Sayfa: 137/243 İlkİlk ... 87127135136137138139147187 ... SonSon
Toplam 2422 adet sonuctan sayfa basi 1,361 ile 1,370 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

1. Konu Sahibi : tuse #1361

Dairenin tapusu ilerde bozulabilirmi

merhabalar..
    babam 2010 yılında vefat etti.. babamın ise şuan mütayitte olan dairesi var ve annem bu mütayitte olan daireyi benim üzerime, kardeşlerimin de imzasını alarak TAPUSUNU bana verecek..
    kardeşlerim de bunu kabul ettıler.. Çünkü benim durumum olmadığından, eşimin de sürekli beni dövüp dışarı atmasından dolayı bunu kabul ettiler.. fakat ilerde kardeşlerim bu dairenin tapusunu bozabilirler mi? Öyle bir sorunla karşılaşmamak için nasıl bir evrak hazırlamalıyız, bunu nerde yapmam lazım lütfen beni aydınlatır mısınız.. TEŞEKKÜRLER...

2. Konu Sahibi : tuse #1362

dairenin tapusunu nasıl alabilirim..

merhaba..
    Biz 6 kardeşiz.. Babam 2010 yılında etti.. Vefat etmeden önce, şuan mütaitte yapılmakta olan dairenin, kardeşlerimin de imzasını alarak, annem tapusunu bana verecek fakat benim evliliğim, şimdiye kadar hep benim çabamla ayakta kaldı.. Ama bunun da sonu yok biliyorum.. Eğer ayrılırsak, eşim, annemin bana vereceği dairede hak sahibi olur mu? Olmaması için nerde, nasıl bir evrak hazırlamalıyız? Lütfen bana yol gösterin..
    Bir de bu dairenin vekaleti yapılması için mütaite verildi.. Daire bitince, mütait daireyi anneme tekrar satış yapacak.. Tapunun mütaitten direk satışı bana yapılması mı dogru olur ya da tapuyu annemin üzerinden mi alsam dogru olur?
    annemin tapuyu ne şekilde benim üzerime vermesi lazım ki, eşim, boşandığım zaman, babamın olan bu dairede hak sahibi olmasın.. Lütfen yardımcı olun..

3. Konu Sahibi : tuse #1363

Mağdurumm :(

Merhaba avukat arkadaşlar bana da yardım edermisiniz lütfen ?

Işyerimizde yapılan sayımda çok fazla sayıda eksik mal çıktı ve şirket
    eksik mallardan bizi sorumlu tutuyor.ellerinde hiç bir kanıt olmadığı halde
    hakkımızda şikayette bulundu bizim ifadelerimiz alındı ve savcılığa gönderildi
    bu nasıl oluyor nasıl ellerinde hiç bir kanıt olmadan bunu yapıyorlar ifadelerimizin alındığı
    gün iş feshimiz yapılmış 2 gün sonra evlere haklı yere işten çıkarıldınız diye ihbarname geliyor
    işsizlik maaşı alamayalım diye en ağır suçu atıyorlar bu nasıl bir düzen nasıl bir dünyadır
    kaç gündür düşün düşün kafayı yicem ben hakkımı kimseye yedirmem şimdşi benim öncelikle ne yapmam gerekir karşı tarafa hangi davaları açabilirim acil yardım lütfen

4. Konu Sahibi : tuse #1364
    Alıntı aylin2011 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    merhaba..
    Biz 6 kardeşiz.. Babam 2010 yılında etti.. Vefat etmeden önce, şuan mütaitte yapılmakta olan dairenin, kardeşlerimin de imzasını alarak, annem tapusunu bana verecek fakat benim evliliğim, şimdiye kadar hep benim çabamla ayakta kaldı.. Ama bunun da sonu yok biliyorum.. Eğer ayrılırsak, eşim, annemin bana vereceği dairede hak sahibi olur mu? Olmaması için nerde, nasıl bir evrak hazırlamalıyız? Lütfen bana yol gösterin..
    Bir de bu dairenin vekaleti yapılması için mütaite verildi.. Daire bitince, mütait daireyi anneme tekrar satış yapacak.. Tapunun mütaitten direk satışı bana yapılması mı dogru olur ya da tapuyu annemin üzerinden mi alsam dogru olur?
    annemin tapuyu ne şekilde benim üzerime veresi lazım ki, eşim, boşandığım zaman, babamın olan bu dairede hak sahibi olmasın.. Lütfen yardımcı olun..
    tam anlıyamadım demek istediğinizi ancak miras yoluyla ya da herhanği bir şekilde karşılıksız kazanma yolu ile elde ettiği malvarlığı değerleri, Medeni Kanuna göre kişisel mal olarak sayılmıştır.Dolayısıyla eşiniz boşansanız dahi bunda hak iddia edemez.Ancak mütahitin size satış yapması karşılıksız kazanıma girmediği için o durumda hak sahibi olabilir.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

5. Konu Sahibi : tuse #1365
    merhaba, biz ev almaya karar verdik fiyatta da anlaştık ama dairenin tapusunu belediyede gösterdiğimizde binanın yüzde 90'ı yapılmış olarak görünüyor yani dosyası kapanmamış dediler. şimdi sorun olmaz ama iskanı alınınca karşınıza çıkar dedi. nasıl bir sorun çıkar acaba karşımıza? yıkım ihtimali mi olur yoksa para cezası mı? ayrıca daire kat irtifaklı. en kısa zamanda cevaplarsanız memnun olurum. şimdiden teşekkürler...

6. Konu Sahibi : tuse #1366
    merhabalar benim de bir sorum olacak.Kuzenim yaklaşık 20 senelik evli fakat eşi sürekli aldatıyor kötü davranıyor bir kaç kere şiddete başvurmuş kuzenim de boşanmayı düşünüyor ama korkuyor çünkü eşi çok varlıklı bir adam kuzenimin üstüne bir kaç tane ev dükkan var bunları boşanırlarsa alabilirmi? mallar yarı yarıya ayrılıyor dediler doğrumu kuzenim eşinin mallarından da talep edebilirmi? 2010 ağustos ayında kuzenime silah çekmiş çocukları annesi şahitmiş onların şahitliği mahkemede geçerli olurmu? eşi kumar oynuyor sabıkası da pek temiz değil bir kaç kere cezaevine girip çıkmışlığı var çocukları babaya vermezler dimi? bir de tazminat davası açsa kazanırmı ? lütfen yardımcı olun çok zor durumda çünkü şimdiden çok teşekkürler..

7. Konu Sahibi : tuse #1367
    Giriş tarihi
    Feb 2009
    merhabalar benimde bir sorum olucak....eşimin 2. eşiyim...
    ilk evliliğinden 2 çocuğu var...eşim annesine köyde ev yaptıracak ve taksitlerini beraber ödeyeceğiz..
    evin tapusu kocamın adına çıkacak bundan çocuklarının faydalanmaması için ne yapmam lazım..
    çünkü zar zor ödeyeceğiz ve bundan başka güvencem yok...ne yapmalıyım yardım edin lütfennnnnnnn

8. Konu Sahibi : tuse #1368
    Alıntı saribeybi kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    merhabalar benimde bir sorum olucak....eşimin 2. eşiyim...
    ilk evliliğinden 2 çocuğu var...eşim annesine köyde ev yaptıracak ve taksitlerini beraber ödeyeceğiz..
    evin tapusu kocamın adına çıkacak bundan çocuklarının faydalanmaması için ne yapmam lazım..
    çünkü zar zor ödeyeceğiz ve bundan başka güvencem yok...ne yapmalıyım yardım edin lütfennnnnnnn
    çocukların faydalanmamasından kastınız miras durumunda mı daha açık yazarsanız yardımcı olabilirim

9. Konu Sahibi : tuse #1369
    Alıntı nessunal kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    merhabalar benim de bir sorum olacak.Kuzenim yaklaşık 20 senelik evli fakat eşi sürekli aldatıyor kötü davranıyor bir kaç kere şiddete başvurmuş kuzenim de boşanmayı düşünüyor ama korkuyor çünkü eşi çok varlıklı bir adam kuzenimin üstüne bir kaç tane ev dükkan var bunları boşanırlarsa alabilirmi? mallar yarı yarıya ayrılıyor dediler doğrumu kuzenim eşinin mallarından da talep edebilirmi? 2010 ağustos ayında kuzenime silah çekmiş çocukları annesi şahitmiş onların şahitliği mahkemede geçerli olurmu? eşi kumar oynuyor sabıkası da pek temiz değil bir kaç kere cezaevine girip çıkmışlığı var çocukları babaya vermezler dimi? bir de tazminat davası açsa kazanırmı ? lütfen yardımcı olun çok zor durumda çünkü şimdiden çok teşekkürler..

1 ocak 2002 den önce edinilmiş mallar için iki taraf da birbirinden herhangi bir talepte bulunamaz.Yani kuzeninizin evi ,dükkanı 2002 senesinden önce alınmışsa bu kuzeninizindir yarı yarıya ayrılmaz.Aynı şekilde eşinin malları da ayrılmaz.1 ocak 2002den sonra edinilmiş mallar içinse malın nasıl kazanıldığı önemlidir.Yani eğer mallar karşılıksız kazanılmışsa,örneğin miras kalmış veya bağışlanmışsa bu durumda da mallar ayrılmaz karşı taraf talepte bulunamaz.Ancak çalışarak,bir emek karşılığı alınan mallar kaba tabiriyle yarı yarıya bölüşülür.Aile bireylerinin şahitliği mahkemede geçerlidir.Anlattığınız durumda eşin ağır kusuru vardır tazminat davası açsa kazanır,kendisine bağlanacak nafaka da daha yüksek olacaktır.Anlattığınız durumlardan daha ağır kusurlar kuzeninizde bulunmuyorsa çocukların velayeti babaya verilmez.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.Sorularınız varsa elimden geldiği kadar cevaplarım.

10. Konu Sahibi : tuse #1370
    Giriş tarihi
    Dec 2010
    benimde bi sorum olacak işsizlik ödeneği almıştım 2007 dee hamileydim bana işkurdan işe davet gelmiş elime öğle bişey geçmedi geçsede gidemezdim 8 aylık hamileydim işe icabet etmediğinizden dolayı adınıza yatan parayı geri ödeyin yoksa icra takibi başlıcak diye biyazı geldi gittim doğum belgelerini de götürdüm kabul etmediler 2 taksit halinde ödedim böyle bi hakları varmı paramı geri ala bilirmiyim taksidin 2.sini 0607 2011de ödedim evrakları teslim etcem ödediğime dair bide neden 4 sene sonra mı ortaya çıkı böyle bişey parayı yatır sonra kabul edilirse geri alırsın diye baştan savdılar nereye gitmem lazım parayı alabilmem için

Sayfa: 137/243 İlkİlk ... 87127135136137138139147187 ... SonSon