Sezaryan sonrası normal doğum..

destina4

minik bamyam büyüyor
Kayıtlı Üye
3 Mart 2008
2.094
5
Kızlar ben ilk bebeğimi gelişme geriliği nedeniyle sezeryanla doğurmak zorunda kaldım aradan 5 yıl geçti ve şimdi bebeğimi normal doğurmak istiyorum ama doktor çok riskli kendim için böyle bişiy istemezdim sanada tavsiye etmem dedi.kafam çok karışık.ben b ebişimin doğumunu görmek istiyorum hiç olmassa epidural anestezi istiyeceğim.tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim

Canim Her Zaman Için Sezaryandan Sonra Normal Doğumun Riski Var Ama Dikişlerine Bağli Birazda Bu Bende Sezaryanla Doğum Yaptim şimdi 2.hamileyim Ve Yine Sezeryanla Doğum Yapacağim Ama Benim Daha Doğumudan 1 Yil Geçti Eğerki 5 Yada 7 Yil Geçseydi Bende Normal Yapacaktim ... Sen Bir Soruştur Ama Kendini Ve Bebeğinide Riske Atma çünkü Kendi Dr.da Bana Dikişler Patlayabilir Ve Bebeğide Anneyide Kaybedebilir Demişti ...

destina bende sezeryan sonrası normal doğum yapmak istiyorum.Sanırım böyle bir şansımız var.

bence hiç bir şekilde isteklerinizle değil tamamen doktorunuzun bu konudaki yönlendirmesiyle hareket edin derim..

canım tecrübem yok ama okuduğum yerlerde hep 5 yıl geçtikten sonra normal doğum yapılabileceği yazıyor.hatta bazı doktorlar 2 yıl geçse bile yaptırabiliyor yalnızca kural 7 saatten fazla sancı çekmeyeceksin eğer 7 saatten uzun sürerse doğum yırtılma olabilir diyorlar gerçi bu 2 yıl sonra yapılacak normal doğum için geçerli.ama yinede doktorunla karar vereceğin bir durum

arkadaşım benim ilk doğumum sezeryan kızım 8,5 aylıkken hamile kaldım kazara önce çok üzüldüm çünkü ikinciyi normal doğurmak istiyordum ve arasının en az iki sene olması gerektiğini duymuştum internette araştırmalar yaptım ve yahooo grupsta ssvd (sezeryan sonrası vajinal doğum) grubunu buldum sürenin sorun olmadığını ama aranın ne kadar fazla olursa riskin o kadar az olacağını öğrendim ama ne yazık ki gebeliğim boş gebelik çıktı ve 8 nisanda 9+3 iken kürtaj oldum, sık sık o grubu takip ediyorum hatta bu aralar ssvd yapan iki arkadaş var grupta, anladığım kadarıyla senin doğumun gerçekleşmiş umarım normal olmuştur çünkü 5 yıl çok ideal bir süre, bu yazı belki senin işine yaramayacak ama başkaları faydalansın isterim en azından, doktorlar buna pek yanaşmıyorlar sezeryan kolaylarına geliyor, riskleri var tabiki ama bir sezeryan ameliyatının riskleri de hiç küçümsenecek gibi değil, ayrıca iki kez sezeryan geçirirseniz ssvd yapılmıyor türkiyede bu yüzden 1 kez sezeryan geçirenler eğer gerçekten istiyorlarsa denesinler çünkü bu son şansları oluyor, tabii doktor bulmak çok önemli genelde üniversite hastanelerinde yaptırılıyor ayrıca bahsettiğim grupta ssvd yaptıran doktorların isim ve adresleri ile ssvd hikayeleri var orda herkese bilgi veriyorlar eğer tekrar hamile kalırsam kararlıyım ssvd yi deneyeceğim benim fransada bir kuzenim var ikinci çocuğuna hamile ilki sezeryan şimdi 4 yaşında onunla konuştum, burda doktorlar bize sormuyorlar ki beni normal doğuma alacaklar olmazsa sezeryan yapacaklar dedi orda kurallar öyleymiş ilki sezeryan olsa bile normal doğum yine de deneniyormuş, ayrıca sezeryan hiçbir doğumda zorunlu kalmadıkça yapılmıyormuş, burda ise doğum yaklaştıkça doktorlar elden geldiğince sezeryana yönlendirmeye çalışıyorlar, ssvd yaptıracak doktor bulmak da mesele neyse fazla uzattım yardımcı olabildiysem sevindim

canim yurtduisindayim valla ilki ikincisi ne olursa olsun burada kadinlar eger imkanlari varsa normal doguruyor. yani sezeryan olmus, aradan 1-2 yil gecmis onemsemiyorlar. ama drun riski almayacaktir bence. cunku oyle islerine geliyor. annenin azimli olmasi lazim.

riskli deyince akan sular duruyor.

X