Yüzündeki kıllar için hormon tedavsi gören var mı bayanlar?

Dream Of Butterfly

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2008
3
0
merhaba bayanlar, benim sorunum şu ki yüzümde bundan 5 sene kadar önce hafiften bir kaç kıl çıktı ve sonra git gide çoğalmaya ve kalınlaşmaya başladı ve artık çok rahatsız edici bir duruma geldi .Artı cildimde kıl çıkan yerlerde cildimde deforme oluyor sivilce çıkıyor ve bir garip işte. Henüz doktora gitmedim ama gitmem lazım artık bunu biliyorum hatta çok geç kaldım, bir kaç seans laser eplasyona gittim ama yaz dönemine geldi ve bıraktım sonrada gidesim gelmedi açıkçası çünkü bunun hormonal bir şey olduğunu ve lasere boşuna para verdiğimi anladım. Aranızda böyle bir sorunu yaşayan ve tedavi görenler varmıdır acaba, hormon tedavisinden sonra bu kıllardan kurtulabiliyormuyuz?

Konuyla bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar yorum yaparak yardımcı olurlarsa inanın çok sevinicem a.s.

arkadaşım aynı sorun bendede var.evet hprmomal bozukluk benimki pko dan kaynaklanıyor.dr um kıllaırm için aldactom diye bi hap verdi 3 ay kullanacam bende sekiz ay lazere gittim ama fayda vermedi

merhaba bayanlar bende sizlerle aynı sorunu yaşayan biriyim.ilk önce dokt giderek hormonal test yaptırdım.dokt lar bana lazer epilasyon ve iğneli epilasyonla bitirsin hormonal bir sorun yok sadece bayanlarda olan erkeklik hormonu bazı bayanlarda fazla calışırmış bende de öyleymiş.ilk öncelri bi kaç seans iğneli epilasyona başlamıştım ama çok can yakıcı olduğu için bıraktım.sonra ağdalarla falan uğraştım lazer epilasyon çok pahalı geldiği için önce başlayamadım.gittikçe elimle cımbızla oynamaktan çoğalttım ve en sonunda ne olursa olsun lazer epilasyon için kendime karar verdim ve başladım.ancak şunu bilmenizi isterim iyi ve son derece uzman bir yerde son sistem cihazların olduğundan emin olun.ben 26 yaşındayım 18 yaşımdan beri çekiyorum bu sorunu. 2007 nin haziran ayında başladım gecen hafta 8 ci seansıma gittim önceleri ayda bir gidiyordum seansa şuanda 2 ayda bir gidiyorum yüz bölgesinde 10 seansı tamamlamak gerekiyormuş ben çok memnunum çok azaldı ve inceldi artık boynuma devamlı fular takmak zorunda kalmıyorum hergün makyaj yapmıyorum siyah kıyafer fazla giymiyorum insanın psikolojisi alt üst oluyor çok şükür kendimi çok iyi hissediyorum giyimden yemeden kesin ama bunu yaptırın derim tek çözüm lazer.inşallah sizlerde kurtulursunuz.

evet hayatım başvuracağın bölüm endokrinolojidir.bende yıllar sora örendim ve başvurdum hastalığımın teşhisi kondu şuan tedavi görüyorum umarım sende iileşirsin.geçmiş olsun

bende de aynı sorun vardı kızlar.endokronoji bölümünde 4 yıl tedavi oldum andracur ve diane 35 kullandım fakat hiçbirşey değişmedi.bende tedaviyi bırakıp bitkisel bişeyler denedim sonuçta kaybedecek bişeyim yoktu.yaklaşık 6 yıldır düzenli adet görüyorum.fakat çenemdeki kıllarla hala uğraşıyorum.iğneli epilasyon yaptırıyorum şimdi 6-7 tane kaldılar çok şükür.doktorumda zaten çıkan kıllar tedaviyle gitmez epilasyon yaptırman gerekir demişti.4 yıl onun yüzünden yaptıramamıştım.keşke o zaman başlasaydım belkide şimdi bitmişlerdi.umarım tedaviniz olumlu sonuçlanır.allah yardımcınız olsun...

Slm arkadaslar hepinize gecmis olsun. Killarla birlikte sivilceler gozukuyor mu? Ben de az kil ama sivilceler maf etti. gitmedigim tedavi olmadigim kullanmadigim krem kalmadi. Kist yuzunden. Karaciger dedi 4 senedir tedavi oluyorum. Endokrinoloji normal. hormonlarda degisiklikler var. ilac kullaniyorum. Bu sivilceler beni maf etti yaklasik 12 senedir ugrasiyorum.Lazer icin gittim karacigerde sorun varsa yaptirdin ne yaptirmadin ne fark etmez diyor. Boyle sorunlariniz var mi? Allah yardimcimiz olsun

geçmiş olsun arkadaşlar,benimde cene mde bügün gördüm siyah bir kıl çıkıyor,6 aydır bebek tedavisi gördüm gonophone,pregyln kullandığımdan beri yüzümde sivilceler çıktı bu ayda kisttim çıktı micrognon kullanıyorum hormonlarım alt üst oldu,bu aydan itibaren tedaviyi bırakacam,dr.hiç bir sorun yok dedi niye boşuna yıpratayım kendimi rabbim uygun gördüğü zaman nasip edecek,psikolojim sıfır olldu...

Bambu evet bayanlardaki normal tüylenmenin sebebi bile erkeklik hormonudur, ve her kadında bu var zaten... Ama başlığı açarkende özellikle kıl dedim çünkü tüy değil artık bunlar....

Bende artı gögüs uçlarında ve göbektede kıllanma var, açıkçası adet günlerini pek takip etmiyorum her ay oluyor ama gün hesaplaması yapmıyorum..

Tüylenme bir derece ağdayla halledibilen bir şey ama kıl olması insanı bıktırıyor, almak zorunda kalıyorsunuz bu durumda zamanla dahada kalınlaşıyor, çoğalıyor bir bayan için bu çok zor senağlama

Kuka bende sivilce var evet ama sivilce haricinde kıl çıkan yerlerdeki cilt dokusunda bozulmada var...

geçmiş olsun arkadaşlar,benimde cene mde bügün gördüm siyah bir kıl çıkıyor,6 aydır bebek tedavisi gördüm gonophone,pregyln kullandığımdan beri yüzümde sivilceler çıktı bu ayda kisttim çıktı micrognon kullanıyorum hormonlarım alt üst oldu,bu aydan itibaren tedaviyi bırakacam,dr.hiç bir sorun yok dedi niye boşuna yıpratayım kendimi rabbim uygun gördüğü zaman nasip edecek,psikolojim sıfır olldu...

Slm canim.Kendini yipratma.Gercekten bizim istedigimiz gibi olsa dunyada mutsuz insan olmas... Malesef zamanin bekleyelim.Allahim yardimci olsun.Gecmis olsun.Nasil bir kist oldugunu biliyormusun? kendine Dikkat et.

Bambu evet bayanlardaki normal tüylenmenin sebebi bile erkeklik hormonudur, ve her kadında bu var zaten... Ama başlığı açarkende özellikle kıl dedim çünkü tüy değil artık bunlar....

Bende artı gögüs uçlarında ve göbektede kıllanma var, açıkçası adet günlerini pek takip etmiyorum her ay oluyor ama gün hesaplaması yapmıyorum..

Tüylenme bir derece ağdayla halledibilen bir şey ama kıl olması insanı bıktırıyor, almak zorunda kalıyorsunuz bu durumda zamanla dahada kalınlaşıyor, çoğalıyor bir bayan için bu çok zor senağlama

Kuka bende sivilce var evet ama sivilce haricinde kıl çıkan yerlerdeki cilt dokusunda bozulmada var...

Slm. canim gecmis olsun.Benim yuzum ozellikle cene ve cene alt kisimi resmen maf olmus durumda.belirgin akneli kirmizi buna ek olarak irinli sivilceler.Artik ilaclar etki yapmiyor.en az 10gun iyi sonra tekrar basliyor. Aynaya bakinca kalbim alt-ust oluyor.Bunlari bos verdim. Beni korkutan tedavi oluyorum bu sivilcelere bakarak cocuk sahibi olmayacagim korkusu var.Cunku bosuna cikmiyor.Sorun var.Gidermeye calistigim halde olmuyor.basini agirttiysam kusura bakma .Iyiki sizler varsiniz Gecmis olsun

canım aynen dediğin gibiyim senelerdir bende.yüzümdekiler tüy kıl değil sakal oldular:KK70: göbek göğüs de de var tüylenme.5 6 senedir gitmediğim doktorda kalmadı.guatr mı kirst mi hormon mu derken kollarım delik deşik oldu ultrasona gir çık çiş tutmakdan gına geldi :KK70: tüyleri gördükçe yanlış alımlarlda yaptım iyice fenalaştı tabi. doktora gidiceksin kirstte olsa hormonelde olsa sana doğum kontrol hapı vericek oda meme kanseri ve kısırlık riski taşıyo uzun süre kullanımdan sonra.ben bu kıl konusunda neredeyse uzman oldum.sana tavsiyem doktor kontrollerini yaptır eğer varsa bi problemin en fazla 1 buçuk sene haplarını yüzünde lazer tedavisiyle birlikte kullan vucudundaki tüm tüylerede sir ağda sonra karınca yumurtası yağı yap düzenli olarak tabi sahtesi olmadığından emin ol önce.kremi daha güvenli onu da kullanabilirsin.etkisi var mı diyosan ben 5 aydır düzensiz vucudumdaki tüylerde karınca yumurtası kullanıyorum ki çok büyük fark var ama tabiki sabır işi biraz birde düzenli kullanmanın faydası daha fazladır.yüzümede ıpl epilasyona başladım yeni etkisi nasıl olur görücem en son çaremi deniyorum yüzümde olmazsa traj losyonu jilet falan takılcam onlarla öle zemuszemus bu ara da ıpl epilasyon kullanıp da yararını gören var mı?:hulya:

arkadaşlar bende androcur kullandım 6 ay boyunca önceleri diane 35 iki defa 7 ay bakalım şimdi nolcak geçmeyen sivilcelerim saç dökülmesi fallan hep bunlardan tüylenme pek yok bende hormon tahlilime göre doktor senin bu tahlile bakarsak erkek gibi kıllanman lazımdı dedi özelden yazışabiliriz

canım benimde çene bölgemde a$irı kıllanma oldugu için 1 seneye yakın lazer tedavisi gördüm,ama sonuç alamadım.

benimde yüzümde çenemde ve vücudumda hızla artan bi kıllanma var ve benimde psikolojimi bozdu..
hepinizle aynı durumdayım merak ettiğim aranızda evli olanlar var mı ?
yani bu durum çocuk doğurduktan sonra düzelicek mi merak ediyorum

bende yaklaık1 sendir oldu yüzümde cok rahatsız olmaya başladım bu durumdan hemde cok.göbeğimde flan vardı ama yüzümdeyokdu.annemdede vardı yüzünde kıllanmalar anneme takılırken bendede başladı.hormon testim nasıl oluyor da normnal cıkıyor.cok rahatsız eden bir durum hep gizlemeye sarartmaya calışıyorum ama nafile.:çok üzgünüm:

X