Bulantı, Kusma yeter be ama...

SevimliSevim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
166
0
42
arkadaşlar 8 haftalık hamileyim ve ilk hamileliğim. bulantı ve kusmanın iyi kötü herkesin başına geldiği biliyorum, hatta hamileliğin iyiye gittiğine işaret ettiğini bile okudum. Ancak, bugünlerde ne iş yapabiliyorum ne yemek yapabiliyorum sürekli bulantı sürekli kusma. allahtan yemek yiyebiliyorum ama ya sonrası... ne olacak bizim halimiz:bbo:kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

canım benim ben 11 haftalık hamileyim hala bulantılarım devam ediyo ne güzel en azından yiyeniliyosun ben şimdiye kadar hiç yiyemeden istifra ediyodum onu düşün boş mide yeni yeni birz düzeldi azcık sabret küçük meleklerimiz için herşeye deger onlar iyi olsunlar bizler çekeriz (valla annelik bu olsa gerek)

canlar bende 7 haftalik hamileyimm
inanin agzima lokma koyamiyorumm nolacak benim halimm
tatlidan coook tiksiniyorumm
cikolata gordummu kusasim geliyorrr

yemek yiyebiliyorum dedim ama sadece katı şeyler.tost, çikolata cips yani boş şeyler onlarıda aç kalmıyım diye mecbur yiyorum:1no2:fisfisfis:çok üzgünüm:

kızlar keşke ben hamile olsamda bu söylediklerinizi tv karşısında uzanarak atlatırdım :a015:

canım geçmiş olsun ama malesef bu tüm hamilelerin geçirdiği bi olay o yüzden malesef geçene kadar devam edicek. bende çok çektim. hastanelik bile oldum allahtan sen yine yemek yiyebiliyomuşsun ben yemek dahi yiyemedim her şeyden tiksindim. allah yardımcın olsun...

canım geçmiş olsun ama malesef bu tüm hamilelerin geçirdiği bi olay o yüzden malesef geçene kadar devam edicek. bende çok çektim. hastanelik bile oldum allahtan sen yine yemek yiyebiliyomuşsun ben yemek dahi yiyemedim her şeyden tiksindim. allah yardımcın olsun...

teşekkür ederim saolun. insanın başına ilk defa gelince normalmi değilmi sadece benimmi başıma geliyo diye endişe duyuyor. inşallah yakında normale döner sağlıklı bir hamilelik geçiririm...:teselli:

slm millet bende 12.haftamdayım bulantılarım hala devam ediyor... kusmalarım çok şükür ki yok.. doktorcuum eğer kusma olursa tehlikeli mutlaka haberim olmalı dedi ama çok şükür sadece bulantım var... eğer 12.haftaya kadar atlatamazsan 9ay boyunca devam eder ama sadece sabah bulantısı dedi doktorm ayrıca.... yani ben yandııııııımmm....

bende 19+5 haftalık hamileyim bulantı ve kusmalarım hala geçmedi bebeğim için katlanıyorum yapılacak başka bişey yok çünkü

yemek yiyebiliyorum dedim ama sadece katı şeyler.tost, çikolata cips yani boş şeyler onlarıda aç kalmıyım diye mecbur yiyorum:1no2:fisfisfis:çok üzgünüm:

bende 21 haftalık hamileyim ve benimde kusmalarım, mide bulantılarımm eskisi kadar olmasada hala devam ediyor önceleri su bile midemi bulandırıyordu kaç kere serum yedimm..
ayrıca cips çikolata daha çok mideni bulandırı ve yararlı hiç bir şeyi olmadığı gib zararlıda ..
size tavsiyem midenizi neyin bastırdığını bulmanızz galetaa, kızartılmış, ekmek erikk vs ....

ah canlarım keşke bende hamiş olsamda bu bulantılardan yakınıyor olsam.gerçi yakınmam, keşke bulantım olcak bi bebişim olsa diyorum ama size de yine kolaylıklar diliyorum.

ben artık kustuğum zaman kan kusuyorum :KK43: hem çok korkuyorum hem de çok canım yanıyor ama ne yapalım.. bebiş için katlanacaksın.. ben de bulantım yok hamile olduğumu hissetmiyorum diye yazanlara çok özeniyorum ama ne yapalım bebişler iyi olsun da.. geçecek inşallah..

Son düzenleme:
kızlar ben de 15 haftalık hamişim. bulantılarım hala devam ediyor. günde en az bi defa da kusuyorum hem de ağlaya ağlaya. allah yardımcımız olsun..

selam kizlar 27 haftalik hamileyim bulantilarim coktan gecti artik yemekler migdemde kaliyor ama yanma hissi gecmedi ama ilk baslarda cok fenaydi migdemde hic birsey tutamiyordum öyle bikmistim ki doktora gidip yallvardim bir ilac ver kes sunu diye veeee azarimi isitip gerisin geriye döndüm meyer en büyük sorun yediklerimmis yani:

cikolata, cips, kola, kahve,siyah cay,cig et (salam,cig köfte) asiri tatli,asiri tuzlu veya bol baharatli seylerden kacinmak gerekiyomus

sabah bulantisi icin tavsiyelerim aksamdan kuru ekmek parcasi hazirlayim sabah uyaninca hemen kalkmayin yataginizda ekmeyi agziniza atin biraz yatakta vakit gecirin ve kalkarken yavas yavas kalkin

yastiginizi yükseltin yada yataginizin bas tarafini yükseldin (dösegin altina kitap koyarak bas tarafi yükselte bilirsiniz) bu hem aksam hemde sabah bulantisina iyi gelebilir..

yemekleriniz mutlaka gün boyu azar azar yemelisiniz ve bol cesitli yemeklerden kacinin (biz türkler bu konuda cok iyiz 4-5 cesit yemek tek ögünde sofrada görmeye bayiliriz ondan yaziyorum )

bunlari ben uyguladim ve sikayetlerimi azaltdim, yok olacak demiyorum sonucta hormonlar deyistigi icin baya hassaslasiyor insan ama sikayetleri azaltmak da bizim elimizde

allah bütün bulanti yasayan hamislere yardimci olsun :)

midesi bulanan ve bundan şikayet eden tatlı arkadaşlarım. ben de şu an yaşıyorum biliyorum zor bir durum ama,daha hamile kalamayıp,bu aşamaya bile gelemeyen ne kadar çok arkadasımız var sitede. az bir sabır hepsi geçecek. anne olmak kolay değil,biraz sıkıntısı olsun di mi ya ...

kızlar inş. atlatıcaksınız merak etmeyin doguma kadar böle deilya :) bende 25 haftalık hamileyim ve ikizler allahıma çok şükür şuan iştahım iyi ama ilk 3 ay devamlı ksutum ama sonra atlattım yyiyin ve ksuun biiişi olmas:)allah bebişlerinisi sag sgalim kucagınısada almayı nasip eder inşallah kıslarr allah her isteyen kuluna bir bebek nasip etsin ( amin )

güzelim korkma bebeğin gayet güzel besleniyordur zaten bebekler ilk aylarda fazla bir besine ihtiyaç duymuyorlar için rahat olsun..

arkadaşlar dr hesebına göre 7+3 günlük hamileyim bana göre yani yumurtlama göre 5 hafta bitiyor.yani 12 haziranda hamile kaldım bundan %90 eminim.siz bu haftaları söylerken dr hesabınımı söylüyorsunuz.kendi hesabıma göre 14-15 haftada bulantı geçer aslında.

X