Vücut Kremleri Duş Jeli mi Kalıp Sabunu mu ?

Vücut kremleri, losyonlar
ben hep sabun kullanırdım. ama cildimi çok kurutuyor. şimdi duş jeli aldım. onu deneyeceğim bakalım.

Sabun cildimi hem kurutup sonrasında alerji yapıyor. bir hafta kızarıp kuruyup kaşınıyorum. Duş jeli kullanıyorum bu yüzden hep

Dogal zeytinyagli sabun.
Asiri alerjik bir vucudum var.
Bi de ne bileyim dus jeliyle tam temizlenmis hissetmiyorum.
Cildim kuruysa nivea dus kremi kullaniyorum.o da bacaklara.

Bitkisel iceriklo ve hos kokulu sabunlar bence en güzelleri
Hem kimyasaldan uzak hem de dus jeli kadar güzel kokabiliyoelar mesela lavanta sabunu

Kalip sabun.
cilt uzmani bir arkadasim
ciltte kusursuz gorunum ve sivilce icin bizzat sabunu onerdi.
ama bizler cilt bakim merkezlerine gittigimizde ya da cilt bakim urunleri satan magazalara gittigimizde
onumuzde neredeyse 500 tl lik envai cesit urun koyarlar
gece kremi gunduz kremi
goz alti gece kremi
Anti aging urunler peeling ler
arindirici jeller vs vs.

Ve arkadasim diyor ki
hepsinin yaptigini tek bir kalip sabun yapar
ve bir saat icinde cilt normal formuna kavusur
Nemlendirici surmesen bile
Gunde iki kez yuzunuzu kalip sabunla yikayin arkadaslar

Sabun guzelliktir :)

Kesinlikle kükürtlü sabun ve üzerine Bebe yağlı el yapımı vücut losyonu sürüyorum anında Emiyor. Harika ve gidebilirim kadar hamam gidiyorum cilt sağlığı için harika. Sonra bebek gibi cildiniz oluyor zaten.

duş jeli tercihimdir en çok kullandığım marka palmolive ama arada farklı markalarda kullanıyorum tabi.

Selam arkadaşlar banyo yaparken en çok kullandığınız hangisi ve en çok tavsiye ettiğiniz marka nelerdir?

1-DUŞ JELİ
2-VÜCUT KÖPÜĞÜ
3-KALIP SABUN
4-BİTKİSEL SABUN
5-SU VURUR ÇIKARIM sırnaşık şey
vücut jeli olarak palmolive okyanus kullanıyorum o kadar ferahki hatta bazen kullanmaya kıyamıyorum
kalıp sabun dalin ve hacı sakir birde bitkisel sabunlar dönüsümlü...
bitkisel yosun portakal cilek zeytinyağlı falan...

Duş jellerinin kokusuna bayılmama rağmen bi türlü sevemedim. Hem ne kadar durularsam durulayayım vücudumdan çıkmıyormuş gibi geliyor hem de tam bi temizlik hissi bırakmıyor bende.

Ama sonunda çaresini buldum. :KK73:
Hem doğal, hem misss gibi kokan hem de derinlemesine temizleyen sabunları kullanıyorum. Thalia markası. Onlarca çeşidi var benim favorilerim avakadolu olanı ve argan yağlı olanı.

Banyodan çıktıktan sonra banyoda bile uzun müddet kokusu kalıyor.
Oh olsun duş jelleri:63:4

Bi de Dalan ın yeşil zeytinyağlı sabunu var ki hamamdaymış hissi yaratıyor. Özellikle bacaklarımda kuruluk yapmasına rağmen onu da çok sık kullanıyorum.

duş jellerini çok seviyorum ancak haftada bir beyaz sabunla keselenmessem de kendimi temizlenmemiş hissediyorum o yüzden ikisinin de yeri farklı :)

X