Bitkisel Tedavi Platformu

Bonadea

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
765
17
Arkadaşlar, 1.micro denemem de yumurta sayım az olduğu için iptal edilip aşılama yapıldı. İkinci denememde de aynı şeyleri yaşadık ancak bu kez günde 600 iu (8 doz) iğneye yapıldı. Bu dozu daha fazla arttıramayız ve yumurta sayısınızı arttırabilmek için tıbbın yapabileceği birşey yok dedi doktorum. Ayrıca eşim de varikosel ameliyatı olup pek çok ilaç kullandı. Sayıda artış oldu ama sperm hareketliliğinde bir artış olmadı. Aslında bir süre keçiboynuzu kürü kullandı. O süreçte hareketlilikte de artış olunca "bu iş tamamdır" deyip kürü bıraktık.Şimdi yine değerleri düştü. Yani bir sonraki tedaviye geçmeden önce her ikimiz için de yapılacak tek şey kaldı : BİTKİSEL DESTEK.

Eşim için keçiboynuzu kürüne geri döneceğiz ve Cemre'den Tribulus(demir dikeni) almayı dşünüyoruz. Benim içinse Cemren'den saftan yağı ve Hayıt'ın yanı sıra GNC'den L'carnitine, L'arginine - L'ornithine, Dong Quai ve özellikle DHEA alıp kullanmayı düşünüyoruz.

Aramızda bu gibi ürünleri kullanıp faydasını gören arkadaşlar varsa deneyimlerini lütfen bizlerle paylaşsınlar.

Son düzenleme:
canım birde funda yaprağı yumurta oluşumuna faydalı oluyormuş tup bebek tedavisi gören bir arkadaş söylemişti dene istersen

canım ben sana daha öncede yazmıştım benimde ilk micro denememde son kontrolümde 3 yumurta vardı yumurta toplama günü sadece 1 yumurta kalmıştı ve oda tutmadı ne yazıkki ben sadece 1 ay ara verdim bu arada hayıt suyu ve dhea kullandım bu seferki denemem için ilk 29 martda gittim 30 martda ilk ilacımı kullandım(menopur) sonra 3 nisanda gittiğimde4 yumurtam vardı ilaca devam ettim dün gittiğimde 6 yumurtam vardı dr.senin durumun için fena değil dedi.şimdi ben bitkisellerinmi yoksa menopurun mu iyi geldiğini bilmiyorum ama seninle paylaşmak istedim çünkü durumumuz çok benziyor.ama bir sorun var istanbulda dhea yok artık firmalar getirmiyormuş antepte varsa hala 1 kutudan fazla alabilirsen iyi olur senin için çok öpüyorum seni iyi şanslar

bu arada sen dha yazmışsın ama bizim kullanmamız gereken dhea bunlar farklı şeyler dhea nın yumurtaları gençleştirici etkisi olduğu söyleniyor.:nazar:

Canım eşin kürü bırakmakla iyi etmemiş bence.Her zaman lazım sağlam spermler,hızlı spermler çünkü.Tedavi ne olursa olsun.

Benim eşim hala içer pekmezini,içme desemde fındığını yer yeme desemde olan bana olur diye korkuyorum da :KK66:)

Süt,adaçayı,karanfil,oğul otu,anason,çörek otu benim aklıma gelen faydalı bitkiler(Bayan için)

kızlar bende arkadaşımın tavsiyesiye üzerine marincap taplet (balık yağı) onu kullanmaya( 7.5 ytl) başladım.eşime keçi boynucupekmezi yani harnup içiriyorum.

bu arada sen dha yazmışsın ama bizim kullanmamız gereken dhea bunlar farklı şeyler dhea nın yumurtaları gençleştirici etkisi olduğu söyleniyor.:nazar:
Uyarın için çok teşekkürler. Benim gibi hipogonadizm hastası olup şu an ikizleri olan bir arkadaşım foruma geçen yıl DHA diye yazmıştı. Sanırım o da yanlışlıkla DHEA yerine DHA yazmıştır. Ama piayasada DHEA yok diye biliyorum. Bu arada şöyle bir bilgi buldum DHEA hakkında :

İlk kez 2005 Dünya Tüp Bebek Kongresi’nde sunulan yeni yöntem, ABD’de tedavilere karşın çocuk sahibi olamayan 43 yaşındaki bir kadının doktorlarının bilgisi dışında yaşlanmayı geciktirici etkisi olduğu bilinen ‘DHEA’ adlı hormonu kullanmasıyla ortaya çıktı. Bu hormonu aldıkça kadındaki embriyon sayısı artmaya başlıyor ve over gençleşiyor. Doktorlar, yaşlanmış bir yumurtalığın geri döndürülmesinin mümkün olup olmadığını tartışıyor. Hormonun gençleştirme etkisinin, klinik olarak yaşlı kadınlara çocuk sahibi olma yolunu açıp açamayacağı deneniyor.
Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı, ‘DHEA’ hormonunun gençleştirici etkilerini araştırıyor, hayvanlar üzerinde yapılan klinik çalışmalar olduğunu belirten Prof. Dr. Kadanalı, hormonun yumurtalığı ‘biraz gençleştirdiğini ve yumurta sayısın artırdığını’ ancak genetik yaşlanmayı önlenemediğini vurguluyor.
DHEA hormonuyla ilgili çalışmalar henüz tamamlanmış değil. Prof. Dr. Kadanalı, hem yurt dışında hem de Türkiye’de çalışmaların sürdüğüne dikkat çekerek şu değerlendirmeyi yaptı:
“Kliniğimizde yumurta rezervi azalmış 16 kadın hastamız 4-5 ay süre ile DHEA hormonu kullandı ve akupunktur yaptırdı. Daha önce tüp bebek tedavisi yapılamayan bu hastaların bazılarında yumurta kalitesinde artış gözlendi ve embriyonlar elde edildi, ancak gebelik elde edilemedi. 26 yaşında erken menopoza giren bir başka kadın hasta ise DHEA tedavisi sonrasında bir kez adet görebildi.”
Prof. Dr. Kadanalı, hormonun tedavi potansiyeli için “Kesin bir sonuca ulaşmak 4-5 yıl alabilir, bilimsel çalışmalar olumlu giderse hastalara önerebilir miyiz bunu tartışmaya açacağız” diye konuştu.

Kaynak http://www.ntvmsnbc.com/news/375855.asp

Son düzenleme:
canım bunun gibi daha birçok yazıda bu ilacın etkilerinin henüz kanıtlanamadığı yazıyor ama galiba etkisi piskolojik insan birşeyler yaptıkça kendini daha iyi hissediyor çünkü bilimsel olarak baktığımızda aslında yapabileceğimiz çok fazla birşey yok her kadın belli bir yumurta sayısı ile doğuyor kiminde milyonlarca kiminde binlerce oluyor ama benim doktorumun söylediği birşey var normalde kadınlar sadece 1 yumurta ile hamile kalıyorlar eğer tutunmayı engelleyici bir şey yoksa rahmimizde bizimde her kadın kadar şansımız var yalnız yumurtanın tutunabilmesi için en önemli faktörlerden biriside kilo fazlalığı olmamasıymış ama ne yazıkki ben evlendikten sonra çok kilo aldım dr vermelisin dedi ama bunun için fazla vaktim yoktu eğer bu seferde olmazsa hemen çok sıkı bir rejime başlayacağım bu şansı oldukça arttırıyormuş.bu arada benim içimden gelen bir ses senin tedavisiz hamile kalacağını söylüyor inşallah öyleolur ama gerçekten de olursa senden bir içli köfte isterim.bak bide rejim yapıcam diyorum sırf boğazım yemin ederim.a.s.

ha bu arada benim doktorum yakın zamanda bu ilacı yurt dışından getireceğini söyledi eğer getirirse ben sana yollarım söz.

Arkadaşlar, 1.micro denemem de yumurta sayım az olduğu için iptal edilip aşılama yapıldı. İkinci denememde de aynı şeyleri yaşadık ancak bu kez günde 600 iu (8 doz) iğneye yapıldı. Bu dozu daha fazla arttıramayız ve yumurta sayısınızı arttırabilmek için tıbbın yapabileceği birşey yok dedi doktorum. Ayrıca eşim de varikosel ameliyatı olup pek çok ilaç kullandı. Sayıda artış oldu ama sperm hareketliliğinde bir artış olmadı. Aslında bir süre keçiboynuzu kürü kullandı. O süreçte hareketlilikte de artış olunca "bu iş tamamdır" deyip kürü bıraktık.Şimdi yine değerleri düştü. Yani bir sonraki tedaviye geçmeden önce her ikimiz için de yapılacak tek şey kaldı : BİTKİSEL DESTEK.

Eşim için keçiboynuzu kürüne geri döneceğiz ve Cemre'den Tribulus(demir dikeni) almayı dşünüyoruz. Benim içinse Cemren'den saftan yağı ve Hayıt'ın yanı sıra GNC'den L'carnitine, L'arginine - L'ornithine, Dong Quai ve özellikle DHA alıp kullanmayı düşünüyoruz.

Aramızda bu gibi ürünleri kullanıp faydasını gören arkadaşlar varsa deneyimlerini lütfen bizlerle paylaşsınlar.

Bu DHEA hap gibi bir şey mi? nasıl kullanmak gerekir bilginiz varmı?

evet canım dhea hap şeklinde satılıyor ama şu anda ne yazıkki piyasada yok bende arıyorum bulursam haber veririm

Bana burada bir eczane getirtebileceğini söyledi. 21st. Century firmasının ilacı.

ayşenur aminesu ankaralıysan amerikan pasajını bilirsin dhae yi orda bulursun ama nede olsa hormon ilacı rastgele kullanmamak gerek .Bonadea ben dark tan ögrendim adaçayı içiyorum doğal ilaç.ilaçlardan ottan çöpten yapılıyo zarar gelmez herhalde.hayıt civanperçemi vs diyorlar karıştımalı mı tek tek mi içmeli bilmiyorum İşimiz allaha ve otlara kaldı ne yazıkki

ayşenur aminesu ankaralıysan amerikan pasajını bilirsin dhae yi orda bulursun ama nede olsa hormon ilacı rastgele kullanmamak gerek .Bonadea ben dark tan ögrendim adaçayı içiyorum doğal ilaç.ilaçlardan ottan çöpten yapılıyo zarar gelmez herhalde.hayıt civanperçemi vs diyorlar karıştımalı mı tek tek mi içmeli bilmiyorum İşimiz allaha ve otlara kaldı ne yazıkki

Dün dhea için dr. umu aradım, (anatolıa) dhea ve akupunkturu tavsiye etmedi, ticari olduğunu söyledi, bende almaktan vazgeçtim, tedaviye kadar (mayıs ayı) hayıt suyu, civan perçemi, çakşır (günde 3 kez) içmeye devam edeceğim

hayıt suyu ayrı içiliyor, civanperçemi, çakşır otunu ise demleme şeklinde bal ile içiyorum, Allahtan hayırlısı, birde 2-3 aydır harnup pekmezi

Bana burada bir eczane getirtebileceğini söyledi.
Canım bende tedaviye gidene kadar bitkilerden yanayım? Senin söylediklerinin bazılarını kullanıyorum; Başka bir bölümde hayıt suyu içsem mi demişsin, bir faydasını görmedin mi? diğerlerini neden kullanacaksın?:içelim:

selam kızlar bendede aynı dert var geçen ay 6 tane yumurta vardı ama benimkilerin kalitesi biraz düşük olduğu için fsh yüksek bende bitkisel bişeyler kullanayım diyorum adaçayı içiyorum sizin yazılarınızı okudum başka önerileriniz varmı yazdıklarınızı not aldım yapayım diyorum hayırlısı hepimize

ayşenur aminesu çakşır otu erkekler için galiba google da bak istersen arslan pençesini de yazdı arkadaşlar

Başka bir bölümde hayıt suyu içsem mi demişsin, bir faydasını görmedin mi? diğerlerini neden kullanacaksın?:içelim:

Walla ne yiyip ne içeceğimi bende iyice karıştırdım :=) DHEA arıyorum. Bir de GNC'den Dong Quai alacağım. Hayıt suyu kullanmadım şimdilik. DHEA bulamazsam Cemre'den Hayıt macunu alacağım tatlicadiarzu

X