Bebişimizin Cinsiyetini Belirleyelim

ben denedim erkek çıktı canım
ama bir hafta sonra öğrenince doğru mu değil mi yazarım :)
sagol ..

Günaydin Canim Benim Bütün Tanidiklarimin Ki Tutuyo Allah Sağlik Versin Bebişine Bekliyorum Cevabini Bende Uygulayacagim

gebe kalınan ay derken en son adet olduğumuz ay mııı ? yoksa döllenmenin olduğu ay mı acep? mesela benim son adet tarihim 26 aralık buna göre ise kız, ama ocak ayında gebe kaldığım için erkek görünüyor... anladım desem yalan söölerim :KK43:

gebe kalınan ay derken en son adet olduğumuz ay mııı ? yoksa döllenmenin olduğu ay mı acep? mesela benim son adet tarihim 26 aralık buna göre ise kız, ama ocak ayında gebe kaldığım için erkek görünüyor... anladım desem yalan söölerim :KK43:

HIMMM CANIM BEN BUNU HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM HEMEN SENİN İÇİN ARAŞTIRAYIM :))

gebe kalınan ay diyor çakıltaşı o zaman senin de erkek görünüyor :))

dr kız görüyo ama kesin değil dedi, bakalım 1 ay sonra kesin görürüz dediydi

fisfisfis konuyu açan arkadaşım istersen bir istatistik hazırla , bakalım % kaç doğru çıkıyor ? hoş olmaz mı a.s.

Arkadaşlar ben böyle takvimlere inanmıyorum neden mi?

Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Belirlenir?

Sperm hücreleri hem X hem de Y kromozomu içerebilirler. Yumurta hücreleri ise her zaman X kromozomu taşırlar.

Yumurta hücresinin içine girmeyi başarabilen sperm hücresi X kromozomu taşıyorsa yeni canlı dişi, Y kromozomu taşıyorsa erkek olur.

Yani bebeğin cinsiyetini belirleyen her zaman erkeğin sperminde bulunan kromozomdur.

Yeni oluşan canlının kromozom kodu erkek ise 46, XY, dişi ise 46, XX olarak ifade edilir.

Evet Biliyorum Bu Konuda Haklisin çevremdekilere Bakinca % 85-90 Tutuyor Bu Bir Tesafüf Olamaz Bence

Evet Biliyorum Bu Konuda Haklisin çevremdekilere Bakinca % 85-90 Tutuyor Bu Bir Tesafüf Olamaz Bence

canım işin doğrusu bende baktım o takvime bendede tuttu. ama yinede inanmıyorum hem bilimsel olarak yanlış olduğu kanıtlanmış hemde dinen sakıncalı bence.

X