Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Arkadaşlar öncelikle merhabalarr

bende böyle bir operasyon geçirdim hemde ıstanbulda ismi bilinen bir hastanede 4.500 ytl verdim ama bende hersey yolunda gitmedi malesef sürekli aksilikler birbiri ardına gitti bazı seylere maall oldu bana şuandada hastaneye dava söz konusu zaten

benim diyebilecegim hastane değila ama doktor seçiminizi çok iyi yapmanız gerekiyor... sonuç tabiki güzel oluyor bu konuda herkeze tavsiye edebilirim ama doktor hatasından dolayı rastlanan bazı durumlar söz konusu oldugunda manevi olarak hiçbir kimsenin aynı sorunları yaşamasını istemem o nedenlede iyi arastırıp ona göre olmanızı tavsiye ederim..

saygılar

Arkadaşlar öncelikle merhabalarr

bende böyle bir operasyon geçirdim hemde İstanbulda ismi bilinen bir hastanede 4.500 ytl verdim ama bende hersey yolunda gitmedi malesef sürekli aksilikler birbiri ardına gitti bazı seylere maall oldu bana şuandada hastaneye dava söz konusu zaten

benim diyebilecegim hastane değila ama doktor seçiminizi çok iyi yapmanız gerekiyor... sonuç tabiki güzel oluyor bu konuda herkeze tavsiye edebilirim ama doktor hatasından dolayı rastlanan bazı durumlar söz konusu oldugunda manevi olarak hiçbir kimsenin aynı sorunları yaşamasını istemem o nedenlede iyi arastırıp ona göre olmanızı tavsiye ederim..

saygılar

hayatım geçmiş olsun bende(sayfa 87 )üst üste terslik yaşadım şükür hayattayım aslında haklısın uyarın için geçte olsa kendi adıma tşk ederim şimdi düşünüyorum her açıdan bilinçli ameliyat olmak gibisi yok ben anestezi uzmanına dava açmadım iyimi ettim kötümü ama şu an en büyük hasar fiziksel iyileşicem zamanla ama psikolojim bozuldu ve en kötüsü sık yorulmak yinede hayırlısı olsun sanada davanda bol şans dilerim

nisanim bebisim nasilsin ayyyy ozledim sizi beeee ben vazgecince ugramaz oldum buralara oooo ameliyat olanlar var allah yardimciniz olsun bebislerim tez zamanda duzelin insallah

slm kızlar bende ameliyat düşünüyorum ank.da hangi doktorları tavsiye edersiniz tecrübelerinize ihtiyacım var artık çekilcek gibi değiller dar giysen kocaman ortada bol giysen iice şişiyor üst taraf :KK43:((((((

Canım ilgin için çok teşekkürler ama farkındaysan berna "herşeyi devlet güvencen karşılıyor " demiş. Benim sağlık güvencem daha önce söylediğim gibi yok :1no2: Ayrıca taş çatlasın 2 beden küçülür en fazla benim memeler güvencem olsaydı bile karşılamazdı büyük ihtimalle devlet :eek: benim vücudum çok ince safinaz gibiyim bi meme var bende oda minyonum diye sırıtıyo kemiklerim ince diye ağırlık yapıyo:eek: Normal bi vücutta olsaydı sırıtmazdı pek fazla diye tahmin ediyorum :1closedeyes: Sağol tekrar teşekkür ederim ŞenizŞeniz

ya arkadaşlar! bir allahın kulu yok mu şu büyüklüğüne göre diyen doktorlardan, büyüklüğün ne olduğunu öğrenen? valla çatlayacam. dediğim gibi benimki büyük bence, dahasımı var bunun. ben tam olarak beden ne bilmiyorum ama kom da 80D hatta bir tanesi 80DD. neye denk geliyor bilmiyorum ama 110-115 falan, bu yeterlimidir yoksa daha büyümeli mi? bunu taşıyacak bende ne sırt kaldı ne omuz. öldüm valla bitsede kurtulsak. işin kötü tarafı kardeşimde de yok denecek kadar allahın işi işte delikafadulden

Son düzenleme:
ya arkadaşlar! bir allahın kulu yok mu şu büyüklüğüne göre diyen doktorlardan, büyüklüğün ne olduğunu öğrenen? valla çatlayacam. dediğim gibi benimki büyük bence, dahasımı var bunun. ben tam olarak beden ne bilmiyorum ama kom da 80D hatta bir tanesi 80DD. neye denk geliyor bilmiyorum ama 110-115 falan, bu yeterlimidir yoksa daha büyümeli mi? bunu taşıyacak bende ne sırt kaldı ne omuz. öldüm valla bitsede kurtulsak. işin kötü tarafı kardeşimde de yok denecek kadar allahın işi işte delikafadulden

al bendende aynı det senağlama senağlama kızlar bi doktor ismi yokmu verecğiniz ?

Ben kom 85 d kullanıyordum arkadaşım ondan bile taşıyordu....ama dr onu bile buyuk bulmadı....ssk kesinlikle karşılamıyor....ben gittim ....tanıdık birileri varsa işini halledebilirsin sanırım....ssk yapıyor ...dışarıya göre uygun fiyatı....2 milyarı gözden cıkarman lazım...herşey dahil bu fiyata...uzman dr. yapıyor ameliyatı...birine 950 mal olan ameliyat bana 1800 mal oldu kafalarına göre şişirebiliyorlar ben buna tanık oldum....birde artı dr bıcak parası isteyebiliyor....oda benim şansıma...en guzeli gidip durumunu anlatman....ilk etapta fizik dr konuşup rapor cıkarttırabilirsin...sonrada plastik cerrahi... Rabbim kolaylık versin ....insaflı dr. karşılaştırsın....Çok üzgünüm çoook

ay bidenem ben buradayim makyaj bulumune takiliyom simdilerde sende gel benim gozlerimi gor makyaj yapip ekliyoz nasil oldum kuzum

Ben kom 85 d kullanıyordum arkadaşım ondan bile taşıyordu....ama dr onu bile buyuk bulmadı....ssk kesinlikle karşılamıyor....ben gittim ....tanıdık birileri varsa işini halledebilirsin sanırım....ssk yapıyor ...dışarıya göre uygun fiyatı....2 milyarı gözden cıkarman lazım...herşey dahil bu fiyata...uzman dr. yapıyor ameliyatı...birine 950 mal olan ameliyat bana 1800 mal oldu kafalarına göre şişirebiliyorlar ben buna tanık oldum....birde artı dr bıcak parası isteyebiliyor....oda benim şansıma...en guzeli gidip durumunu anlatman....ilk etapta fizik dr konuşup rapor cıkarttırabilirsin...sonrada plastik cerrahi... Rabbim kolaylık versin ....insaflı dr. karşılaştırsın....Çok üzgünüm çoook

Seninki büyük kabul edilmediyse benimki hiçedilmez ben 80d takıyorum şuan zorlada olsa :eek: Hayırlısı olsun bakalım dua edip bolcana bian önce iş bulmamlazım benim böle oturmayla olmaz a.s

Arkadaşlar, ben 6 ay önce göğüs küçültme ameliyatı oldum. O zaman bana doktorumun söylediği; göğüs başına 300gr.ın üzerinde bir fazlalık çıkar ise Devletin %40'ını karşıladığı idi. Benim her bir göğsümden yaklaşıl 750gr. çıkarıldı. Dolayısı ile toplam ücretin (doktor parası hariç tabii ki) %40'ını Devlet karşıladı. Ben bir rapor çıkarmakla vs. uğraşmadım.
Ancak bu yıl bir kanun değişikliği vs. oldu mu onu bilmiyorum. Benim hayatımda verdiğim en doğru karardı....

Arkadaşlar, ben 6 ay önce göğüs küçültme ameliyatı oldum. O zaman bana doktorumun söylediği; göğüs başına 300gr.ın üzerinde bir fazlalık çıkar ise Devletin %40'ını karşıladığı idi. Benim her bir göğsümden yaklaşıl 750gr. çıkarıldı. Dolayısı ile toplam ücretin (doktor parası hariç tabii ki) %40'ını Devlet karşıladı. Ben bir rapor çıkarmakla vs. uğraşmadım.
Ancak bu yıl bir kanun değişikliği vs. oldu mu onu bilmiyorum. Benim hayatımda verdiğim en doğru karardı....

Arkadaşım ben daha 15 gun önce oldum devlet hastanesinde dr. kesinlikle ssk karşılamıyor dedi...üstelik benim göguslerden 475 gr cıkarıldı...yani karşılasa söylerlerdi sanıyorum....yanılmıyorsam bir arkadaş 2009 ssk karşılamayacakmış gibi birşeyler yazmıştı ....bugun gideceğim dr bir soraayımda tam kesin bir bilgi alayım ben....

slm arkadaşlar oyy oyy nolacak bu halimiz hiç bilmiom valla bende uzun zaman önce foruma yazmıştım küçülttümek istiyorum diee ama olmadı.sorun 1.çok sevdigim bi ablamın yakını meme kanseri oldu yaşı 40.50 var bekar evlenmemişti ve kocaman memeleri vardı kanserdn dolayı ameliyat oldu dr şaşırtan ilerlemiş kanserin başka biyere sıçramamış olması sebebide memenin büyük olması bunu duyan ablam sakın olma diyoo kanser olursan seninkide engeller diyoo aha olmassam ve kanse olacam diee bunları taşımak zorundayım istemiyorum taşımak.SORUN 2 oldu bitti kiloloyum evliyim iki kızım var 8.3 yaşlarında kilo ver küçülür dediler ameliyat olcam dedigimde 94 kilodan 80 düştüm memelr gene aynı diyorumki yapım böle evlenmeden öncede 65 kiloydum gene büyüktü anamıyolar.SORUN 3 sivasın ilçesinde kalıyorum sivas yarım saat kayseri 1 saat nerde olacam hangi dr daha tecrübeli zaten sivasta 1 tane var numunede plastik cerrah kayseride var baya ama nası araştıracam netten olmuyo bilgiler kısıtlı şu hastane şu dr en son kayseri avrupa hastanesinde bi dr buldum onamı gitsem diyorum .yani arkadaşlar kısacası karmakarışık bi durum kanser olayını duyduktan sonra biras korkmuştum dogrusu ama butun kadınlar için bu tehlike var ya olmazsam kanser bunları taşımak zorunda kalacm bu havada yani tam sıcak bile degilken gene altları kızarıyo kaşınıoo terliyo pişiyo şimdi hergün duş alıyorum bakım yapıyorum yaşlanınca hergün b unları belki yapamıyacam üff ölmek istiyorum valla ayrıca 25 yaşındayım belimde 4 tane fıtık var omurgam egilmiş omuzlarım agrıyo ve sırtımda şekil bozuklugu oldugunu düşünüyorum .LÜTFEN DÜŞÜNCELERıNıZı SÖYLEYıN YARDIM EDıN KIZLAR KAYSERıDE OLAN 2 ARKADAŞ VAR SANIRIM ONLARIN BıLGıSı DAHA ÇOKTUR SANIRIM UZUN Bı YAZI OLDU KIZLAR ÖSÜR

slm arkadaşlar oyy oyy nolacak bu halimiz hiç bilmiom valla bende uzun zaman önce foruma yazmıştım küçülttümek istiyorum diee ama olmadı.sorun 1.çok sevdigim bi ablamın yakını meme kanseri oldu yaşı 40.50 var bekar evlenmemişti ve kocaman memeleri vardı kanserdn dolayı ameliyat oldu dr şaşırtan ilerlemiş kanserin başka biyere sıçramamış olması sebebide memenin büyük olması bunu duyan ablam sakın olma diyoo kanser olursan seninkide engeller diyoo aha olmassam ve kanse olacam diee bunları taşımak zorundayım istemiyorum taşımak.SORUN 2 oldu bitti kiloloyum evliyim iki kızım var 8.3 yaşlarında kilo ver küçülür dediler ameliyat olcam dedigimde 94 kilodan 80 düştüm memelr gene aynı diyorumki yapım böle evlenmeden öncede 65 kiloydum gene büyüktü anamıyolar.SORUN 3 sivasın ilçesinde kalıyorum sivas yarım saat kayseri 1 saat nerde olacam hangi dr daha tecrübeli zaten sivasta 1 tane var numunede plastik cerrah kayseride var baya ama nası araştıracam netten olmuyo bilgiler kısıtlı şu hastane şu dr en son kayseri avrupa hastanesinde bi dr buldum onamı gitsem diyorum .yani arkadaşlar kısacası karmakarışık bi durum kanser olayını duyduktan sonra biras korkmuştum dogrusu ama butun kadınlar için bu tehlike var ya olmazsam kanser bunları taşımak zorunda kalacm bu havada yani tam sıcak bile degilken gene altları kızarıyo kaşınıoo terliyo pişiyo şimdi hergün duş alıyorum bakım yapıyorum yaşlanınca hergün b unları belki yapamıyacam üff ölmek istiyorum valla ayrıca 25 yaşındayım belimde 4 tane fıtık var omurgam egilmiş omuzlarım agrıyo ve sırtımda şekil bozuklugu oldugunu düşünüyorum .LÜTFEN DÜŞÜNCELERİNİZİ SÖYLEYİN YARDIM EDİN KIZLAR KAYSERİDE OLAN 2 ARKADAŞ VAR SANIRIM ONLARIN BİLGİSİ DAHA ÇOKTUR SANIRIM UZUN Bİ YAZI OLDU KIZLAR ÖSÜR
slm tatlım YAPABİLİRİM VE AYGÜLROSE kayseride vede çok uygun fiyatla ameliyatlar 1000 tl civarındymış büyük olunca güvencende karşılıyormuş aygülrosla görüşmeni tavsiye ederim

Selamlar...
Bende meme dikleştirme ameliyatı oldum ve yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim.
Öncelikle benim sorunum büyük olması değil sarkmış olmasıydı. Uzun süredir bu ameliyatı istiyordum ancak yıllar önce teyzeme bir kasabın yaptığı (ben o profesöre kısaca kasap diyorum) ameliyatın berbat sonuçları yüzünden cesaret edemiyordum.
Ameliyat için doktor arayışım çok uzun sürmedi.. Burada sizlerin tavsiyelerini okudum ve direkt Naci Çelik ile görüştüm. Görüşmemiz son derede tatmin edici ve ikna ediciydi. Naci bey olayı hiç de toz pembe göstermeden bütün gerçekleri ile anlattı. Üstelik ücret bile almadı. Görüşmemizden 10 gün sonra yani 9 Nisan da ameliyat oldum. Narkozdan uyanırken çok üşümem dışında hiç ağrı hissetmedim.
O gece hastanede kaldık ve Naci bey 4 kez beni kontrole geldi.
Bugün bandajlarımı çıkarttı. Memelerimin doğal halini alması için 2 ay beklemem gerekiyor ama şu anki hallerini bile beğeniyorum. En azından ikide birde sütyenimin içinden onları düzeltmek zorunda değilim :)
Ameliyattan sonra içtiğim 4 sigara yüzünden aşırı vicdan azabı çekiyordum ama Naci bey iyileşmenin iyi gittiğini dayanamazsam günde yarım sigara içebileceğimi söyledi..
Haftaya kontrole gideceğim. Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim. Biliyorum ki; bu forumda sizin deneyimleriniz bana ne kadar faydalı olduysa eminim birileri de benim yaşadıklarımdan birşeyler çıkarır..

Bu arada ameliyattan sonra nasılsa hiç acı hissetmiyorum diye benim gibi evi toparlayıp, çamaşır bulaşık makinesi boşaltmaya kalkmayın bugün bayaa rahatsızlık hissettim. Bir hafta kolları fazla hareket ettirmeden mümkün olduğunca uzanıp dinlenmek en iyisi..:)

Sevgilerimle..

Selamlar...
Bende meme dikleştirme ameliyatı oldum ve yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim.
Öncelikle benim sorunum büyük olması değil sarkmış olmasıydı. Uzun süredir bu ameliyatı istiyordum ancak yıllar önce teyzeme bir kasabın yaptığı (ben o profesöre kısaca kasap diyorum) ameliyatın berbat sonuçları yüzünden cesaret edemiyordum.
Ameliyat için doktor arayışım çok uzun sürmedi.. Burada sizlerin tavsiyelerini okudum ve direkt Naci Çelik ile görüştüm. Görüşmemiz son derede tatmin edici ve ikna ediciydi. Naci bey olayı hiç de toz pembe göstermeden bütün gerçekleri ile anlattı. Üstelik ücret bile almadı. Görüşmemizden 10 gün sonra yani 9 Nisan da ameliyat oldum. Narkozdan uyanırken çok üşümem dışında hiç ağrı hissetmedim.
O gece hastanede kaldık ve Naci bey 4 kez beni kontrole geldi.
Bugün bandajlarımı çıkarttı. Memelerimin doğal halini alması için 2 ay beklemem gerekiyor ama şu anki hallerini bile beğeniyorum. En azından ikide birde sütyenimin içinden onları düzeltmek zorunda değilim :)
Ameliyattan sonra içtiğim 4 sigara yüzünden aşırı vicdan azabı çekiyordum ama Naci bey iyileşmenin iyi gittiğini dayanamazsam günde yarım sigara içebileceğimi söyledi..
Haftaya kontrole gideceğim. Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim. Biliyorum ki; bu forumda sizin deneyimleriniz bana ne kadar faydalı olduysa eminim birileri de benim yaşadıklarımdan birşeyler çıkarır..

Bu arada ameliyattan sonra nasılsa hiç acı hissetmiyorum diye benim gibi evi toparlayıp, çamaşır bulaşık makinesi boşaltmaya kalkmayın bugün bayaa rahatsızlık hissettim. Bir hafta kolları fazla hareket ettirmeden mümkün olduğunca uzanıp dinlenmek en iyisi..:)

Sevgilerimle..

teşekkürler Wahshe böylelikle şu ameliyata psikolojik olarak hazırlanıyoruz.

X