Adetliyken hamile kalmak mümkünmü

arkadaslar benim reglim biter bitmez esimle korunmasıs iliskiye girdik acaba hamile olabilirmiyim

o zaman hamile kalmazsın. sen adetinin 1. gününden sonraki 12. 13. 14 ve belki 15. günlerinde hamile kalabilirsin ancak.
tabi ki bu günler 1-2 gün oynayabilirler ama hesaplamalara göre böyledir.

adetlerin düzenli mi ve kaç günde bir adet oluyorsun burcum? hemen hesaplayalım ona göre.

o zaman hamile kalmazsın. sen adetinin 1. gününden sonraki 12. 13. 14 ve belki 15. günlerinde hamile kalabilirsin ancak.
tabi ki bu günler 1-2 gün oynayabilirler ama hesaplamalara göre böyledir.

canım yardımın için cok tesekkür edrim.gerci olsaydıda ne yalan söylim sevinirdim.2 senelik evliyim erken ama o duyguyu tatmak isterdim.hazırlıksız olsamda

Kızlar çok kötü durumdayım acil yardım ... 1 mart regl oldum 2 mart sabaha karşı bitti.. Hemen eczaneden gebelik testi aldım negatif çıktı. 14 martta tekrar kanamam oldu. 3 gün kesik kesik sürdü. Şimdi de göğüslerimde ağrı ve büyüme var. Baş dönmesi bulantı kusma yani gebelik belirtisi olabilen herşey mevcut... Psikolojik olabilir mi?? Yoksa kanama olsa da gebelik olabilir mi???

Kızlar çok kötü durumdayım acil yardım ... 1 mart regl oldum 2 mart sabaha karşı bitti.. Hemen eczaneden gebelik testi aldım negatif çıktı. 14 martta tekrar kanamam oldu. 3 gün kesik kesik sürdü. Şimdi de göğüslerimde ağrı ve büyüme var. Baş dönmesi bulantı kusma yani gebelik belirtisi olabilen herşey mevcut... Psikolojik olabilir mi?? Yoksa kanama olsa da gebelik olabilir mi???

regl doneminde de mide bulantisi olabilir, ben de agriyla birlikte olur genelde.
regl oldugunuza gore gebe kalmamissinizdir, belirtiler psikolojiktir.

canım eğer için rahatlıcaksa kan testi yaptır ama psikolojikte olabilir hamile kalıcam diye kendini sıkma düşünmemeye çalış stres gebe kalmaya engelmiş

regl doneminde de mide bulantisi olabilir, ben de agriyla birlikte olur genelde.
regl oldugunuza gore gebe kalmamissinizdir, belirtiler psikolojiktir.

ben evli olmadığım halde regl dönemlerinde mide bulantım oluyo bazı kişilerin döneminde mide bulantısı kusma bazı yiyecekleri istemesi normal adet olduğunuz zman ki haller hamilelik belirtisinede benzeyebiliyo.
reglken mide bulantısı aşerme göğüslerde hassasiyet baş dönmesi halsizlik olabiliyo

ben evli olmadığım halde regl dönemlerinde mide bulantım oluyo bazı kişilerin döneminde mide bulantısı kusma bazı yiyecekleri istemesi normal adet olduğunuz zman ki haller hamilelik belirtisinede benzeyebiliyo.
reglken mide bulantısı aşerme göğüslerde hassasiyet baş dönmesi halsizlik olabiliyo

evet canim aynen.

bulantı, baş dönmesi gibi semptomlar gebeliğin 2. ayında başlar genellikle. dolayısıyla sizdeki durumun psikolojik ya da başka bir sebepten olması daha olası. zaten bu adet düzensizlikleri de normal değil. en güzeli bir jinekoloğa görünmeniz. alın bir randevu, gidin.

adetliyken ilişkiye girmek sağlık açısından da iyi değil diye biliyorum. hamile kalmak için yumurtlama olması lazım, o dönemde nasıl yumurtlama oluyor ki anlamadım?

çok bilmiş bi arkadaşımış adetliyken ilişkiye girmenin bi sakıncası olmadığını söylemiş. çok merak ediyorum sen hiç doktora gitmiyormusun doktorlar kesinlikle uygun bulmuyor. Ayrıca peygamber efendimiz kesinlikle yasaklamış kuranda bile yeri mevcut gerekirse kurandaki yerinin sayfasına kadar söyleye bilirim .

muhammed adetliyken sevişmeyi yasaklamış deniliyor ya... nerden biliyoruz acaba? yanında mıydık? kualğımıza mı fısıldadı? yoksa yalan yanlış uydurma hadislere mi inanıp duruyoruz?

jinekolog kontrollerimi asla aksatmam, 6 ayda bir giderim, rahatsızlanmayı beklemem, bugüne kadar da kadın yollarıyla ilgili hiçbir rahatsızlık yaşamadım zaten.
şimdi gidip jinekologunuza tekrar sorun bakalım, hijyene vb. şeylere dikkat edildiği müddetçe reglken seks yapmak ne kadar sorun oluyormuş?
bu yanlış bilgiler yüzünden reglken duş bile almayan insanlar var... artık bu yanlış bilgileri yaymaktan vazgeçin allah aşkına.

Hamile kalma olasılığı çok düşük...
Ancak adet döneminde ilişkiye girmek iğrençlik o da ayrı...

muhammed adetliyken sevişmeyi yasaklamış deniliyor ya... nerden biliyoruz acaba? yanında mıydık? kualğımıza mı fısıldadı? yoksa yalan yanlış uydurma hadislere mi inanıp duruyoruz?

jinekolog kontrollerimi asla aksatmam, 6 ayda bir giderim, rahatsızlanmayı beklemem, bugüne kadar da kadın yollarıyla ilgili hiçbir rahatsızlık yaşamadım zaten.
şimdi gidip jinekologunuza tekrar sorun bakalım, hijyene vb. şeylere dikkat edildiği müddetçe reglken seks yapmak ne kadar sorun oluyormuş?
bu yanlış bilgiler yüzünden reglken duş bile almayan insanlar var... artık bu yanlış bilgileri yaymaktan vazgeçin allah aşkına.

çok iğrenç bir düşünce sizinki dinimiz her zaman ileri görmüş ve kadınlarımız için şu an doktorların söylediği/tavsiye ne varsa kaç bin yıl önce söylemiş.Allah öyle bir denge içinde yaratmışki bizleri... adet görmek hem cinsel ilişkiye verilecek kısa bir mola , eşlerin bu işten bıkmamaları , düzen sağlamaları için
adet süresince kadın hem enfeksiyon kapabilir.aynı şekilde doğum sonrası 40 gün içinde geçerlidir .
dinimiz her daim kadınları düşünmüş.

yatak döşeğin kan revan içinde görmek bir insana nasıl zevk verebilir ? insalar gittikçe vahşileşiyor , korkunç bir şey
Allahım bu ne iğrençliktir .

Son düzenleme:
adetliyken nasıl ilişkiye girebiliyorlar anlamadım gitti,biz genelde bitmesini bekliyoruz bu kadar mı sabırsız kadınlarımız var,çok iğrenç birşey hemde ne kadar temizliğe dikkat edilse bile bağışıklık sistemin düştüğünden dolayı organlar mikropa açık,bunu bana kendi doğum doktoru söylemişti,mikrobu ilişki sırasında ileriye yitekleniyormuş, hatta sık idrar yolu geçirdiğimden dolayı bana bile önermedi,sakin olun...biraz da sabır edin...erkekler bile anlayışlı oluyorlar eminim...:87:

elbette ki adet dönemlerinde ortamda kanın da bulunmasının etkisiyle mikroplara karşı bir hassasiyet oluyor fakat altını çizerek söylüyorum hijyene dikkat edildiği sürece problem yok.
üstelik adet dönemlerinde kadınların cinsel istekleri artar ve seks, endorfin hormonu salgılattığından, adet döneminde yapılan seks adet sancılarını ve ağrılarını da azaltacaktır.

dinimiz bizim ne zaman sevişeceğimize karışmaz düşündüğünüzün aksine.
sadece dediğiniz gibi hangi dönemlerde nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda uyarılar yapar.
bu da hijyen koşullarında sevişmeyen çiftlerin sorunudur zaten...

erkekler bile anlayış gösteriyor, sabrediyor falan denmiş bir de... buradaki bile ne oluyor, ben onu anlayamadım.
zira bir kadının cinsel isteği hemen hemen her zaman erkeklerden daha fazladır ve kadınların bu isteği bastırması daha zordur zaten.
dolayısıyla erkekler sabrediyor olabilir, ben edemiyorum. etmem gerektiğini de düşünmüyorum.

Son düzenleme:
X