Elveda vajinismus !

kircicegi_hr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2024
1
0
29
herkese merhaba, eğer bu konuyu araştırıyorsan ve başına geldiyse asla ama asla bekleme! bende bu hastalığı birkaç hafta önce yendim. ve dönüp baktığımda tek pişmanlığım ilk anımda hemen tedaviye karar vermemem oldu. 6 aylık evliyim keşke ilk denemeden hemen sonra yapamayacağımı anladığım an yardım almaya karar verseydim. ama işte o an maalesef insan yapabilirim ya bunu mu yapamıyorum dünyadaki bütün kadınlar yemek yer gibi yaparken ben neden zorlanayım ki? diye kendine konduramıyor. ha bugün deneyelim ha haftasonu derken bakmışsınız ki geride omuzlarınıza binmiş kocaman kocaman pişmanlık dolu zamanlar kalıyor. her denemeye karar verdiğinde içine çöken kasvet, her başarısız denemenin ardından gelen o ümitizlik.. bizi en iyi biz anlarız. artık canıma tak ettiği gün bende bu forumlara girdim aradım taradım yazılan her şeyi okudum. bütün interneti alaşğı ettim. tedavi olmaya karar verdim ama kime? nasıl olur? bir sürü çözüm görüyordum hangisi doğruydu? videolar ile evde kendisi çözen de vardı doktora gitmesine rağmen çözemeyen de. o kadar kafam karışıktı ki. sonra Saygın hocamı buldum. arayıp bilgi almak istedim. telefona direkt kendisi çıktı ve ben daha derdimi tam anlatmadan o benim yaşadıklarımı bana anlatıverdi. biraz şüpheci biriyimdir. bu sebeple hala doktora gitsem bile tedavi olabileceğime emin olamıyordum. saygın bey bana çözüme ulaşmış hastalarının hikayelerini gönderdi ama ben nedense aşabileceğimi hiç düşünmüyordum. seçtiğim doktorun sadece psikolog olmasını istememiştim. gerçekten vajinamı tanımak bilmek istiyorum. saygın beyin kadın doğum uzmanı da olması onun muayenesine gitmeme vesile olan en büyük etkenlerden biridir. kendisi ile yüz yüze görüştükten sonra tedaviye başlamak istedim. bir yandan da tedavi olumsuz olursa iyice boşluğa düşmekten korkuyordum. ama çok şanslıyım ki ilk tedavi yöntemimde başarıya ulaştım. 5 seansta çözüme ulaştım. her seans cıkısında evet yapabiliyorum güzel gidiyor ama eşimle deneyeceğim ilk an olacak mı? ya yine yapamazsam? sorularım inanın son seansa kadar beynimden hiç gitmedi. eşim il dışında olduğu için bu süreçte evde kendi başıma tam motive ile çalıştım eşim geldiğinde ise hemen denedik. şaka gibi ama ilk seferde başardık. eşim şok oldu. en önemlisi artık vajinamdan korkmuyordum ve onu yönetebiliyordum. normalde o beni yönetirdi :) dönüp baktığımda beni gerçekten sınamış, özgüvenimi elimden almış, kariyerime etki etmiş sosyal hayatımı çöpe attırmış umutsuzluk dolu bir 6 ay var. keşke kendime bu kadar eziyet etmeden direkt saygın hocama gidebilseymişim.. her şeyin en iyisini hak edenler bizleriz ve evliliğimizin tadını da çıkarmalıyız. inanın bu sorun çözüldüğünde evliliğinize yeniden başlıyorsunuz :) Saygın Micozkadıoğlu'na buradan sevgilerimi gönderiyorum. her şey için çok teşekkürler hocam :)

X