rahim ağzı genişliği

edamecrin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2008
517
45
45
arkadaşlar rahim filmi çektirdim ve rahim ağzı olması gerekenden geniş olduğu görüldü.1. bebeğimi bu nedenle kaybettim.bu sorunu yaşayıp zamanında doğum yapan var mı.

geçmiş olsun cnm bilgim yok ama umarım hayırlısı olur.Benim arkadaşımda rahim darlığı vardı sorunsuz çocuk sahibi oldu

evet ben yaşadım 23 haftalık kaybettim sonraki hamileliğimde serklaj adında dikiş atıldı 13 haftalıkken....:emir_bebek: bebeğimi 8 aylık sezeryanla doğurdum ama fazla hareket etmedim

canım, bebeğini kaybetmene üzüldüm...bu acıyı yaşadım,bilirim...
kız kardeşim bu nedenden ötürü bebeğini kaybetti...
yelizzin dediği gibi benzer bir operasyonla rahim ağzı dikildi,normal doğum öncesi doktoru tarafından dikişleri alınıp bebeğini dunyaya getirdi...sen doktoruna güven,içini rahat tut...

evet ben yaşadım 23 haftalık kaybettim sonraki hamileliğimde serklaj adında dikiş atıldı 13 haftalıkken....:emir_bebek: bebeğimi 8 aylık sezeryanla doğurdum ama fazla hareket etmedim

fazla hareket etmedim derken,yatarak mı geçirdin yelizcim.sende öğretmensin herhalde.heyet raporu mu aldın.ilaç kullandın mı hiç.benim doktorum pek bir şey konumasmak istemiyo.çok sıkıntılı olduğum için sanırım.ilaç falan kullandın mı.
bana biraz bilgi verir misin.

13. hafta serklaj oldu m 8 hafta heyet raporu aldım hastanede yapıldı serklaj yoksa vermezler heyet raporunu sonra bebeğim21 haftalık oldu 5 gün okula gittim tekrar 20 gün rapor aldım 26 haftalık oldu sonra 2- 3 hafta daha okula gittim biraz kan geldi yorulunca müdür de anladı halimi idare etti sonra yaz tatili girdi sadece yemek wc banyo gibi zaruri ihtiyaçlarımı karşıladım başka bişey yapmadım 32 haftalık olunca tehlike bitti diye gezmelere çıktım bu arada suyum bitmiş kız 35 haftalık sezeryanla doğdu tosun gibiydi kuvöze bile girmedi sezeryan da aldı dikişleri dr ALLAHsanada versin inşallah

Canım.İlgin için teşekkürler.Ben dikişimi özel hastanede yaptırmayı düşünüyordum.Oradan heyet raporunun nasıl çıkartıcam.İlla devlet hastanesimi olması gerekiyor.

birde bu sorun eksikti.umarım devlet hastanesi olmak zorunda değildir.
ilgin için teşekkürler.a.s.

Arkadaşlar ben 10ay ara ile 2 bebegimi kaybettim ilki anensefali 2.si rahim agzi genisligi nedeniyle . 3Ay oldu tekrar aynı şeyleri yaşamaya katlanabilirmiyim bilmiyorum psikolojik olarak çok yoruldum üzüldüm toparlana bilirmiyim bilmiyorum bunun yani sıra dogumlarim çok zor oldu o acıları tekrar yaşamaktan da korkuyorum ne yapacağımı bilmiyorum gittikçe boşluğa düşüyorum ... rahim agzi genisligi var dediler dolayısı ile aynı şeyleri tekrar yaşama olasiligim yüksek

X