Hamilelikte mide yanması nasıl geçer?

bana dr um rennı duo dıe bı şurup verdı onla rahatladım dr unza soleyn mutlaka en uygun ılacı versın

valla canım ne yersen ne içersen pek bir fayda etmiyor dr na söyle bence sana surup filan yazsın..bende cok kötü oluyorum doguma 1 hafta kaldı halen mide yanmasından sikayetciyim..dr um gaviscon şurup yazdı içtiğimde iyi geliyor fakat sürekli de içmek istemiyorum öyle işte ...

bende de arsıra oluyo gavıscon kullanıyorum ama onun dışında bana yoğurt çok iyi geliyor bir kase yoğurt ye dene belki faydasını görürsün beni rahatlatıyo en azından

banada dr m rennie duo vermişti.bütün sıkıntımı almıştı.hamileler kullanabılıyor.ama sana referans olmasın bizim söylememizle gidip ilaç alma mutlaka doktoruna danış derim..

slm.bende 6-ci ayima gectim bendede fena halde midem yaniyor uyuyamiyorum bile dun pekmez icdim biraz hafifledi ama bugun qazli su icmenin iyi geldiyini ogrendim ve gercekden geciyor tavsiye ederim.InsAllah hepimizin bebisi sag-salim dogulsun

Arkadaşlar sizin gebelikleriniz bana göre ileri ama ben de ilk 3ayda yaşadım bu problemi.diyetisyenim yemek yeyip hemen uyuma uyarısında bulunmuştu o aralar sürekli uyuyordum.özellikle yatmadan 2saat önce yemek olyını bitir,meyve,süt dahi olsa tüketme dmişti.beni baya rahatlatmıştı.inş.ilerleyen dönemlerde tekrarlamaz.

bendede acayip yanma vardı ama çok şükür azaldı artık yediklerime dikkat ediyorum kesinlikle acı ve baharatlı yemiyorum turşuda yakıyor mideyi arkadaşlar.reflü hastası nasıl bi diyet uyguluyorsa bizimde o şekilde dikkat etmemiz gerekiyormuş soğan ve sarmısaktanda uzak durun yatmadan 1 saat öncede ılık süt içiyorum sıcak sütte asit oluyor o da mide yanmasına sebep oluyor.birde az ve sık yiyin.yemek yedikten sonra uzanmayın.yediklerinizi sindirmeye çalışın yürüyüşte iyi geliyor. elma ve havuç suyuda rahatlatıyor.

birde bol su için su da çok iyi geliyor allah hepimizin yardımcısı olsun bu süreçte

benim ikinci gebeliğim ilkinde 6. ayda başlamıştı mide yanmam şimdi 4. ay da başladııııı.. ne yapsam geçmiyor.. :44:

sık ve az yemek,pogaca borek tarzı hamur ıslerı tuketmemek ozellıkle hazır olanalrı bırde cıpso vs gıbı atıstırmalıklar.bunlara dıkkat edersenız mıdenızde yanma olmaz benımde ılk aylarımda olmustu ve calısıyordum ozamanlar ısyerınde yemeklerımız tabldot olarak gelıyordu ve asırı mıde yanması vardı bende doktorum rennıe duo verdı hamılelerde kullanılabılıyormus.haftasonları evde yemek yiyince mıdemde yanma olmuyordu.

Benimde midem yanıyor bugün akşamdan beri :KK43: mide bulantısı geçti bu çıktı şimdi de 20. Haftada :KK43:(

kızlarr bu dertten bende muzdaribim,zaten midemde gastrit vardı,gebelikle birlikte daha arttı 2 gündür çok feci yanıyor akşamda biraz ağrı yaptıı,ben rennu duo şurup içiyorum naneli tadıyla rahatlatıyor,mide sorunum gebeliğimde de artacak diye bekliordum zaten...Allah hepimizin yardımcısı olsun...:KK19:

Aynı dert bende de var 5 aydır ne çektiğimi Allah bilir , ne yersem yiyeyim öyle bir yanma ve ekşime var ki çok fena. Şurup kullandım 2 çeşit ilaç kullandım ve halen kullanıyorum yok geçmiyor :26: Çalışıyorum bir de müşteriyle konuşurken filan asit geliyor ağzıma kadar sonra bir öksürük tutuyor boğulacak gibi oluyorum :KK43: Annem de bana hamileyken böyleymiş doğum yaptığım güne kadar geçmedi diyor ne yapacaksam 4 ay var daha :KK43:

Arkadaşlar hamilelikte ne kadar iyi gelir veya ne kadar doğrudur bilmiyorum ama, saf zeytinyağıyla yapılan kudret narı varmış ve mide yanmalarına, ülsere, reflüye iyi gelip, geçici değil, kalıcı olarak tedavi ediyormuş.

Ben hamile değilim ama reflüm var. Artık süt falan işe yaramıyor.

Bu yüzden ben de bunu denemek istiyorum ne de olsa doğal bişi ve tüm hastalıkların şifası doğada mevcut diyerekten bunu almayı düşünüyorum.

Denemek isteyen veya doktoruna vs sormak isteyen varsa sorsun. Umarım iyi gelir. :):21:

kızlar bende 7 aylık hamileyim,mide yanmalarım başladı geçen gün okulda simit yemiştim akşamı zor ettim,2-3 gündür ne yersem yanıyor,valla her şeyi denedim geçmedi,ilaç kullanmam gerekiyor galiba:KK50:

inanılmaz derecede mide yanması vardı ne yaptıysam fayda etmemıstı gecen gun burda bı yazı gormustum 3 yudum soguk sut sadece yazmıs bırısı gercekten işe yaradı tavsıye ederım

X