sat ve ultrason tarihleri farklı olan varmı?

arzu-ela

hayat bana güzel...
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
5.523
1
38
kızlar sat ve ultrason tarihleri farklı olan varmı benim ultrason 3 hafta geriden geliyor hamileligimin başından beri öyle,doktorlar ya adet tarihin yanlış yada bebek küçük diyorlar.adet tarihimden eminim 27 eylül bebekte 27 hafta bir günlükken 1100 gr dı nasıl küçükmü?ilk hamileligimdede 2 hafta geriden geliyordu oglum 3700 dogdu onun için biraz içim rahat genede canım sıkılıyor:çok üzgünüm:

benimde ultrason ölçümlerinde bebeğim daha büyük görünüyoo 3 gün. zaten yanılma payı olabiliyo. yani benimki hemen hemen aynı canımm

Canım benim ultrasonlarda herzaman yanılma payı vardır bebeğinin kilosu haftasına göre çok iyi bence çok kafaya takma Allah hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı nasip etsin....................

benimde 1 bucuk hafta geriden geliyor ultrason ölcümlerine göre benimde cok kafamı karıştırmıştı bu durum doktora sordugumda sen son adet tarihini S.A.T olarak baz al dedi bende öyle yapıyorum pek takmıyorum kafama hayırlısıyla kavuşalımda gerisi önemli degil

canım benimde ultrasona göre 5gün öndeymiş.ama yanılma payı oluyor.haftasına göre bebek az yada daha çok gelişmiş olabiliyor.sen satı baz alacaksın.

YA BEN 32 HAFTALIK OLDUM...BEBİŞİME KAVUŞMAMA AZ KALDI...
HERKES HAYIRLISIYLA KAVUŞSUN YAVRUSUNA...

BENİMDE ULTRASON VERiLERİM 3 GÜN ÖNDEN GİDİYOR.
MUHTEMELEN ERKEN DÖLLENME OLMUŞTUR DEMiŞTİ DOKTORUM.
BEBiŞİMDE HAFTASIYLA UYUMLU, O NEDENLE BİRDE BUNU DÜŞÜNÜP STRESE GiRMEK İSTEMİYORUM.

benim hamileliğim biraz karışık ben enson 14 ekimde adet görmüştüm ..ama bebişiizin olduğu tarihide biliyorum :)15 kasım ama ultrasonda bebeğimiz yinede gelişimine uygun gidiyo ..

kızlar sat ve ultrason tarihleri farklı olan varmı benim ultrason 3 hafta geriden geliyor hamileligimin başından beri öyle,doktorlar ya adet tarihin yanlış yada bebek küçük diyorlar.adet tarihimden eminim 27 eylül bebekte 27 hafta bir günlükken 1100 gr dı nasıl küçükmü?ilk hamileligimdede 2 hafta geriden geliyordu oglum 3700 dogdu onun için biraz içim rahat genede canım sıkılıyor:çok üzgünüm:

Canı benim bence de kilosu iyi hem zayıf olsa nolur ki takma kafana.Benim bebeğim de 32.haftada 1670cıktı yani oyle topac gibi falan olmayacak :) bide sat la ultrasonunun 3 hafta tutmaması yumurtlama doneminin gebe kadıgın donemde gec olması olabilir benim oyleydi cunku 6 haftalıkken ilk ultrasona girdim doktor yumurtlaman gec kalmıs dedi gercekten de her ay adetim benim olması gerekenden 1 hafta sonradan gelirdi. Belki senin de oyle bişeydir..:emir_bebek:

Canı benim bence de kilosu iyi hem zayıf olsa nolur ki takma kafana.Benim bebeğim de 32.haftada 1670cıktı yani oyle topac gibi falan olmayacak :) bide sat la ultrasonunun 3 hafta tutmaması yumurtlama doneminin gebe kadıgın donemde gec olması olabilir benim oyleydi cunku 6 haftalıkken ilk ultrasona girdim doktor yumurtlaman gec kalmıs dedi gercekten de her ay adetim benim olması gerekenden 1 hafta sonradan gelirdi. Belki senin de oyle bişeydir..:emir_bebek:

benimde adet düzensizligim vardı hep ,ilk hamileligimdede 2 hafta oyuyordu aynı şeyi onada demişlerdi ama gelişimi güzeldi dogdugunda geri degildi.ama insan korkuyor genedebide sat önemli diyolar ama oglum ultrasona göre dogmuştu

Benim nerdeyse bir hafta önde gidiyor, doktorum herşey normal diyor.. O yüzden hiç canm sıkmıyorum.Sende kafana takma, hem ilk hamileliğinden de tecrübelisin takma bile kafana sağlıkla kucağına alırsın inşallah

benim de sat 15 ekim ama ilk aylardaki ultrason ölçümüne göre 22 ekimi baz alarak hesaplıyorum muhtemel doğum tarihimi ve gebelik haftamı ... erken ya da geç döllenme olabiliyor çünkü.. benim bir hafta geç döllenme olmuş.... hele benim gibi adet düzensizliği olanlar için ilk aylardaki ultrason verileri baz alınıyor ve genelde bu tarihe göre doğum gerçekleşiyor... sonraki aylardaki ultrason verileri yanıltıcı olabilir çünkü bebeğin genetik özellikleri devreye giriyor sonraki aylarda.. ve boyu kilosu anne babasından aldığı genlere göre şekilleniyor ...

tamamen adet düzensizliğinden kaynaklanıyo geç döllenme olmuş yani benimde bebeğim şuan 27haftalık ve 1kilo100gram yani ultrasonda 2hafta daha küçük çıkıyor bebeğim ama doktorum adet düzensizliğinden daynaklandığını söyledi bende çok takmıştım kafama gelişimim geri falan diye ama şimdi rahatım allah şükür sağlıklı bebişim sende korkma

canım benimde ultrasonda daha fazla çıkıyor ama bebeğim haftasına göre uyumlu geç döllenme yada erken döllenmeden kaynaklanıo die biliyorum takma kafana bence...

benimde sat 1 ekim ama her ultrasona girdiğimizde bebeğin gelişimine bağlı olraka 1 hafta geri veya ileri çıkabiliyor haftası...

dr.lar ilk ultrasonda belirlenen haftada yanılma payının en az olduğunu sölemişlerdi benim ilk ultrasonuma göre sat ımda sadece 1 günlük fark var bu da gayet normal...diğer aylarda yani bebek büyüdükçe genetik faktörlerde rol oynuyor gelişiminde..

bence sizlerde ilk ultrasonda belirlenmiş haftayı kontrol edin bakalım satınızla uyumlu mu haftası?:teytey:a.s.

Arkadaslar benim bebisimde sat' a gore 2 hafta onden gidiyor. son adet tarihimden de cok eminim. Dr.' um iri bir bebek olacak dedi. 29. haftada 1660gr.' dı. 21 mayıs' ta gidecegim dr.' a bakalim ne kadar olmus kilosu merak ediyorum.

benımde farklı cıkıyo kızlar tam 10 gun ilerde onunla alakası yok benım kı asılama ona ragmen 10 fazla çıkıyo ben sat tarıhını alıyorum

kızlar farkındaysanız hepinizin ultrasonu önde gidiyor ama benimki tam tersi o yüzden canım sıkılıyorya,20 mayısta gidicem doktora bakalım ne alemde aradaki fark

Benimde bebeğimde 1 hafta geriden takip ediyor ama bazende değişiyor bazı ölçümlerde haftasını takip ediyor. ama 1 hafta fark normalmiş

konuyu hortlattım ama bu bilgiye ihtiyacım var
arkadaşlar benim sat tarihim 30 .01.2014
fakat ultrasonda bebeğim daha büyük olduğunu belirtiyor 13+6 günlük hamile olduğumu gösterdi sizce neden böyle olmuş olabilir?

Benim de 2 hafta geriden geliyor.. başından beri geriden devam ediyor.
bence kafaya takıcak bi durum değil. hatta hiç üzerinde bile durmadım.

X