Hepimiz Türk'üz Hepimiz Mustafa Kemal'iz!!!

Yagmurun_kizi

Çocuklarım benim herşeyim...
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2015
6.602
8.283
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

TÜRKLÜĞÜMLE gurur duyuyorum....bu tarih bu coğrafya bu bayrak kısacası bu millet ancak ve ancak örnek alınır bizi bugünlere taşıyan 15 de 22 de 70 de bu topraklar için şehit düşen atalarım rahat uyuyun bizler TÜRKÜZ ve hiç birşey bizi Türk olmaktan alıkoyamaz.....NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Bence Turkum diyerek bir yere gelemeyiz.. Once insan olmaliyiz sonra Turk luk gelir.. Ben yabanci ulkede yasayan biri olarak ve cifte vatandas olarak ayrimcilik yapmiyorum.. yapamiyorum. Oyle iyi yabanci arkadaslarim var ki bu ayrimi bana yaptirmiyorlar.. Yani fanatikligin her sekline karsiyim .. Insanlar ben Turkum sen Hollandalisin sen Alevisin, sen lazsin sen kurtsun... gibi seyleri soylememeli bence saygilarimla... Bu dusunceler benim sahsi dusuncem tabii ki katilmayanlar olacaktir saygi duyuyorum .. Olaylara genis bi cercefeden tarafsiz bakiyorum.. saygilarimla

canım senin söylediklerine saygı duyuyorum.ama burada bahsi geçen şey ırkçılık değil.sadece şuan ülkemizin ihtiyacı olan birlik duygularını güçlendirmek.sanırım konuyu farklı değerlendirmişsin.elbette herkese kişisel olarak saygımız var.ama bir ülkenin sınırları içinde o ülkenin kimliğiyle yaşıyorsan ilk önce o ülkeyi benimsemeli ve korumalısın.ondan sonra alt kimlikler tartışılmaya başlansın.ama en önemlisi olan bu vatanın ekmeğini yiyip suyunu içiyorsak, toprağınıda insanınıda ben türkün diyerek kucaklamak.benimde farklı kimliklere karşı bir düşmanlığım yok senin gibi.hatta benim eşim türk değil.ama ben TÜRKÜM.

Lereenim ne güzel bir resim bu böyle :1yes2: NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...!
Biz Türk doğduk Türk öleceğiz..Yüce Rabbime sonsuz teşekkürler iyiki bizleri Müslüman Türkler olarak yaratmış..Ve iyiki Atatürk gibi bir önderin bize yol göstermesine neden olmuş..TÜRKÜM ve ATATÜRKÇÜYÜM...Sonuna kadar...........!

İlkokulda her sabah dediğimiz gibi, (VE HALEN DENDİĞİ GİBİ)
Türküm, Doğruyum, çalışkanım.....................
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

hepimiz insanız ,hepimiz kardeşiz
bir kadın görsek ağlarken ırkına bakmadan oturur onunla ağlarız
bi film izlesek ki bu yabancı film dahi olsa ağlarız
biz Türklüğün inceliğini ,insanlığını kanıtlamış bi milletiz
(çarpıtılmayan tarihte gerçek tarihte)
biz cephhede düşmanı sırtımızda taşımız bir milletiz
ve biz vatanımız için bir cana bin can almış milletiz
aramıza fitnelerin karışmasına izin vermemeliyiz
herzaman birbirimize kenetlinmeliyiz
yeri geldiğinde savaş vakti gelene kadar düşmanıza dokunmaz onu çadırlarımızda misafir olarak ağırlar hürmet ederiz
yeri geldiğinde toprağımızın bir karışına dokundurmayız
BİZ TÜRKÜZ bu sözün yerini ancak Biz insanız sözü alabilir
başka bir söz deyil.
BİZ TÜRKÜZ okadar itirazı olan şimdi söylesin ya da saygı göstermeyi bilsin kardeşim

Bence Turkum diyerek bir yere gelemeyiz.. Once insan olmaliyiz sonra Turk luk gelir.. Ben yabanci ulkede yasayan biri olarak ve cifte vatandas olarak ayrimcilik yapmiyorum.. yapamiyorum. Oyle iyi yabanci arkadaslarim var ki bu ayrimi bana yaptirmiyorlar.. Yani fanatikligin her sekline karsiyim .. Insanlar ben Turkum sen Hollandalisin sen Alevisin, sen lazsin sen kurtsun... gibi seyleri soylememeli bence saygilarimla... Bu dusunceler benim sahsi dusuncem tabii ki katilmayanlar olacaktir saygi duyuyorum .. Olaylara genis bi cercefeden tarafsiz bakiyorum.. saygilarimla

Meloş güzel söylemişsin doğru söylemişsin ama ülkeler kişilerin kardeşliği dostluğu gibi yönetilmiyor be güzelim. Bugün barış içinde kardeşçe yaşanır yarın bir savaşta ne olduğunu nasıl olduğunu bilmeden insanlar birbirini öldürür. Keşke herşey iki insanın dostluğu kadar basit olsaydı. Mantık olarak baktığın zaman toprak üzerinde kimin yaşadığı ile ilgilenmiyor. Bugün bir kavim yaşar yarın başka bir kavim. Ama yüzyıllardır hep mücadele edilen o toprak üstünde özgürce yaşayalım mücadelesidir. Çünkü insanı insan yapan en önemli özellik bağımsızlıktır.
Bir insanın Türk olduğunu söylemesi, ülkesi ile gurur duyması fanatiklik değildir doğduğu büyüdüğü ekmeğini yediği, suyunu içtiği vatanına, uğruna kanlar dökülen bayrağına, bu özgürlüğü vermek için şehit olan binlerce askerine duygulanması, çoşması, tüylerinin diken diken olması vefadır, saygıdır. Bu ülke bunu da fazlasını da çok hakediyor. Ama biz nedense yanlış politikalara, yanlış politikacılara, yanlış düşünenlere kızdıkça ülkemize kızıyoruz. Öyle bi hale geliyor ki 'ben bu ülkeyi seviyorum' denildiğinde, 'Bu ülkenin nesini seviyorsun işsizlik var, yoksulluk var, o var bu var'
Ben ülkemi seviyorum. Hiçbir ülkeye de gitmek istemiyorum. Ben Türküm iyi ki Türküm. Çünkü başka hiçbir millet anaları ile, yavruları ile, iman gücü ile, önderi ile bu kadar mücadele etmemiştir. Hiçbir ülke davulla zurna ile çocuğunu askere göndermemiştir. Hiçbir ülke vatan toprağını namus saymamıştır.
Bunların ne anlama geldiğini bağımsızlığını yitirmiş ülkelere bakarak çook rahat görebilirsiniz. Tüm bunlarla gurur duymak ayıp mıdır?

lerenim iznin olmadan resmi aldım imza yaptım ama bende hareketli değil nasıl hareketli yapacam yardım edermisin canım

Helal olsun.Türk dediğin böyle olur.O gün 'Hepimiz ermeniyiz'diyenler yaptıklarından biraz olsun utanmışlardır inşallah.

Herhangi bir ülkenin vatandaşlığına geçerken bile o ülkenin bayrağına sahip çıkmak için yemin ettiriliyor.Öyleyse bizim ülkemizde doğup büyüyen herkes ve bir şekilde vatandaşlığına geçen herkes Türk Bayrağını koruyup kollamak zorundadır.Eğer bunu içine yediremiyorsa içinin yedirdiği ülkenin vatandaşı olsun.İzmir'li ermeni yurtdaşımız 60'lı yılların dünyaca ünlü Dario Moreno 'yu yaşı genç olanlar hatırlamaz .Bizim gibi 60 lı yıllarda doğanlarda ebeveynlerimizin sakladığı plaklardan dinledik.Deniz ve Mehtap şarkısı onun söylediği bir parçaydı.Fransa'da müzik yarışmasına girmiş ve bu yarışmayı kazanınca Fransız bayrağını çekmiş ama ünlü şarkıcı Fransız bayrağını indirtip Türk Bayrağını çektirmiş

sevgili meloş belki o protesto hepimiz ermeniyiz yerine hepimiz gazeteciyiz diye olsaydı dediklerine katılabilirdim.konu basın özgürlüğü ise öldürülen kişi herşeyden önce bir gazeteciydi.ama yapılan protesto kişinin alt kimliğine ilişkindi.yani bence yapılması gereken bu değildi.

X