Saç Rengi ve Saç Boyama Hamile Olup da Saçını Kimyasal Boya ile Boyayan Var Mı?

gamze21

Guru
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2007
2.384
4.295
39
kızlar hamile olupta saçını kimyasal boya ile boyayan var mı?
sonuçta saçına sürüyosun deri boyayı emmiyoki.fisfisfis
bebek nasıl zarar görür ki bu işlemden
bu konuda bilgileri olanlar paylaşırsa çok sevinirimşutarafagitti

kızlar hamile olupta saçını kimyasal boya ile boyayan var mı?
sonuçta saçına sürüyosun deri boyayı emmiyoki.fisfisfis
bebek nasıl zarar görür ki bu işlemden
bu konuda bilgileri olanlar paylaşırsa çok sevinirimşutarafagitti

canım,

benim kardeşimin doktoru ki ankaradaki meşhur kadın doğumculardandır, kardeşimin hamileliği sırasında saçlarını boyamasında bir sakınça olmadığını söyledi.
annem de kardeşime hamile iken doktoru saçlarını boyatabilirsin dedi.
her ay da boyatmışlardı annem de kardeşim de.

tatlım üçüncü aydan sonra boyanabileceğini söyledi bana doktorum ama bence bitkisel boya kullanmanı öneririm

ben olsam boyamam bebeğimin sağlığı benim güzelliğimden daha önemli.rikse girmem

hamile insanlarda saçlarını boyaya biliyo benim arkadaşımda boyatmıştı bitkisel boyaların bir zararı yok normal boyalarında

Deride gözenekler var ve birçok şeyi de emer. Topuğunuza sarmısak sürün, 5 dakika sonra ağzınız sarmısak kokar. Neden çünkü deriye sürülenler de kana karışıyor.

Boyamak illa ki istiyorsanız amonyak veya peroksit içermeyen doğal bir boya tercih edin

deri boyayı emmiyor mu? emiyor tabi ki. saç derisindeki gözeneklerden emiliyor ve kana karışıyor. mesela fenilendiamin maddesi çoğu boyada kullanılan bir kimyasal ve kanserojen etkiye sahip olduğu da kanıtlanmış durumda. bebeğe de etkisi elbette oluyordur sonuçta kana karışıyor...nette bir araştırın neler neler göreceksiniz. ingilizce phenylenediamine olarak da araştırabilirsiniz ingilizceniz varsa.

Son düzenleme:
X