Bu kilo ile hangi dogumu gerceklestirmeliyim ?

ziyagillerdenmiyimneyim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2023
2.301
1.730
29
Kizlar selam.
Ben 32.haftadayim su an. 100 kilo ile hamile kaldim su an 105 kiloyum bebek de 1850 gr. Yani cok dikkat ettim bu surecte kiloma bebegi besledim sadece.
Gel gelelim, benim 3 adet orta boyutta fitigim var. Sezeryan olsam, kiminle konussam asla epidural olma belden uyusturuyorlar dogum sonrasi cok agriyor diyen oluyor, onu gectim doktorum karindaki yağ dokumdan dolayi ameliyat yerinin cok gec iyilesebilegini söyledi. Bana dogumdan sonra da destek olabilecek bir yakinim da yok. Bir an once dogurup ayaga kalkmam lazim ki bebegime bakabileyim. Bebegimin kafasi asagida normal doguma uygunum. Sunlari sormak istiyorum.
1)Normal dogum sonrasi bel agrisi ceken var mi ?
2) Kilolu anneler bu sureci nasil atlattiniz ve iyilestiniz?
3) Genel Anestezi ile sezeryan beli zorlamaz belki ama ameliyat yerim gec iyilesecek(doktorumum degimi ile)
Sizin banan tavsiyeleriniz nelerdir ?

Epidural mi spinal bi bilmiyom ondan oldum kilom yoktu ama muhteşem geçti sezaryenim illa kötü olacak değil. Belirtilen sürede ayağa kalkmıyoruz sonra hep gezin yani kimse size yatın demiyo. Ağrı tam yatarken kalkarken oldu harici bi problem yaşamadım hep gezdim.

75 kilo ile hamile kaldım 40+ da 102 kilo ile doguma girdim epidural olmak zorunda kaldım , catım dardı ve doğuma 2 gün kala covid pozitifdim. Baş ağrısı hiç olmadı ama doğumdan sonra yaklaşık 7 8 ay bel ağrısı çektim çok fazla kilo aldığım için gebelikte ve vitamin depolarım boşaldığı için şimdi 2 yıl geçti eski kiloma geldim. İlk sezaryen ağır oluyor doğru toparlanma süreci 10 14 günü buluyor. Kızım 10 aylıkken yumurtalık kistinden dolayı 2.sezaryenı oldum 3 saat sonra ayaklandım ilki gibi hiç ağrı sızı yaşamadım. Doğum esnasında durum nasıl gelişirse doktorunuz ne derse onu yapmakta fayda var. Sağlıklı doğumlar dilerim 🌸

Benim hiç bel ağrım olmadı adet günleri oluyor rutin epidural oldum. Kilom iyiydi ama çatım çok dar dendi doğmaz bebek dedi riske atmak istemediler

Benim karin yag dokun cok gec iyilesebilir ve agrim cok olurmus ondan korktum yani normal dogumda da o aciya dayanabilirim diye dusunuyorum aci esigim cok yuksek

Benim karin yag dokun cok gec iyilesebilir ve agrim cok olurmus ondan korktum yani normal dogumda da o aciya dayanabilirim diye dusunuyorum aci esigim cok yuksek
37. Haftada çatı muayenesi oluyor normal doğuma hersey uygundu kızımın başı dönmüştü ama 2 doktor kontrol etti çatım dardı normal dogurabilirsin ama bebek için riskleri var dediler. Umarım çatınız normal doğuma uygundur , bebis doğum kanalına girer sizi uğraştırmaz😌

37. Haftada çatı muayenesi oluyor normal doğuma hersey uygundu kızımın başı dönmüştü ama 2 doktor kontrol etti çatım dardı normal dogurabilirsin ama bebek için riskleri var dediler. Umarım çatınız normal doğuma uygundur , bebis doğum kanalına girer sizi uğraştırmaz😌
Insallah ya insallah 💗

Kizlar selam.
Ben 32.haftadayim su an. 100 kilo ile hamile kaldim su an 105 kiloyum bebek de 1850 gr. Yani cok dikkat ettim bu surecte kiloma bebegi besledim sadece.
Gel gelelim, benim 3 adet orta boyutta fitigim var. Sezeryan olsam, kiminle konussam asla epidural olma belden uyusturuyorlar dogum sonrasi cok agriyor diyen oluyor, onu gectim doktorum karindaki yağ dokumdan dolayi ameliyat yerinin cok gec iyilesebilegini söyledi. Bana dogumdan sonra da destek olabilecek bir yakinim da yok. Bir an once dogurup ayaga kalkmam lazim ki bebegime bakabileyim. Bebegimin kafasi asagida normal doguma uygunum. Sunlari sormak istiyorum.
3) Genel Anestezi ile sezeryan beli zorlamaz belki ama ameliyat yerim gec iyilesecek(doktorumum degimi ile)

Teyzemler genel anestezi ile sezeryan oldular. Bir teyzemin fıttığı vardı iki kere sezeryan oldu sorun yaşamadı. Bu 70 küsür kilo ile doğuma girdi.
Bir teyzem 90 küsür kilo ile doğuma girdi sezeryan oldu sorun yaşamadı. Üstüne 3 seneye tekrar kilo vermeden yine sezeryanla doğum yaptı. İkisinin dikişlerle ilgili sıkıntısı olmadı.

Normal doğumda baskı ile fıtığın etkilenebilir. Bu seni doğum ağrısı ve dikişi ile daha çok zorlar. Normal de doğursan bir dikiş sıkıntısı çıkabilir.

Kizlar selam.
Epiduralli normal dogum yaptim 2 kere. Belimde agri olmadi. Ilkinde 4 ikimcisinde 2 dikisim vardi ama hemen ayaklandim. Ilkinde 86 ikincide 78 le doguma girdim boyum 164. Hersey yolundaysa tabi ki normal dogum yapin. Ama bu kadar da dusunmeyin. Sizin verilerinizle doktorunuz bi karar verecektir illa ki. Ama tek kararla kalmayin. Baska bi doktorla daha gorusun. Farkliysa fikir bi doktorla daha gorusun ve cogunlugun soyledigine uyun. Saglikla kavusun yavrunuza

Allah sağlıkla doğurmayı nasip etsin🙏

Annemin arkadaşı kiloluydu net kilosunu bilmiyorum ama o dönem 90 kg üzerinde olduğuna eminim, 5 kg erkek bebeği normal doğumla dünyaya getirdi ve daha doğurur doğurmaz ayağa kalktı, umarım çatınız normal doğuma uygundur da sezaryen olmak zorunda kalmazsınız, sezaryenle doğurdum doğum şeklim yüzünden hiçbir sorun da yaşamadım ama sezaryen yerimin iyileşmesini engelleyecek bir problemim yoktu.

Kizlar selam.
Yengem baya kiloluydu sezeryanla doğum yaptı annem bakmıştı çok zordu
İlk çocugumu epiduralla doğurdum 6 yıl oldu gerçekten belk ağrısı var yapma normal doguma uygunsa normal olsun hemen ayaklanırsin çocuğuna da kendine de bakarsın

Epiduralli normal dogum yaptim 2 kere. Belimde agri olmadi. Ilkinde 4 ikimcisinde 2 dikisim vardi ama hemen ayaklandim. Ilkinde 86 ikincide 78 le doguma girdim boyum 164. Hersey yolundaysa tabi ki normal dogum yapin. Ama bu kadar da dusunmeyin. Sizin verilerinizle doktorunuz bi karar verecektir illa ki. Ama tek kararla kalmayin. Baska bi doktorla daha gorusun. Farkliysa fikir bi doktorla daha gorusun ve cogunlugun soyledigine uyun. Saglikla kavusun yavrunuza
3 ayri doktorla gorustum ben de

Spinal sezaryen oldum hiç pişman değilim vajinal doğum yapıp alt dikişlerinden de çok çeken var bu bizim tercihimizden ziyade doktorun öncelikli tercihidir doktor çatı muayenesi yapar çatılarınız uygunsa doğum şekline karar verir ama bazı doktorlar kişiye de bırakıyor tercihi ben sezaryen tercih etmiştim

Kizlar selam.
Sezaryanda karnin alt kismi kesiliyor, yag dokusu o kadar etkiler mi orayi bilemedim. Ben buyuk ihtimalle sezaryen olurdum 😊

X