Egzersizleri Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kasların güçlendirilm...
derginin verdiği bu............

7-Pilates - Herkes İçin Pilates Orta Seviye Program Egzersizleri
Senin Seçimin PİLATES - HERKES İÇİN PİLATES ORTA SEVİYE PROGRAM EGZERSİZLERİ Sistem 17 Haftada 3 Gün, Günde 40 Dakika Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kasların güçlendirilmesi ve esne...

8-Pilates - Herkes İçin Pilates İleri Seviye Program Egzersizleri
Senin Seçimin PİLATES – HERKES İÇİN PİLATES İLERİ SEVİYE PROGRAM EGZERSİZLERİ Sistem 27 Kilo Verdiren Pilates Egzersizleri Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kasların güçlendirilme...

9-Pilates - Aletsiz Egzersizler
Senin Seçimin PİLATES - ALETSİZ EGZERSİZLER Push Aerobik, Step, Stretching Egzersizleri Selülitsiz kalça ve bacaklar için kaslarınızı çalıştırın. Sıkı bir kalçaya, selülitsiz bacaklara sahip ol...

10-Pilates - Aletli Egzersizler
Senin Seçimin PİLATES -ALETLİ EGZERSİZLER Reach Denge Kuvvet Sıkıştırma Programı Düzgün ve sağlıklı bir vücut için kaslarınız çalıştırın. Bilimsel gerçekler eşliğinde hazırlanan bu kitapta, bir...

11-Pilates- Yetişkinler İçin Pilates ve Kuvvet Egzersizleri
Senin Seçimin PİLATES – YETİŞKİNLER İÇİN PİLATES VE KUVVET EGZERSİZLERİ Pilates İleri Seviye Egzersizleri Kas kaybı ve kemik erimesi gibi sorunlara karşı koyabilmenin en etkili yollarından...

boyut yayınları e-kitaplara ve daha pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ayrıca istanbul anadolu yakasında oturanlar bu linkten 20 dak.özel ders veya bir grup platese katılmaları mümkün.
Link Silinmiştir.

bu arada pilates topu 15 ytl
...................minderi 15 ytl
..................çemberi 30 ytl
......................bantı 24 ytl

ÖNEMLİ

son aldığım bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum: pilates çok ciddi alınması gereken bir spor dalı ve usta öğreticiler tarafından size tekniği öğretilmediği vakit kısa sürelide olsa iskelet sisteminizde yamukluklara ve ağrılara sebep olabiliyor. Özellikle evde cdden bu sporu uygulamaya kalkanlar ciddi sorunlarla karşılaşma riski yüksek. O yüzden sadece bu konuda profesyonel bir hoca ile (ki bu işte 4-5 ayda eğitim alıp hocalık yapanlar var, bunlardanda uzak durun) çalışma yapmaya özen gösterin. Bende size tavsiye..

Son düzenleyen: Moderatör:
selam,
ben haftada iki kez 90 dakika pilates yapiyoru! Oldukca yarari var, yoga (hatha yoga) ve bale arasinda bir spor! Yoga gibi bütün vucudu esit oranda sekillendiriyor! Eger advanced yaparsaniz, terden de ölebilirsiniz!

Asagidaki sayfalardan (almanca bilmeyenler anlamasa da) nasil pozisyonlar oldugunu görebilirsiniz:

Link Silinmiştir.

Link Silinmiştir.
Link Silinmiştir.

resimlerin üstüne tiklayin bu sayfada:

Link Silinmiştir.

Pİlates Nedİr Ve Faydalari?

Pilates, Doğu ve Batı felsefelerini barındıran yoga,
dans, dayanıklılık-kuvvet antrenmanlarından ve
jimnastikten parçalar taşıyan bir metottur. Joseph
Pilates tarafından 1920 yılında zihni ve vücudu
ilişkilendirmek, çalıştırmak amacıyla
geliştirilmiştir.

500’ e yakın kontrollü hareketler içeren egzersiz
yöntemi dayanıklılık, esneklik ve kas gelişimi ile
vücudun hareket kabiliyeti ve vücut duruşu (posture)
geliştirilmektedir.

“10 seans sonunda kendinizi iyi hissedecek, farkı
hissetmeye ve vücudunuzu tanımaya başlayacaksınız.

20 seans sonunda yeni bir vücuda sahip olmaya
başlayacak, farkı görecek ve fiziksel uygunluk
düzeyini arttıracaksınız.

30 seans sonunda tamamen yenilenmiş bir vücuda,
özellikle de sağlıklı, sıkı karın ve sırt kaslarına
sahip olacaksınız.”

Pilates’in diğer egzersizlerden farkı yöntemi ve
uygulama biçimidir. Pilates, zihni vücut
hareketlerine, karın-sırt bölgesini geliştirmeye,
vücut koordinasyonu kazanmaya odaklamaktadır
.

“Pilates sizi asla yarı yolda bırakmaz”
Pilates’te tüm vücut çalıştırılmaktadır. Karın-sırt
(core) bölgesini çalıştıran, omurganın dayanıklılığını
arttırmaya ve eklemlerin hareket kabiliyetini
geliştirmeye yönelik hareket zincirlerinden oluşur.

“Bu egzersiz sistemi ile zihinsel ve fiziksel olarak
yenilenmiş hissedersiniz”
Özetlemek gerekirse Pilates core bölgesini geliştiren,
kasların dayanıklılığını arttıran, vücut duruşunu
düzelten mükemmel egzersizleri içerir.

Kimler Yapabilir?

Pilates egzersizleri her yaştan insanın rahatlıkla
uygulayabileceği bir egzersiz sistemdir. Ayrıca
Pilates egzersizleri engelli bireyler adapte
edilebilir böylece fiziksel ve zihinsel rahatlama,
uyum ve vücut farkındalığı sağlanabilir. Dansçılar ve
sanatçılar tarafından özellikle tercih edilmektedir
çünkü kas gelişimini sağlarken kasları
kalınlaştırmadan sıkı bir görüntü sağlamaktadır.

Ayrıca Pilates duruş bozukluklarının tedavisinde,
esneklik kazanmada ve denge gelişiminde, sakatlık
rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabilmektedir.
Hamile kadınlarda konsantrasyon ve nefes
çalışmalarından programlı olarak yararlanabilirler
.

Özetle faydaları

Sıkı ve kuvvetli karın kasları sağlar.
Kuvvetli ve esnek kaslar oluşturur.
Vücut duruşunu destekler.
Kas kontrolünü sağlar.
Dolaşım sistemini etkileyerek rahatlamayı sağlar.
Fiziksel uygunluk düzeyini arttırır.
Sakatlanma riskini azaltır.
Konsantrasyon gücünü arttırır.
Atletik performansı arttırır.
Kendine güveni geliştirir.

Joseph Pilates'in “kontroloji” adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir. Joseph Pilates, egzersizlerini şöyle tanımlamıştı: “Sadece üç derste farkı hissedecek, on derste farkı görecek ve 20 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız”.Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Pilatese göre vücut merkezi, derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adale yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir. Pilates'te kas yapısı bir bütün haline getirilir. Kilo vermeseniz de ince görünürsünüz. Sakatlanmaları zorlaşır. Dayanıklılık artar, metabolizma hızlanır.

Her 10 kişiden 8'i, yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorununun etkisi altında kalıyor. Omurganın düzgün kullanılmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu oturuş şekilleri, duruş bozuklukları, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması ve tekrarlanan hareketler; kaslarda gerilme, yorgunluk ve stres giderek ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. Sonucunda kişilerde sırt ve boyun ağrıları şikayetleri ortaya çıkıyor. Pilates egzersizleri omurganın daha sağlıklı, vücudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığını kazanmasını sağlıyor. Bunun nedeni Pilates´in çalıştırmayı hedeflediği ana bölgenin karın ve sırt kasları olması. Güçlenen karın kasları, adeta bir korse gibi sizi dik tutuyor, duruşunuzu düzeltiyor ve belinize binen yükü hafifletiyor. Bu aynı zamanda çok daha rahat ve iyi bir şekilde nefes alabilmeniz için de etkili. Tabii, iyi bir duruş, aynı zamanda, daha estetik ve fit görünmek için gerçekten harika bir yol.

Pilates'in en önemli özelliği, tüm vücudu esneterek omurların arasını açmasıdır. Böylelikle vücutta zamanla meydana gelen yığılmaları yok etmektedir. Hatta omurların açılması nedeniyle 2 santimetreye kadar boyun uzaması bile mümkündür.

PilatesEklemlere yük bindirmeden ve içindeki çok ince dokuları yırtmadan kasları çalıştırıyor. Herhangi bir kimyasal madde kullanmadan, böylesine kısa zamanda böyle güçlü ve uzun kaslara sahip olmanızı sağlayabilecek başka bir egzersiz türü yok.

Pilates temel hareketleri için hiçbir alete gerek olmaması, egzersizi hayatınızın içine taşımanızı sağlayacak. Masabaşı çalışan bir kişiyseniz özellikle tavsiye ediyoruz.

Pilates yapmak için çok uygun diğer bir grup ise yaşlılar. Vücudu zorlamayan Pilates, eklem sorunu yaşayan yaşlı kişiler ve osteoporoz sorunu yaşayanlar için son derece ideal.

Tüm bu faydalarını göz önünde bulundurduktan sonra Pilates´in nasıl bu kadar popüler olduğunu anlamak hiç de zor değil. Tüm dünyada, Hollywood starları, ünlü sporcular, işadamları hatta kraliyet ailesi mensupları bile Pilates yapıyor.
Altı Pilates Prensibi

* Konsantrasyon :
Pilates yaparken hareketlere yoğunlaşmak, bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasların kullanılıp, hangilerinin kullanılmadığına dikkat etmek gerekmektedir.
* Kontrol : Pilates metodunda kontrol çok önemlidir. Kontrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması, olası sakatlıkların önlenmesi gerekir.
* Merkezleme : Pilates Metodu'nda, doğu hareket sanatlarında olduğu gibi merkez (powerhouse); göbek, bel ve kalça çevresidir. İç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir. Merkezleme, üst bedenin stabilitesini ve esnemeyi, uzamayı sağlar.
* Akıcı hareket : Hareketler acele edilmeden, her noktadan tek tek geçerek ama aynı zamanda hiç duraksamayarak yapılmalıdır.
* Kesinlik : Hareketler belirsizce değil, hakkı verilerek tam yapılmalıdır. Hareket sekansları birbirleri içinde ve birbirleri arasında koordine olmalıdır.
* Nefes : Nefes alıp verme, panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece, tamamen boşalttığımız nefesimiz kanımızı temizlemiş olur.

Arkadaşlar,
pilatesi internette bulamadık diyenler vardı onlar için ve nedir bu pilates yahu her yerde bundan bahsediyorlar diyenler için. Kısacası herkes için diyeyim.
:uhm:

http://beauty.expertvillage.com/videos/pilates-video-introduction.htm

bu adreste var pilatesin başlangıç hareketleri ama ingilizce. ingilizce olması önemli değil çünkü video izliosunuz zaten kadın gösteriyor.

İlgilenenlere duyurullur
:1yes2:

Sevgili arkadaşlar merhaba;

Ne mutludurki bana böyle güzel bir site ile pilates sayesinde karşılaşmış oldum sitenizi inceledim ve çok hoş ve etkileyici bulduğumu dile getirmeden yapamayacağım :)

Az önce Divix formatında fakat almanca olarak pilates videolarını buldum ve paylaşmak istedim .... yararlananlar olursa ne mutlu bana , güzellikle iyilikle dolu günler dilerim. hoşcakalın :emir_bebek:

Bu görsele ulaşılamamaktadır/Silinmiştir.

The Method Pilates All in One Workout

Bu görsele ulaşılamamaktadır/Silinmiştir.

The Method Precision Yoga

thumb_371304678.jpg

Denise Austin - Shrink Your Female Fat Zones

thumb_618185440.jpg

Billy Blanks Tae Bo (Cardio)

thumb_139213284.jpg

Ali McGraw - Yoga, Mind and Body DVD-Rip

thumb_657325766.jpg

Geri Yoga DvdRip

thumb_706856237.jpg

Denise Austine - Power Yoga Plus DvdRip

thumb_492513541.jpg

Geri Body Yoga DvdRip

thumb_191274587.jpg

Crunch Workout - Fat Burning Yoga DvdRip

Link Silinmiştir.

Yoga Zone - Yoga for Weight Loss DvdRip

Link Silinmiştir.

Gaiam Yoga Conditioning for Weight Loss DvdRip

Link Silinmiştir.

Body and Breath Awareness

Active Yoga Conditioning

Balance and Relaxation

The Hollywood Trainer - Yoga DvdRip

Link Silinmiştir.

Gaiam Yoga for Strength and Energy DvdRip

Link Silinmiştir.

Yoga Practice for Energy

Merhaba,

İlgili görsel paylaşımların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması Link Silinmiştir. göre suçtur.
Bundan dolayı paylaşım yaparken lütfen dikkatli davranınız. Bu bölümde ilgili seti paylaşamaz ama bu set hakında yorumlar yapabilirsiniz.

MTV Pilates ile vücudunuzu dayanıklılaştıran ve zihninizi güçlendiren hareketleri öğrenin. Ünlü Yoga ve Pilates eğitmeni Kristin MCgee'nin önderliğinde, MTV Pilates size yepyeni bir vücut dayanaklılık programı sunuyor. Bu çok özel egzersiz programı, yeni başlayanlar , orta seviyedekiler ve üst seviyedekiler içinde son derece uygun. Arizona'nın güzel ve sakin ortamında çekilen MTV Pilates ile vücudunuz ve zihninizi yenileyeceksiniz.

Capsler:

Merhaba,

İlgili görsel paylaşımların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması göre suçtur.
Bundan dolayı paylaşım yaparken lütfen dikkatli davranınız. Bu bölümde ilgili seti paylaşamaz ama bu set hakında yorumlar yapabilirsiniz.

iste vucudun heryerini calistiran egsersiz duzenli olarak yaptimi cok iyi sonuc alirsiniz.

ama sunada dikkat ilk gun fazla zorlamayin kendinizi ertesi gun heryeriniz hamlamis olabiir ve kimildamayabilirsiniz.

[youtube]TKMofgI4eUY[/youtube]

bu da karin/gobek icin pilates

[youtube]mmek7iASeCI[/youtube]

Arkadaşlar pilates çemberi süper!!...Ben yoga, fitness ve pilates hareketlerinden bazılarını kombine ediyorum, bir haftadır hergün yapıyorum, normal sağlıklı beslenme ve bu egzersizler ile 1 kilo vermiş durumdayım:):) Size de tavsiye ediyorum arkadaşlar, hiç pişman olmayacaksınız...(Yalnız onların da dereceleri var pro olanlarından almayın çok zorlanmamak için)

arkadaşlar bugün itibariyle pilateste 4. haftamı tamamlamış bulunuyorum.yani 12 seans bitti ve ben kendimi süper hissediyorum.herkese tavsiye ediyorum.sevgiler...

merhaba arkadaşlar,beden eğitimi öğretmenliği mezunuyum ve 5 yıldır step,aerobik ve pilates eğitmenliği yapıyorum son 2 .5 yıldırda bir obezite merkezinde spor danışmanlığı yapmakdayım ,yardımcı olabileceğim bir konu olursa burdayım sitenin süreklitakipçisiyim.sevgiler....

merhaba arkadaşlar,beden eğitimi öğretmenliği mezunuyum ve 5 yıldır step,aerobik ve pilates eğitmenliği yapıyorum son 2 .5 yıldırda bir obezite merkezinde spor danışmanlığı yapmakdayım ,yardımcı olabileceğim bir konu olursa burdayım sitenin süreklitakipçisiyim.sevgiler....

selam livali
pilates topu almaya karar verdim. minderini de almayı düşünüyorum. en fayadalı pilates topunun çapı kaç cm olmalı?önerdiğin top modeli var mı ? teşekkürler cnm

geçen sene 3 ay kadar pilates yaptım. ilk başladığım zaman diyet de yaptım ve 1,5 ay içinde 6 kilo verdim. 1,5 ay da diyet yapmadan devam ettim. gerçekten inanılmaz birşey yataktan bile dinç kalkıyorsunuz.ben belfıtığı yüzünden başladım ve doğru düzgün adım atamıyordum. pilates hocası sağolsun özellikle ilgilendi, kısa zamanda tüm hareketleri rahatlıkla yapmaya başladım. burda hoca çok önemli herşey onda biyitora.s.

merhaba kızlar, ben de özellikle basen ve karın bölgesinde sorun yaşadığım için bir süredir pilatese ilgi duymaya başladım. kilo vermekten çok vücudumu şekle sokmak istiyorum, bunu yaparken de kilo kaybı yaşarım sanırım zaten =) sitede pilates ile ilgili tek başlığı burada buldum. sanırım bu spor ülkemizde hala yaygınlaşamadı, yapan yerler de büyük ücretler talep ediyor. eğitmen eşliğinde yapılması gerektiği yazıyor her yerde, ama birçok video da mevcut. acaba pilatesi bu videolar eşliğinde yapmak çok mu sakıncalıdır. ve pilates yapıp da faydasını görenler beni bilgilendirebilir mi lütfen ?

okulum eylül ekim aylarında plates derslerini (sanırım tanıtma amaçlı) bedava vericekmiş.kaçırılmaz bi fırsat olduğunu düşündüm en başta amaa...

bana uygun bi spor mu?yani fazla kilolu bi insan da bunu yaparsa garip mi olur?o kadar insan içinde debeleniyomuş gibi görünmek istemiyorum senağlama

pilates yapmak için çok zayıf olmana gerek yok zaten bence istiyorsan kimseden çekinme ve başla gerçekden zor ve dikkatli yapılması gereken bir spor inanılmazda etkisini görürsün

X