Pilates Nedir? Faydaları Nelerdir? Video Paylaşım Alanı

çok teşekkürler paylaşımın için hepsi süper
yarın akşamdan iribaren başliğcam yapmaya

bende çalışan biri olduğumdan programından yapamıyorum. bir iki tavsiye üzerine aldım dvd yi. gerçekten 2 gün oldu yapmaya başlayalı. gerçekten yormuyo ama ben çok hamlamışım sanırım karnım bacaklarım acıyo. Ama geçicek acıması normalmişde zaten. Umarım şu selülit belasından da kurtulucam :)

bende heveslendimm yaa
plates topuda alcamm
bnimde simit ve göbek sorunum vaar :KK43:

arkadaş pilates yada fitnes kamburluğu giderirmi?kambur duruşu değil kamburluğu gecirirmi?yararı olurmu lütfen bilgisi olan yazabilirmi

selam kızlar ben de 3 gündür Ebru Şallının pilates programını izleyip pilates yapıyorum.uzun bir süre spor yaptım ancak yaklaşık 6 aydır yapmıyordum.ondan heralde karnım kollarım bacaklarım her yerim acıyor şu an gülerken bile acıyor.çok iyi geldiğini düşünüyorum herkese de tavsiye ederim.sevgiyle kalın....

Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır pilates yapmaya çalışıyorum.Gerçekten vücudumda biraz sıkılaşma oldu.Diyetede başladım biran önce incelmek istiyorum.İnternette aradım bir türlü istediğim gibi bilgi bulamadım.Pilates çemberi ve pilates topuyla yapılabilen ne tür hareketler var topla hep birkaç tarzda hareketler gösterilmiş.Çember hareketi ise hiç yok gibi.Bildiğiniz kaynak varsa yazar mısınız kızlar.Şimdiden teşekkürler.yerimseniben

Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır pilates yapmaya çalışıyorum.Gerçekten vücudumda biraz sıkılaşma oldu.Diyetede başladım biran önce incelmek istiyorum.İnternette aradım bir türlü istediğim gibi bilgi bulamadım.Pilates çemberi ve pilates topuyla yapılabilen ne tür hareketler var topla hep birkaç tarzda hareketler gösterilmiş.Çember hareketi ise hiç yok gibi.Bildiğiniz kaynak varsa yazar mısınız kızlar.Şimdiden teşekkürler.yerimseniben
canım sana önerim ebru şanlınınplates purogramı eger tv den zamanın yaksa nettende aratırırsan bualbilirsin ....

ben 3 atdır hafta sonları hariç sürekli yapıyorum ve yüyüyüşümüde çok memnunum vucudum şekilleniyor ve duruşun bile degişti .....herkese tavsiye edrim ...a.s.

DVD leri nerden aldınız yaygın mı kolay bulabilirmiyiz ve ne kadara aldınız hanımlar?

Ebru Şallı ile Pilates DVD'si D&R gibi kitap, CD, DVD satan yerlerde var. DVD'nin üzerinde fiyatı 14.99 yazıyor. Başkaları da var ama yabancı dilden çevirinin sorunlu filan olduğunu duyup almamıştım. Sonuçta sıfırdan başlıyorum, en azından garip çevirilerle uğraşmayayım dedim. CADIARZU

Ben ideefixe'ten aldım, kitap alırken onu da attım sepete, indirimli de gelmiş oldu. Toplam 1 saat kadar ama yarısı toplu egzersiz, toplu egzersizlere geçene kadar 33 dk.'lık ısınma ve mat-pilates yaptırıyor. Bu hafta başladım yapmaya, 2 gün yapabildim daha. Top almadım henüz, diğeri yetiyor şimdilik. ınşallah faydasını görürüm :Saruboceq:

Yalnız benim bir sorum olacak, başlamadan önce ısınıyor musunuz? veya nasıl ısınıyorsunuz? :uhm:
Bir de evde yapan arkadaşlar mat (pilates minderi) aldınız mı?

Son düzenleme:
merhaba kızlar ,ben uzun zamandır pilates eğitmenliği yapıyorum peak pilates,reformar ,chair,cadillac ve pilates mat(minder)eğitmenliği yapıyorum bu konuyla ılgılı sormak istediniz bisey olursa ozelden mj atabılırsınız,ayrıca pilates den once ısınmanıza gerek yok kendını özgü ısınma egzersizleri var dersin içinde yinede 10 dk lık bir yuruyus yapabılırsınız,pilatesin arkasından yapılacak 30 dklık bir yurususle cok da guzel kılo verebılırsınız

livali yardım teklifin için teşekkürler :)

o zaman ilk soru ile ben başlıyım :)

ben sabahları ebru şallı ile pilates yapıyorum evde.ama dvdsi ile değil tvdeki programıyla.

öncelikle evde yaparken pilates minderi şart mı ? ben halının üzerine yatıp yapıyorum işte :)

bir de dvdsini almayı düşünüyorum ama başka bir başlıkta da konu olmuştu,ebru şallı bu işi bilmiyor diye eleştiriliyor ya bu konu hakkında ne düşünüyosun,dvdyi hiç izledin mi sence yeni başlayanlar için bu dvd iyi midir.bu işi bilen biri olarak tavsiye eder misin.

kızlar..
pilates topunun pompasının iki ucu var ya ne işe yarıo

livali yardım teklifin için teşekkürler :)

o zaman ilk soru ile ben başlıyım :)

ben sabahları ebru şallı ile pilates yapıyorum evde.ama dvdsi ile değil tvdeki programıyla.

öncelikle evde yaparken pilates minderi şart mı ? ben halının üzerine yatıp yapıyorum işte :)
[
merhabalar,ebru sallı bu işi bılmıyor bende katılıyorum reklamımızı ıyı yapıyor tabi pilates açısından ama gercekden işi bilmiyor,mınder almana gerek yok halıda yapabılırsın canım sorun degıl o sadece cok sert olmasın zemın yeterlı belini zorlamamak için buda:)

tabikide spor yapmadan 1 yada 1.5 saat once mutlaka hafif bir kahvalti yapmamiz lazim..

merhaba link vermek yasak o yüzden size şöye anlatıcam. video.google girip ebru şallı ile yazın arama motoruna ozaman karşınıa çıkıyor ebru'nun pilates videosu hem de 5o küsür dakkalıkkaydirigubbakcemile5:sm_cool:

ebru şallı gayet güzel anlatıyo ben menmunum valla kızcaz 6 yıl eğitimini almış 2 aydır yapıyorum vücudumda gözle gözükür sıkılaşma var,tek sıkıntı topunu aldım ve topla yapılan hareketleri bilmiyorum üst vücut zayıflatmayı istiyorum birde hangi hareketyleri yapmam gerekiyo bilmiyorum bilenler yazarsa sevinirim

X