Catlamiş Yumurta Kac Saat Catlak Kalir

sisim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2008
211
1
KIZLAR BİR SORUM OLACAK BEN PAZARTESİ AKŞAMI CATLATMA İĞNEMİ OLDUM VE CARŞAMBA GÜNÜ 3 AŞILAMA YAPILDI (YANİ YAPILAMADI)NEYSE O AYRI BİR KONU .....................BENİM SORUM SU CATLATIMIŞ BİR YUMURTA KAC SAAT CATLAK VE DÖLLENMEYE HAZIR KALIYOR BİR TÜRLÜ BU BİLGİYE ULAŞAMADIM ARANIZDA BİLENİNİZ VARSA LTF CEVAP VERİRMİSİNİZ........
a.s.

emin değilim ama 8 saat diye hatırlıyorum.
çatlama iğnesi ile çıkan yumurtalar 8 saatli bir süreçi var 8 veya 12 saat çatlatmadan 30-36 saat sonra gerekli olgunlığa ulaşan yumurtalar foleküllerden çıkayo kanada yakalanıp aşılama gerçekleşiyo.
avrupada bu 8 saat içinde şansı yükseltmek için max 3-4 defa aşılama gerçekleşiyo fakat türkiyede yeni uyğulanmaya başladı, yumurtalar ve spermler iyi ise denene biliyo.
sonra ufak oluşan yumurtalar var bunlar sonradan çıkayo , ve dr genelde akşşam veya hergün,günaşırı ilişki öneriliyor ki çıkan çılgınları yakalamak için.
birçok başarılı aşılama aslında sonradan çıkan yumurtalarla gerçekleşiyo bu da geç döllenme adı verdiğimiz olaya dönüşüyo.sık lekelenmelere, belirsiz idrar testlerine yol açıyo.
benim bilğim ve deneyimin bu
aşılama oldun mu olmadın mı pek anlayamadım..

Canimmm Benim Cevabin Için Coook Teşekürederimmm..........
Ben Aşilama Oldum Bu 3 Sü Olacakti Ama Sanirsam Dr Yapamadi Yapamadi Dememin Nedeni Tam şiringa Ile Içeri Yollarken Kadin Birden Irkildi Yani Titredi Sanirim O şiringa Acildi Ve Spermler Içeri Yerine Dişari Akti Cünkü Isladim Görmedim Tabi Sadece Hissettim Ama Elindeki Sperm Dolu şiringayi Gördüm
Bana 3 Aşilama Son Demişti Yapmadan önce Ama Kapidan Cikarken Eğer Gebelik Oluşmazsa 4 . De Deneriz Dedei Cünkü Yapamadiiiiiiii ....soruyu O Yüzden Sordum Yani Eşimle Perşembe Ve Bugün Kendimiz Doğal Yolla Denedik Işe Yarar Mi Die Merak Etimmmmm..
Canim Ikimizdede Herhangi Bir Problem Yok Bu Arada

bizim aynu sorun yok nedense bebekte yok ama 3 aşılamadan sonra bie geç gebeliğim oluştu ve ben kaybettim o bebeği 1,5 bekledik fakat olmayınca tüp karar verdik.
malesef 1 . başarız oldu, 2.yarın belli olcak ama ben ümitlideğilim.
belirtiler adet diyo
sana çalışma diliyorum. bizim kisi psikolojikmiş.

çalışma derken kafanı yorma ve iyi diliyorum anlamındaydı üzür dilerim sisim

gec yazdım kusura bakma eşim bu satte mantı istedi onu yaptımmmmm iyiki bu hazır mantılar cıktı yoksa halimiz harapppppp olurdu :)

allah allah anlamadım yazıma devam ederken birden gitti herhalde yanlış yere bastım neyse ewt tıp dilinde bizim sorunumuzun acıklaması yok ...o yüzden de psikolojik demek kolay stress demek kolay geliyo ben 4 yıldır korunmuyorum ve 3 yıl hiç dr gitmedeim amman olursa olur dedim ama bu yıl yaşım 33 olunca dur bi gideyimde belki bir sorun vardır dedim herşey temiz cıkınca içim rahatladı ama dr başlamışken devam et tedaviye dedi ve işte 3 aşılama ...... ben stress yapmadan 3 yıl gecirdim tutsa o zaman tutardı o zaman 7 yılık evliyim yani ne bileyim var demek ki bir nedeni olmuyorrrr belki de için için stress yapıyorumdur......
sen en azından gebe kalabiliyorsun onu görmüş oldunnn ben onu bile daha göremedimmm..........merak etme bizim bebeklerimiz olacak sadece zamanı var demek:)))
bu arada gebelik belirtileri de aynı regl belirtileri gibiymiş canım kafana takma yarın mı kan tahliline gideceksin?

seninkide mi iyi yemek yer benim ki korkunc yemek yemekten bu kadar zevk alan birini ben daha görmedim ..oda yurt dışına gidince ben bayram ediyorum sadece salata yapıyorum yada tek yemek ama o geri geldiğinde mümkünmü allahtan yemek yapmayı da seviyorda benim işimi rahatlatıyorrr

allah allah anlamadım yazıma devam ederken birden gitti herhalde yanlış yere bastım neyse ewt tıp dilinde bizim sorunumuzun acıklaması yok ...o yüzden de psikolojik demek kolay stress demek kolay geliyo ben 4 yıldır korunmuyorum ve 3 yıl hiç dr gitmedeim amman olursa olur dedim ama bu yıl yaşım 33 olunca dur bi gideyimde belki bir sorun vardır dedim herşey temiz cıkınca içim rahatladı ama dr başlamışken devam et tedaviye dedi ve işte 3 aşılama ...... ben stress yapmadan 3 yıl gecirdim tutsa o zaman tutardı o zaman 7 yılık evliyim yani ne bileyim var demek ki bir nedeni olmuyorrrr belki de için için stress yapıyorumdur......
sen en azından gebe kalabiliyorsun onu görmüş oldunnn ben onu bile daha göremedimmm..........merak etme bizim bebeklerimiz olacak sadece zamanı var demek:)))
bu arada gebelik belirtileri de aynı regl belirtileri gibiymiş canım kafana takma yarın mı kan tahliline gideceksin?

evet günüm yataktan geç kaltım duşumu yaptım gazetelere başladım merkezden aradılar.
11. gün ögle idrar test yaptım negativ adet belirtilerim var jel geri geliyo dedim.
testlere fazla güvenme dedi ama beklemek istediğimi söyledim.bu arada jelin gelmesi normalmış renkli olmasıda.
ilaçlara devam et dediler adet olduğunda haber ver. siz seni arada arayacagız denildi. bende tamam dedim.
eşim pazartesi gedilim diyo ben istemiyorum sonuçu kabullendim. bir dahakine inşallah
bu sefet dinlenmiş bir rahimle dondurulmuşları denemek istiyorum aslında bakalım o gün gelsin dr konuşurum.
5 yıldır bıktınlık vermiş bunu bu dönem anladım .zaten beklentim yoktu, onca hayal kıırıklılıkların ardından o gücü biraz uzak kaldıktan sonra toparladığım zaman geri dönmek istiyorum.
bende stress yapmıyorum olumlu düşünsemde biz bir insanız kendimize bile itiraf edemediğimiz kolay kolay kabullenemediğimiz şeyler var.
ama birileri o şansı bir dahaki sefere saklıyorlar aramızdan bazılarıda güzel haberlerle geliyooo,
ben seviniyorum,çevremdeki tüm çocuklarıda ve hamiş gördüğüm anneleride
rabbimin bilğidiği bir şey vardır elbette ,hayırlısıa.s.

X