Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Fluzole diye bir ilaç 2 kapsül ve Travocort Kremle
fluzole bayağı etkili:lepi:

Son düzenleme:
kızlar bende de aynı dert vardı. gyno-flor diye bir fitil var.onu kullandıktan sonra hiç olmadım.bunu çok sevdiğim bir ebe hemşire ablam verdi.ondan ALLAH RAZI OLSUN.gitmediğim doktor,hastane kalmamıştı.üstelik bu fitili her ay adetten sonra bir kaç gün daha kullanın.ilk başladığınızda 1 kutuyu bitirin,sonrasında haftada 2 ye düşürün.

kızlar nazlı karataş diyorum
kesin sonuç diyorum
özel muayenesi dışında sabahlarıda kadıköy çetinkayanın karşısındaki sskda bulunuyor bu bayan.
ben çok çektim mantardan çok şükür 1 senedir rahatım
doktor hanım hemen anlıyor ne sorun olduğunu

kızlar siz fitil kullanırken katı iltihap gibi akıntı oluyormu?ben gynomax kullanıyorum 2 gündür kıvamlı sarımsı akıntı oluyor.böyle sinüzit akıntısı gibi iltihap gibi neden acaba ben akıntım geçecek diye bekliyordum halbuki...

merhaba arkadaşlar
uzun zamandır yazmıyordum, son yazılanlara şöyle bir baktım
ilaçların ve merhemlerin dışında yapılması gereken şeyler de var
ben size kendi hatalarımdan bahsedeyim:

birincisi, yeterince SU içmiyorum, su içmemek pekçok rahatsızlığın tetikçisi

ikincisi, özellikle mantar rahatsızlığı olan bayanlar ŞEKERLİ yiyeceklerden kaçınmalı
şeker mantara sebep olan bakterileri besliyor

üçüncüsü, ben çok üşüdüğüm için çok sıkı ve dar şeyler giyerim
hem dışarda hem evde
ama alt kısmımızı ne üşütmeliyiz ne de terletecek kadar sıcak tutmalıyız
çok sıkı olmayan ve terletircesine ısıtmayan şeyler giymeliyiz
şimdi biraz üşümeyi göze alarak da olsa buna kendimi alıştırmaya çalışıyorum
özellikle yatarken TERLEMEMEK en önemlisi
ama bi yandan spor yaptığım zamanlar aşırı terliyorum ve rahatsız oluyorum, bununla nasıl başa çıkılır??

dördüncüsü, günlük PEDLER. ben öyle alışmışım ki günlük pedlere vazgeçemiyorum.
sadece mantar akıntısı değil sürekli bişeyler geliyor, o yüzden günlük ped yaşantımın bir parçası,evdeyken bile kullanıyorum
günlük pedler mantarı arttırıyor, ama nasıl kullanmayacağım onun cevabını bulamadım hala

beşincisi, ALKOL. alkolü fazla kaçırmamaya özen gösterin. ertesi gün bol bol su için. arada bir içiyorsanız çok sorun olmayacaktır ama sürekli alkol içerseniz bu da mantarı tetikler. ben suyu az tükettiğim için az bir alkol kullanımı bile beni kötü etkiliyor.

altıncısı, TEMİZ PARTNER. erkekler süper taşıyıcılar. kendileri rahatsız olmuyorlar ama başkalarından alıp size taşıyorlar her türlü pisliği. bunun haricinde günlük hijyenlerine bizim kadar dikkat etmiyorlar, bunu da sağlamak önemli. erkeklere de mantar testleri yapılıyor, bunu da gözönüne alın.

benim bi süredir partnerim yok. bu sürede mantar sorunu yaşamadım. ama hala akıntım hafif ekşi kokulu ve koyu sarı geliyor. kaşıntım yok, rahatsızlığım yok, ama sağlıklı hissetmiyorum hala ve güven eksikliği yaratıyor haliyle bu durum. dahası, mayo giymeye çekiniyorum. hem bu kokulu durum yüzünden hem de suya girip çıktıktan sonra ne olacak diye içim içimi yiyor. mayo değiştirsem bile yine de mantar azabiliyor.

GYNOFLOR kullanan arkadaşlar, ben de kullandım biraralar, şuanda kullanmıyorum. buna hayatımız boyunca bağımlı mı kalıcaz?? her akşam kullanmak, ya da sık kullanmaz zor geliyor. ayrıca sabah kalktığınızda su gibi akmıyor mu? daha ıslak hissetmeme sebep oluyor. siz neler yaşıyorsunuz kullanım sonrasında?

birkaç hafta önce akıntı we şiddetli kaşıntı oldu.özellikle gece kaşıntı artıyordu kaşıdıkça o bölge daha da çok yanıyordu.muayene olmaktan nefret ettiğim ,için doktora danışıp gyno-lomexin fitil ve travazol krem kullandım kaşıntım ve akıntım ertesi gün tamamen geçmişti.hala bir sorunum yok çok şükür.hijyene çok önem veriyorum duşta temizleme jelleriyle duş alamadığm anlarda mutlaka ıslak mendille temizleyip sürekli günlük ped kullanıyordum.bu tarz genital temizleme jelleri,parfümlü mendil ve pedler mantar riskini yükseltiyormuş.ayrıca ıslak bikini,mayo ile durmak ta mantar olmasını kolaylaştırıyormuş.ben artık bunlara çok dikkat ediyorum sizlerin de bilginize :))

Bende mantar tedavisi oldum iki ay önce geçmişti sonra yine başladı yine haplar ve fitil, fakat yanma arada kaşıntı halen devam ediyor, cidden psikolojie yi çok bozan bir durum, probiotik yoğurt tüketiyorum, çörekotu, sarımsak, yani herşeyi deniyorum ama bir türlü cidden geçmek bilmiyor geçsede yine başlıyor...

Denediğiniz faydalı olan birşey varmı ?

Bende mantar tedavisi oldum iki ay önce geçmişti sonra yine başladı yine haplar ve fitil, fakat yanma arada kaşıntı halen devam ediyor, cidden psikolojie yi çok bozan bir durum, probiotik yoğurt tüketiyorum, çörekotu, sarımsak, yani herşeyi deniyorum ama bir türlü cidden geçmek bilmiyor geçsede yine başlıyor...

Denediğiniz faydalı olan birşey varmı ?

ben bugün sebamed aldım onu deniycem.bakalım nasıl olacak sonucu bildiririm...boshayallersmile

Evet Sebamed intim ve Numis med intim etkili olabiliyor, okumuştum ama bilemiyorum, sonucu merakla bekliyorum, o kadar çok şey okudumki bu mantar hakkında sanırım deneyerek bulucaz, yani stress bir faktör, ama kaşıntı akıntı yanma derken gelde stress olma :)
İnş kurtulursun Aygüncüm,

X