Genital siğil için aldara krem kullanan varmı?

eğer anestezi yaparlarsa o an hissetmiyorsun ama uyandıktan sonra yanma hissi oluyor. eğerki bölgesel iğne ile uyuşturup yakarlarsa iğneyi batırdıklarında çok acıyo ben ağladığımı hatırlıyorumsenağlama

slm benimde bir aydır bu siillerden var baştan bunların ne olduğunu anlayamadım ilk başta küçüçük sivilce gibiydi bende sivilce sandım ama sonra baktım büyümeye başlamış 2 tanesi büyüdü uzuyan et parcası gibi diğerleri ufak ve 6 tane falan var doktora gitmeden bu dediğiniz kremi alıp kullansam olurmu aileme söyliyemiyorum yanlış anlamalarından korkuyorum lütfen doktora gitmeden krem kullanan varsa kremin ismini veya aldara krem kullansam dr gitmeden olurmu nolursunuz bi cevap yazın :KK43:((

slm benimde bir aydır bu siillerden var baştan bunların ne olduğunu anlayamadım ilk başta küçüçük sivilce gibiydi bende sivilce sandım ama sonra baktım büyümeye başlamış 2 tanesi büyüdü uzuyan et parcası gibi diğerleri ufak ve 6 tane falan var doktora gitmeden bu dediğiniz kremi alıp kullansam olurmu aileme söyliyemiyorum yanlış anlamalarından korkuyorum lütfen doktora gitmeden krem kullanan varsa kremin ismini veya aldara krem kullansam dr gitmeden olurmu nolursunuz bi cevap yazın :KK43:((

BENCE ALDARA KREM yerıne yakma koter ıslemı daha etkılı kaldıkı benım 45 tane sıgılım wardı we tek bır bolgede dusunyane hepsıde makatta 3 tanede anus dedı we doktor bayıltmaya gerek yok dedı 3 doz ıgne vurdu walla ıgne cok ınce oldu ıcın dogol olarak usyuturucu falz oldu ıcın hıc bıısı hıssemteıdm kaldıkı ıyı bı doktor yapmalı yogun ısık olan her yer yerı rahat ogrebılcek bı ısık sakın olakı kendı kendıne bısı kullanmaaa genıtal sısgıller alakalı pıyasada 2 ılac war podofılm solısyon 29 tl aldara krem 120 tl kendıne keneıdne sakın bısı kullanma sana tawısem koter yaptır kurtulll ben asıt denedım aldara denedım sosıyon dedım yok yaneee en etkıl o olduı aldara bence ılesmemı gecıktırdı koter sonrası ılestıkten sona ası mıda oldum sımdı "10 aydır ccıkmıoryor hı bıde saglıklı beslenıorm gunluk balık yag kapsulu we vıtamın tuketıorm sıgılın tkerar cıkması ıcın vucut dırencının dusuk olursa cıkar

asının amacı yuksek hpv tıperınden korunmak we kanser rıskınden "10 15 yıl son bunu tekrar yasamammak....

bu arada genıtal sılle alakalı bızım ana sayfada cok etkılı bılgılerımız war onlarıda okıuyun vajınal sıgıl geceren wRMI DIE

helin çok teşekkür ederim doktoruma söyliycem koter olmak istiyorum diye allah razı olsun cevap vermişsin inş gecer ..

gecmiş olsun aldaradan belki 2.3 tane eşimve ben kullandık ama gecmedi yaktırdık dondurduk olmadı ensonunda tesadüfen biriyle tanıştık bisıvı hazırlıyo kullandık allaha şükür gecti buraya gelme durumunuz olursa size yardımcı ola bilirim.igşallah igleşirsiniz.

kırem seni koruyamaz cok zor sen dikkat etmedigin icin cogalmış sakın kanatma bida buraya gelme gibi bir ihtimaliniz olusa size yardımcı olurum.gecmiş olsun.

öncelikle tüm arkadaşlarıma selamlar,,,
açıkça söylemek istiyorum ki bir erkek kullanıcı olarak profl açtım çünkü konuyu incelediğimde sizlere kendimce yardımım dokunabilir diye düşündüm. kullanıcı adımdan da anlaşılacağı üzere aldara yı hekimlerimize tanıtımını yapıyorum. ilaç mümessili olarak çalışıyorum ve de bu ürünle ilgili her konuda sizlere yardımım dokunabileceğini düşündüm. konuyu baştan sona tüm yazılan iletileri okudum. gerçekten de olayın bir çok yönden rahatsız edici yanları var .. sizlere canı gönülden geçmiş olsun diyorum öncelikle. her konuda sorularınızda yardımcı olmaya çalışırım tabiki üyeliğim iptal edilmediği müddetçe... ben kendimce sizlerinde aslında bildiği bazı bilgiler vermek isterim. ürünle ilgili merak ettiğiniz şeyleri tabi ki de sormak isterseniz yazabilirsiniz.

öncelikle hpv virüsü için gerçekten de bir çok tedavi yöntemi mevcut. yazılanlardan da okuduğum kadarıyla bir çok arkadaşımız da bu birçok yöntemi denemişler. arkadaşlar bu hastalık sizin immün sisteminizin bu virüsü tanıyamamasından kaynaklanan bir hastalık. genital siğilller için uygulanan tedavileri bir düşündüğümüz de krioterapi , cerrahi müdehale, yakma ya da bazı asit içerikli ilaçlarla yakma işlemi gibi yöntemler genital bölgedeki siğilleri yok etme amacına dayanırlar. ancak ve ancak kesinlikle bu tedaviler bu hastalığın subklinik lezyonlarını yani bu hastalığın temelinde yatan görünmeyen lezyonları yok edemezler. bu da hastalığın nüks etmesiyle yani kısa süre sonra tekrar etmesiyle sonuçlanır. ayrıca bu uygulanan tedavilerin sonucunda temizlenen bölgede hipopigmentasyon yani deri renginin açılması gibi değişik deri üzerinde sizleri rahatsız edecek görüntüler oluşabilmektedir. aldara yı
ele alıcak olursak bu tedavide ilk ve tek immünomodülatör yani ilk ve tek immün yanıt düzenleyici bir tedavi seçeneğidir. yani hastalıklı bölgedeki bağışıklık sisteminizi tetikler ve de hastalığın tekrar etme oranını son derece etkili oranlarda düşürür. bunu da zaten bir çok yapılmış klinik deneylerle birlikte ispat etmiştir. aldara bunu nasıl yapıyor tabi ki de immün sisteminizin hafızasına kısmen de olsa bu virüsü tanıtarak. hastalığın tam olarak tedavisi şu an için bulunmuyor. ancak tabi ki de bağışıklık sisteminizi güçlendirici bitkisel ürünler kullandığını söyleyen arkadaşlar var bu da yapılması gerekenlerden.. çoğunluk olarak aldaranın lezyonlara iyi geldiğini söyleyen arkadaşlarmız olsa da tek tük aldaranın etkisiz kaldığını belirten arkadaşlarımız da olmuş ... onlar için şunu söyleyebilirim ki ilacın doğru kullanıyorlarmı öncelikle onu sorgulamak gerekir. ve de şöyle de bir durum da var ki her ilaç her hastaya iyi gelmediği durumlar olabiliyor. psikolojik nedenler de olabilir bunun altında yatan. bu konuda hekimlerimiz de aynı şeyi düşünüyorlardır eminim. burada asıl sorulması gereken soru şu ki; lezyonlarla karşılaştınız psikolojik olarak etkileniyorsunuz gidip yaktırıyorsunuz ya da donduruyorsunuz, ancak kısa süre sonra tekrarlama gösteriyor. bu noktada sinir bozuculuğu daha da katlanıyordur sanırım. o noktada aldara kullanımı bu rahatsızlığınızı büyük oranlarda azaltacaktır. bazı lezyonlar çok fazla olabilirler. bu tip durumlarda hekim kriyoterapi gibi tedaviler öngördüğünde zaten hekimin kendisi de uygulayacaktır gerçi ama yakma ve dondurma işleminin akabinde aldara kullanımı da gayet etkili olmaktadır. görünen lezyonları yakan hekim , aldara ile de görünmeyen lezyonları da yok etmek isteyebilir. ayrıca aldara ile kendi başınıza kullanım kolaylığı olması da önemlidir diye düşünüyorum. bazı arkadaşlarımızın aldara nın da asit içerikli yakan bir krem olduğunu söylediklerini gördüm. kesinlikle yanlış bilgi. aldara yakıcı deildir. aldaranın uygulaması sırasında ortaya çıkan eritem yani kızarıklık gibi yan etkiler aslında immün sisteminizin harekete geçtiğini gösterir. yani en basitinden grip virüsü kaptığınızı düşünün ateşiniz yükselir yataklara düşersiniz halsizlik gibi durumlar oluşur. aslında tüm bunlar immün sisteminizin harekete geçmesiyle alakalıdır. aldara da aynı şekildedir. yan etkiler dayanılmaz olduğunda tedaviye kısa bir ara verildikten sonra tekrar başlanılması durumunda aynı etkiler azalacaktır ya da görülmeyecektir.
aldara nın kullanımı ile ilgili şunları söyleyebilirim.
ilaç genital siğiller dışında cilt kanserizasyonu olan bazı hastalıklar içinde kullanııyor ve de pozolojisi farklılık gösteriyor. ancak genital siğiller için ilacın kullanımı
HAFTA İÇİ 3 GÜN
Pazartesi - Çarşamba- Cuma şeklinde birer gün arayla kullanmanız gerekiyor.
tedavi 16 hafta uygulanıyor. ya da lezyonlar yok olana kadar kullanıyorsunuz.
gece uyurken iyice temizlediğiniz lezyonlu bölgenin çok az 1 mm kadar dışına da taşarak ( bunun sebebi görünmeyen lezyonlara da aldaranın ulaşabilmesi içindir. tedavi sürecini hızlandırır. ) uygulayın. lezyonlu bölgede 8 saat kalan aldara kremi ılık suyla birlikte temizleyin. aldarayı uygulamadan önce temizlediğiniz bölgenin iyi ce kuruduğundan emin olmalısınız. nemli kalmaması gerekiyor.

ve de en önemli nokta ALDARA ya güvenin... unutmayın bu hastalıkta moraliniz yüksek olmalı ..
Hepinize büyük geçmiş olsun diyorum .. Sevgiler..

NOT: bir de arkadaşlar. havuz gibi ortak kullanım alanlarında geçme olasılığı var sa da, bu oran oldukça düşüktür. hastalığın bulaşması için tam bir cinsel birleşme olmadan temas yoluyla da geçme riski yüksek.. hastalık kapıldığı andan itibaren hemen ortaya çıkmayabiliyor. immün sisteminizin zayıfladığı dönemlerde ortaya çıkabilicektir. yani bundan 2 sene önce cinsel temasla kazanılmış bir hastalık 2 sene sonunda görünür bir hal alabiliyor. bir hekimim gözlemlerini paylaşmıştı benimle ve de bu hastalık nedeniyle başvuran hanımların yüzde olarak çoğunluğunun eşleri belli bir meslek grubuna aitti. meslek grubunu açıklamak istemiyorum... bu neden le evli hanımlar ; eşlerinize lütfen dikkat :) ipleri sıkı tutmanız gerekiyor olabilir :)

genel anestezi yapıtıklarında hiç acı duymuyorsun ayıldıkdan sonrada bir acı yok ama yara oluyor kabuk falan tutuyoru o kısımlar biraz zorlu oturup kalkmak tuvalet vs ama geçiyor 10 15 günde.
ya bide bişe sormak istiyorum lütfen söyleyin yaktırırken çok acıyomu

kızlar kremi 1 haftadır (haftada 3 gün)kullanıyorum bende işe yarıyor küçüldüler umarım tekrar cıkmaz

Selam Arkadaşlar

Geçen nişanlımın erkeklik organın dibinde 2 adet et benine benzer bişey gördük sizce siğilmi?akannehir

Selam Arkadaşlar

Çok moralim bozuk, nişanlımın erkeklik organının kökünde 2 adet et beni gibi bişi gördük çok endişeleniyorum elimde ayna tuvalletten çıkamıyorum lütfen yardımcı olun bu gördüklerim siğil olabilir mi?

bence sıtede jınekolojı bolumunde hpv genıtal sıgıl bolumune yazarsanız konuyu bolmemıs oluruz arkadaslar ordan daha rahat yardım edıcemızı umuyorum

arkadaşlar bişi sorcm bu vajen ağzına yakın yerdeki siğillerde yakılıyormu yoksa hassat bölgelere kremmi verilior

ArkadaŞlar merhaba ;
nasıl bıŞey bendede bırŞeyler var ama anlamadımmmm :KK43:( ne onlar Şımdı araŞtırırkende panık oldum nasıl bır gÖrÜntÜsÜ var

Merhabalar,
Öncelikle erkek üyenin yasak olduğunu biliyorum ama benimde başımdan bu illet geçtiği için paylaşmak istedim sadece, belki bazı arkadaşlarıma biraz bilgi vermiş olurum...

Bundan 2 sene önce kadardı, penis köküne yakın bir yerde 3 tane minicik siğil gördüm, önce önemsemedim, hatta onlar eskiden de vardı da benmi görmedim diye düşündüm, aradan uzun bir süre geçti ve bunlar biraz daha büyüyünce internette biraz araştırma yapıp bu hpv denen illetle tanışmış oldum ve hemen doktora gittim, nereye gideceğimi bilemediğim için önce bir ürolaga gittim, ürologa önce durumu anlattım ve hpv den şüphelendiğimi söyledim, dr baktıktan sonra hpv olmadığını ve vücudun herhangi bir yerinde çıkabilecek bir siğil olduğunu, cildiyeye gidip yaktırmam gerektiğini söyledi, çok rahatladım tabi, Aradan bir kaç ay geçtikten sonra bir cildiyeye gittim ve ürologun söylediklerini anlattım. Cildiyeci bayan bakar bakamz bunlar hpv dedi :S krioterapi denen tedavi uygulayacağını söyledi, yani -80 derecelik soğuk gazla bir nevi yakma yöntemi, 10 ar gün ara ile 4 seans uyguladı, çok küçük olanlar hemen geçti fakat büyük olanlar sadece küçüldü. işim gereği daha sonra dr a gidemedim, aradan 7-8 ay geçti, küçülen siğiller büyümedi yeniside çıkmadı, kaybolanlarda tekrar çıkmadı, belki 2-3 kez daha gitsem tamamen kaybolacaktı, sonra sizin siteniz sayesinde aldara kremi duydum. 2 hafta kadar önce eczaneden aldım ve uygulamaya başladım, siğillerin olduğu bölümler hafif yara gibi oldu ve şuanda neredeyse tamamen geçti, yaklaşık 1 yıldır bağışıklık sistemini güçlendirmek için her gün bitkisel çaylar içiyorum, kremin bitmesinede az kaldı, eğer üyeliğim iptal edilmezse 1 hafta sonra sonucu tekrar paylaşacağım, hepinize geçmiş olsun dileklerimler, sağlıklı günler :)

Arkadaslar selam. Bendeki sigillerden sadece cok kucuk bir tane kaldi, o da geciyor. Eger uygun gorurseniz resim ekleyip nasil oldugunu anlatabilirim. Tesekkurler.

Merhaba arkadaşlar bende de bu siğillerden var.izmir'de özel bir hastahaneye gittim ve anestezi ile yaktırmam gerektiğini söyledi.
birde Kütahya'da doktora gideyim dedim ve bugün gittim.bana önce asitle yok edelim dedi bende onu kendimin kullanamayacagımı söyledim
sonrasında aldara kremi verdi.daha almadım ve kullanmadım.buradaki tüm yazıları okudum.moralim çok bozuk tabiki.smear yaptırdım temiz çıktı..
ama halen kafamda çok soru var.4 ay kullanmam gerekiyormuş.bu 4 ay eşimle cinsel ilişki yasakmı onu sormayı ınutmuşum doktora.
kremi sürdüğümüzde acı hissediyormuyuz.kanser olabilirmiyim.bu krem kanser hastalarınamı eriliyor.hiçbirsey anlamış değilim.kafam çok karışık:KK43:stresten nasıl uzak durabilirizki gerçekten etkiliyormu bu hastalığı.ben 4 aydır zorlu bir dönem geçirdim.antideprasan ilaç kullandım vs...birde uşağa gideyim diyorum bakalım...herkese geçmiş olsun:KK43:

X