zinco kullanan anneler

ben sadece gaz sancısı olduğunda 4 damla veriyorum acayip rahatlatıyo çok memnunumm ..

bebeklerimiz ve bebekleriniz sağlıklı olsunlarda az uyusalarda olur :teytey:a.s.

Evet tek isteğimiz onların sağlıklı olması ne yapalım az uyusunlar:))

dün zincoyu verdim ne yaptıysam banamısın demedi..hiç bukadar ağladığını görmemiştim...çok üzülüyorum..acı çekiyo çünkü

benim bebeğimde zinco işe yaramadı 1,5 aylık oğlum sabahları ve akşamları gaz yüzünden acı çekiyo zinco işe yaramayınca dr bize nurse harveys önerdi onu kullanıyoruz şimdi işe yarıyo rahatlatıyo bir an önce bitse bu gaz sancıları oğluşum rahatlasa artık

matematıkcım canımcıgım ;zınkoyu verıp cıkaramamasından degıldır.hereketlerıne dıkkat et kaka yapar gıbı ıkınıyorsa eger.karnına dogru cekıp ayaklarını kakasınıda yapamadıysa uzun zamandır kesın kaka sorunu var
daha dogrusu;poposunu gırıs kısmı bebeklerde daha yenı oldugu ıcın kaak esnasında kuruyor canı acıyor.cıkarmada problem yasıyordur senınkı.derecenın ucuyla zaytın yagı sur poposuna yumusat orayı.ıcerıye dogru rahat cıkarmasına yardımcı olur.ben ıkı gunde bır yaptım alısana kadar.hatta ek gıdaya gecıncede yaptım katılasıncada cok bagırtıyor da:)))))))
arada zeytın yagı ıcır bır cay kasıgı.bagırsakları yumusar.kızalr hepınız deneyın korkmayın .ben hepsını denedım ve daha 8ay uykusuz bır gecem gunum olmadı:))))))))
tecrube konusuyo dıyebılırzzz:))))
ılkınde aynı sıkıntıları yasadım yavrum arada kaynadı acıyla buyudu:)))))
acıların cocugu o:)))))))))
ha bırde kakaını yaptırırken gazını cıkarırken bagırdıgında dızlerını karnına bastırıp bagırsaklarına baskı yapın oda cok etkılı oluyor.
gecmıs olsunnnnn:))))))

matematıkcım canımcıgım ;zınkoyu verıp cıkaramamasından degıldır.hereketlerıne dıkkat et kaka yapar gıbı ıkınıyorsa eger.karnına dogru cekıp ayaklarını kakasınıda yapamadıysa uzun zamandır kesın kaka sorunu var
daha dogrusu;poposunu gırıs kısmı bebeklerde daha yenı oldugu ıcın kaak esnasında kuruyor canı acıyor.cıkarmada problem yasıyordur senınkı.derecenın ucuyla zaytın yagı sur poposuna yumusat orayı.ıcerıye dogru rahat cıkarmasına yardımcı olur.ben ıkı gunde bır yaptım alısana kadar.hatta ek gıdaya gecıncede yaptım katılasıncada cok bagırtıyor da:)))))))
arada zeytın yagı ıcır bır cay kasıgı.bagırsakları yumusar.kızalr hepınız deneyın korkmayın .ben hepsını denedım ve daha 8ay uykusuz bır gecem gunum olmadı:))))))))
tecrube konusuyo dıyebılırzzz:))))
ılkınde aynı sıkıntıları yasadım yavrum arada kaynadı acıyla buyudu:)))))
acıların cocugu o:)))))))))
ha bırde kakaını yaptırırken gazını cıkarırken bagırdıgında dızlerını karnına bastırıp bagırsaklarına baskı yapın oda cok etkılı oluyor.
gecmıs olsunnnnn:))))))

teşekkürler canım..ama ne bliym erkek çocuğunda poposuyla oynamak iyi değilmiş derler..dahada kırkımız çıkmadıı.zeytinyağı zarar vrmez dimi

canım yaaa;
benım aklıma gelmedı hıc boyle seyler:))))))ay kız alemsın yaaaaaaa;
nıye derler kım derler vs......
yahu kımsye soyleme sende :)))
yok canım bısey olmaz.bende o kadarlıktı kabızlık dırumunda azcık ıcırdım dereceylede popoya surduk. cocuk ıkınırken daha bagırsaklar,popo yenı oldugundan zorlanıyor sen sadece yumusatacaksın be guzelım orada tıkalı kaldıgından ıkınıyor o kadar.kakası yada gazı cıkamıyor.
hamıleyken bendede olurdu bazen :KK43:(((((((((
cok kou bır sey yaaaaaaa tam cıkaracaksın cıkmıyo kalıyo orda dugum dugum :KK43:(((((

Yok Canim Ne Olcakki Zeytin Yaginin Hic Bi Zarari Yok Bende Yapiyorummm Hem Doktorlar Cocuklarin Agrilarini Kesmek Icin Popadan Verilen Fitil Veriliyooo Erkek Cocuklarinda Zarari Olsa Doktorlar Kocaman Fitilleri Cocuklarin Popolarina Koymamiz Icin Vermezdi Heraldeer Yani Zeytin Yagini Derceyle Yapmandqa Bence Bi Sakinca Yokk SAGLIKLA BUYUT

arkadaşlar bende 24 günlük bebek sahibiyim Allah baağışlasın inş.ben mama kullanıyorum ve çok gaz sancısı oluyor yavrumda. uyutuyorum ama sanki tam uyumuyor ve sürekli ıkınma gibi sesler çıkartıyor,o sesleri duydukça içim parçalanıyor.bizede doktorumuz zincoyu önerdi ama içeriğinde gazla alakalı birşey yazmayınca açıkcası korktum.sizin yazılarınız biraz içimi rahatlattı bende bebeğim uyanır uyanmaz deniycem inş.iyiki varsınız...

biz uzun süre işe yarar umuduyla kullandık, en ufak bir faydası olmadı. ayrıca doktorumuzu değiştirdiğimizde yeni doktorumuz, bebeğin bağırsaklarını tembelleştirebiliyor, ilerde kabızlık sorunu yaşamasın istiyorsanız ben vermeyin derim dedi. faydası olsa yine de kullanırdım belki, ama hiç işe yaramamıştı bizde...

benim oğlum içinde kullandık.ilk üç ay ve kolik bir bebektik. doktor her ne kadar bağırsakları tembelleştirir desede kullandık. evet faydası az da olsa oldu. ama ayımız doldukdan sonra artık oda yetmemeye başladı. sana tavsiyem nurse harveys kullanman. onu kullandığımdan beri şükür oğlum günde en az iki kez kaka yapar oldu. doğrusu 2 gündür yapamıyor geçenlerde bi elma suyu verdim bizimkini kabız yaptı galiba. bu arada bebeğim 4 ay 19 günlük.

bende zincoyu kullanıorm.günde 2 kere 2 şer damla.o pek ii gelmedi bize.sub simpleks çok ii geldi.öneririm.

Bize de doktorumuz bugün önerdi, bir deneyin ama yüzde yüz çözüm olur diye de güvenmeyin, bazı bebeklerde işe yararken bazılarında yaramıyor dedi..
Ama şimdi bağırsakları tembelleştirip ileride kabızlığa sebep olabileceğini okuyunca da geri kararsız kaldım..
Kızım 26 günlük henüz ama 7 saat falan uyanık kalıp ağladığı bile oluyor...
Vermeli mi yoksa sabredip zamanla geçmesini mi beklemeli karar veremiyorum...

Son düzenleme:
bizede doktorumuz önerdi bende oğluma kullanıyorumm ve memnunum...çok ağlayan bir bebeğim var gaz sancısından dolayı şimdi zincoyu kullanıyorum. azda olsa ağlaması kesildi.ben herkese öneririm.

bizde kullanmaya bugün başladık, inşallah faydasını görürüz

Kızım 3 ay gaz sıkıntısı yaşadı.Zınco gazdan çok kaka yapmasına fayda sağladı nurse harveys ise biraz olsun gazını rahatlattı ama tam çözmedi zaten onu kullan bunu kullan derken kendiliğinden bitti gaz sancıları....

biz uzun süre işe yarar umuduyla kullandık, en ufak bir faydası olmadı. ayrıca doktorumuzu değiştirdiğimizde yeni doktorumuz, bebeğin bağırsaklarını tembelleştirebiliyor, ilerde kabızlık sorunu yaşamasın istiyorsanız ben vermeyin derim dedi. faydası olsa yine de kullanırdım belki, ama hiç işe yaramamıştı bizde...

İçinde bitkisel yağlar var neden kabız yapsın ki?

bu ilaç bizde hiç işe yaramadı oglum her gece yarım saatte bır aglayarak uyanıyo. tadı ve kokusu da falaket oldugundan mıdesı bulanmasın dıe vermıyorum artık bugun nurse harveys alıp deneyecegım.

merhaba benim oğlum şu an 45 günlük biz ilk başta gaz problemimiz için çok önerdikleri için doktorumuza da danışarak biogaia gaz damlası kullanmaya başladık ama bebeğimi kabız yaptı gaz sıkıntısı içinde hiçbir işe yaramadı... ardından zinkoya başladık 2 gün oldu.. henüz bariz bir faydasını görmedik... çaresizlikten ne yapacağımızı şaşırdık gaz sancısı çok kötü... pğlum sürekli ağlıordu ben de 30 ml suya 1 çay kaşığı milupanun rezene çayından koyup bebeğime kaşıkla içirdim... çok iyi geldi ne gaz sancımız kaldı ne uyku problemimiz... rezene yi verince bebeğim çok güzel uyuyor ve ağlamıyor... başlarda versem mi vermesemmi die çok düşündüm
ama bebeğim çok ağlayınca ve uyumayınca dayanamayıp verdim... işe yaradığını görünce nerdeyse sevinçten ağlayacaktım... sabah saat11 gibi 20 ml tok karnına kaşıkla içiriyorum kalan 10 ml gece yatmadan önce içiriorum... rezene kullanılan damlaların içinde de var çok araştırdım bazı doktorlar ver bazıları verme dedi ... doğru miktarda verince sıkıntı olmuyor... günlük 120 ml üzerine çıkılmaması şart.. :KK6:

X