genetik test

BenSevdaguL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
151
0
Arkadaşlar Genetik test yaptıran var mı aranızda nasıl bi test kan mı alınıp bakılıyor yardımcı olurmusunuz.

ben genetik test için geçen hafta kan verdim.sonuç bir ayda çıkıyormuş.benden 3 tüp,eşimden 1 tüp kan aldılar.

Benimde Eşime Yaptilar 1 Tüp Kan Aliyorlar Sonuç Bir Ay Sonra Cikiyor

Bildiğim Kadariyla Kromozonlarda Genetik Bi Rahatsizlik Varmi Yokmu Onu Inceliyorlar

Tabi Kan Almadan önce Aile Ağacini Yapi Sözlü Olarak Tek Tek Hasta Varmi Cocuğu Olmayan Varmi Gibi Bi Iö Görüşme Sonrasinda Kan Aliniyor

bende yaptıdım benden 3 tup eşimden 1 tup kan aldılar sonuçu bir ay sonra aldık eeşinin kardeşlerini amcaoğlu halaoğlu benim keza aynı tüm sülaleni soruyorlar sakat çocuk varmı ailede akraba evliliği varmı hepsini tek tek soruyor bir psikolog gibi konuşuyor sizinle yani birazda olsa insan rahatlıyor

çok merak ettiğim bi konu var. eğer başka bir başlık altında açılmışsa kusura bakmayın. ben inş. kuzenimle evleneceğim bu kendi kararım yani aile isteği filan değil. onu çok seviyorum hatta aşığım ve benim için doğru insan diye düşünüyorum.
ama en büyük korkum sonra çocuklarımızda bi sorun olma ihtimali.Çok üzgünüm çoook
bunun için neler yapılıyor. mesela test yaptırdım ve sonucu olumsuz çıktı çocukta sorun olabilir bunu engellemek için bi şans yok mu
biraz uzun oldu ama kusura bakmayın:çok üzgünüm:

allah mutlu etsin benim amcam teyzesinin torunuyla evli oglunun gözü görmüyor diger amcamda öz böz teyzesinin kızıyla evli onun çocuklarında ise hiç bir şey yok turp gibi sen içini ferah tut

sağol canım a.s. işte ben de öyle olduğunu bilsem de önlemek için elimden geleni yapmak istiyorum

Teşekür ederim arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için.ankara gazide yapılacak genetik araşma.gazida yaptıran varmı.

Günaydın
Bizde genetik test yaptırdık eşimdende bendende 1 er tüp kan aldılar 1 ay olmadanda sonucu aldık ama bize hiç bir soru sorulmadı öyle akrabalarla ilgili filan ay şimdi kafama takıldı eksik bişeylermi yapıldı acaba?

Teşekür ederim arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için.ankara gazide yapılacak genetik araşma.gazida yaptıran varmı.

Arkadaşım özel olmazsa niçin genetik teste gerek duyduğunuzu öğrenebilir miyim?Yani bir sorun olduğu için mi,yoksa ya olursa diye önlem almak için mi?

ben genetik tanıyı bursada yaptırdık 3 tup bebek denemesimden sonra acaba neden tutmuyor diye incelendi sonuçta birşey çıkmadı bize sormuştu ama ordaki bir psikolog edasıyla konuşmuştu bizimle bilmiyorum kafanızı karıştırdığımı düşündüm ama her yiğidin yoğurt yemesi farklıdır neticede birşey olsa sizden saklıyacak değiller zaten sonuç almak için gidiyoruz

Arkadaşım özel olmazsa niçin genetik teste gerek duyduğunuzu öğrenebilir miyim?Yani bir sorun olduğu için mi,yoksa ya olursa diye önlem almak için mi?

tabi sorabilirsin canım.2 kez tüp bebek denemesi yaptık biri tutmadı biride biyokimyasal gebelikle sonuçlandı .Genlerle ilgili bi sorun mu var diye araştırılacak.

sLMM BENDE 4 KEZ TUP OLUMSUZ TUP BEBEK DENEDIMMM DR BENDEB ISTEMEDI AMA BENDE GENETIK TEST YAPILMASINI İSTEYECEGIMMM ...............

arkadaşlar bi şey sorcam.ben 24 nisanda düşük yaptım kanamam 30 nisanda bitmişti fakat 11 gün sonra bugün lekelenmem var bu ne demek anlamadım arkadaşlar.yardımcı olurmusunuz. sizdede oldumu.

benim 3 tanesi ıstanbulda tup bebekte marka olan bir hst oldu tutmadı bursa da daha mutevazi daha küçük ama tecrübeli dr olduğu merkezde yapıldı 4. deneme tuttu önce nasip kısmet tabi bana soracak olursan değiştirmek eğer senin için daha iyi olacaksa tabikide dene isim yapmış bir merkez olması değil başarısına inandığın dr sonrada merkez bul

X