Hamilelikte mide yanması nasıl geçer?

rennie duo tavsiye etti doktor..tam geçmese de hafifliyor..
göğsümdeki filin ağırlığı gitti en azından :KK70:

Merhaba bayanlar, hamileliğimin son gunlerindeyim insallah. Son haftalarda hiçbirşey fayda etmedi ne yedim ne içtiysem de 20 dk sonra yine yanmalarım başlıyordu. Dr um Pulcet diye bir ilaç verdi sabah ac karna bir tane. O günden itibaren dünyaya yeniden gelmiş gibi oldum. Hatta 2 gün unuttum içmeyi yine de yanmadı midem. Yani ben de ilaç almayı hiç istemedim ama Dr dan daha iyi bilemeyiz sanırım. Ne eziyet cekiyormusum. Insallah yavrularımızı saglikla kucağımıza alırız.

Dün gece bende çok kötü oldum bu yanma olayından hatta çıkarmak zorunda kaldım. Bir daha olmaz inş.

iki gündür bende aynı mide yanmasını yaşıyorum boğazıma kadar yanıyor yediklerimden diye şüphelenmiştim ama hiç geçmeyince ve sizin yazdıklarınızı da okuyunca hamileliğin etkisiymiş anladım :S bende şimdi süt içtim bakalım inşallah geçirir.

bende 1 cay kaşıgı turk kahvesini yutup arkasına su içiorum biraz olsun geçirio. gaviscon hiç bi işe yaramıo bende :KK43:

Benimde reflum var.iki haftadir kuru kayisi yiyorum.bana cok iyi geldi.gaviscon iciyordum surekli.kayisi yemeye basladigimdan beri icmez oldum.deneyebilirsiniz.

sabahlari aç karnina elma yee ne zaman yandigimi hissedersen 1 tane elma yee ayni sorunu bnde yasiyorum elma yiyorum geciyor .
Bende elmayı deneyeceğim sabaha karşı uyandım hala mide yanmasıyla boğuşuyorum öyle böyle bir yanma değil hayatımda ilk kez bu kadar şiddetli bir yanma sorunu yasıyorum midem bulanıyor resmen maden suyu içtim süt kalmamış evde eşim Sağolsun benden önce bitirmiş yediklerinize dikkat etseniz bile yaşıyorsunuz açıkçası ben yasıyorum asitli tüketmem yatmadan önce yemek yemem yine de yasıyorum

Bende 5 aylık hamileyim mide yanması ekşime kusma hissi iğrenç bi şey bende reflude vardı kivrandiriyor resmen

İciyorum ama faydası yok doğuma kadar çekilir mi bu ağrı bilemedim
ben de sürekli yaşadım yatarken boğularak uyanıyrdum yastığımı yükselttim kaç aydr bilmiyorum ama uzun süredir neredeyse oturarak uyuyorum ve midem yandıkça süt içiyorum ya da maden suyu ama süt daha etkili oluyor bende surup hiçbir fayda göstermedi

Sut gaz yapıyor bende ilk aydan beri bulantı kusma yerine gaz ve kabızlık yapıyor bağırsak krampları kasik ağrısı vs

laktozsuz sütü denerseniz b usorunları yaşamazsınız belki
Genel olarak belirtiler;

- mide bulantısı
- mide krampları,
- mide dolgunluğu,
- şişkinlik,
- gaz,
- ishal
olarak sıralanabilir. Bu belirtiler laktoz içeren bir ürünü alındıktan yarım saat ile 2 saat arasında bir süre sonrasında başlayabilir. Belirtilerin şiddeti kişinin laktozu tolere edebilmesine göre değişir.
Bütün hayvan sütleri laktoz içerir. Soya sütü aslında bir bitki suyudur ve laktoz içermez tercih edilebilir. Laktoz intoleransı olan kişiler mutlaka besin etiketlerini dikkatlice okumalıdır. Etiket bilgisinde yazan süt veya laktoz dışında o ürünü peynir altı suyu, süt tozu veya sütün yan ürünleri olup olmadığı konusunda incelenmeli eğer bunlar o ürünün içeriğinde varsa tüketiminden kaçınılmalıdır.

ben bu sorunu 2.5 aylıktan beri çekiyorum ne yersem midem yanıyor
ve şu an bile halen yanıyor:mad:
hiçbir şey kar etmiyor her şeyi denedim bir ara süt iyi geliyordu şimdi o da işe yaramıyor :KK43:
sabah domates yedim şu an yanıyorum. off ne yapacağımı bilmiyorum

X