Suna Dumankaya'dan gençlik iksiri

lotus79

kuzucuklarıma kavustum:))
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2008
1.432
7
İşte bu da Suna Dumankaya'nın gençlik iksiri tarifi;

1 Demet maydanoz

1 Baş sarımsak

5-6 Adet limon

Hazırlanışı:

Bir demet maydanozu iyice yıkadıktan sonra el ile parçalayarak, ağzını kapatabileceğiniz cam bir kaba koyun.

Bir baş sarımsağı soyup tanelerini bütün olarak maydanozun içine koyun, limonları sıkarak suyunu maydanoz ve sarımsakların üstüne gelecek şekilde dökün.

Kapağını kapattıktan sonra 1 gün bekletin. Ertesi gün suyunu süzerek kullanıma hazır hale getirin. Günde 1 çorba kaşığı tüketilebilir. Arzu ederseniz balla da tatlandırabilirsiniz.

Bu iksir aynı zamanda vücuttaki yağların atılmasında da yardımcı oluyor

zaten dogumlarda aldıgım kilolar bana yag olarak geri döndü.eski 90 -60-90 ölçülerime geri dönemedim...:roflol::roflol::roflol:
hemen uygulayacagım.paylaşımın için tesekkür ederim.

genclık ıksırı larak tamamda yag erıtmek ıcınse suna dumankaya bunu kendısı ıcın nıye uygulumıyor acaba

doğru valla kilolu bir diyetisyen yada güzellik uzmanı hiçte inandırıcı değildir,bence insanın görüntüsü yaptığı işin vitrinidir,işin inandırıcılığı azalıyor,ama atalarımız hocanın dediğini yap yaptığını yapma demişler bu arada :KK66:

suna dumankaya bu tarifi derya baykalın programında vermişti. ben yağ atılmasına yardımcı olur dediğini hatırlamıyorum.. ya da duymadım.. gençleştirir, vücutta kan akışını hızlandırır bu yüzden de kireçlenmeye, kolestrole de iyi gelir demişti.

deneyen biri var mı bilmem de ben kırışıklıkdan ölsem degil buruş buruş olsam denenmem içinde sarımsak oldugu için saç bakımı için kendim sarımsak yagı yapayım dedim evde aydından gelme halis zeytinyagım war sabaha şişenin agzını açtıgımda amnın olamaz böyle bir koku..........

maydonozla limonu seviyorum cok ben denemeli kesnlkle..sarmısak konulursa günlük kullanım icin sıkıntı yaşanabilir

X