düşükten hemen sonra hamile kalan varmı aranızda

peki arkadaşlar düşük nedenleriniz neydi?merak ediyorum da ben de 8 haftalık hamileyim ve düşük yapmaktan korkuyorum..

peki arkadaşlar düşük nedenleriniz neydi?merak ediyorum da ben de 8 haftalık hamileyim ve düşük yapmaktan korkuyorum..

canım niye korkuyorsun ki, yani endişelenmen normal tabi ama bir problem olsa doktorun söyler ve ona göre ilaç başlardı. mesela bende polikistik over var. dolayısıyla gebe kalmamız biraz zor oluyor ve tedavi gerekiyor. ben doğal yoldan gebe kaldığım halde doktorum bana hemen progestan başlamıştı hemde günde 6 tane ama yine de düştü canım. ama benimki boş gebelikti yani kese vardı ama bebeğin kalp atışlarını duyamadık ve bebeği görememiştik. ve 7. haftada kanama başladı ve düştü. eskiden kadınlar köylerde tarlalarda ne kadar ağır işler yapıyorlarmış ve hatta tarlalarda doğuruyorlarmış yinede hem kendileri hemde bebeklerinde bir problem olmuyormuş. herşey kısmet kısmetinde yoksa aylarca kıpırdamadan yatsan, istediğin kadar ilaç da kullansan yine de olmayabilir. sen içini ferah tut ve doktorunun tavsiyelerine uy.

Benim kayınvalidem son çocuğunu düşürmek için sırtına kömür torbaları yükleyip gezmiş ip otlamış ama sonuç eşim hala hayatta:))).Benim gebelikte bozulmuştu yarısı düşmüş içerde parçalar kalmıştı onun için kürtaj oldum bana da 3 ay korun dedi ama ben ilk regl oldum artık korunmayacağım.

arkdaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum ama ben hamile değilmişim 27 martta düşük yapmıştım şimdi de 26 nisanda hastalandım yani herşey normal bence adetim biter bitmez tekar hamile kalmak için çalışcaz işn olur Allah hepimize sağlıklı bebişler nasip eder bir dahada o acıyı yaşamayız hiç birimiz..

Merhaba kızlar.Benim sorunum var.Böyle şey yaşayan oldumu.Adetimden 3 gün geçmişdi adet gibi oldum.2 gün akıntım oldu sonra hiç yokmuş gibi kesildi.Karaya benzer tün kahve renginde küçük kan kitleleri geldi, kesildi.Kanrım çok şiş.Hatta bu sabah eşim de fark etdi dedi ki karnım çıkmış bu neki kilomu aldın ama kilo ile alakası yok.Yalnız kanımdanmı kilo aldım Bu ne ya??????Başqa bir şey de yok zaten.

Merhaba kızlar.Benim sorunum var.Böyle şey yaşayan oldumu.Adetimden 3 gün geçmişdi adet gibi oldum.2 gün akıntım oldu sonra hiç yokmuş gibi kesildi.Karaya benzer tün kahve renginde küçük kan kitleleri geldi, kesildi.Kanrım çok şiş.Hatta bu sabah eşim de fark etdi dedi ki karnım çıkmış bu neki kilomu aldın ama kilo ile alakası yok.Yalnız kanımdanmı kilo aldım Bu ne ya??????Başqa bir şey de yok zaten.

bir test yap canım bence hemen eğer idrarda pozitif çıkarsa hemen kan tahlilini yap ve doktoruna danış.

canım seni korkutmak istemem ama kahverengi leke ve bu şekilde kanama dış gebelik olabilir benim başıma geldi.

ama normal bir hamilelik de olabilir.

negatif de çıksa doktoruna danışmanda fayda var. kist olabilir ondan da olmuş olabilir.

Arkadaşlar mrb.bende ocak ayında 9 haft.kalp atımı olmadıgı için kürtaj oldum.doktorum 3 ay korun dedi.aslında bunu söylemesinin ne kadar dogru oldugunu yaşamış oldugum için ögrendim.Çünkü hormonlar ve rahim toparlanana kadar en az 2 yada 3 ay geciyor.Ben kürtajdan 2 ay sonra kistlerle ugraştım.Şimdide fsh hormonum yükselmiş.Kısmet birazda ama bu ay düşünüyorum artık.Tabi fsh yükselmesi erken menapoz belirtisi oldugu için açıkçası çok korkuyorum .Dualarınızıda bekliyorum.Rabbim o güzel duyguyu yaşamak isteyen herkese yaşatsın,,,hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin...

Arkadaşlar mrb.bende ocak ayında 9 haft.kalp atımı olmadıgı için kürtaj oldum.doktorum 3 ay korun dedi.aslında bunu söylemesinin ne kadar dogru oldugunu yaşamış oldugum için ögrendim.Çünkü hormonlar ve rahim toparlanana kadar en az 2 yada 3 ay geciyor.Ben kürtajdan 2 ay sonra kistlerle ugraştım.Şimdide fsh hormonum yükselmiş.Kısmet birazda ama bu ay düşünüyorum artık.Tabi fsh yükselmesi erken menapoz belirtisi oldugu için açıkçası çok korkuyorum .Dualarınızıda bekliyorum.Rabbim o güzel duyguyu yaşamak isteyen herkese yaşatsın,,,hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin...

canım öncelikle çok geçmiş olsun. haklısın gerçekten de düşükten sonra hormonlar değişiyor. benimde düşükten sonra adet düzenim, adet şeklim tamamen farklılaştı, birde dün akşam kanlı bir akıntı geldi allak bullak oldum yani. dediğin gibi rahim kendini toparlamaya çalışıyor sanırım. benimde 2 ay oldu. bu ay deneyeceğim inşallah olur. Allah birdaha böyle talihsizlikler yaşatmasın hiçbirimize inşallah ve en kısa zamanda bebeklerimizi kucağımıza almayaı nasip etsin.

merhaba kızlar ben 22 nisan da 8.hafta sonunda kürtaj oldum bebeğimin kalp atışlarını hiç alamadılar sebep ise yok nasip değil işte şimdi regl olmayı bekliyorum,doktorum bana iki ay korunmamı söyledi çok ara vermek istemiyorum inşallah en kısa zamanda yine hamile kalırım ve sizlerde hamile kalırsınız 2009 da bebeğimiz kucağımızda olur inşallah hepimizin .............

canım öncelikle çok geçmiş olsun. haklısın gerçekten de düşükten sonra hormonlar değişiyor. benimde düşükten sonra adet düzenim, adet şeklim tamamen farklılaştı, birde dün akşam kanlı bir akıntı geldi allak bullak oldum yani. dediğin gibi rahim kendini toparlamaya çalışıyor sanırım. benimde 2 ay oldu. bu ay deneyeceğim inşallah olur. Allah birdaha böyle talihsizlikler yaşatmasın hiçbirimize inşallah ve en kısa zamanda bebeklerimizi kucağımıza almayaı nasip etsin.

Yapraknil üzülme dicem ama olmuyor biliyorum.Herşeyi kabulleniyor insan ve onunla yaşamayı öğreniyor yada ögrenmiş gibi yapıp kendisini kandırıyor..Herşeyde bir hayır var.Bir çok gebelik normal oluyor,hiç bir sorun cıkmıyor,ama biz farklıyız demekki rabbim bizleride böyle sınıyor.Napalım rabbimiz verirse olur,vermezse yapılabilcek hiçbirşeyimiz yok.kısacıkta olsa yaşattı ya onada şükür.Aslında bir yanım yokkkk yokkk senin bebegin olmıcak diyor.Diger yanımda olacak diyorrr çok isteyince bişey olmuyo ya...içimden daha neler geçiyorrr...çokkk üzgünüm uyku bile uyuyamıyorum..üzülmemem gerektiğini biliyorum ama elimde degil..Kendimle o kadar çok savaş ediyorum ki !

aslında arada esiyo banada bu duygu fırtınası.Ve tüm olumlu düşüncelerimide götürüyor..
şu FSH hormonu mahvetti beni.Onun yükselmesi yumurtlamadıgımı gösteriyor.Yada cok az yumurtam kaldıgını.inanın kürtajda bu kadar üzülmemiştim.Ama bunu duyunca cok canım yandı.Umarım yumurtlarım ve bebegim olur.13,09 ama sınırı coktan aşmış.

aslında arada esiyo banada bu duygu fırtınası.Ve tüm olumlu düşüncelerimide götürüyor..
şu FSH hormonu mahvetti beni.Onun yükselmesi yumurtlamadıgımı gösteriyor.Yada cok az yumurtam kaldıgını.inanın kürtajda bu kadar üzülmemiştim.Ama bunu duyunca cok canım yandı.Umarım yumurtlarım ve bebegim olur.13,09 ama sınırı coktan aşmış.

üzülme canım hayatta herşeyin hayırlısı olsun hepimiz için..a.s.

arkadaşlar bende 6 ocakta 7 haftalık bebeğimi düşürdüm ve şimdi tekrar hamileyim yani hiç adet görmeden tekrar hamile kaldım ama doktor kontrolünde aranızda hemen böyle hamile kalan varmı doktor normal dedi ama ben yinede korkuyorum

bence korkmana hiç gerek yok olacaksa olur zaten bende senin gibiydim ama geçen ay düşük yaptım ve şimdi tekrar hamileyim aranızda düşükten son ra hemen hamile kalan varmı

arkadaşlar bende 6 ocakta düşük yaptım ve bir ay sonra yani 6 şubatta hamile olduğumu öğrendim yani bende hiç adet görmedim şu anda 3 haftalık hamileyim ve doktorum herşeyin normal olduğunu söyledi bence hiç korkma herşeyin hayırlısı

Arkadaşlar altı haftalıkken düşük yaptım, kürtajla da kalan parçalar alındı. Kürtajın üzerinden 65 gün geçti hala adet olmadım. Kürtajdan bir ay sonraki kontrolümde doktor herşeyin normal olduğunu, ilerleyen dönemlerde adet göreceğimi söyledi. Evde idrarla yapılan gebelik testimin sonucu negatif, kan testi yaptırmaya korkuyorum, sonuç negatif çıkarsa çok ama çokk üzülürüm :KK43: Düşük sonrası bu kadar uzun süre adet göremeyen var mı aranızda???

bende 29 martta kürtaj oldum, 9 haftalikti. Doktor bir adet döneminden sonra korunmayabilirsin dedi. çoğu kişi 3 ay diyor ama , burada hangisi doğru anlayamadim

merhaba benım bıldıgım eger kendılıgınden dusuk olursa ıcerde hıc bısey kalmadan ılk adetten sonra ama eger kurtaj olmak zorunda kalındıysa 3ay sonra

arkadaşlar altı haftalıkken düşük yaptım, kürtajla da kalan parçalar alındı. Kürtajın üzerinden 65 gün geçti hala adet olmadım. Kürtajdan bir ay sonraki kontrolümde doktor herşeyin normal olduğunu, ilerleyen dönemlerde adet göreceğimi söyledi. Evde idrarla yapılan gebelik testimin sonucu negatif, kan testi yaptırmaya korkuyorum, sonuç negatif çıkarsa çok ama çokk üzülürüm :KK43: düşük sonrası bu kadar uzun süre adet göremeyen var mı aranızda???

merhaba doktor bakmıs zaten ama korunmadıysan belkı hamılesındır ben kurtajdan sonra 30 gunde oldugum halde problem oldu ıcerde parca kalınca yapısıklık olma ıhtımalı yuzde 50lerde ve genelde adet olamama ıle kendını bellı edıyormus bende 3 adetımde az adet olma sıkayetıyle gıtmıstım doktora ve yapısıklık cıktı ve sol tupu etkılemıs ama ben erken fark ettım gıger tup bısey yok yayılmadı yanı ebnde sadece sol taraftaydı yapısıklık ılerleyıcıymıs bence rahım fılmı cektır adet olsan bıle gecmıs olsun

X